טריוויה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/01/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

בקטנה: ספוילר "המשרד" 8.11

http://i39.tinypic.com/10y1cls.jpg

איזה שם פרק מייצג, הכותרת הזו יכולה לחול גם על כתבה שעוסקת בהוויית הסדרה בכללותה. אולי זוהי הסיבה לכך שמדובר בפרק כה מלבב. התחלה מעט מקרטעת אמנם, בעיקר בטיזר עם השתיקה המשרדית, ובאופן כללי חסרונה של פם עדיין גדול, אבל רוב הפרק היה נהדר. אמנם היה ברור מראש שהקבוצה הנחשלת, "האיינשטיינס", היא זו שתפתיע, זוהי עלילה קלאסית של ניצחון האנדרדוגז, אולם מבחינתי זה לא גרע מהכיף. אולי כי האופן שבו הם זכו היה פשוט מצחיק ומאוד אופייני – קלי עם ידיעותיה שנובעות מסדרות טראש כ"קלואי ולמאר" (מזכיר לי את "קלולס", שם שר ידעה את המלט על בוריו כי העריצה את מל גיבסון) או קווין שיודע דבר או שניים על גברים שמנים ועל שחקניות בעירום.

מעניין לשים לב שזוהי הפעם השלישית העונה שכל הפרק נסוב סביב אנשי המשרד מחוצה לו, וזהו רק הפרק ה-11 בה. היו לנו קודם המסיבה של אנדי והטיול לפטרסבורג לגטיסברג, ועכשיו זה. אני לא יודע אם זה משהו שהיה בהיקף כזה בעונות קודמות, אבל לתחושתי התשובה היא שלילית. כאילו נעשה סוויץ' נוסף עם עזיבתו של סטיב קארל. לא שזה מפריע לי או משהו, סתם בולט, בעיקר הפעם כשג'ים נוסע הרחק מאשתו ושתי בנותיו הקטנות.

תגיות:
 • פרק נהדר. לא אהבתי את העלילה של דווייט (אם כי ההשוואה העצמית של גייב לשירותים היתה נהדרת), אבל העלילה של הטריוויה היתה מאוד כיפית ולעניין: בלי מריבות על האם נוסעים (ג'ים הסכים מיד), בלי מריבות על החלוקה לקבוצות (מופת של מודעות עצמית), רק ישר ולעניין, הטמבלים מנצחים א-לה "slumdog millionaire". זה מה שהיה לא "המשרד" בפרק הזה, הנכונות של כולם לתרום למען הכלל.

  עוד מאפיין לא "המשרד" קלאסי הוא פתרון הדאוס אקס מכינה לבעיית הגרעון התקציבי. ב"סקראבס" צחקו על פתרונות הפלא האלו ב"my life in four cameras" (כמאפיין של סיטקום קלאסי), וגם פה זה היה קצת מאולץ. אהך כבר התייחסו לזה גם בסדרת webisodes מראשית הסדרה וגם בפרק "the return" (רק הפוך), ואני שמחה שחסכו מאיתנו את הבלאגן וישר הלכו על הפתרון. לאחרונה כמה סדרות מחזרו את עצמן למוות (בראשן "איך פגשתי", עם פרק שגם הוא מחווה לסיטקום קלאסי, אלא פרק שכבר היה בעבר), ואני שמחה שהמשרד החליטו לנקוט זווית שונה, גם אם היא מאוד לא אופיינית.

  • מה קשור the return? התכוונתי "the surplus".

 • תתש
 • Ido

  גטיסברג, לא פטרסברג, דבייייייייייל

  • כמובן, תודה.

© עידו ישעיהו