רולטה הרלנית

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 05/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

בקצרה: ספוילר "צדק פרטי" 3.03

נראה שהאסטרטגיה של היוצרים עם החלפת מאגס בנט עובדת, לפחות עלי. הקונספט: כל רשע יהיה רשע במיוחד. אחד מהאלמנטים הכי בולטים ביצירות של אלמור לנארד ובעיבודים להן הוא השרטוט האנושי של כל הדמויות. הסיבה ש"צדק פרטי" כל כך טובה היא שמירת הנאמנות לקו המנחה הזה, וכאשר מוצגים לנו אנשים כל כך רעים שהם עדיין אנשים, לא דמויות, קשה לא לחוש מדי פעם רעד בגוו. קטע מצמרר מובהק שכזה היה בפרק של השבוע, סצינת הרולטה ההרלנית משם הפרק. מסתבר שגם הרשעים בדרג הביניים מורכבים מאכזריות בלתי נסבלת.

לטובת הרשעים הללו אפילו ריילן מפנה את מקומו – זמן המסך שלו בפרק הזה היה מועט במיוחד. מה שכן, המעט הזה היה איכותי. אהבתי מאוד את הגעתו הנזעמת אל וויין דפי כדי לערוך את השיחה שלא תכננו לערוך. אהבתי מאוד את ההתגרות של רוברט קוארלס בריילן באותו מעמד. אהבתי מאוד את האקדח הקטן שמתחבא בפרק ידו, אמור להיות מהיר יותר מכפי שריילן יוכל לשלוף את אקדחו אי פעם. אהבתי מאוד את התגובה של ריילן להתגרות – מוציא את המכשיר הנייד שלו ומצלם את קוארלס. כיף במחוז הרלן.

תגיות:
 • איזה פרק מעוללללה!

  בויד היה הכוכב הבלתי מעורער של הפרק, אבל כפי שאמרת, המעט שניתן לריילן היה נפלא והרע השבועי היה מצוין.שליפת המצלמה הייתה אקט בו"ז מצחיק וסופר-קולי, וכך גם תגובתו של הלבקן. וההתגרות שבאה מיד אחריה הייתה מצמררת ממש. ג'יזס, איזה קריפי הוא.

  ואם לא היה די בכל זאת, קיבלתי רפרנס כפול ומשמח לשובר שורות! זה כאילו ג'סטיפייד מפלרטטת אתי. D:

  • שו רפרנס? מה פספסתי?

 • אוה, חששתי שלעולם לא תשאל!

  זוכר את העובד הזה של רון פוגל, זה שנראה קצת כמו ג'סי פינקמן ולבסוף יורה בו? ובכן, השם של הדמות הוא "וולי בקט". אחת הכותבות המרכזיות בשובר שורות, ולבטח אחת האהובות עליי (היא קו-כתבה את "הזבוב") נקראית מוירה וולי-בקט.
  ואם יכולתי בשלב ההוא רק להרים גבה ולחשוב שמוחי מקיש רפרנסים בדויים מתוך געגועים, עונה רון פוגל לריילן When I'll break bad, i'll let you know", ומאשש את חשדותיי.
  כידוע, המונח ברייקינג באד היה מצוי בשימוש רק באיזורים מאוד מצומצמים בוירג'יניה (או רק ברחוב הילדות של גיליגאן), כך שבקנטאקי לא היו אמורים להשתמש בו. 🙂

 • גלן פוגל. רון פוגל חבר שלי בפייסבוק. X)

 • מגניב.

  • אגב, שמת לב כמה הם מנסים לחבב את וינונה ומערכת היחסים ביניהם על הצופים?
   לי מעולם לא היו בעיות עם וינונה (גם כשהיא התחרתה באווה על לבו של ריילן), אבל הם ממש הפכו אותם לחמודים ושובבים, מה שמרמז שבעיות זוגיות לפנינו ו/או טרגדיה.
   קרלה גוג'ינו אמורה לחזור?

   • אל תגידי טרגדיה, האישה בהיריון, זה יהיה עצוב מדי. אני תמיד אהבתי את ווינונה, כך שאני שמח עליהם ביחד, והם אכן חמודים במיוחד לאחרונה.
    באשר לקרלה גוג'ינו – ספוילר ליהוק להמשך העונה:

    על פי ימד"ב היא מופיעה רק בפרק אחד. ממש מצער, לדעתי.

© עידו ישעיהו