אחרי שעות העבודה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.16

בפרקים כמו זה ניכר עד כמה הפורמט המוקומנטרי אמור להצר את צעדי הכותבים, ובפועל עד כמה הם מתעלמים ממנו. בתחילה המצלמות צילמו את ג'ים מחוץ לחדרו – ועוד משתי זוויות שונות – בשעה שקאת'י נכנסה אליו, אבל בהמשך הם כבר היו בתוך החדר באורח פלא. כבר מזמן הפסקתי להיות מוטרד מכמויות המצלמות שם, ומהאופן שבו הן נמצאות במקומות שבהם מצלמות אחרות היו אמורות לראות אותן, אבל עניין רגיש כמו פיתוי בחדר במלון שנעשה כולו מול המצלמות – ובכן, מזה קשה לי להתעלם.

לא שהפרק לא היה חמוד. הניסיונות של ג'ים להיפטר ממנה תוך ניצול ידיעותיו הרבות-מדי על דווייט, היה מבדר מאוד. טוב ללמוד דבר או שניים מדווייט על היפטרות מפשפשים, אבל אפרופו זה, גליץ' נוסף נרשם כאשר דווייט הסיר את חולצתו ולא היה זכר לצלקת מהניתוח שעבר ממש לפני שבוע. כבר שכחתם? זה לא "הסימפסונס" פה. אבל אהבתי שגם ג'ים וגם דווייט הדפו מעליהם את הנשים שאינם אמורים לשכב איתן וסיימו את הלילה יחדיו בנעימים.

גם בחזית של ראיין וארין ננחלה מפלה. ראיין היה סליזי במיוחד, אבל יורט במהירות על ידי תמימותה של זו – הוא עדיין מאוהב בקלי אם הוא צריך לחכות לארין חצי שנה. ארין הזכירה לי מאוד את מייקל במהלך הצפייה, עם האופן שבו כמעט-נעלבה מהמלצרית כשזו אמרה שהם לא מגישים אפיפיות. בסופו של דבר היחיד בטאלהאסי שקיבל קצת באותו לילה הוא פלורידה-סטנלי. ג'ים השאיר אותו לבדו בהרפתקאותיו – ההשתופפות שלו במכונית הייתה בדיוק מה שאני הייתי עושה – אבל וואלה, זה עובד לסטנלי.

מעללים רומנטיים התרחשו גם במשרד בסקרנטון. לפני שני פרקים, בפרק הוולנטיינז, כתבתי על הסיפור של ואל ודריל שאני אוהב את הכיוונים שלו כי "אחרת זה היה עניין של דמות נוספת שדלוקה על אחרת שיש לה חבר ולא מחזירה חיבה. מוגזם". אבל הפעם היה נראה שהם חוזרים בדיוק אל אותם מחוזות ידועים. הרי ממש לפני שבועיים ואל שיקרה באופן מובהק ואמרה לדריל שאמה היא ששלחה לה את הפרחים, ועכשיו פתאום היא המומה מזה שהוא אומר לה ששידוך ביניהם לא מגוחך בעיניו?

אני מצליח בכל זאת להיות סלחני לגבי העניין בגלל המודעות העצמית – העלילה התייחסה לאותם אירועי עבר כאשר אנדי ופם באו ביחד אל דריל כדי לייעץ לו מה לעשות במקרה הזה, כל אחד וכיוונו הוא. מצד אחד ג'ים זכה בנערה, מצד שני אנדי לא עשה כלום עם ארין בזמן שהייתה עם גייב ולכן פספס אותה. התשובה בשביל דריל הייתה ברורה, והוא אכן אמר את זה לוואל חד וחלק. עכשיו שיעברו הלאה אל קו עלילה אחר.

תגיות:
© עידו ישעיהו