החגורה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/12/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "הומלנד" 1.11

נראה לי ש"הומלנד" נפגמה עבורי לנצח. אני רואה את ברודי לומד לתפעל חגורת נפץ ואין למחזה הזה אלא להיות מגוחך ולא אמין. גם ככה כל מה שמניע את ברודי נדמה כעומד על כרעי תרנגולת, אז עכשיו אנחנו אמורים להאמין שמותו של עיסא כל כך השפיע עליו עד שהוא מתכוון למות למען המטרה? עכשיו, כשהוא כבר בחייו האמיתיים, הרחק מבועת השבי?

אז מה התוכנית? לנסות להיבחר לתפקיד ציבורי ואגב הקמפיין לשהות לצד הנשיא ויתר שועי ארה"ב, ואז לפוצץ את עצמו? זה יכול להיות רעיון כל כך מגניב אילולא היה דפוק מן היסוד. תכל'ס בהיסטוריה היו מספיק מחבלים מערביים שהזדהו עם טרוריסטים מוסלמיים נקלים והקריבו לשם כך את חייהם, אבל "הומלנד" לא הצליחה – אף כי ניסתה – לשכנע אותי שברודי הוא אחד כזה, ואני רואה בכך כישלון קולוסאלי. הוא בולט במיוחד לאור העובדה שלברודי הוקדש המון זמן בסדרה, ולעומתו איילין, אותה בלונדה טרוריסטית שסול נסע למקסיקו כדי להביאה, נומקה והייתה הגיונית פי כמה עם הרבה פחות זמן מסך.

למרבה הצער נראה ש"הומלנד" כבר לא תהיה סדרה גדולה, לפחות לא לדעתי. היא אמנם מעולם לא הספיקה להיות כזו, אבל היה לה פוטנציאל. בינתיים אני אנסה ליהנות ממנה כסדרת מתח יעילה, וככזו היא סיפקה יופי של טוויסט בסוף הפרק הנוכחי. המהלך של ברודי היה מבריק, להלשין על יחסיו עם קארי לממונים עליה, כשבכך הוא בעצם חושף את עצמו בפניה כמישהו עם אג'נדה נסתרת. אין בזה יותר מדי היגיון, תכל'ס, כי הוא לא יכול לדעת מהי מידת ההשפעה שלה עליהם ועד כמה זה יגרום לה או להם לשבת לו על הזנב, אבל וואלה, נראה לי שכדאי לא לצפות להיגיון גדול כדי ליהנות מהסדרה.

כמו כן אהבתי את החשדות של דיינה כלפי אביה, היא אפילו ממש התקרבה. אני תוהה אם היוצרים יהיו מספיק אמיצים כדי לאפשר לה לגלות את האמת, מה שבעליל ישנה את הכיוון שאליו העלילה הולכת כרגע – או לכל הפחות עשוי לספק התלבטויות מעניינות של דיינה – או לחילופין יסתפקו במשחק חתול ועכבר נטול עוקץ.

תגיות:
© עידו ישעיהו