טאלאהאסי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.15

http://i39.tinypic.com/9qebns.jpg

כצפוי וכמקווה, פרק מעולה של "המשרד" הודות לזריקת המרץ של פלורידה. זוהי הפעם השנייה ברצף שדווייט מחזיק על כתפיו את הפרק ושהתוצאה מוצלחת ביותר. זה בולט במיוחד לאור העובדה שלצדו ניצבה קתרין טייט, בעבר אחת מהמועמדות לרשת את מייקל סקוט, ובכל זאת הייתה אנמית ומבוזבזת (אני מקווה שזה ישתנה בפרקים הבאים). ההתמודדות של דווייט עם התוספתן במקביל לניסיון שלו לבלוט מקרב כולם, עשתה בדיוק את זה – גרמה לו להאפיל על היתר, וזה היה נהדר.

גם הפעם הוא היה אחראי לכמה שורות גדולות ורגעים מעולים, כמו הניסיון הכואב להוריד את המסך, המצגת שהעביר ללא ידע מוקדם, האמונה שהורעל על ידי ג'ים, וגולת הכותרת – המילים האחרונות שהותיר לבנו התינוק פיליפ, בהן הורה לו להרוג את מוז (ומיד אחרי כן התקשר להזהיר את מוז). גם המתיחה של ג'ים בחדרו במלון הייתה קולעת, עם זירת הפשע והרמז המדמם שהותיר לדווייט על הקיר. אני תמיד אוהב לראות עד כמה ג'ים מכיר את נפשו המעורערת של דווייט, כמו גם את ההזדמנויות החוזרות ונשנות שבהן הוא מגלה שהאיש פסיכי יותר משסבר.

בינתיים במשרד אפשר היה לשמוע סיכה נופלת, כמעט, עם נושא שמלכתחילה נדמה שנתפר כדי להוות רקע. הסיפור של אנדי על עמדת הקבלה משחק לידיהם של אלה שלא רצו אותו כבוס – הוא כל כך טוב במלאכה הזו עד שנדמה שהוא מפספס את ייעודו. מצחיק שבפרק הקודם הוא אמר לארין באופן מאוד חסר רגישות שלא יהיה קשה למצוא לה תחליף, ואילו הפעם מתברר שלא רק שהוא לא מצא מחליף אלא שהוא עצמו האדם הנכון למשימה.

ובטאלהאסי, במקביל להרפתקאות החולי של דווייט, סטנלי הצליח בכל זאת לגנוב כמה שניות באור הזרקורים. גרסת משבר אמצע החיים/גבר עם זין קטן/פלורידה שלו הייתה משעשעת, אבל הניסיון של ג'ים ללכת בעקבותיו הוא שהפך את זה למבדר ותמוה במיוחד. ג'ים הזכיר לי את הסדנאות האלה שמשכנעות אנשים לומר "כן" על כל מה שהם נשאלים כדי להפוך לחיוביים יותר בחייהם. כמו כן שב אל חיינו פקר, Dumber בלי Dumb כעת כשמייקל איננו, ולמרות שמעולם לא סבלתי אותו, מן הסתם כיוון שדמותו אמורה להיות בלתי נסבלת, טוב לראות אותו כחוליה המקשרת את הסדרה לעברה.

תגיות:
 • א. קראתי בחטף, וחשבתי שאתה לא סובל את מייקל. היה לי רגע של הלם, אבל קראתי שוב, אני מקווה שהפעם הבנתי, והתאוששתי.

  ב. אם אני הייתי כותבת את הפרק, הייתי מאריכה את הנסיונות של דווייט להעלים את המחלה שלו, ומנגד מוותרת על כל השטות אחרי-ניתוח שלו. ובכל זאת, החלק הזה, של דווייט מראה את הפציעה שלו וכו', היה מאוד אופייני למשרד לאחרונה (ומציג את מה שאני לא אוהבת בה, לאחרונה).

