המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/01/2012 בקטגוריה ‏כללי

רובי רובי רובי רובי!

רוביקון, הארי פוטר ואוצרות המוות, פעמיים שרלוק הולמס, פעמיים הדרך, שקרים לבנים קטנים, מודלים לחיקוי, מלחמה בע"מ, אימפריית הטיילת, הומלנד, האלבומים, הקול, מצב האומה, המפץ הגדול, שוטרים בדם, נזקים, משפחה מודרנית, איך פגשתי את אמא, סטרדיי נייט לייב, שני גברים וחצי, פרק אחרון לעונה שוות בקליבלנד ועוד. בשירותי ההורדות: שני הפרקים האחרונים לחלוטין של צ'אק, פרינג' ועוד.

בערוץ 1 ב-17:20, גלובוס.
שידור חוזר לתוכנית מהשבוע, שמסתבר כי עסקה בשרלוק הולמס. דוד ויצטום מנחה.

בערוץ 10 ב-23:00, הדרך.
מסע כואב אל תוך חברות נדירה בת 26 שנה, בין מוחמד אבו אלהיג'ה, מהכפר הלא מוכר ומשולל הזכויות "עין חוד", שרוב תושביו נטשו אותו ב-1948, לבין יצחק רובין, פעיל זכויות אדם, בן לאם ניצולת אושוויץ, הנרתם לסייע להשגת זכויות לכפרו של מוחמד. יחסי החברות בין שני החברים מתערערים בעקבות האינתיפאדה, החלטות ועידת דרבן ומלחמת לבנון השנייה, שלאחריהן יוצא יצחק רובין למסע של חשבון נפש עם זהותו "השמאלנית", מהבלוק של אמו באושוויץ ועד עימות נוקב והיכרות מחודשת עם חבריו הערבים ועם חבריו בשמאל, ומנסה להגיע להכרה בזהותו היהודית ובשורשים האמתיים המרכיבים את היחסים בין שני החברים ובין שני העמים.

בכבלים

באזור חם ב-18:30, רוביקון.
מותחן הקונספירציה המתוחכם של AMC, שבוטל אחרי עונה אחת. דור לא ממליץ.

סרטים:

בלוויין

בכן 5, סופ"ש אוסקר.
אלה הסרטים שאינם מדובבים, החל מ-15:23: הנסיכה הקסומה, הארי פוטר ואוצרות המוות 1 בבכורה, קראטה קיד, שכחו אותי בבית, ביג, משפחת סופר על, צעצוע של סיפור 3.

בכן 4 ב-16:29, לאון.
של לוק בסון, עם ז'אן רנו, נטלי פורטמן.

בכן 1 ב-21:30, חיים כמו שמכירים + קילרים.
שניים עם קתרין הייגל. איפשהו יש מישהו שזה תמריץ עבורו.

בכן 3 ב-22:00, עיניים עצומות לרווחה.
של סטנלי קובריק, עם טום קרוז וניקול קידמן.

בכן 4 ב-22:00, הדרך.
בכורה. סרט מסע מטלטל המבוסס על הספר זוכה פרס הפוליצר של הסופר קורמק מקארת'י ("ארץ קשוחה"), אודות אב ובנו במסע ברחבי אמריקה בתקופה פוסט אפוקליפטית. הקור קשה וחודר עצמות, האוויר מלא באפר והשמים שחורים. אב ובנו ניתלים זה בזה במטרה להצליח לשרוד בעולם שחרב. הם מחליטים לצאת במסע דרומה בתקווה ששם תזרח השמש. האם יצליחו לשרוד את המסע? להתגבר על הרעב ולהתמודד עם האנשים שיפגשו בדרך? עם ויגו מורטנסן ("סימנים של כבוד"), גאי פירס ("ממנטו"), רוברט דובאל ("אפוקליפסה עכשיו"), שרליז ת'רון ("מונסטר").

בכבלים

בזהב חם ב-14:30, מלחמה בע"מ.
סאטירה פוליטית בכיכובם של ג'ון קיוזאק, הילארי דאף, דן אקרויד ומריסה טומיי, אודות מעורבותה של ארצות-הברית במזרח-התיכון. ברנד האוזנר (קיוזאק) הוא רוצח שכיר מעט עייף, הנקרא לחסל בכיר נפט מקומי במדינה פיקטיבית בשם טוראקיסטן. המדינה המוסלמית נשלטת בידי תאגיד שבראשו עומד מי שהיה בעבר סגן נשיא ארצות-הברית (אקרויד), וההתנקשות אמורה להיות חלק מתוכנית כללית להשתלטות כלכלית על שוק הנפט.

