המלצת היום – שבת

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 21/01/2012 בקטגוריה ‏כללי

או

ערוץ חדש נפתח ב'כן' המוקדש לסדרות איכות ולכל התוצרת החדשה של HBO – כן או. בכללו הערב: אימפריית הטיילת, הומלנד, ספרטקוס. בערוצים האחרים: האלבומים, פרות שמנות פרות רזות, יללה, חסד אכזרי, מרתון שודדי הקאריביים, הקול, מצב האומה, המפץ הגדול, שוטרים בדם, נזקים, פרק אחרון לעונה של ריזולי ואיילס, משפחה מודרנית, איך פגשתי את אמא, סטרדיי נייט לייב, שני גברים וחצי, שוות בקליבלנד ועוד. בשירותי ההורדות: צ'אק, פרינג', על טבעי ועוד.

בערוץ 10 ב-22:55, פרות שמנות פרות רזות.
סיפורה של משפחה קטנה ופשוטה החיה בצלו של העולם המערבי המודרני והמתועש, ההפך הגמור מעולמה. במשך 13 שנים הם מקיימים שגרת חיים נינוחה ובלתי תלויה, ומצליחים להתעלם כמעט לגמרי מהמציאות הפוליטית והחברתית הגועשת סביבם. אין ביניהם קשר דם והם אינם בני אותה דת – האחד יהודי שומר מסורת, השני בדואי מוסלמי והשלישי תאילנדי בודהיסטי, אך הגורל, או אולי הצורך הקיומי בפרנסה, הפגיש אותם לעבודה משותפת ברפת קטנה וישנה במושב ניר ישראל.

בלוויין

בכן או ב-21:30, הומלנד.
הגרסה האמריקאית לסדרה "חטופים" הישראלית, שמשודרת בארה"ב ברשת Showtime. הסדרה הפכה להצלחה מיידית והיא ההשקה הנצפית ביותר לסדרת דרמה של הרשת מזה שמונה שנים. בגרסה האמריקאית מככבת קלייר דיינס, שזכתה השבוע על משחקה בפרס גלובוס הזהב, המגלמת את קלייר מתיסון, סוכנת CIA שלאחר שביצעה פעולה לא מאושרת בעירק, מוצבת על תנאי במרכז ללוחמה בטרור של ה-CIA בלאנגלי, וירג'יניה. בזמן שהותה בעירק היא קיבלה טיפ ממשת"פ, שטען כי שבוי מלחמה אמריקאי הפך לסוכן של אל-קעידה. כאשר חייל מארינס בשם ניקולס ברודי (דמיאן לואיס, "חף מפשע", "אחים לנשק") שהיה נעדר מאז 2003, מחולץ ע"י יחידת דלתא, היא משוכנעת שהוא השבוי שעליו קיבלה מידע שערק לאויב. היא נחושה בדעתו לחקור אותו ולהביא לגילוי האמת, אך כולם מתייחסים לניקולס כאל גיבור מלחמה, וקלייר יודעת שכל ניסיון לחקור אותו יעלה בתוהו. בצעד אמיץ היא פונה למנטור שלה ולבוס לשעבר סול ברנסון (מנדי פטנקין, "מחשבות פליליות", "הנסיכה הקסומה") העומד בראש היחידה של ה-CIA למזרח-התיכון. על שניהם כעת לעבוד יחד כדי לנסות ולחקור את ניקולס ברודי ולמנוע התקפת טרור על אדמה אמריקאית. בראש ההפקה האמריקאית עומדים האוורד גורדון ואלכס גנסה (מפיקי וכותבי "24") ומייקל קואסטה ("דקסטר", "עמוק באדמה") שביים את הפיילוט.

בכן או ב-22:25, אימפריית הטיילת.
עונה שנייה, חדשה ומרהיבה. לא להחמיץ.

בכן או ב-23:20, ספרטקוס: אלוהי הזירה.
לקראת העונה החדשה של ספרטקוס, שמגיעה לארה"ב עוד שבוע ולערוץ כן או עוד שבועיים, משודר הפריקוול שהופק בין העונות כאשר עוד לא היה ברור מצבו של אנדי וויטפילד, הכוכב הראשי שחלה בסרטן. המיני-סדרה מתארת את ההסטוריה העקובה מדם של ביתו של בטיאטוס (ג'ון האנה, "ארבע חתונות ולוויה", "דלתות מסתובבות"), ושל העיר קפואה, לפני הגעתו של ספרטקוס. היא נחמדה למדי, אבל לא קרובה לפסגות של העונה הראשונה. מה שכן, כנראה שהיא מספקת פרטים שחשובים לעונה השנייה הממשמשת.
שידור יומי מהלילה ועד יום חמישי.

סרטים:

בלוויין

בכן 4 ב-14:15, מרתון שודדי הקאריביים.
כל ארבעת סרטי הסדרה, כולל האחרון בבכורה.

בכן 1 ב-17:38, מדרכות ניו יורק.
דרמה קומית רומנטית מעולה של אדוארד ברנז.

בכן 1 ב-21:30, זוג בהחלפה.
בכורה. קומדיה רומנטית משעשעת על סקס וזוגיות. אלי ואלווין פינקל הם זוג צעיר ומבוסס החי בלונדון. על פני השטח נראה שלזוג הצעיר יש הכל, אך בזמן האחרון העניינים בחדר השינה לא ממריאים והדבר יוצר בעיות ולחץ בקרב בני הזוג. לאחר שיחה עם חברתה הטובה מחליטה אלי שהגיע הזמן לתבל את חיי המין המשעממים שלהם ומציעה לבעלה להתנסות בחילופי זוגות. מכאן מתחילה שרשרת של אירועים מביכים ומצחיקים גם יחד. עם מנדי מור ("אמרתי לך", "רישיון לחתונה"), מרטין פרימן ("שרלוק"), מליסה ג'ורג' ("אימה באמיטוויל"), ג'רי סטילר ("סיינפלד").

בכן 3 ב-22:00, יללה.
סוף שבוע סאנדנס, בכורה. סרטם יוצא הדופן של צמד הבמאים זוכי האוסקר רוב אפשטיין וג'פרי פרידמן עוסק כולו בפואמה הפרובוקטיבית של משורר הביט אלן גינסברג, ובשערוריה שהיא עוררה עם פרסומה. גינסברג תיאר בלשון ציורית ובוטה ובשרשרת דימויים מרהיבה ואסוציאטיבית את חיי השוליים באמריקה באותה תקופה, את אהבותיו ופחדיו, את זכרונותיו מאמו שנכנסה ויצאה תכופות מבתי משוגעים ואת חוויות הסמים והמין שלו ושל חבריו. הסרט נע בצירים מקבילים בין ההקראה הפומבית הראשונה של הפואמה מול קהל נלהב, לראיון אינטימי וחודרני של גינסברג על חייו ויצירתו ובין תיאור המשפט התקדימי בו נטען כי "יללה" אינו בעל ערך תרבותי כי אם תועבה. ג'יימס פרנקו, כוכב הוליוודי שבמקביל לומד ספרות אנגלית וחוטא בכתיבת שירה, מגלם את המשורר היהודי וההומוסקסואל בהופעה וירטואוזית ומרגשת. גם עם ג'ון האם ("מד מן"), דייוויד סטראתרן ("לילה טוב ובהצלחה"), ג'ף דניאלס ("חיים בין השורות"), מרי-לואיז פרקר ("העשב של השכן").

בכן 3 ב-23:25, חסד אכזרי.
סוף שבוע סאנדנס, בכורה. דרמה המבוססת על מקרה רצח סנסציוני, שכבש בשעתו את כותרות העיתונים. ג'וליאן מור ("השעות") מגלמת את ברברה דוליי, שחקנית ודוגמנית עבר שנישאה מחוץ למעמדה עם גבר עשיר ומיוחס. לשניים נולד בן שקרבתו לאמו וגינוניו הנשיים היוו עבור האב הנוקשה מקור לאכזבה קשה. היחסים המתוחים בין ההורים ומצבו הנפשי המתדרדר של הבן העדין הובילו בהדרגה לטרגדיה נוראית.
עוד היום במסגרת ספיישל סאנדנס החל מ-13:03: ירח (סם רוקוול), דוני דארקו, גארדן סטייט, בריק, המאמין.

בכבלים

בזהב חם ב-20:10, לשכוח את שרה מרשל.
עם ג'ייסון סיגל.

בעיקר חם ב-22:00, בחיפוש אחר נשיקת חצות.
מומלץ.

בפעולה חמה ב-23:35, השעה ה-25.
של ספייק לי, עם אדוארד נורטון.

ולא לשכוח:
המפץ הגדול 5 בכן קומדיה ב-17:50.
שוות בקליבלנד 2 בכן קומדיה ב-18:15.
פרק אחרון לעונה של ריזולי ואיילס באזור חם ב-18:30.
איך פגשתי את אמא 7 בכן קומדיה ב-18:40.
שני גברים וחצי 9 בכן קומדיה ב-19:05.
משפחה מודרנית 3 בכן קומדיה ב-19:30.
שוטרים בדם באזור חם ב-20:00.
הקול בערוץ 2 ב-21:00.
סטרדיי נייט לייב 37 בכן קומדיה ב-21:35.
האלבומים בערוץ 8 ב-22:00. הפעם: זמן סוכר של איפה הילד.
נזקים 4 בחם דרמה ב-22:00.
מצב האומה בערוץ 2 ב-22:30.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו