יום האב

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "חסרי בושה" 2.05

בפרק הקודם התבאסתי קשות בשביל פיונה, הפעם אני מתבאס מאוד בשביל ליפ. נראה שהוא מפסיד בכל חזית. אם כאב הלב עם קארן לא הספיק לו, אחיו מפנה כלפיו אצבע מאשימה – ומילים ואגרופים – על כך שווסט-פוינט רוצים דווקא אותו, וזה אחרי שכילה זמן רב בניסיון להתחבב על הקצין בשביל איאן, לעשות לו טובה לא קטנה. לקח לחיים? אל תתאמץ ואל תנסה. אהבתי מאוד שני רגעים איתו בפרק, בשתיהן שוחח עם אחת מאחיותיו. בפעם הראשונה עם פיונה שהעיפה לו כאפה רגע אחרי שהתריסה שהיא לא אמו, ובפעם השנייה עם דב כדי ללמדה על בנים ועל בנות.

הסיפור של דב עצמה היה מקסים, מעין אודיסיאה קטנה להבנת חוקי היקום בכל הנוגע ליחסים בין המינים. יקום מעוות מן היסוד, כדאי לציין, שבו אישוש לנצחונה הוא כשאבי חברתה סוקר אותה בתאווה. בעחס. רציחתו של קלייד, אנסה של את'ל, סיפק קתרזיס מסוים בכל הנוגע לפדופילים בפרק הזה. אבל דבי והניסיון שלה לזכות בלבו של האנק היה כה חמוד, והפרצוף שלה לבסוף כאשר קיבלה ממנו כלאחר יד את הפרחים הדחויים היה שווה הכל.

האבות התערבבו רבות בפרק הזה, כמתבקש משמו. מיהו האב של התינוק של קארן? מי האב שעמו יגדל? מיהו האב שזיין אותה? מלבדם כמובן היה האב שנמצא מתחת לאגם, שלא ברור למה אף אחד לא טורח להעלות על דעתו את האפשרות הכה הגיונית שהתאבד. היו עוד כמה אבות שם, כמו אביהם מספק האליבים של מיקי ומנדי ואבי תינוקה של את'ל, אבל אלה הם העקרוניים. בכל הנוגע לאדי המנוח, אני לא מצליח להתחבר לעובדה שאפילו עכשיו קארן שוטמת אותו, עולצת על מותו. ברור שהיא מסתירה גם אבל, שקיבלנו הצצה אליו כאשר דיברה עם אמה, אבל יש הבדל תהומי בין לפלל למות אדם לבין לשמוח על מותו, לא כל שכן כשמדובר בהורה. בשום שלב בסדרה לא הביאו אותנו לחשוב שהוא עשה לה משהו לא טוב באופן עקבי. להפך, התגובות שלו למעשיה היו רוב הזמן נורמטיביות, הגיוניות ואבהיות, להוציא את ההתפרצות הפומבית שלו עליה במהלך המפגש עם יתר השרלילות שחוזרות למוטב. הזעם שלה עליו אחרי כן היה מאוד הגיוני, אפילו הזיון עם פרנק נראה סביר, אבל מכאן ועד להשתין על הקבר שלו חודשים רבים אחרי כן – הדרך ארוכה ולא מנומקת.

בחזית של פיונה הרגשות היו הפעם מהוסים יותר, והנסיעה שלה למעוז האריסטוקרטיה הפרינסטונית היה מעניין, אבל אני מתקשה להבין מדוע היא ממשיכה להסתובב עם גברים נשואים אחרי כל מה שהתלווה לחיבור עם קרייג הייזנר. הפצעתו המפתיעה של סטיב בסוף הפרק הצליחה לספק יופי של רגשות מעורבים, שמבחינתי די נטו לכיוון אחד למראה עיניה המשתאות והעצובות של פיונה. הגיע הזמן לאיחוד, אני אומר.

שאלה: מיהי השחקנית שגילמה את הבלשית? היא ממש מוכרת לי וימד"ב מסרב לעזור.

תגיות:
 • miss bojarsky

  אח, איזה פרק. אפילו יותר נהדר מהרגיל.
  ליפ המסכן, הוא במסלול נפילה מתמשך ואני חוששת שהנחיתה תהיה מאד כואבת. בא לי לחבק אותו ולהגיד לו שהכל יהיה בסדר. אני לא ממש מבינה את קארן האמת, למה היא כל כך אנטי כלפיו? נכון שכשהיא הייתה מעוניינת ביותר מידידות הוא התחמק מזה, אבל הוא כבר קיבל מספיק עונש כשהיא שכבה עם פרנק. אז למה היא כל כך רעה אליו עכשיו?
  וכמובן שברגע שפיונה מתחילה סוף סוף להתאפס ולהמשיך הלאה, סטיב מופיע. לא הוגן, אבל לא אכפת לי. יי! סטיב!

  • אני לא יודע אם אפשר לקרוא למה שפיונה עוברת 'איפוס'. זה עדיין נראה כמו משהו שלא יכול להסתיים טוב.

 • איילון צפון

  אני לא לגמרי משוכנע שניק (ככה קוראים לו?) נשוי בכלל. דיברו על זה רק בעקיפין והוא אף פעם לא באמת אמר שהוא נשוי, פיונה פשוט הניחה את זה, לא? יכול להיות שפיספסתי משהו. אבל אם הוא נשוי למה שהוא ייקח את פיונה לחתונה של חבריו ולא את אישתו? היא בטוח הייתה מגלה על זה.

  • miss bojarsky

   לא קוראים לו דיוויד? וגם אני הבנתי שהוא לא נשוי.

   • ocean

    לא קוראים לו ריצ'רד? מה זה משנה, את יכולה לקרוא לו אל.

    • miss bojarsky

     זהו, שלא הצלחתי להחליט אם דיוויד זה הוא או המאהב העשיר הנשוי של הבלונדה. אני חושבת שאת צודקת והוא ריצ'ארד ודיוויד הוא של הבלונדה.

     אני עדיין לא מבינה למה פיונה לא עובדת במשרד של הבעל של הבלונדה.

 • ocean

  חייבת לציין שמשבוע לשבוע שיימלס הופכת בשבילי לסדרה שממש מתבאסים כשהפרק שלה נגמר.

 • miss bojarsky

  הדמות של קארן אכן לא לגמרי מובנת עדיין, גם היחס לאבא שלה, גם היחס לליפ. אני מקווה שנקבל הסבר ברור יותר.

 • miss bojarsky

  אה כן, גם לי הבלשית מוכרת, אבל אני לא יודעת מאיפה. לפחות ימד"ב עזר לי לגלות שקרייג היה מייסון ביומני הערפד.

  • באמת לא זיהית אותו? לא תקין.

   • miss bojarsky

    אני גרועה בזיהויים…

 • Shir

  הבלשית הייתה אחותו הגאונה/פסיכוטית של האנק דולוורת', הדמות הראשית מאהובתינו המנוחה – טריירס. (אגב, היא גם אחותו במציאות.)

  • נכון! תבורכי (:

  • miss bojarsky

   תבורכי אינדיד 🙂

 • תתש

  עוד מישהו קיבל ווייב "אישה יפה" מפיונה במסיבה של העשירים?

  • miss bojarsky

   כן 🙂 אני חושבת שזה היה מכוון.

© עידו ישעיהו