לא וואו

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 25/02/2012 בקטגוריה ‏כתבות, סיכומי פרקים

כמה ענייני תקשורת, רבע אוף-טופיק:

1. זה רק אני, או שהשנה נראה שהשנאה הרועמת כלפי טקס האוסקר ובמיוחד האקדמיה שעומדת מאחוריו, יצאה רשמית לקדמת הבמה ואין אחד שלא מביע את ביקורתו השלילית כלפיהם? לא שאני אהיה הסניגור של האקדמיה (לא צפיתי באף טקס, בשידור חי או בכל אופן אחר, מזה עשור לפחות; ואני מסכים שהטעם של האקדמיה מפוקפק ברובו), אבל לקראת הטקס הקרוב אני מרגיש שלא ניתן למצוא חובב קולנוע או מבקר אחד שיגיד על האוסקר מילה טובה. מילא באתר כמו עין הדג שכל מילה כתובה בו שווה (דג) זהב, אלא שהשנה השבוע צץ לו סקר רשמי המוכיח שהאקדמיה אכן נשלטת ע"י גווארדיה זקנה, לבנה ומלאת טסטוסטרון שמרני. והנה "ישראל היום" מפרסם כתבה של ישי קיצ'לס שמשמיצה את האקדמיה לכל אורך 85 שנות קיומה, על בחירות ואי-בחירות מפוקפקות, התעלמות בוטה משחקנים ויוצרים מובחרים (יש צדק בדבריו, אבל זו לא הנקודה). ועוד מבקר מפרסם את ניחושיו ווהערכותיו שכל הזכיות יהיו צפויות ובנאליות. ועוד בלוגרית בת 13 תוהה למה 'דמדומים: חור בראש' לא מועמד לאף פרס וצוהלת על כך שלפחות קיימים פרסי ה-MTV והטין צ'ויס וניקולודיאון וששם אפשר להצביע גם לנשיקה הכי טובה ולליטוף האצבע הכי טוב ולגילוח המפשעה הכי מרשים ומדהים ומרטיט, טוב ביי (היא לא יודעת למה, אבל זה מה שכולם אומרים עכשיו).

2. נושא פופולרי נוסף לביקורת עלה בשבוע-שבועיים האחרונים ושמו בישראל The Voice (או 'הקול', למהדרין ואבשלום קור*), בייחוד מאז החל שלב הדו-קרב. האמת היא, שגם אני הפסקתי לחבב אותה כפי שהרגשתי במהלך התכניות הראשונות. אביב גפן הוא אביב גפן ועדיין משדרג את התכנית, אולם קשה להתעלם מהעליבות של המנטורים האחרים, בחירותיהם הגרועות, הן מוזיקלית (שרית חדד ושיר מזרחי? לא נכון!! עוד פעם שלומי ורמי בוחרים בשיר ששר\כתב\הלחין\הפליץ אביב גפן!!) ומבחינת הצימודים (התוצאה היא קרבות גרועים או משעממים, למעט רובם אלו שיצאו תחת כנפו של אביב, ואחד וחצי של שרית ורמי). שלא לדבר על "הביקורות" הלקקניות ברובן של המנטורים, אלא אם ההפקה מאפשרת לאביב לשחרר ניצרה ולספוג קריאות בוז מהקהל, או איזו ביקורת שלילית אמיתית אחת למאה מרמי או שלומי. אוי, והמריחה. שוב המריחה הידועה לשמצה. למה היינו חייבים לקבל נבחרות גדולות פי שתיים מאלו שבארה"ב? או תכניות שנמתחות כמו גומייה רופפת? איך שזה נראה כרגע, אין ממש טעם להמתין בכיליון עיניים לשלב ההופעות החיות ורשת שוב הורסת פורמט של תכנית ריאליטי מצליחה עבור בצע כסף ורייטינג (עד שערוץ 10 הצליח במשהו, גנבו ממנו גם את התפקיד הזה). או כמו ששרית חדד לא תגיד לעולם מול המצלמות בטון כן: לא וואו.

* אני מאזין הרבה לגלי צה"ל בעבודה, במיוחד בשעות בהן אנשים נורמלים מתעוררים לעבודה או עדיין ישנים, אז משודרת פינתו היומית של אבשלום קור. באחרונה נראה שכבר אין לו חומרים חדשים, אז הדוקטור החל ללקט קטעים מתכניות התחנה השונות וכך הוא חורץ את לשונו על האורחים והמרואיינים השונים שבוחרים להשתמש במילים לועזיות במקום בחלופות עבריות תקניות, כמו גם על עמיתיו לתחנה.

© עידו ישעיהו