נברסקה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 16/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 2.08

בעבר הגעתי למסקנה ששתי הדמויות הנסבלות עליי מכל הן דאריל ושיין, מפני שאחת לא קיימת כלל במקור והשנייה לא נוטלת חלק בסיפור החל משלב מוקדם מאוד, כך ששניהם יכולים להפתיע לטובה בכל רגע נתון. שלא כמו השאר, ריק, לורי ואנדריאה למשל, גרסאות חיוורות ונחותות לבני דמותם המצויירים ללא צבע. הפעם הגעתי למסקנה נוספת: הכותבים שוחטים את דמותו של שיין, הופכים אותו לנבל כה מוחלט, עד שקשה להימלט מהרצון לחזות במותו הקרב. ואני מאוד רוצה לראות אותו מת. אני אוהב את השינויים שעברו עליו מאז סוף העונה הראשונה, אבל זה לא משנה את היותו פצצת נפאלם מהלכת. מקווה שהרמזים שאני רואה לגבי עתידו הלא ורוד אינם חיזיון תעתועים.

דאריל, לעומתו, הגיע להחלטה שאין לו מה לתרום לחבריו החיים, אחרי אובדנה של סופיה. חבל, כי ההתפתחות שלו למחסל זומבים מגניב\רדנק עם נשמה הייתה הדבר הכי אהוב עליי עד כה. יש לקוות שהוא לא יעבור מהפך קיצוני מדי. אוי, נו, מדובר בכותבים של "המתים המהלכים"; ברור שהם יחרבו את דמותו של דאריל מעתה והלאה.

לשאר העלילה המטופשת כמעט ואין טעם להתייחס, אלא אם מישהו באמת חושש לחייה המיותרים של לורי. מטומטמת הייתה, מטומטמת תישאר. נקודת האור היחידה הייתה בסיום הפרק, לאחר שיחה מייגעת מס' 74 בין ריק להרשל [1]. שני הניצולים\כנראה-פושעים נראו כמו חדשות רעות (היי, מייקל ריימונד ג'יימס מ"דם אמיתי" ו"טריירס"! היי, רוברט קירקמן! [2] אה… אבל למה להשתין על הרצפה…?) וטוב שריק ממשיך בדרכו החדשה ולא בוחל במדיניות "הרוג לפני שתיהרג". אני אפילו רואה את היריות בראש, אחת מהן לצורך וידוא הריגה, כטקטיקה למניעת הפיכתם לזומבים. זה ריק שאני מכיר ו… די אוהב מהקומיקס.

[1] יש לי תחושה שריק חיסל את הפשיעה בעיירת מגוריו תוך כדי שיחה מלב אל לב עם עצוריו. סצנת הפתיחה של הסדרה הייתה למעשה הפעם הראשונה אי פעם בה ריק השתמש בנשקו.
[2] לרגע באמת חשבתי שזה קירקמן, אבל לא, זה שחקן בשם אהרון מונוז. כנראה קירקמן עסוק בדברים חשובים יותר כרגע (…).

© עידו ישעיהו