אחרי שעות העבודה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 25/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.16

בפרקים כמו זה ניכר עד כמה הפורמט המוקומנטרי אמור להצר את צעדי הכותבים, ובפועל עד כמה הם מתעלמים ממנו. בתחילה המצלמות צילמו את ג'ים מחוץ לחדרו – ועוד משתי זוויות שונות – בשעה שקאת'י נכנסה אליו, אבל בהמשך הם כבר היו בתוך החדר באורח פלא. כבר מזמן הפסקתי להיות מוטרד מכמויות המצלמות שם, ומהאופן שבו הן נמצאות במקומות שבהם מצלמות אחרות היו אמורות לראות אותן, אבל עניין רגיש כמו פיתוי בחדר במלון שנעשה כולו מול המצלמות – ובכן, מזה קשה לי להתעלם.

לא שהפרק לא היה חמוד. הניסיונות של ג'ים להיפטר ממנה תוך ניצול ידיעותיו הרבות-מדי על דווייט, היה מבדר מאוד. טוב ללמוד דבר או שניים מדווייט על היפטרות מפשפשים, אבל אפרופו זה, גליץ' נוסף נרשם כאשר דווייט הסיר את חולצתו ולא היה זכר לצלקת מהניתוח שעבר ממש לפני שבוע. כבר שכחתם? זה לא "הסימפסונס" פה. אבל אהבתי שגם ג'ים וגם דווייט הדפו מעליהם את הנשים שאינם אמורים לשכב איתן וסיימו את הלילה יחדיו בנעימים.

גם בחזית של ראיין וארין ננחלה מפלה. ראיין היה סליזי במיוחד, אבל יורט במהירות על ידי תמימותה של זו – הוא עדיין מאוהב בקלי אם הוא צריך לחכות לארין חצי שנה. ארין הזכירה לי מאוד את מייקל במהלך הצפייה, עם האופן שבו כמעט-נעלבה מהמלצרית כשזו אמרה שהם לא מגישים אפיפיות. בסופו של דבר היחיד בטאלהאסי שקיבל קצת באותו לילה הוא פלורידה-סטנלי. ג'ים השאיר אותו לבדו בהרפתקאותיו – ההשתופפות שלו במכונית הייתה בדיוק מה שאני הייתי עושה – אבל וואלה, זה עובד לסטנלי.

מעללים רומנטיים התרחשו גם במשרד בסקרנטון. לפני שני פרקים, בפרק הוולנטיינז, כתבתי על הסיפור של ואל ודריל שאני אוהב את הכיוונים שלו כי "אחרת זה היה עניין של דמות נוספת שדלוקה על אחרת שיש לה חבר ולא מחזירה חיבה. מוגזם". אבל הפעם היה נראה שהם חוזרים בדיוק אל אותם מחוזות ידועים. הרי ממש לפני שבועיים ואל שיקרה באופן מובהק ואמרה לדריל שאמה היא ששלחה לה את הפרחים, ועכשיו פתאום היא המומה מזה שהוא אומר לה ששידוך ביניהם לא מגוחך בעיניו?

אני מצליח בכל זאת להיות סלחני לגבי העניין בגלל המודעות העצמית – העלילה התייחסה לאותם אירועי עבר כאשר אנדי ופם באו ביחד אל דריל כדי לייעץ לו מה לעשות במקרה הזה, כל אחד וכיוונו הוא. מצד אחד ג'ים זכה בנערה, מצד שני אנדי לא עשה כלום עם ארין בזמן שהייתה עם גייב ולכן פספס אותה. התשובה בשביל דריל הייתה ברורה, והוא אכן אמר את זה לוואל חד וחלק. עכשיו שיעברו הלאה אל קו עלילה אחר.

תגיות:
 • ocean

  אף מילה על גבריאל סוזאן לואיס? צק צק צק. איזו נרצעות ותושיה הוא הפגין כשהוא הקריב את תכולת משאף האסתמה (?) שלו לטובת סיכול כוונותיו של פקר. אהבתי כשהכל חזר אליו ועליו כמו בומרנג.

  וארין תמיד הזכירה לי את מייקל. לא בכדי תמיד הראו לנו שיש ביניהם יחסי אב-בת. בגלל זה אני שמחה שמתרכזים בה, ובפרט באינטראקציות שלה עם שאר הדמויות.

  דוט דוט דוט דוט דוט.

