תשדיר בחירות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/01/2012 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.12

או, חזרנו מיד לתלם של המשובחות, עם פרק ששוב היווה מעין תצוגת תכלית לסדרה. מצד אחד לזלי התמיד-אופטימית, שמתקשה עם עצם הרעיון של הפקת תשדיר בחירות שלילי כלפי יריבה, ומנגד סלפסטיק קורע מצחוק ושורות מפילות עם הרפתקאות הפציעות של אנדי, האיש שכה מיטיב ליפול.

הסיפור של לזלי נראה קצת כמו איזה מיקרוקוסמוס שממחיש את הנהייה של "מחלקת גנים ונוף" אחר האופטימיות והחיוביות, ממש כמו הדמות הראשית שלה. מאפייניו של בובי ניופורט, יריבה הפוליטי, נשמעים מוכר: נאה, שרמנטי, בן למשפחה מוכרת שמחליט לרוץ לפוליטיקה, אין לו שום אג'נדה פוליטית ואף אחד לא יודע מה הוא בכלל מביא איתו. כל כך הרבה נקודות חלשות להשתמש בהן נגדו, אבל לא אישה כלזלי תסכים לכך. גם מלכתחילה וגם בדיעבד, הם תשדיר הלה-די-דה הכל כך לקוי שהכינה, היא לא מאפשרת למשהו מכפיש לעלות לאוויר מהחזית שלה, יוצאת מגדרה כדי שזה לא יקרה. את הפיתרון אמנם צפיתי מההתחלה – שילוב של החיובי בלזלי והשלילי ביריב – אבל הוא נעשה באופן נהדר עם פוטג' שלה כילדה מצד אחד ופוטג' מהתשדיר של ניופורט עצמו מנגד. בדרך לשם – נכון שהאופן המאיים שבן קריין את התשדיר נשמע כמו חיקוי לבעלה של איימי פוהלר, וויל ארנט?

אם העלילה הזו הניבה את העונג, הסיפור של אנדי ואפריל בבית החולים סיפק את הצחוק הפרוע. הפציעות החוזרות ונשנות, מניית החולאים של אנדי בפני הרופא, היד הכמעט-נמקה, בדיקת העיניים רצופת הכתמים (ותגובתה הגדולה של אפריל, "או מיי גאד, אתה הסעת אותנו לכאן"), אנדי שחוטף מעצמו, כלומר מהקיר, כדור בעין בדיוק כשאפריל מספרת על כמה הם חכמים.

והיה גם הסיפור של רון וכריס, שהיה חביב בפני עצמו אבל בעיניי היה צריך להיעצר בשלב ה"כריס מתגעגע לבן", במקום להמשיך ל"כריס מחפש מחליף מקצועי לבן". אמנם הרעיון קצת מזכיר דברים שראינו בעבר, ובעיקרם "תקועים בדרך" של ג'ון יוז, אבל קשה לעמוד בפני סיפור שכזה גם אם כבר סופר לפני כן. עם הבאתו של קארל חשבתי, כמה מגניב שינצלו עכשיו את הדמות השולית הזו, אבל התבדיתי. שוב כריס מושלם, לא בודד, עם 4000 חברים בפייסבוק וחברה יפהפיה (מי?). מה שכן, קו העלילה הזה היה אחראי לאחת הבדיחות החזותיות הגדולות בפרק, כאשר רון מנסה לסגור את הדלת עם השלט בפני כריס אבל לא מספיק, בזמן שכריס עם חיוכו הנצחי בכלל לא מודע לכך, נכנס פנימה בנון-שאלנט. בנוסף, אולי התפקיד של בן יכול להתאים לרון. הוא מאוד נהנה ממנו בפרק הנוכחי.

