נתז ארנב

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/12/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "דקסטר" 6.10

"נתז ארנב". איזה שם מעולה ליאכטה, איזה שם מוזר לפרק. בשלב הזה, פסע לפני הפינאלה, נמצאת הסדרה במצב אמביוולנטי. מצד אחד הציפיות ברצפה אחרי הטמטום של הפרקים הקודמים, אבל מצד שני היא עדיין צריכה להמשיך כמה קווי עלילה מטופשים למדי. מטבע הדברים קיבלנו את חלק הארי של הספיחים בתחילת הפרק, שנדרש לקשור את קצוות קודמו. איזה יופי ודאי היה בשביל דקסטר על כך שאחרי שטראוויס כלא אותו – ובאופן די רופף, יש לציין – הוא מיד הלך אל מול חלונו כדי לבצע עבורו המחזה מלאה של מה שבעצם קורה כאן.

אבל לאחר מכן הגיע השיפור. חשתי שהכתיבה טובה יותר הפעם, מושחזת, בעיקר בדיאלוגים שבין דקסטר להארי. ההטחות והטרוניות החוזרות ונשנות של דקסטר כלפי רוח אביו סיפקה כמה תובנות לא רעות. מדהים שחרף כל הברבורים של דקסטר, הן בקריינות והן בשיחותיו עם הארי, עדיין היה חסר הנתח הזה, זה שבאמת יוצק תוכן ומשמעות לעובדה שאנחנו חשופים ללבטיו. אמנם מהפן הזה הציגה העונה כמה דברים מעניינים כבר מתחילתה, כל ענייני האח סם וזה, אבל נראה שאת רוב הפירות קוצרים עכשיו. את החותם החזק ביותר מבחינתי סיפקה השיחה של דקס עם לואיס. האופן שבו יירט מיד ובאכזריות את היצירה שלו המחישה חד וחלק עד כמה הפן הזה הוא נטל עבורו. למה שמישהו יבחר להיות רוצח סדרתי?

גם שיחותיה של דב עם הפסיכולוגית מניבות דברים טובים, והפעם בפרט. נראה שבשעה טובה מוכשרת הקרקע לקראת הגילוי של דב על אחיה. לא יודע אם רק בעונה הבאה או כבר בעונה הזו, מן הסתם אופציה א', אבל החיילים מונחים, הפסיכולוגית עושה לה סדר בראש ומאפשרת לה להבין את מקומו החיוני של דקסטר בחייה. ההכרה הבהירה הזו תקשה עליה בעתיד לעשות צעד שירחיק אותו ממנה לתמיד. כשזה ברקע, גם הקריצה השגורה של "אחותו הייתה כל כך משוכנעת שהוא בחור טוב" הייתה מאוד במקום.

הורגש תגמול לא מועט על אירועים קודמים בעונה, גרועים כטובים. למשל, העובדה שגורלו של בטיסטה היה ברור מרגע שראינו אותו מנסה להשיג את קווין ללא הצלחה ואז מחליט להיכנס בלעדיו אל בית משפחת דומסדיי. שקוף ככל שהיה, זה שחרר איזה "אה, אוקיי" שהסביר סוף סוף מדוע עברנו את כל מה שעברנו יחד עם קווין. זה לא הצדיק את המריחה אבל לפחות הציג את המטרה, ואני בסדר איתה. נראה מה יהיה עם בטיסטה. מן הסתם בסדר, אבל יכול להיות מגניב אם טראוויס אכן ייגש לעשות טיהור כלשהו במטה המשטרה.

בינתיים דקסטר עושה את הצעד הבלתי נתפש מבחינתו ובמודע מעביר אל המשטרה את האחריות לתפיסת טראוויס. צעד מעניין נוסף שלא ראינו ממנו בעבר. הייתי שואל האם זו תהיה הפעם הראשונה שבה המשטרה אכן תתפוס את הרוצח העונתי ותרחיק אותו מציפורני דקסטר, אבל מאחר שטראוויס בחיים = דקסטר בסכנת חשיפה, קשה לי להאמין שהוא ישרוד לאורך זמן.

תגיות:
© עידו ישעיהו