יום האב

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "חסרי בושה" 2.05

בפרק הקודם התבאסתי קשות בשביל פיונה, הפעם אני מתבאס מאוד בשביל ליפ. נראה שהוא מפסיד בכל חזית. אם כאב הלב עם קארן לא הספיק לו, אחיו מפנה כלפיו אצבע מאשימה – ומילים ואגרופים – על כך שווסט-פוינט רוצים דווקא אותו, וזה אחרי שכילה זמן רב בניסיון להתחבב על הקצין בשביל איאן, לעשות לו טובה לא קטנה. לקח לחיים? אל תתאמץ ואל תנסה. אהבתי מאוד שני רגעים איתו בפרק, בשתיהן שוחח עם אחת מאחיותיו. בפעם הראשונה עם פיונה שהעיפה לו כאפה רגע אחרי שהתריסה שהיא לא אמו, ובפעם השנייה עם דב כדי ללמדה על בנים ועל בנות.

הסיפור של דב עצמה היה מקסים, מעין אודיסיאה קטנה להבנת חוקי היקום בכל הנוגע ליחסים בין המינים. יקום מעוות מן היסוד, כדאי לציין, שבו אישוש לנצחונה הוא כשאבי חברתה סוקר אותה בתאווה. בעחס. רציחתו של קלייד, אנסה של את'ל, סיפק קתרזיס מסוים בכל הנוגע לפדופילים בפרק הזה. אבל דבי והניסיון שלה לזכות בלבו של האנק היה כה חמוד, והפרצוף שלה לבסוף כאשר קיבלה ממנו כלאחר יד את הפרחים הדחויים היה שווה הכל.

האבות התערבבו רבות בפרק הזה, כמתבקש משמו. מיהו האב של התינוק של קארן? מי האב שעמו יגדל? מיהו האב שזיין אותה? מלבדם כמובן היה האב שנמצא מתחת לאגם, שלא ברור למה אף אחד לא טורח להעלות על דעתו את האפשרות הכה הגיונית שהתאבד. היו עוד כמה אבות שם, כמו אביהם מספק האליבים של מיקי ומנדי ואבי תינוקה של את'ל, אבל אלה הם העקרוניים. בכל הנוגע לאדי המנוח, אני לא מצליח להתחבר לעובדה שאפילו עכשיו קארן שוטמת אותו, עולצת על מותו. ברור שהיא מסתירה גם אבל, שקיבלנו הצצה אליו כאשר דיברה עם אמה, אבל יש הבדל תהומי בין לפלל למות אדם לבין לשמוח על מותו, לא כל שכן כשמדובר בהורה. בשום שלב בסדרה לא הביאו אותנו לחשוב שהוא עשה לה משהו לא טוב באופן עקבי. להפך, התגובות שלו למעשיה היו רוב הזמן נורמטיביות, הגיוניות ואבהיות, להוציא את ההתפרצות הפומבית שלו עליה במהלך המפגש עם יתר השרלילות שחוזרות למוטב. הזעם שלה עליו אחרי כן היה מאוד הגיוני, אפילו הזיון עם פרנק נראה סביר, אבל מכאן ועד להשתין על הקבר שלו חודשים רבים אחרי כן – הדרך ארוכה ולא מנומקת.

בחזית של פיונה הרגשות היו הפעם מהוסים יותר, והנסיעה שלה למעוז האריסטוקרטיה הפרינסטונית היה מעניין, אבל אני מתקשה להבין מדוע היא ממשיכה להסתובב עם גברים נשואים אחרי כל מה שהתלווה לחיבור עם קרייג הייזנר. הפצעתו המפתיעה של סטיב בסוף הפרק הצליחה לספק יופי של רגשות מעורבים, שמבחינתי די נטו לכיוון אחד למראה עיניה המשתאות והעצובות של פיונה. הגיע הזמן לאיחוד, אני אומר.

שאלה: מיהי השחקנית שגילמה את הבלשית? היא ממש מוכרת לי וימד"ב מסרב לעזור.

תגיות:
© עידו ישעיהו