פרויקט מיוחד

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.14

פרפקטנשלאג. ולמען הסר ספק, אני לא מתכוון לפי-טבעת מושלם של חזיר אלא לכך שהכל מתקתק ומסתדר בחייו של אדם או פרק. זה היה פרק נהדר ואחד הבולטים בעונה הזו, שלא רק נסך בי אופטימיות בנוגע לסדרה, אלא אף בנוגע לספין אוף האפשרי שלה (על כך בהמשך). פם חזרה והנה הכל שב על מקומו בשלום, והעובדה שרוברט קליפורניה איננו עוזרת מאוד גם היא. אהבתי את העקיצות החדות של אנג'לה, שחזרה אף היא עם בטנה השטוחה, כי ניכר שאלה גם בדיחות אוהבות של היוצרים על חשבונה של ג'נה פישר, לא רק פם.

כיאה לפרק ולנטיין, הרומנים היו בהילוך גבוה, אבל הם בכל זאת נותרו ברקע ושאבו ברובם את כוחותיהם מהסיפור המרכזי: הצוות של דווייט. מצאו חן בעיניי – אם אפשר לכנות זאת כך – שברון לבה של ארין והרצון שלה להישאר בפלורידה. אני אוהב את הקיצוניות של האקט הזה, ואולי הוא לא יסתיים באופן בנאלי. הסיפור בין דריל לוואל, עלילה שאני מחבב כבר פרקים רבים, הייתה מתוקה גם הפעם וגובתה בתגובותיו המעולות של נייט, ובעיקר בחשיפה שגם ואל בעניין שלו. טוב מאוד, אחרת זה היה עניין של דמות נוספת שדלוקה על אחרת שיש לה חבר ולא מחזירה חיבה. מוגזם.

האגף הרומנטי האחרון, קאת'י שזוממת על ג'ים, מעניין אותי אף הוא. מסקרן לראות אתגר כזה שמונח בפני ג'ים. מן הסתם הוא לא יעשה עם זה דבר, אבל בכל זאת אני תוהה לאן זה עשוי להתגלגל. לדעתי הסיפור הזה גם מהדהד לתקופה שבה ג'ים היה זה שניסה לגנוב את פם מזרועות רוי. שם אמנם זה היה שונה – הם לא היו נשואים וג'ים לא היה מרושע – אבל זוהי בכל זאת מעין קארמה שכזו.

דווייט סיפק המון וואן ליינרים מעולים בפרק הזה, ממחיש שוב שכרגע הוא הדבר שמחזיק את המצחיק על כתפיו בכל הנוגע למשרד. אם זה עצתו לארין שעדיף לה לא לנקות את הראש מעבר לכפי שהוא נקי כעת, או ההשפעה ההיסטורית של באלצר גלאטפילדר על כך שאיש אינו אוכל עוד ינשופים בחג ההודיה, או על הזאב הארקטי שהיה ואיננו וכהנה וכהנה. גם בבחינת הסיפור הכללי שלו הוא היה מעולה, מן המניפולציות שלו להקים את המשרד על בחירותיו של אנדי, דרך תגובותיו הזועמות על הצוות הסופי ועד ההכרה היפה שיש לו עם מה לעבוד – פותח פתח לכמה פרקים מלבבים בפלורידה. תכל'ס הפרק הזה אפילו נסך בי מעט אופטימיות בכל הנוגע לספין אוף בכיכובו, כל זמן שיוקף בעוגנים עמידים של נורמליות סביבו.

תגיות:
© עידו ישעיהו