יום הדין

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 05/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.06

http://i41.tinypic.com/qyxxc6.jpg

ששה פרקים מתחילת העונה + עוד כמה מסוף העונה הקודמת ללא מייקל סקוט, קשה לומר שחסרונו אינו מורגש, אבל אם יש משהו שהפרק הזה המחיש, זה שזהות המחליף פחות חשובה מנוכחותו של דווייט. השטות שהמציא, מגביר האחריות/מִתקן יום הדין, הביאה את המשרד כולו נגדו ללא יוצא מן הכלל, והובילה לחלוקת משימות טובה שמטרתה לעצור את הדין מלהגיע ליעדו.

הסיומת שניתנה לעניין, הפתרון שפאם התעקשה עליו, הוא כזה שמאשש את תחושתי ש"המשרד" הולכת יותר ויותר בדרכי אחותה הקטנה, "מחלקת גנים ונוף". זה היה ניכר במיוחד השבוע בגלל שגם "גנים" השתמשה בטרמינולוגיה של סוף העולם, הן בפרק והן בשמו, אבל גם בגלל שטוב הלב הוא שניצח בהתאם לגישתה של פאם. כמו המשל של איזופוס על השמש והרוח שניסו לגרום לאיש להסיר את מעילו, פאם התעקשה לצדד בשמש ובתפישה שדווקא התנהגות חברית כלפי דווייט תביא אותו לסגת מפגיעה בעמיתיו, ואכן צדקה.

עדיין יש רגעי מבוכה לא מעטים ב"המשרד", הפרק הקודם עם המסיבה של אנדי שכשך בהם לא מעט, אבל אני מרגיש שעם לכתו של מייקל הם פחתו באופן כללי ועמדה אופטימית יותר תופסת את מקומם. תכל'ס אני בעד, אבל אם עד כה חשבתי שהסדרה עוד צריכה למצוא את קולה בימי פוסט-מייקל, הפרק הזה הציג נקודת מבט שלמה יותר לתחושתי, ולו כי שיחק על אלמנטים חזקים ומוכרים – טירופו של דווייט במקרה הזה – ופחות על גורמים זרים כמו רוברט קליפורניה או הוריו של אנדי. או אפילו ההתחקות אחר אנדי בעמדת הניהול, הגם שסיפקה דברים יפים כמו הפרק השני בעונה (עם הקעקוע שהבטיח לעשות על עכוזו).

בהיעדר עניין בחזית של ג'ים ופאם בשלב כה מתקדם, ובהיעדר מייקל כמובן, דווייט נותר המרכיב החזק ביותר ב"משרד". שימוש נבון בו בזמן שהיא מחפשת את קולה החדש, הוא הדבר שיכול להציל אותה.

תגיות:
© עידו ישעיהו