תשדיר בחירות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/01/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.12

או, חזרנו מיד לתלם של המשובחות, עם פרק ששוב היווה מעין תצוגת תכלית לסדרה. מצד אחד לזלי התמיד-אופטימית, שמתקשה עם עצם הרעיון של הפקת תשדיר בחירות שלילי כלפי יריבה, ומנגד סלפסטיק קורע מצחוק ושורות מפילות עם הרפתקאות הפציעות של אנדי, האיש שכה מיטיב ליפול.

הסיפור של לזלי נראה קצת כמו איזה מיקרוקוסמוס שממחיש את הנהייה של "מחלקת גנים ונוף" אחר האופטימיות והחיוביות, ממש כמו הדמות הראשית שלה. מאפייניו של בובי ניופורט, יריבה הפוליטי, נשמעים מוכר: נאה, שרמנטי, בן למשפחה מוכרת שמחליט לרוץ לפוליטיקה, אין לו שום אג'נדה פוליטית ואף אחד לא יודע מה הוא בכלל מביא איתו. כל כך הרבה נקודות חלשות להשתמש בהן נגדו, אבל לא אישה כלזלי תסכים לכך. גם מלכתחילה וגם בדיעבד, הם תשדיר הלה-די-דה הכל כך לקוי שהכינה, היא לא מאפשרת למשהו מכפיש לעלות לאוויר מהחזית שלה, יוצאת מגדרה כדי שזה לא יקרה. את הפיתרון אמנם צפיתי מההתחלה – שילוב של החיובי בלזלי והשלילי ביריב – אבל הוא נעשה באופן נהדר עם פוטג' שלה כילדה מצד אחד ופוטג' מהתשדיר של ניופורט עצמו מנגד. בדרך לשם – נכון שהאופן המאיים שבן קריין את התשדיר נשמע כמו חיקוי לבעלה של איימי פוהלר, וויל ארנט?

אם העלילה הזו הניבה את העונג, הסיפור של אנדי ואפריל בבית החולים סיפק את הצחוק הפרוע. הפציעות החוזרות ונשנות, מניית החולאים של אנדי בפני הרופא, היד הכמעט-נמקה, בדיקת העיניים רצופת הכתמים (ותגובתה הגדולה של אפריל, "או מיי גאד, אתה הסעת אותנו לכאן"), אנדי שחוטף מעצמו, כלומר מהקיר, כדור בעין בדיוק כשאפריל מספרת על כמה הם חכמים.

והיה גם הסיפור של רון וכריס, שהיה חביב בפני עצמו אבל בעיניי היה צריך להיעצר בשלב ה"כריס מתגעגע לבן", במקום להמשיך ל"כריס מחפש מחליף מקצועי לבן". אמנם הרעיון קצת מזכיר דברים שראינו בעבר, ובעיקרם "תקועים בדרך" של ג'ון יוז, אבל קשה לעמוד בפני סיפור שכזה גם אם כבר סופר לפני כן. עם הבאתו של קארל חשבתי, כמה מגניב שינצלו עכשיו את הדמות השולית הזו, אבל התבדיתי. שוב כריס מושלם, לא בודד, עם 4000 חברים בפייסבוק וחברה יפהפיה (מי?). מה שכן, קו העלילה הזה היה אחראי לאחת הבדיחות החזותיות הגדולות בפרק, כאשר רון מנסה לסגור את הדלת עם השלט בפני כריס אבל לא מספיק, בזמן שכריס עם חיוכו הנצחי בכלל לא מודע לכך, נכנס פנימה בנון-שאלנט. בנוסף, אולי התפקיד של בן יכול להתאים לרון. הוא מאוד נהנה ממנו בפרק הנוכחי.

© עידו ישעיהו