  ג. אהבתי איך שפאם אמרה לאנדי שזו עבודה נוראית (פקידת הקבלה). זה גם הדהד למה שהיא אמרה בעונה הראשונה "זה לא חלום של אף ילדה, להיות פקידת קבלה", וגם למה שהזכרת, עם ארין בפרק הקודם.

  ד. בסה"כ אני חושבת שהמשרד מאוד טובה בפרקי היציאה מהמשרד שלה (היו דווקא הרבה כאלו. beach games וטיול העסקים, וכל הפרקים של Michael Scott paper company, וlecture tour (נדמה לי שזה שמו) ועוד ועוד, כולם חביבים עלי מאוד), ואני מקווה שזה יחזיר אותם אל הגל הטוב.

  אבל עדיין, געגועי למייקל (אולי היו צריכים להפוך אותו לשנוא, בעונתו האחרונה).

 • Saturn

  פרק מצויין. רק הקטע לפני הפתיח של דווייט מעיר את כולם באמצע הלילה היה מצויין. דווייט היה גדול בפרק, ארין כהרגלה ממצה עד תום כל שניית מסך.

  כן ירבו פרקים כאלה.

 • Jaguar

  אני דווקא חושב שדוויט ונסיונותיו לחפות על המחלה נמאסו ממש מהר. מי שהחזיר את הפרק הזה היו ארין הנהדרת, סטנלי וקטרין טייט.
  הפרק הזה גרם לי להבין מה מוטל על הכף אם ארין תשאר בפלורידה לאחר הועידה. כרגע היא הדמות המוצלחת ביותר בכל המשרד.
  קטרין טייט הרבה יותר מגניבה ומהאיך קוראים לו שמדבר מוזר. גם אם לא מסתכלים לה על החזה ורק על הזין.

  וזו הייתה הפעם הראשונה העונה שממש צחקתי בקול רם בפתיחת הפרק.

 • תתש

  האהבה הבלתי מותנת כלפי קת'רין טייט של רוב האנשים פה מוציאה אותי מדעתי. היא פשוט הייתה בלתי נסבלת בפרק הזה ובפרק בעונה שעברה. הדמות שלה זו גרסה רעשנית יותר ובלתי נסבלת של דייויד ברנט. אין לה שום מקום בעולם של המשרד האמריקאי ואני מתחלחל מהמחשבה שיש מצב שהיא תצטרף באופן קבוע לקאסט.

  חבל שלקח לכותבים כל כך הרבה זמן לגלות איזה צמד מעולה יש להם עם דווייט וארין. כמה שדווייט שלט!1 בפרק הזה, התרומה של ארין דחפה את הפרק הזה לגדולה "איך אתה יודע שאני לא משלשלת? *קריצה*".

  פלורידה סטנלי צריך לעבור לסקרנטון.

  • לי אין אהבה כלפיה, למקרה שכך משתמע. אני לא ממש מכיר את טייט מעבר לידיעה שכמה מחבריי מחבבים אותה הודות לתוכנית המערכונים שלה ותפקידה ב"דוקטור הו", אבל אם כבר מביאים אותה כדאי לנצל את יכולותיה באופן מעט יותר אופטימלי.

 • MooTzk

  אני לא מכיר את פועלה של קת'רין טייט מעבר להופעת אורח שלה בפרק הזה ובפרק הראיונות בעונה שעברה, ובשניהם היא הייתה איומה. חבל שנצטרך לראות אותה שוב כנראה.
  דווייט וארין לחלוטין סוחבים את החלק הקומי במשרד על הגב שלהם, עם קצת עזרה מג'ים וסטנלי. גם עלילת המשנה הייתה חמודה, במיוחד כי נתנו לה בדיוק את זמן המסך הראוי לה ולא משכו את זה קצת יותר מדי, כמו שקרה העונה עם כמה עלילות אנדי.

 • מיכאל גיזנבורג

  אוי, המתיחה של ג'ים בתחילת הפרק ללא ספק הגדולה ביותר EVER
  לפנתיאון! השתנקתי.. 

© עידו ישעיהו