 • איילון צפון

  אכן פרק מעולה.
  כריס עדיין יוצא עם הבת של ג'רי, לא? ייתכן וזה נגמר ופשוט שכחתי.
  פול ראד היה מצוין. קצת חבל לי שהדמות שלו הובהרה כטיפשה ברמות מוגזמות, כך שהוא לא באמת מהווה איום ללזלי. זאת אומרת, הוא כן יהווה איום בקמפיין כי בכל זאת תושבי פאוני הם לא הכי חדים בקופסא, וסביר שירוצו אחריו כעיוורים. אבל אני בספק שהיא ממש תפסיד לו בבחירות. אם כן זה יהיה טוויסט גדול.
  מצד שני, אם היא תזכה יצטרכו לשנות את שם הסדרה ל City Council

 • ocean

  רק לי בובי ניופורט הבזיק בראש כיאיר לפיד של פאוני?

  וכל נסיונות הקריינות של בן-טום-ג'רי היו מצחיקים, בעיקר הנזיפה של בן בג'רי בסיומם.

 • למה משפחת ניופורט חיה בפוני ולא באיגלטון, בעצם?
  לא כל כך אהבתי את הבחירה ביריב טיפש על פני יריב רשע (מעניין שגם ב"משפחה מודרנית" יש עכשיו בחירות למועצת העיר, ושם בחרו ביריב רשע. בכל מקרה, אם וויל ארנט לא היה משתתף כבר בסדרה, הוא יכול היה להיות יריב מעולה (כמו ששימש ב30 רוק, לג'ק דונגי)), אבל לפחות הוא חתיך.
  וקצת מפתיע אותי כל פעם מחדש, איזה קומיקאי פיזי מצויין כריס פראט. הוא לא נראה כזה שילך עד הסוף, אבל הוא כן.

 • ocean

  יצא לכם להעיף מבט ברשימת הדברים שלזלי בעדם במסגרת התשדיר שהיא הכינה? יש שם כמה דברים מצחיקים כמו הגדלת מספר האוטובוסים כדי שאנשים יסעו ויפגשו יותר בדרך לעבודה, הגדלת מספר הרחובות כדי שיהיה מקום לאוטובוסים האלה, חיוב עובדים להשיב למייל שהבוס שלח להם… יש את הרשימה הזו אונליין איפשהו?

 • ocean

  פרינט-סקרין איט איז:

  פחות ספריות, לגליזציה של קוריאנים, רגולציה לגובה של טרמפולינות, טקס אזכרה שנתי לנפגעי 'תקרית הטרמפולינה', רישקות בימי ד', עוגיות חינם בכל פינת רחוב, איסור סירוב קבלת חיבוק על פי חוק… לול!!!

  וטעיתי שם למעלה, זה אמור להיות יותר אוטובוסים כדי לזרז אנשים להגיע לעבודה.

 • איילון צפון
  • איתמר

   איזו רשימה נהדרת. אהבתי את כל ההתכתבויות עם פרקים קודמים (קובה, ראקונים, שבט הוומאפוק וכולי). מה גם שהרשימה היא כל כך לזלי, שלא יכלתי שלא לשמוע את הקול שלה בזמן שקראתי.

 • MooTzk

  אנדי ואפריל כל כך מצחיקים שזה כבר נהיה מגוחך. כל סצינה יותר מצחיקה מקודמתה. זוג השנה בטלוויזיה!
  הסיפור הראשי גם היה טוב. אהבתי את הדמות של בובי ניופורט (שכאילו נתפרה במיוחד בשביל פול ראד), את הקונפליקט בין לזלי ובן ואת הפשרה שלהם בסוף. אני מניח שהסטוריליין של כריס ורון היה הכנה למהלך שבו לזלי תפסיד בבחירות (כי אי אפשר להפריד אותה מהמחלקה), תכנס לתפקיד של רון בתור הראש של Parks and Rec ורון יהיה בתפקיד הישן של בן.

  ועוד משהו – לא שיש לי בעיה עם פרקים לזלי ובן-centric, כי כמעט כולם נעים בין מבריק למושלם, אבל אני אשמח לאיזה פרק שמתמקד יותר ברון או טום שכמעט לא ראינו אותם מאז תחילת העונה עם E720 והתמיות.

© עידו ישעיהו