השיבה הביתה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.09

הנה מגיע השלב הזה, הפינאלה של הסתיו, שאחריה אנחנו מחכים חודשיים עד שיגיע פרק חדש ובינתיים שוכחים חמישים אחוז מההתרחשויות. אבל עוד שלב הגיע, כזה שאני אוהב במיוחד. אחרי שאת כל הזמן האחרון כילו הגיבורים בלהגיב ולהסתדר בהתאם למעלליו של קלאוס, שכפי שאמר תמיד נמצא צעד אחד לפני כולם, אחד מהם סוף סוף קם ומקדים אותו. סטפן, שמממש (כנראה) את מה שתמיד שיערנו שיגיע – השימוש במשפחתו אחוזת הנקם של קלאוס. רבקה ודאי תהיה מבואסת על אליינה כשתקום, אבל זהו קורבן שאני מוכן להקריב.

איפשהו איבדתי את המעקב – וכן, גם את העניין – ברצונות של הערפדים להיות יותר או פחות אנושיים ועד כמה זה קשה ובכל זאת כה חיוני יאדה יאדה יאדה. כניסתה של קתרין (איזו הפתעה, היא בחיים, פיהוק. מישהו באמת חשב שזו אליינה שנדקרה שם על ידי מייקל? יש גבול למספר הפעמים שבהן ניתן לשטות בצופים) לסיפור הזה לא עשתה עם הנושא חסד, בלשון המעטה. כאחת שתמיד הייתה הדבר הכי לא צפוי בסדרה, בערך, הערגה שלה למנת אנושיות לא נראית מאוד במקום. ניחא זה היה אמצעי למטרה, שובו ההדרגתי למוטב של סטפן, ואולי דווקא בכלל שזה בא מקת'רין זה היה קצת מעניין.

ענייני מערכות היחסים של הדמויות האחרות בסדרה הולכים ונעשים עוד ועוד משעממים. בוני וג'רמי (איפה הוא, אגב?) ועכשיו גם קרוליין וטיילר – אני מרגיש שלא ממש איפשרו לנו להשקיע בזה עניין כדי שיפריע לנו גורל סיפורי האהבה האלה, שתכל'ס מעולם לא נראו רציניים וארוכי טווח.

אבל עזבו שטויות, בא לי לראות מה סטפן מתכנן. נחכה חודשיים.

תגיות:
© עידו ישעיהו