בזהב חם ב-16:15, שרלוק הולמס.
עם רוברט דאוני ג'וניור, ג'וד לאו.

בזהב חם ב-20:05, חיים כמו שמכירים.
עם קתרין הייגל, ג'וש דוהמל.

בזהב חם ב-22:00, הצרעה הירוקה.
של מישל גונדרי, עם סת' רוגן.

בכיף חם ב-22:00, מודלים לחיקוי.
קומדיה בכיכובם של פול ראד ושון וויליאם סקוט. שני לא-יוצלחים שעוסקים בשיווק של משקה אנרגיה מסתבכים עם החוק ובתור עונש הם מקבלים עבודת שירות מסוג אחר – חניכה של נערים אאוטסיידרים וחנונים פתולוגים, בתוכנית העצמה מיוחדת. אלא ששני ידידינו הם לא ממש טיפוסים מאוזנים, והבלגן רק הולך ומתגבר. גם עם אליזבת בנקס ("זאק ומירי עושים פורנו"), כריסטופר מינץ-פלייס ("סופרבאד"), ג'יין לינץ' ("Glee"), קן ז'אנג ("קומיוניטי"). על אף הכוחות הפועלים וההשראה הברורה מג'אד אפטאו, מדובר בקומדיה מאכזבת לטעמי. האינפנטיליות הגברית נכנסה הפעם במינונים מופרזים, כך שאילולא הקללות והציצים, הייתי חושב שזה סרט שמיועד לילדים. עדיין, חביב ואפשר לצפות.

בדרמה חמה ב-22:00, שקרים קטנים לבנים.
בכורה. דרמה של גיום קאנה ("אל תגלה") שהייתה לסרט המצליח ביותר בצרפת בשנת 2010. זוהי כבר מסורת ארוכת שנים: בכל קיץ לכבוד חופשת הואקאנס נפגשים כל החברים הטובים, גברים ונשים, באותו בית קיט יפה ומפנק בבורדו היפה. אבל הפעם התוכניות כמעט ומשתבשות, כשאחד החברים נפצע באופן קשה בתאונת אופנוע ומאושפז בבית החולים. לאחר היסוסים והתלבטויות החברים מחליטים לא לתת לאירוע הטרגי לקלקל את המסורת ולצאת בכל זאת לחופשה המשותפת. השהות האינטנסיבית של החבורה אחד עם השני גורמת להם לקלף את השכבות שכיסו במשך שנים ולפרוק את אשר על לבם. הם מתמודדים עם משברי זהות מינית, בעיות בנישואין, התמודדות עם הגיל, אהבה, חברות ובעיקר מבינים שהמציאות לא פשוטה. אך עם חברים טובים והומור בריא אפשר להתמודד עם החיים. עם מריון קוטיאר ("החיים בוורוד: אדית פיאף"), פרנסואה קלוזה ("אל תגלה"), פרנסואה מאגימל ("חצויה לשניים"), ז'אן ד'וז'ארדן ("הארטיסט").

ולא לשכוח:
המפץ הגדול 5 בכן קומדיה ב-17:50.
פרק אחרון לעונה שוות בקליבלנד 2 בכן קומדיה ב-18:15.
איך פגשתי את אמא 7 בכן קומדיה ב-18:40.
שני גברים וחצי 9 בכן קומדיה ב-19:05.
משפחה מודרנית 3 בכן קומדיה ב-19:30.
שוטרים בדם באזור חם ב-20:00.
הקול בערוץ 2 ב-21:00.
הומלנד בכן או ב-21:30.
סטרדיי נייט לייב 37 בכן קומדיה ב-21:35.
האלבומים בערוץ 8 ב-22:00. הפעם: ברי סחרוף.
נזקים 4 בחם דרמה ב-22:00.
אימפריית הטיילת 2 בכן או ב-22:25.
מצב האומה בערוץ 2 ב-22:30.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו