תפוס את החלום שלך

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 17/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.15

http://i39.tinypic.com/epeu5i.jpg

שם הפרק המקורי הוא "דייב חוזר", אבל אני לא מבין למה. גם הורס את ההפתעה בפרק (דבר שנעשה מספיק גם עם הדיווחים שבועות לפני כן ועם הפרומואים) וגם מוותר על שם טוב בהרבה – שמו של שיר הקמפיין שכתב אנדי. הוא הרי כל כך הולם את המאורעות: דייב שמנסה להשיג את לזלי, אדם ממין נקבה, וטום שמחזר אחר אן. וכמובן, הקלטת שיר הקמפיין.

אני אתחיל דווקא עם העניין השני, טום ואן. הניסיונות שלו להשיג דייט שני תוך שהוא עושה כל טעות אפשרית היה משעשע, אבל התוצאה שוב מעפנה, כלומר העובדה שאן נעתרה לו לבסוף. זה פשוט לא נראה סביר או אורגני, במיוחד אחרי שהקפיד להיות סופר-נודניק ולא כיבד שום דבר מבקשותיה, והיא עוד נכנעה ברגע שבו הוא היה הכי בלתי נסבל. מלכתחילה אין לי ציפיות מקו העלילה הזה מעבר לתקווה שיימסמסו אותו, אבל כרגע נראה שאני מושב ריקם.

יתר הסיפורים בפרק כבר היו מוצלחים בהרבה, עם שובו של דייב החמוד והתנהגותו הבעייתית במסגרת העימות החנוני בינו לבין בן. מעולם לא ראינו אותו כך, אבל הטירוף שלו הצליח להבהיר משהו מהותי מאוד בחיבור שלו עם לזלי, שבקלות היינו מצפים ממנה לעשות דברים דומים. הפחד של בן משוטרים היה התבלין שהפך את כל הרגעים שלו להיסטריים לאורך כל הפרק, במיוחד בשיא, שהזכיר לי את הבדיחה האהובה עלי בסדרה, כאשר בן שלף מול המוני השוטרים את הנייר מתוך כיס מקטורנו והם נזעקו בקריאות "אקדח!", אבל גם כל התכווצות שלו בנוכחות שוטר מקרי הייתה מעולה.

לא רק דייב חזר מן העבר, אלא גם דמות אחרת שלא זכינו לראות זמן רב: דיוק סילבר. כבר זמן רב לא היה חיכוך בין שני העולמות והזהויות של רון, והניסיון שלו לטשטש מאולפן ההקלטות את עקבותיו של הסקסופוניסט שגורם לנשים מבוגרות להתעלף היה מאוד מבדר. וכמו תמיד כאשר אפריל והוא נרתמים לטובת מטרה, נוצר עונג לשמו. לא גדול כמו שיתופי פעולה ביניהם בעבר, אבל עדיין עונג, ויעידו המצילתיים המדהדים באוזניו של ג'רי. כבר חשבתי שזהותו הנוספת של רון הולכת להיחשף, אבל בינתיים לא. זה ודאי יהיה כיף כאשר יקרה ביום מן הימים.

© עידו ישעיהו