המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 14/02/2012 בקטגוריה ‏כללי

עונג אשם

יום האהבה הנוצרי מביא עמו נקמה, ספיישל אוסקר, אם אני רוצה לשרוק אני שורק, סוזן בויל כוכבת בהפתעה, כיצד פועלים סמים, להיות אריקה, בטיפול, מצויד, הסמויה שוב, האח הגדול, חוק וסדר מדור מיוחד, המקור, סוכן מחוק. בשירותי ההורדות: סמאש, להיות אנושיים, סקינס, אלקטרז, האוס, שתי בחורות מרוששות, אחת שיודעת, איך פגשתי את אמא, Hart of Dixie ועוד.

בלוויין

בכן תעו ב-22:00, סוזן בויל: כוכבת בהפתעה.
דיוקן של אחד מסיפורי ההצלחה יוצאי-הדופן של זמננו – הזמרת שפרצה לחיינו בסערה בתכנית Britain's Got Talent לפני כשנתיים ונחשבת היום לאחת הזמרות הכי נמכרות בכל הזמנים. היא סנסציה בינלאומית; היא האישה היחידה שאלבומיה הגיעו למקום הראשון במצעד המכירות בארה"ב ובמקביל באנגליה. יש לה מיליוני מעריצים קנאים סביב העולם. אך למרות זאת אף אחד לא באמת יודע מיהי סוזן בויל האמיתית. התכנית התיעודית שלפנינו מלווה את סוזן בנקודה משמעותית בחייה ובקריירה שלה ומביאה תמונה אינטימית וכנה של אחד האייקונים היותר מסקרנים של המאה ה-21. כיצד אשה נורמלית למדי מתמודדת עם חיים חדשים שכמו נלקחו מסרט הוליוודי?

בכבלים

בחם 3 ב-22:30, נקמה.
סבוניית מתח ומיסתורין (מוצלחת ביותר) שנוצרה על-ידי מייק קלי ("סווינגטאון") והמפיקים שמאחורי סאגת "דמדומים" המצליחה, ויק גודפרי ומארטי בוון. את התפקידים הראשיים בסדרה, המבוססת על הקלאסיקה הספרותית "הרוזן ממונטה כריסטו", מגלמות אמילי ואן קאמפ מ"אוורווד" ו"אחים ואחיות", ומדלן סטו, שכיכבה בשוברי הקופות "המוהיקני האחרון" ו"12 קופים". העלילה עוקבת אחר אמילי ת'ורן (ואן קאמפ), הדיירת החדשה בהמפטונס, שהקסם שלה מאפשר לה גישה קלה למעגלים הסגורים של החברה הגבוהה. אך העולם האקסקלוסיבי שהיא משתקעת בו קשור לעבר משפחתי אפל, ואמילי ת'ורן היא הכל חוץ מחדשה בשכונה. שמה האמיתי הוא אמנדה קלארק, ובילדותה אביה איש העסקים נבגד על-ידי חבריו הקרובים לו ביותר, כשהוסגר והורשע בעבירות טרור קטלניות ונידון לחיים במאסר. אמנדה העבירה את ילדותה במוסד לעבריינים צעירים ומעולם לא ראתה את אביה שוב, עד שנפטר בבית-הסוהר. כשהשתחררה ירשה את כספיו הרבים, אך גם יומן וקופסה עם ראיות שהובילו אותה להאמין שאביה היה חף מפשע, ואת זהות האשמים בפרשה. כעת היא חוזרת תחת זהות בדויה עם מטרה אובססיבית ונטולת היסוסים לתקן כמה מהעוולות שנעשו לה, בדרך הכי טובה שהיא מכירה: נקמה. "אמילי" מטפסת במעלה הסולם החברתי אל עבר האנשים שהרסו את משפחתה, תוך כדי שהיא מענישה אותם אחד אחרי השני. בראשם הזוג הראשון של ההמפטונס, ויקטוריה וקונרד גרייסון (סטו), המנהיגה הכוחנית של הקהילה, שמחזיקה בסוד את מעורבותה באירועים שהביאו להתמוטטותו של דיוויד קלארק, אביה של אמילי. אך כשעברה של אמילי מתחיל להשיג אותה, לבה עלול להפיל את משימתה.

