להיות, מערכה ראשונה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 02/12/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.13

הסדר השנה הולך להיות מצומצם מהרגיל, הא?

במהלך הפרק טארה שואלת את ג'קס וג'מה, כל אחד בנפרד, אם הם אוהבים אותה. שניהם עונים בחיוב, כמובן, מה שכנראה מוביל את טארה לעשות מעשה שלעולם לא הייתה חושבת עליו ומוסרת לג'קס את הנשק שבאמצעותו יהרוג את אביו המאמץ, רוצח אביו ומי שגנב ממשפחתו את הבכורה, הולכת עם ג'קס וג'מה עד הסוף. בכל זאת, קליי זמם להרגה.

רגע החלפת גילויי האהבה עם ג'קס אף כלל את טארה אומרת "אם הייתי יכולה, הייתי מפסיקה" לפני מתן התשובה לג'קס, מפני שהיא יודעת שהודאה ברגשותיה כלפיו תכבול אותה אליו, בין אם יקיים את הבטחתו לעזוב את צ'ארמינג או יבחר להישאר. אותה סצנה כללה רגע נהדר אחר, כשטארה מרימה את בגדיו מוכתמי הדם של ג'קס ולאחר הבטחתו שתכניתם להסתלק עדיין בפעולה, שואלת אם זה כל כך פשוט כמו להתנקות מדם ולהחליף בגדים, מה שג'קס אכן צריך לעשות פיזית ומטאפורית במטרה לצאת מהמועדון אחת ולתמיד. הדם של קליי ואופי על הבגדים קל יותר להסרה מכל הדם שצבר לאורך שנים בחברותו בסאמקרו. ועכשיו כשהאמת המצונזרת במקצת ע"י ג'מה יצאה מהשק, הדם שיישפך יהיה הרבה יותר אישי וקשה לניקוי.

אופי הפצוע נשלח להסתתר בבקתה של פייני ואני מקווה שלא בכך הסתיים תפקידו העונה. טיג השבור עושה את הדבר ההגיוני ביותר מבחינתו ויוצא לנקום במי שהוא חושב שעומד מאחורי ניסיון ההתנקשות בקליי, אלא ששוב אהובתו של מישהו נהרגת באשמתו. הפעם נראה שלא באמת אכפת לטיג, אבל כשיגלה מה קליי עשה בסתר אולי יישבר שוב, כמו לאחר מותה של דונה. נראה שכך גם נבנית יריבות עם הניינרס בעונה הבאה.

אני מקווה שהעסקה עם האירים והקרטל לא תבוצע בסופו של דבר, או לפחות שתדחה למועד אחר. מוזר שהמקורות של רומיאו לא חשפו דבר בנוגע לחקירת הענק של פוטר, אלא אם הוא מסתיר משהו. יהיה חבל אם ג'קס (והאחרים) ישלם במאסר על מהלך עסקי מטופש ואנוכי של קליי, לפני שיספיק ליישם את נקמתו, בעוד קליי ייוותר חופשי אך פצוע.

© עידו ישעיהו