הרגעים הטלוויזיונים הגדולים של 2011 ה'

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/12/2011 בקטגוריה ‏כתבות

חלק ה': "צדק פרטי"
ספוילר לסוף העונה השנייה

(חלק א': "המשרד")
(חלק ב': "פרינג'")
(חלק ג': "שובר שורות")
(חלק ד': "משחקי הכס")

בינואר מגיעה העונה השלישית אל FX בזמן שהעונה השנייה עדיין לא הגיעה אל חם 3 – מעורר השתאות כתמיד – ויש לה נעליים גדולות למלא. העונה השנייה הציגה שיפור דרמטי – תרתי משמע – ביחס לקודמתה, שהסתפקה בעיקר בלהיות חמודה. היא עשתה זאת לא מעט בזכות דמותה של מאגס בנט, ובכלל משפחת בנט, עליה כתבתי בעבר שהייתה אדירה ונכנסה מתחת לעור, גם כי היא מצמררת וגם כי היא פשוט מעציבה.

מאגס – היא מרגו מרטינדייל שזכורה מאלפי הופעות אורח בסדרות לאורך השנים וכעת קיבלה תפקיד בשרני שזיכה אותה ביושר בפרס האמי – הייתה וריאציה מבריקה ומרתקת על דמות הארכי-נבל. ראשית, היא הייתה אישה ולא גבר, בניגוד למה שהורגלנו לו. שנית, ובכן, היא הייתה אישה. לא איזו קריקטורה אלא אישה אמיתית, בעלת חמלה מצד אחד – מה שהתגלם בעיקר ביחסה ללורטה הילדה – ואכזריות לא קטנה מנגד, כפי שחוו בניה (בצדק).

לכל אורכה בנתה העונה את סיפורה של גברת בנט באופן מדויק. אותה חמלה כלפי לורטה מקורה בעובדה המצמררת שבפרק הראשון לעונה מאגס הרעילה את אביה המסכן עם משקה פאי התפוחים שלה – כמה אימהי/המכשפה הרעה מצדה. המעגל הזה נסגר בסצינה שחתמה את העונה, שהיא גם הרגע הגדול שעליו אני מדבר. אחרי השתלשלות כל האירועים של העונה, כשמאגס כבר נחשפה ומשפחתה התפרקה כליל, היא יושבת לכוס משקה התפוחים שלה עם ריילן גיבנס. אנחנו חושבים (או אולי זה רק אני?) שהוא זה שמצוי כאן בסכנה, במיוחד כשמבטו משתנה כאשר הוא מבין שמשהו כאן לא בסדר ודומה שהיא זו שמנחמת אותו, אוחזת בידו. ברור שהוא לא ימות, הוא הרי הגיבור, אבל האם באמת היא עשתה לו את זה?

לא. עד מהרה מאגס היא זו שמפרכסת, ידה עדיין בידו של ריילן, עד שהיא כבר לא. שותה מהתרופה המרה שלה, סוגרת את המעגל שנפתח בפרק הראשון לעונה.

© עידו ישעיהו