סרטים:

ב-MGM ב-18:25, מיקי.
של ארתור פן, עם וורן בייטי.

ב-MGM ב-20:00, שעת הילדים.
ספיישל אוסקר. עם אודרי הפבורן, שירלי מקליין.

ב-MGM ב-21:50, ליל האיגואנה.
ספיישל אוסקר. של ג'ון יוסטון, עם ריצ'רד ברטון, אווה גרדנר.

ב-MGM ב-23:45, יאנקי דודל דנדי.
מיוזיקל של מייקל קורטיז ("קזבלנקה"), עם ג'יימס קגני.

בלוויין

בכן 1 ב-21:30, יום האהבה.
כיאה. קומדיה רומנטית עתירת כוכבים אבל איומה.

בכן 3 ב-22:00, אם אני רוצה לשרוק, אני שורק.
פסטיבל הקולנוע של כן, בכורה. הגל הרומני החדש, שקוטף בשנים האחרונות פרסים בינלאומיים על ימין ועל שמאל, ממשיך לייצר סרטים מנצחים ובמאים חדשים ומבטיחים. סרטו הראשון של פלורין שרבן עוסק בסילביו בין ה-18, העומד לפני שחרור מבית הכלא. האופטימיות מהחופש הצפוי מסתיימת כשלאסיר הצעיר נודע שאמו חזרה במפתיע משהות בחו"ל והיא מתכוונת לקחת איתה את אחיו הקטן, אותו הוא גידל כבן. הידיעה מעוררת את זעמו של סילביו והוא מוכן להקריב הכל – את שחרורו ההולך וקרב, ואת מערכת היחסים שהחל עם צעירה שהגיעה לכלא לקיים מחקר – כדי להוציא את האח מידי האם. זוכה שני פרסים בפסטיבל ברלין 2010, כולל פרס חבר השופטים. זוכה חמישה פרסי האקדמיה הרומנית לקולנוע, כולל לסרט הטוב ביותר, לבמאי ופרס הקהל. נציגה של רומניה לטקס האוסקר.

בכבלים

בעיקר חם החל מ-17:20, ספיישל אוסקר.
להיות שם (פיטר סלרס), לוליטה (קובריק), אקספרס של חצות, כל החיים לפניו.

בזהב חם החל מ-17:35, ספיישל אוסקר.
החבר'ה הטובים, שוקולד, מיליון דולר בייבי.

ולא לשכוח:
בואו לאכול איתי בערוץ 1 ב-19:30.
להיות אריקה 2 בחם 3 ב-20:30.
האח הגדול 4 בערוץ 2 ב-21:00.
שני פרקים של בטיפול 3 בכן או ב-21:00.
המקור בערוץ 10 ב-21:00.
אז מה באמת שמים לנו באוכל? בערוץ 8 ב-21:05 הפעם: בירה.
כיצד פועלים סמים? בערוץ 8 ב-21:30. פרק 2. אקסטזי. ב-30 השנים האחרונות הפך האקסטזי לסם הידוע לשמצה מכולם. הוא מזוהה עם תעשיית המוזיקה, הקולנוע ועולם המסיבות. הפרק אחר השפעת האקסטזי במשך לילה שלם ומנסה להבין מדוע הוא יוצר אצל המשתמשים יותר אמפתיה, כיצד נעשה בו שימוש לטיפול פסיכיאטרי ומדוע הוא יוצר היי מושלם עבור חלק מהמשתמשים ודיכאון טוטאלי עבור אחרים. ננסה להבין גם מדוע אישה צעירה שהשתמשה בו הגיעה למחלקה פסיכיאטרית ובן 16 מת לאחר שנטל את הסם וחימם את עצמו למוות.
מצויד 3 בכן או ב-22:00.
הינשופים עם עופר שלח בערוץ 8 ב-22:30.
חוק וסדר מדור מיוחד 11 בערוץ 1 ב-22:45.
סוכן מחוק 5 בכן פעולה ב-22:45.
הסמויה שוב בכן או ב-23:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? ואלנטיינ'ז דיי שמח!

תגיות:
© עידו ישעיהו