האזרחית נופ

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 10/12/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.10

לזלי מככבת בהרבה שמות פרקים בעונה הזו, זהו כולה פרק עשירי וכבר שלוש פעמים נופ בשם הפרק, אבל כמו שקורה לעתים קרובות בסדרה הזו, לפעמים השוליים הם שמושכים את תשומת הלב, או את הלב בכלל. התגובות של רון סוונסון למחוות של אחרים כלפיו הרגו אותי, והפעם לא מצחוק אלא רגשית. העפעוף והשפתיים הרוטטות מתחת לשפם כשהוא מציג את מתנתה של לזלי [1], או כשהוא נשנק קלות כשהוא רואה את יצירת המרשמלו שעשתה אפריל בדמותו.

אני כל כך אוהב את כולם שם. ההירתמות שלהם בסוף לטובת הקמפיין הייתה הצגה לראווה של הלב הגדול המפעם תחת "גנים ונוף", אלמנט כל כך בולט בסדרה שהצליח הפעם להתעלות על עצמו ולסחוט עוד כמה דמעות התרגשות. אהבתי גם את כל השאוט-אאוטס של לזלי לאן. הדמות של אן פחות מורגשת בעונה הזו, אבל הצבתה כעוגן רגשי כל כך גדול ללזלי מצליחה לנמק אותה בקלות וביופי רב. לזלי "ללא ספק אוהבת את אן", כמאמר סוונסון.

הייתי מצפה שבן יצטרף למאמץ הזה של כל החברים. גם מטרה טובה, גם כעת עתותיו בידיו וגם להיות קרוב אליה משל עבדו יחדיו בבניין העירייה. למעשה, נוכחותו שם גם עשויה לעמעם את ה"קלון" שבהתפטרותו, כפי שהוא נהנה שוב ושוב לומר. מצחיק היה לראות אותו כנטע זר בחברת מנהלי החשבונות, והיה משמח להיתקל אגב כך בז'אן-ראלפיו האליל, על סיפורי השעווה הברזילאית ולקחיו לחיים, שמי פילל, אפילו עשו את העבודה מבחינת בן. עכשיו כשהמיזמים של טום וז'אן-ראלפיו מצויים בהפסקה חששתי שפחות נראה את האחרון, אבל הנה הוא צץ בלי קשר לטום, וטוב שכך.

[1] כל המתנות שלזלי הביאה לעמיתיה היו גדולות ומעולות ואת כולן אני רוצה לעצמי, אבל אני מוכן להסתפק במתנה של אפריל – ציור שלה הורגת את חברי בלאק אייד פיז, אמן כן יהי רצון (אני תוהה מה די ג'יי רומבה היה אומר), סיבה נוספת לאהוב אותה עמוקות. זוהי הבדיחה הראשונה מני שתיים שקוטלת – בפועל, במקרה של אחת מהן (בערך) – את הלהקה המשוקצת הזו בקומדיות יום חמישי של NBC. השנייה הייתה אצל אחותה הגדולה של "גנים", "המשרד", בפרק נהדר בפני עצמו (שאפרסם עליו פוסט מחר).

 • ocean

  סדרה מושלמת P:

 • נטליד

  פרק מצוין ומרגש. אבל הייתה לי בעיה (וזה משהו שהם חוטאים בו מדי פעם) עם היעדרות של דמות מרכזית כבן מפעילות החבורה (זה גם קרה לי עם פרק ההאלווין והיעדרותה הלא אמינה של לזלי מהמסיבה).
  זה הרגיש כמו הכתבה כפויה של התסריטאים, כנראה הכנה לקראת פרק בן-צנטרי עתידי, ולא כמו משהו שהדמות או הדמויות מסביבה יעשו.
  אולי אם היו מראים שקשה לו פסיכולוגית להיות שם, בגלל שנכפה עליו להתנתק מהעירייה? אבל גם זה לא פותר את הבעייתיות כי זו הרי בדיוק הסיבה שלזלי הייתה מתעקשת שהוא יצטרף, כי אפשר לפטר אותו מהתפקיד אבל לא מלב החבורה.
  טוב, נו, זה בטוח יטופל בקרוב, אבל בינתיים לא קניתי את זה, וזה חבל כי חוץ מזה היה פרק כריסטמס מושלם.

