פחות או יותר כבר מת

פורסם ע"י ‏מיכאל גינזבורג‏
בתאריך 29/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 2.07

 

http://i43.tinypic.com/2zef2wp.jpg

אי אפשר היה לעמוד בפני הסיום המרגש ונוטף התפניות של הפרק, רגע לפני שיוצאים לפגרה ארוכה ומרובת געגועים עד פברואר. שיין לוקח יוזמה מפוקפקת, חרד מכך שהוא ישן מטרים ספורים מאסם מלא "מהלכים" וחרד אף יותר לגורל לורי וקרל, נוטל את שק הנשק מדייל בסצינה בה חששתי לשלומו של האחרון. הוא מגיע אחוז מוטיבציה וזעם כלפי הזומבים באסם ונגלה לעיניו מחזה הזוי משהו, בו ריק והרשל מובילים עוד (!) מהלכים לאסם הארור.

שיין מחלק נשק כמעט לכולם, משחרר את המנעול ונותן להם לצאת הישר לטבח/טיהור של מרבית החבורה, לעיניו הנדהמות ואכולות הכאב של הרשל היורד על ברכיו, ונדמה כי הוא מבין שזה אכן הדבר הנכון לעשות. גם מגי מחווה בראשה לגלן, למרות דמעותיה.

הירי קוטל את המהלכים ששהו באסם, ואז מגיע השיא. נותר זומבי אחד ויחיד באסם. הוא פוסע לאיטו לעבר היציאה. זוהי סופיה. הילדה שנעלמה. היא כבר לא ילדה. האם הרשל ידע שזו היא כשאסף אותה? זה כבר לא משנה, כי למרות פניהם המופתעות והמיואשות של אנשי החבורה כולה, ריק מחליט לקחת על עצמו את הריגתה. סוף.

אני לא חושב שיהיה מישהו שיגיד כי אין זה סיום הולם ומרגש, מצמרר ומרתק רגע לפני הפגרה. הקונפליקט העצום שנפער בין שיין לריק עומד על תילו ולמרות שהוא עדיין מהדהד רק מתחת לפני השטח, חתרנותו של שיין מראה סימנים קשים של צמיחה גסה. קחו למשל את האמירה המוזרה והילדותית שלו ללורי – "הצלתי אותך 4 פעמים כבר! וכמה פעמים ריק הציל אותך?". הוא מפקפק בריק, ביכולת שלו להנהיג ולהוביל את החבורה להישרדות מוחלטת, לקיום מחודש של חיים.

כאמור, זה נראה כאילו הרשל משלים עם המצב, מודע לכך שלא הייתה ברירה ממשית. נחכה ונראה מה יהיה הלאה, מה הרשל יאמר לריק ולשיין. ככל הנראה הם ישארו בחווה וזה עלול להביא למצב של דריכה במקום, תרתי משמע. אי אפשר הרי להישאר שם שנים ולא לדעת מה קורה בחוץ, בלי אמצעי תקשורת. מי יודע אם העולם חזר לקדמותו איכשהו והם ייוותרו מאחור ללא ידיעה? עליהם להמשיך ולחפש מקום מקלט רחב יותר, בסיס צבאי או משהו. חייב להיות.

 • Saturn

  אין ספק שזה היה סיום טעון ודרמטי במיוחד. הקטע הכי טוב בעונה עד כה. אבל אולי זה חלק מהבעיה, זה היה קטע סיום טוב. שאר הפרק היה סטנדרטי לחלוטין.

  לא אהבתי את תגובת שיין והשאר לגילוי על מה שהאסם מכיל. ברור לי שזה היה הכרחי בהתחשב לנקודת הרתיחה בסוף הפרק אבל עדיין לא מצאתי לנכון את תגובות 'להרוג להרוג להרוג' שלהם. הזומבים כלואים באסם בצורה בטוחה. לא הבנתי את גישת 'להרוג עכשיו ומייד' כאילו מדובר בחרב שמונפת מעל צווארם. הסכנה הכי גדולה הייתה בעצם התגובה שלהם: למה הם מתווכחים ליד האסם ועושים מהומה, למה הם מציצים דרך החורים. הקרבה שלהם רק גורמת לזומבים להריח אותם ולהיות יותר פעלתניים בפנים. שיין והשאר פשוט 'נערו את הכוורת' כל הפרק.

  העימות של דייל ושיין מטומטם. למה לעזאזל דייל רוצה להפטר מנשקים, כאלה שבמוקדם או במאוחר יהיו חיוניים להשרדות? יופי שאתה לא מסכים עם שיין, אבל למה לפגוע בסיכויי ההישרדות של כולם בצמצום כח הנשק? היו צריכים לחשוב על משהו אחר.

  זה יהיה בסדר מצידי להגיד שסופייה נראתה יותר טוב בתור זומבי מאשר כילדה הרגילה מקודם? היא עשתה עבודה טובה בגילום הזומבי.

  מעניין לראות לאן יילכו מכאן והתגובה של הרשל והדינמיקות בין הדמויות. אם להיות ציני אז אגיד שהסיום המצויין של הפרק הזה הוא רק בגלל היות הפרק האחרון לפני פגרה ארוכה. ראינו כבר מלא סדרות שנותנות פרקי פתיחהסגירהלפני פגרהאחרי פגרה טובים רק כדי לחזור אחר כך למציאות שבועית מלהיבה פחות. וזה קרה כבר עם 'המתים המהלכים' בעבר.

  מקווה שהחלק השני של הסדרה יציג רמה טובה יותר על פני זמן ממושך יותר מאשר בסיס ממוצע מינוס עם פיקים פעם ב-.

 • davids1

  התגובה של שיין הייתה מוגזמת בצורה קיצונית, הוא הפך לדמות מעיקה. הסיום היה מרטיט, השחקנים פשוט מצויינים!!!

  כתבתי פה כמה מילים על סוף העונה, אשמח אם תוכלו לקרוא 🙂
  http://tvroom.squarespace.com/-tv/2011/11/28/-2.html

© עידו ישעיהו