תציל את האחרון

פורסם ע"י ‏Saturn‏
בתאריך 04/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המתים המהלכים" 2.03

הפרק השלישי היווה עוד שיפור והיה די טוב. קיבלנו קרב מותח וטוב של שיין ואוטיס בזומבים, השיחה בין לורי לריק בנוגע ללמה עדיף שקארל יחייה הייתה לא רעה, קיבלנו רגע זומבי מדליק גם בפטרול של אנדריאה ומה-שמו (זאת אומרת שזומבים לא יכולים למות מחנק\תשניק?).

הרגע הטוב ביותר היה כמובן ברגע הסיום. כאשר שיין הופיע בריא ושלם עם הציוד באמצע הפרק חשבתי למה לעזאזל הם לא הראו לנו איך הוא שרד, כי המצב היה די אבוד. הם נתנו סיבה מצוינת. גילוי מצוין וסצנה עשוייה טוב. שיין לא בוחל באמצעים ומקריב את אוטיס לעדר הזומבים בעוד סצנה גרפית, אאוץ'. לאחר מכן בבית-החווה הוא מגלח את שערו – אולי גם להסתיר את המאבק בדמות השיער התלוש ואולי גם להשכיח את התזכורת למעשה.

שיין הופך להיות הדמות המעניינת בסדרה.

 • צפיתי בפרק הזה והערכתי שכלתנית את הדברים שציינת, אבל בכל זאת התקשיתי לזוז מזה. כן, האקט של שיין היה מפתיע ומהמם, אבל זו דמות כל כך בלתי נסבלת בעיניי עד שלא יכולתי באמת להתמסר לזה, מה גם שזה כל כך לא מתיישב עם דמותו המנדנדת כפי שהכרנו אותה, אבל ניחא, אין ספק שהדמויות זקוקות לשדרוג וזהו צעד בדרך הנכונה. האחרות, לורי וריק במיוחד, לא עניינו אותי כהוא זה.

  מה שכן, שמחתי לפגוש שוב בלורן כהן, בתו של הרשל (אני חושב שזה מה שהיא, לא הבנתי מה הולך שם עם כל האחים החורגים), שהייתה רוז ב"יומני הערפד" ובלה ב"על טבעי" (וגם ויויאן וולקוף ב"צ'אק", אבל בשלב שבו כבר הפסקתי לצפות).

  • miss bojarsky

   אה! אז משם היא מוכרת לי, התעצלתי לחפש… זה אכן משמח לפגוש אותה שוב.

  • מגי היא הבת של הרשל. בתחילת הפרק הקודם היו שם גם בחור ובחורה צעירים שמאז לא נראו, משום מה. בקומיקס יש לו כמה ילדים, רובם בחיים כשהקבוצה של ריק מגיעה לחווה, פלוס אחד או שניים שמתו בגלל הזומבים (לפי התקציר והפרומו לפרק הבא, נראה שזה יובהר מעט יותר, כהמשך לשיחתם האחרונה של ריק והרשל). לא זכור לי דובר על אישה שנייה ואו ילדים חורגים, אבל אשתו הראשונה של הרשל נפטרה הרבה לפני המגיפה. על כל פנים, מגי היא בת משפחת גרין הבולטת ביותר גם בקומיקס, כך שזה לא משנה. השאר הם לא יותר מבשר תותחים.

   אני חושב שבשורה התחתונה התסריטאים מנסים להפוך את שיין לדמות המתוסבכת ביותר בסדרה. לפעמים זה עובד, לפעמים לא. בקומיקס כל המהות שלו מסתכמת ברומן שהיה לו עם אשתו של חברו הטוב ביותר וכיצד חזרתו "מהמתים" משפיעה עליו. הכל הוביל למהלך אחד קיצוני שנראה שהוחלף במהלכים קיצוניים אחרים ע"ג המסך הקטן, לדוגמה הקרבת אדם אחר (אע"פ שניתן להניח שהוא עשה זאת מתוך מחשבה שזו האופציה האחרונה העומדת בפניו כדי להציל את קארל, ובכל מקרה אוטיס הוא זה שהביא את קארל למצב הזה מלכתחילה).

 • מיכאל גינזבורג

  היה פרק ממש טוב, גם אני הייתי מרותק לדיאלוג הקיומי בין ריק ולורי, האם בנם בכלל צריך לחיות בעולם בו כל מה שמצפה לו הוא מוות ועוד מוות והתקווה לא נראית באופק?
  שיין עשה מה שהיה צריך לעשות, מחריד ככל שיהיה, עדיף שהוא ישרוד מאשר שהוא ואוטיס ימותו יחד ואיתם גם הבן של ריק ללא הציוד הרפואי…
  אז מה באמת קורה עם הילדה הנעלמת? חשבתי תחילה שהיא טיפסה על עץ או משהו, אבל עברו כבר כמה ימים ונדמה לי שהיא מסתתרת במערה או משהו.

  • לא נראה לי שיש שם מערות…

   בטח היא לקחה טרמפ עם פרנק דראבונט ואז פיטרו אותו, אז אין לה איך לחזור. או שהיא מתחבאת בתוך הזקן של רוברט קירקמן. או שהאגו שלו בלע אותה.

 • (כולל ספוילרים לקומיקס)

  כפי שכתבתי בתגובות לפרק הראשון על הפרק הקודם, שיין הוא כרגע הדמות הכי מרתקת ומפתיעה מבחינתי, בעיקר מפני שאני לא יכול לצפות שום מהלך שלו*, מאחר ובמקור הוא מת בשלב מאוד מוקדם. מעניין לציין שתודות לתספורת החדשה וכפי שכבר הנחתי מוקדם יותר תודות לפרומואים להמשך העונה בתחילתה, עכשיו שיין הרבה יותר דומה לבן דומות בקומיקס (כובע בייסבול היה התוספת בפרומואים) ומעניין יהיה לראות עם המטען הכבד שהוא נושא עליו עתה, האם זה מעיד על עתידו הטראגי והבלתי נמנע.

  כמובן שגם דריל הוא דמות מרתקת מאותן סיבות, אלא שהאחים דיקסון כלל לא הופיעו בקומיקס. לצערי, עד כה העונה דריל מורגש הרבה פחות מבעבר. אולי כבר הורגלתי לשטיקים שלו? דרך אגב, האם מה שטי-דוג וגלן אמרו על מרל מעיד שהוחלט לוותר עליו אחת ולתמיד?

  במקור משפחת הרשל הרבה יותר מורחבת, וזה עם אוטיס ופטרישיה, וגם כשמחשיבים את ילדיו המתים. טוב לראות את היחסים המתפתחים בין מגי לגלן, כמו בקומיקס (חוץ מזה ששם זה קרה די מהר, מתוך תשוקה; אבל למה אפשר לצפות כשבשלב שבו דייל ואנדריאה כבר אמורים להיות שפנפנים פעילים, היא מפנה לו כתף ומעדיפה לעשות פטרול לילי עם רדנק מטורף מאשר לדבר עם הזקן המעיק?).

  * האמת היא שגם כשאני מנסה לצפות מהלכים אחרים של הסדרה זה לא תמיד עובד, מאחר והיא סוטה מהמקור במקרים רבים.

© עידו ישעיהו