  נ.ב. איזה כיף שהעלית את התמונה של הענן מילים. תענוג לעבור עליו ולגלות דברים כמו דולי פרטון, אקליפטוס וגארפילד. הו, לזלי… 🙂

 • צדיקים מלאכתם נעשית בידי אחרים, לכן אוכל להתפנות לדבר על הפרק עצמו:
  1. כשאפריל קיבלה את מתנת חג המולד שלה מיד חזיתי שהאהבה שלך אליה תגדל פי 3.5 לפחות. אני חושדת שצדקתי.
  2. רון סוונסון היה נהדר הפרק, אבל הם צריכים להזהר שלא להפוך אותו לרגשן מדי (ביחס לעצמו). בסוף העונה השלישית הוא סיפר שהוא בכה פעמיים בחייו, ואם הוא לא ישגיח הפעם השלישית מעבר לפינה.
  3. אני אוהבת את הסדרה על שהיא לוקחת את הזמן שלה, ואז ה-payoff גדול במיוחד. כשרון סוונסון עושה מחווה של רצון טוב, או כשדונה מוכנה לתרום את הרכב שלה (זוכרים כשטום עבר דירה והיא הסכימה לקחת מזוודה אחת בכל פעם?) אנחנו מבינים כמה זה משמעותי, כי בנו את הדמויות האלו על פני שלוש עונות, ואנחנו מבינים כבר מה קשה להם (אבל הם עושים בכל זאת. אגב, כך גם היה כשלזלי הסכימה להניח לבן בפארק הקטן באינדיאנה).
  4. בן יהיה שם עם לזלי בקמפיין, אני בטוחה. אני חושבת שהוא היה בסוד העניינים כשהוא שלח את לזלי לבד ולא הסכים להצטרף אליה למסיבת חג המולד. זהו הרגע שלה, שבו היא קוצרת את פירות הנאמנות שלה לכל חבריה כל כך הרבה שנים, ואחר כך בן יתרום את שלו.
  5. ז'אן רלפיו כזה אדיר. והשיער שלו הוא הדבר הכי ביזארי בטלוויזיה.
  6. סדרה מושלמת (לא יכלתי להתאפק).

 • ocean

  ולניתוח ענן המילים של לסלי:

  ההזויים ביותר: סליפ-ווק, אופוסום, טיילור סוויפט (תראו כמה גדול הפונט שלה! היא שוות ערך ל'ממתקים'!), שובך, מי-פה, כביסה, דניאל קרייג, דולי פרטון.

  כל השאר עוד קצת הגיוניים.

  בלטו בהיעדרם: אנדי ואפריל, או שפספסתי אותם.

  • אהבתי במיוחד את Someday. פשוט ויפה.

 • MooTzk

  לזלי ואן מקסימות ביחד. אני לא יודע אם איימי פוהלר ורשידה ג'ונס באמת חברות כאלה טובות במציאות, אבל החברות-הנשית שלהן (female bromance?) ממש מרגישה אותנטית. עם אן בתור המנהלת קמפיין החדשה אני מניח שזה גם יסלול לה את הדרך לקצת יותר נפח בסדרה בהמשך.

  חוץ מזה – סדרה מושלמת וכו'. המתנות היו אדירות, ז'אן ראלפיו היה אדיר, הכל היה אדיר. בכל זאת שני דברים לציון:

  – הבובת-רון שאפריל הכינה והתגובה של רון. כבר אמרתי שאני מאוד אוהב את יחסי האבא-בת המוזרים שלהם?
  – Clear Eyes, Full Hearts, Can't Lose! יצא לי רעש התרגשות לא ברור מהפה כשלזלי אמרה את זה 🙂

 • יוני

  הסדרה הטובה ביותר כיום בטלוויזיה. אין בכלל תחרות.

 • KP

  הדבר היחידי היום בטלוויזיה שיותר טוב מפרק של פארקס זה פרק של פארקס עם ז'אן ראלפיו. פשוט תענוג

 • ocean

  מרסיה הנוצריה הטובה ניצחה את לזלי במציאות:

  http://www.haaretz.co.il/news/science/1.1590757

© עידו ישעיהו