אפקט אפקט הפרפר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 26/02/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "סופים שמחים" 2.15

תמיד תהיתי איפה שיקגו החורפית ב"סופים שמחים", זו שתמיד היה לי קר רק מלראות אותה ב-"ER", והנה קיבלנו אותה סוף סוף. מסתבר שמקס הופך לדוב בתקופה הזו של השנה, עניין כל כך מטופש אבל גם כל כך משעשע שזכה למיצוי מדויק, עם החיטוט בפח, תעלולי הקרקס והאיסור לדחוף את הדוב (אין מילה עברית טובה יותר ל-poke, נכון?). בכלל, הפרק היה so kewt. אני אוהב כאשר סדרות, במיוחד קומיות, מייסדות מסורות, וסמאקדאון האביב של בראד וג'יין הוא מסורת מוצלחת במיוחד. הן הגיונית, עם חורף כל כך קשה, והן אופטימית כי היא מבשרת את בוא האביב.

היה צפוי שבסופו של דבר המריבה בין ג'יין לבראד לא תסתפק בהעמדת פנים, אבל השתלשלות עדיין היה מצחיקה ומחוכמת. בלי לדעת מדוע, החברים האחרים חשו שהסמאקדאון לא עושה את עבודתו והחורף איננו כלה – האם האביב יגיע אי פעם? – וגם כי הכל היה משובץ בדיחות קטנות מצוינות: המשיכה של ציפורים לבראד, התרכזות היונים בביתם, הציפור שניסתה להיכנס אחרי שהדלת כבר נסגרה, ההתעקשות של בראד וג'יין שאין צורך לסגור את דלת המרפסת, בראד ששוב משיל את מכנסיו בהקשת אצבע צרדה; וכל אלה מגובים במשחק קומי מעולה של דיימון ווייאנס ג'וניור ואלייזה קופ.

זוהי עונה מאוד לא אחידה ברמתה, ופרק כזה עשה מבחינתי את העבודה גם בגלל שהוא היה מוצלח בפני עצמו, אבל בעיקר כי הצליח להעמיק את המיתולוגיה של החבורה הזו באופן ששיחק על גבול הטירוף הקומי חסר האמינות, אבל בלי באמת לחצות אותו כפי שהסדרה עושה מעת לעת.

© עידו ישעיהו