המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/01/2012 בקטגוריה ‏כללי

עוד ניצחון של הדוקטור

יונייטד, תעלומת הכאב, לחיות עם איקס שביר, בטיפול, מצויד, הסמויה שוב, האח הגדול, פרק אחרון של גריק, חוק וסדר מדור מיוחד, המקור, סוכן מחוק. בשירותי ההורדות: להיות אנושיים, סקינס, אלקטרז, האוס, שתי בחורות מרוששות, אחת שיודעת, איך פגשתי את אמא, Hart of Dixie ועוד.

בכבלים

בערוץ 8 ב-21:35, תעלומת הכאב.
אנחנו חווים כאב מהרגע שאנחנו נולדים ועד יום מותנו. אנחנו מבלים את חיינו בניסיונות להימנע ממנו, אבל הוא עדיין חיוני להישרדותנו. חוויות ראשוניות של כאב יכולות להשפיע על האופן שבו נגיב לסיטואציות שונות במהלך חיינו. אבל מדוע חלקנו חשים בכאב באופן שונה מאחרים? מדוע לאחדים כואב פחות ולאחרים יותר? הסרט הזה חושף עובדות שטרם נתגלו על כאב – החל מהעובדה שהוא טמון בגנים שלנו ועד די.אן.איי מסוים שגורם לרגישות גדולה יותר לכאב, לעומת מוטציה שלו, שגורמת לנושאים אותה להיות חסינים לכל סוג של כאב, עם תוצאות שיכולות להיות הרסניות. ומה לגבי כאב רגשי – האם הוא יכול לבוא לידי ביטוי באופן פיזי? התשובות כואבות לא פחות מהשאלות.

בלוויין

בכן תעו ב-22:00, לחיות עם איקס שביר.
תסמונת ה-X השביר היא הסיבה העיקרית ללקות שכלית תורשתית, שגורמת בדרך כלל לאוטיזם. הסרט המרגש מביא את סיפורם של מספר ילדים ומבוגרים, שסובלים מתסמונת ה-X השביר – האתגרים שלהם, הניצחונות שלהם, הפחדים והתקוות של הוריהם. במקביל נחשפת עבודתם של חוקרים שמנסים למצוא תרופה לתסמונת, ועולה השאלה – האם בכלל צריך לרפא אותה?

סרטים:

בלוויין

בכן 3 ב-22:00, יונייטד.
בכורה, פסטיבל הקולנוע של כן. אחד הסיפורים הטרגיים ביותר, וגם מעוררי ההשראה, של הכדורגל האירופאי: סיפורה של מנצ'סטר יונייטד של שנת 1958, או כפי שכונתה הקבוצה באותה תקופה ה"באזבי בייביז". הסיבה לשם הייתה שהמנג'ר האגדי מאט באזבי נתן הזדמנות לרבים משחקני הנוער, ואלו גמלו לו בסדרה של נצחונות והיו לקבוצה הצעירה ביותר שזכתה באליפות הליגה. אולם כשהיו בשיאם הכתה הטרגדיה – המטוס שהוביל את הקבוצה למשחק בליגה הארופאית התרסק בהמראה ושמונה מהשחקנים המובילים של הקבוצה נהרגו. הסרט עוסק בהתמודדות הקשה של העיר ושל הקבוצה עם תוצאות הטרגדיה, בעוד אלו שנשארו בחיים, ובראשם עוזר המנג'ר ג'ימי מרפי והכישרון הצעיר בובי צ'רלטון, מנסים להתגבר על הכאב והאבל, לקום על הרגליים ולחזור לשחק כדורגל במדים האדומים של מנצ'סטר יונייטד. עם דיוויד טננט ("דוקטור הו"), דין אנדרוז, קייט אשפילד ("מת על המתים"), ג'ייק אוקונול ("סקינס").

בכבלים

בזהב חם ב-23:50, קיק-אס.
של מתיו ווהן, עם ארון ג'ונסון, ניקולס קייג'.

ולא לשכוח:
בואו לאכול איתי בערוץ 1 ב-19:30.
פרק אחרון לחלוטין של גריק בחם 3 ב-20:30.
האח הגדול 4 בערוץ 2 ב-21:00.
שני פרקים של בטיפול 3 בכן או ב-21:00.
המקור בערוץ 10 ב-21:00.
מצויד 3 בכן או ב-22:00.
הינשופים עם עופר שלח בערוץ 8 ב-22:30.
חוק וסדר מדור מיוחד 11 בערוץ 1 ב-22:45.
סוכן מחוק 5 בכן פעולה ב-22:45.
הסמויה שוב בכן או ב-23:55.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו