משאלות חג המולד

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/12/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.10

חסרונה של ג'נה פישר לא יכול להיות ניכר יותר בימים אלה. היא יצאה לחופשת לידה וכמותה גם פם בסדרה, וזה קורה דווקא כשהגרעין הנותר של הסדרה – בעיקר פם, ג'ים ודווייט – נדרש יותר מאי פעם, כעת כשסטיב קארל איננו. יוצא כך שאני מתגעגע אל פם לא פחות מאל מייקל, אבל למרות היעדרם הצליח פרק חג המולד השנתי להפיק יופי של תוצרת.

זוהי כבר העונה השמינית של הסדרה, למקרה שמישהו פספס, ואחרי כל כך הרבה שנים קצת קשה לבוא ולחדש במסגרת המשרדית הצפופה הזו. בסופו של דבר המקטרגים יכולים לטעון שאין שום דבר חידוש בפרקים החדשים ביחס לעונות מעולות מהעבר, ויש בכך מידה לא קטנה של אמת. הסיפור בין אנדי לארין, שגם ככה נמשך זמן רב, הגיע לשיא מובהק בפרק הזה והזכיר עוד יותר את סיפורי ג'ים ופם מקדמת דנא. אבל מה, לדעתי זה עדיין היה מקסים. איזו תחושת רפטטיביות שלא תהיה, הנובעת בין היתר מהעובדה שאנחנו מלווים את הדמויות האלה כבר שנים רבות, אני עדיין אוהב אותן ורוצה לראות מה קורה איתן. לחזור אחורה ולצפות בעונות המעולות של פעם זו אופציה בפני עצמה, אבל כן, עושה לי טוב לראות את אנדי עוקב בדאגה אחרי רוברט וארין ומחייך בהקלה כשהוא רואה שלא קורה דבר.

מעבר לכך ענייני המתיחות בין ג'ים לדווייט – סיפור מוכר נוסף – הם תמיד כיף עבורי, והסיפור הפעם היה מחוכם במיוחד. המתיחה האולטימטיבית היא לגרום ליריב לעשות את זה לעצמו לאורך זמן, וזה נעשה באופן גדול (ועם הרבה מזל) על ידי ג'ים.

אבל הסיפור האהוב עלי היה יחסית מינורי, וגם הוא עסק ביחסים, וגם הוא הזכיר לי את פם וג'ים של פעם. החיזור של דריל אחרי ואל הניב את הרגע המתוק ביותר, והדהד למחוות שג'ים היה עושה לפם בעבר – אחרי שוואל לא הבינה נכון והתלבשה בשמלת ערב מהודרת הרבה יותר מדי, דריל חזר עם טוקסידו כדי לגרום לה לחוש יותר בנוח. נפלא.

תגיות:
 • ג'ים ודווייט היו מעולים השבוע.
  ואני אמנם לא סובלת את רוברט קליפורניה, אבל כשהוא הגיע עם track suit ובלייזר זה היה ממש מצחיק.

  חוץ מזה, בנושא לא לגמרי קשור, ראיתי השבוע את super, עם ריין ווילסון, אחד הסרטים המוזרים שיצא לי לראות. בכל מקרה, לא אוכל להסתכל על דווייט באותה צורה שוב, נראה לי.

  • תתש

   דווקא מתאים לדווייט לדפוק לאנשים מפתח ברגים בראש בזמנו החופשי. על אלן פייג' יהיה לי קשה להסתכל אותו דבר.

 • Yaara

  אני ממש נהנית מהעונה הזאת של המשרד, ובכלל לא מרגישה בחסרונו של מייקל. נראה שסוף סוף יש הרבה יותר זמן מסך (מוצדק) לדמויות שכמעט והתעלמו מהן בעונות האחרונות.
  גם אני מאוד נהניתי מהתחרות בין דוויט לג'ים, ומונטאז' חג המולד עם התזמורת הטרנס-סיבירית ברקע היה מעולה.
  דווקא כל הסיפור עם אנדי וארין לא כזה מעניין אותי, אולי בגלל ששתי הדמויות נראות לי קריקטוריות מדי בשביל להתייחס אליהן ברצינות.
  סתם טריוויה – הפרק נכתב ע"י מינדי קלינג (קלי), וזה הפרק ה-24 שהיא כתבה עבור התוכנית, ובויים ע"י אד הלמס (אנדי) וזה הפרק הראשון שהוא מביים.

 • מיכאל גיזנבורג

  מה עם קריד? הוא הדמות הכי מטורפת ופסיכית במשרד ולא מקבל שום זמן מסך ראוי וחבל,
  ביזבוז של דמות קומית מצחיקה בטירוף. 

  • אתה באמת חושב שקריד תשאר "דמות קומית מצחיקה בטירוף"* עם יותר זמן מסך משהוא מקבל עכשיו?

   *אני לא מתה על קריד, אולי בגלל זה התהיה שלי.

© עידו ישעיהו