בלאגן נפלא

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 02/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "חסרי בושה" 2.04

http://i43.tinypic.com/x2tnjd.jpg

כמה הולם שם הפרק הזה, הן לסדרה כולה והן לפרק המסוים הזה, שהיה אדיר בעיניי. זה מושג שניתן להחיל כמעט על כל אחד מהאחים גאלגר, ובראשם כרגע פיונה. מכמיר לב לראות אותה עושה את כל הבחירות האומללות האלה, כמו אביה הנאלח בורחת מפני רודפיה ומשתופפת מתחת לשולחן. ידענו שהיא אהבה את סטיב, אבל מסתבר שהיא ממש קורסת לאטה בלעדיו, נאלצת מדי פעם להיכנס לשירותים כדי להתקשר אליו או סתם להתייפח.

גם ליפ שבור לב, בלי התייפחות אבל עם משימה. הניסיונות שלו להפריד בין קארן לג'ודי – איש שמסתמן כטוב לב ונקי כפיים, לשם שינוי בשכונה שלהם, הגם שמעט חופשי מדי עם גופו – גרמו לליפ לעשות כמה דברים רחוקים מאוד ממוסריות. הוא יוצא מגדרו כדי לעשות את הדבר הלא נכון, אבל בשום שלב לא טורח להגיד לה את האמת, שהוא אוהב אותה ורוצה אותה באמת. למעשה, נראה שהוא אפילו לא מודה בכך בפני עצמו. אחרי הניסיון לסרסר במנדי, שכשל כאשר נתקלה בסירובו של ג'ודי, יהיה לו קשה בהרבה להגיע אל קארן, שעכשיו גם מתברר שהיא בהיריון ממנו. מצד שני, היא שכבה עם אבא שלו, מעשה לא פחות מזעזע.

אפרופו אבא שלו, פרנק עצמו הגיע לשפל המדרגה בפרק שעבר כאשר מנע מבאטר-פייס את האיבר שהיה מציל את חייה. אבל שום מעשה נפשע אינו זוכה לעונש – הפעם כוח עליון, אם אפשר לקרוא כך למטוס שמשיר חלקים אל הקרקע, סיפק לו בדיוק את מה שהיה צריך. וזה על רגל אחת ההבדל בין עלילת באטר-פייס לעלילת שילה. פרנק גם ככה רחוק מלהיות דמות אהובה עלי, אבל מה שעשה לחולת הלב המסכנה היה בחירה יצירתית גרועה שוודאי ניסתה להיות קומית-איכשהו, אבל בפועל הגבירה בענק את האנטגוניזם שלי – ואני מניח שגם של אחרים – כלפי פרנק. לסיומת הוא גם גנב את קופת הצדקה מהכנסייה, כמה חמוד.

במקרה של שילה בפרק הנוכחי הוא עושה מעל ומעבר כדי למנוע ממנה לצאת אל העולם. מעשים נקלים ואיומים, אבל שאינם כרוכים עדיין בהריגת אדם בכוונה תחילה. במקרה הזה הסיפור אכן היה קומי והפאנץ' ליין באמת מצחיק ומפתיע, לא מעט בזכות משחקה המעולה של ג'ואן קיוזק כשילה. לדידי פרנק הוא הגאלגר היחיד בסדרה שלא מצליח להלך על הקו העדין שבין דוחה לאהוב, ואחרי מעשיו בפרק הקודם גם לא סביר שזה ישתנה. רק בלאגן, בלי נפלא.

תגיות:
© עידו ישעיהו