 • Yaara

  כל עלילה רומנטית בפרק היתה מביכה יותר מקודמתה (טוב, זה המשרד אחרי הכל), ולשמחתי כל אחת הסתיימה כבר באותו פרק, מי בברוטאליות ומי בפחות…..
  השימוש של ג'ים בדוויט היה מעולה. טוב שיש חברים פסיכופטיים שתמיד אפשר לסמוך עליהם. בערך.
  וגם – למדתי המון על שימוש הולם בנקודות בסמסים. חשוב ביותר.

 • איילון צפון

  בקשר לפורמט הדוקומנטרי- חבל מאוד שהיוצרים שכחו מקיומו קצת, כי הוא היה יכול לעבוד מאוד טוב במקרה הזה. ג'ים מזמין את הצלמים לצלם אותו בתוך החדר וככה מבטיח שקאת'י לא תוכל לעשות כלום. והיא בתמורה הייתה יכולה להחזיר מכות בעצמה- לפתוח את דלת המקלחת כדי שהמצלמה תכוסה באדים, או אפילו הטריק שג'ים עשה לצלם כשרצה להיות עם פאם לבד וסגר עליו את הדלת. זה היה יכול להיות גם יותר מצחיק וגם יותר אותנטי ממה שקרה שם באמת, עם דוויט והפשפש.

 • חנה

  אני לא רואה את הפורמט התיעודי בתור משהו שצריך לפעול במסגרת חוקים הגיוניים כלשהם, ובגלל זה לא הפריעו לי חוסר ההגיון או אי הסבירות של תיעוד האירועים במסגרת התיעודית שבה הסדרה אמורה לפעול.
  למעשה, אני חושבת שהפרק הנ"ל הוא הפרק שבו צחקתי בקול הכי הרבה פעמים מבין הפרקים העונה, וזה טוב לי מספיק.

  שמחתי לראות את גייב, הפרשנות של קלי לנקודות היתה מרעננת ומלחמת דווייט בפשפשים היתה מעולה.

  • איילון צפון

   חייבים להיות חוקים הגיוניים, אחרת למה לעשות את זה בסטייל דוקומנטרי בכלל? ומילא זה, אבל הם השתמשו בסגנון הזה לא פעם מבחינה עלילתית. ב"משפחה מודרנית" למשל זה לא מפריע, כי אף פעם לא באמת אמרו שיש שם מצלמות, וזה סתם סגנון שמשתמשים בו כדי שיוכלו לדחוף קונפשנלס. אבל במשרד זה משהו שקיים ומתייחסים אליו לא פעם, אז זה צורם כשחורגים ממנו בכזו בוטות.

   עם זאת, אני מסכים לחלוטין שזה היה אחד הפרקים הטובים מזה זמן רב. עם כמה בעייתית מבחינת פורמט שהייתה, העלילה של קאת'י שמפתה את ג'ים הייתה פשוט מעולה, מותחת ומצחיקה במיוחד. אפילו שזה ברור לגמרי שג'ים לא ייעשה כלום, עדיין הצלחתי להילחץ ממש בשבילו.

 • MooTzk

  למרות הפגמים שציינת, מאוד נהניתי מהפרק. אני הכי אוהב את דווייט כשהוא דפוק ומוזר, אבל לא רשע מדי (כמו שקורה קצת יותר מדי בעונות האחרונות). בפרק הזה הוא היה מושלם, וגם שיתוף הפעולה שלו (שלא ביודעין אמנם) עם ג'ים היה נפלא. תמיד כיף לראות אותם מתאחדים, בין אם זה למטרה משותפת כמו להעיף את פאקר מסקרנטון, או סתם בסוף יום מתיש כמו בפרק הזה.

  במשרד עצמו גם היו קטעים מוצלחים – במיוחד ההסבר של קלי על הנקודות ב-SMS (קלי אדירה) והפתיח. מנגד, עלילת דריל-ואל מאבדת תאוצה בקצב מסחרר. אני לא חושב שהיוצרים בעצמם יודעים מה הם עושים עם הסיפור הזה ונראה שזה פשוט מאולתר מפרק לפרק עכשיו.

  יותר מהכל, צמד הפרקים המוצלח האחרון הוכיח לי סופית שלא רק שרוברט קליפורניה לא תורם לסדרה, הוא רק מעיק עליה. יכול להיות שהשינוי בסט גם תרם לזה, אבל הפרקים האחרונים בלעדיו זרמו הרבה יותר טוב, בלי כל אווירת ה-"בוס הגדול והמפחיד" השחוקה שהוא יוצר.

© עידו ישעיהו