פחות או יותר כבר מת

ספוילר "המתים המהלכים" 2.07

 

http://i43.tinypic.com/2zef2wp.jpg

אי אפשר היה לעמוד בפני הסיום המרגש ונוטף התפניות של הפרק, רגע לפני שיוצאים לפגרה ארוכה ומרובת געגועים עד פברואר. שיין לוקח יוזמה מפוקפקת, חרד מכך שהוא ישן מטרים ספורים מאסם מלא "מהלכים" וחרד אף יותר לגורל לורי וקרל, נוטל את שק הנשק מדייל בסצינה בה חששתי לשלומו של האחרון. הוא מגיע אחוז מוטיבציה וזעם כלפי הזומבים באסם ונגלה לעיניו מחזה הזוי משהו, בו ריק והרשל מובילים עוד (!) מהלכים לאסם הארור.

שיין מחלק נשק כמעט לכולם, משחרר את המנעול ונותן להם לצאת הישר לטבח/טיהור של מרבית החבורה, לעיניו הנדהמות ואכולות הכאב של הרשל היורד על ברכיו, ונדמה כי הוא מבין שזה אכן הדבר הנכון לעשות. גם מגי מחווה בראשה לגלן, למרות דמעותיה.

הירי קוטל את המהלכים ששהו באסם, ואז מגיע השיא. נותר זומבי אחד ויחיד באסם. הוא פוסע לאיטו לעבר היציאה. זוהי סופיה. הילדה שנעלמה. היא כבר לא ילדה. האם הרשל ידע שזו היא כשאסף אותה? זה כבר לא משנה, כי למרות פניהם המופתעות והמיואשות של אנשי החבורה כולה, ריק מחליט לקחת על עצמו את הריגתה. סוף.

אני לא חושב שיהיה מישהו שיגיד כי אין זה סיום הולם ומרגש, מצמרר ומרתק רגע לפני הפגרה. הקונפליקט העצום שנפער בין שיין לריק עומד על תילו ולמרות שהוא עדיין מהדהד רק מתחת לפני השטח, חתרנותו של שיין מראה סימנים קשים של צמיחה גסה. קחו למשל את האמירה המוזרה והילדותית שלו ללורי – "הצלתי אותך 4 פעמים כבר! וכמה פעמים ריק הציל אותך?". הוא מפקפק בריק, ביכולת שלו להנהיג ולהוביל את החבורה להישרדות מוחלטת, לקיום מחודש של חיים.

כאמור, זה נראה כאילו הרשל משלים עם המצב, מודע לכך שלא הייתה ברירה ממשית. נחכה ונראה מה יהיה הלאה, מה הרשל יאמר לריק ולשיין. ככל הנראה הם ישארו בחווה וזה עלול להביא למצב של דריכה במקום, תרתי משמע. אי אפשר הרי להישאר שם שנים ולא לדעת מה קורה בחוץ, בלי אמצעי תקשורת. מי יודע אם העולם חזר לקדמותו איכשהו והם ייוותרו מאחור ללא ידיעה? עליהם להמשיך ולחפש מקום מקלט רחב יותר, בסיס צבאי או משהו. חייב להיות.

© עידו ישעיהו