טאלאהאסי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.15

http://i39.tinypic.com/9qebns.jpg

כצפוי וכמקווה, פרק מעולה של "המשרד" הודות לזריקת המרץ של פלורידה. זוהי הפעם השנייה ברצף שדווייט מחזיק על כתפיו את הפרק ושהתוצאה מוצלחת ביותר. זה בולט במיוחד לאור העובדה שלצדו ניצבה קתרין טייט, בעבר אחת מהמועמדות לרשת את מייקל סקוט, ובכל זאת הייתה אנמית ומבוזבזת (אני מקווה שזה ישתנה בפרקים הבאים). ההתמודדות של דווייט עם התוספתן במקביל לניסיון שלו לבלוט מקרב כולם, עשתה בדיוק את זה – גרמה לו להאפיל על היתר, וזה היה נהדר.

גם הפעם הוא היה אחראי לכמה שורות גדולות ורגעים מעולים, כמו הניסיון הכואב להוריד את המסך, המצגת שהעביר ללא ידע מוקדם, האמונה שהורעל על ידי ג'ים, וגולת הכותרת – המילים האחרונות שהותיר לבנו התינוק פיליפ, בהן הורה לו להרוג את מוז (ומיד אחרי כן התקשר להזהיר את מוז). גם המתיחה של ג'ים בחדרו במלון הייתה קולעת, עם זירת הפשע והרמז המדמם שהותיר לדווייט על הקיר. אני תמיד אוהב לראות עד כמה ג'ים מכיר את נפשו המעורערת של דווייט, כמו גם את ההזדמנויות החוזרות ונשנות שבהן הוא מגלה שהאיש פסיכי יותר משסבר.

בינתיים במשרד אפשר היה לשמוע סיכה נופלת, כמעט, עם נושא שמלכתחילה נדמה שנתפר כדי להוות רקע. הסיפור של אנדי על עמדת הקבלה משחק לידיהם של אלה שלא רצו אותו כבוס – הוא כל כך טוב במלאכה הזו עד שנדמה שהוא מפספס את ייעודו. מצחיק שבפרק הקודם הוא אמר לארין באופן מאוד חסר רגישות שלא יהיה קשה למצוא לה תחליף, ואילו הפעם מתברר שלא רק שהוא לא מצא מחליף אלא שהוא עצמו האדם הנכון למשימה.

ובטאלהאסי, במקביל להרפתקאות החולי של דווייט, סטנלי הצליח בכל זאת לגנוב כמה שניות באור הזרקורים. גרסת משבר אמצע החיים/גבר עם זין קטן/פלורידה שלו הייתה משעשעת, אבל הניסיון של ג'ים ללכת בעקבותיו הוא שהפך את זה למבדר ותמוה במיוחד. ג'ים הזכיר לי את הסדנאות האלה שמשכנעות אנשים לומר "כן" על כל מה שהם נשאלים כדי להפוך לחיוביים יותר בחייהם. כמו כן שב אל חיינו פקר, Dumber בלי Dumb כעת כשמייקל איננו, ולמרות שמעולם לא סבלתי אותו, מן הסתם כיוון שדמותו אמורה להיות בלתי נסבלת, טוב לראות אותו כחוליה המקשרת את הסדרה לעברה.

תגיות:
© עידו ישעיהו