יום הדין

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 05/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "המשרד" 8.06

http://i41.tinypic.com/qyxxc6.jpg

ששה פרקים מתחילת העונה + עוד כמה מסוף העונה הקודמת ללא מייקל סקוט, קשה לומר שחסרונו אינו מורגש, אבל אם יש משהו שהפרק הזה המחיש, זה שזהות המחליף פחות חשובה מנוכחותו של דווייט. השטות שהמציא, מגביר האחריות/מִתקן יום הדין, הביאה את המשרד כולו נגדו ללא יוצא מן הכלל, והובילה לחלוקת משימות טובה שמטרתה לעצור את הדין מלהגיע ליעדו.

הסיומת שניתנה לעניין, הפתרון שפאם התעקשה עליו, הוא כזה שמאשש את תחושתי ש"המשרד" הולכת יותר ויותר בדרכי אחותה הקטנה, "מחלקת גנים ונוף". זה היה ניכר במיוחד השבוע בגלל שגם "גנים" השתמשה בטרמינולוגיה של סוף העולם, הן בפרק והן בשמו, אבל גם בגלל שטוב הלב הוא שניצח בהתאם לגישתה של פאם. כמו המשל של איזופוס על השמש והרוח שניסו לגרום לאיש להסיר את מעילו, פאם התעקשה לצדד בשמש ובתפישה שדווקא התנהגות חברית כלפי דווייט תביא אותו לסגת מפגיעה בעמיתיו, ואכן צדקה.

עדיין יש רגעי מבוכה לא מעטים ב"המשרד", הפרק הקודם עם המסיבה של אנדי שכשך בהם לא מעט, אבל אני מרגיש שעם לכתו של מייקל הם פחתו באופן כללי ועמדה אופטימית יותר תופסת את מקומם. תכל'ס אני בעד, אבל אם עד כה חשבתי שהסדרה עוד צריכה למצוא את קולה בימי פוסט-מייקל, הפרק הזה הציג נקודת מבט שלמה יותר לתחושתי, ולו כי שיחק על אלמנטים חזקים ומוכרים – טירופו של דווייט במקרה הזה – ופחות על גורמים זרים כמו רוברט קליפורניה או הוריו של אנדי. או אפילו ההתחקות אחר אנדי בעמדת הניהול, הגם שסיפקה דברים יפים כמו הפרק השני בעונה (עם הקעקוע שהבטיח לעשות על עכוזו).

בהיעדר עניין בחזית של ג'ים ופאם בשלב כה מתקדם, ובהיעדר מייקל כמובן, דווייט נותר המרכיב החזק ביותר ב"משרד". שימוש נבון בו בזמן שהיא מחפשת את קולה החדש, הוא הדבר שיכול להציל אותה.

תגיות:
 • ocean

  הפרצוף של ג'ים כשהתחוור לו שהוא יודע איך קוראים לאמו של דווייט – פרייסלס!

  ושכחת את הפתיח הכי טוב מתחילת העונה. השיר המפגר, מעברי הפאזות של סטנלי וטפשת ההריון של פאם שמונעת ממנה מלהכיר את המילים גם לאחר 105 השמעות.

 • Saturn

  העונה מצחיקה למרות אנדי. ההחלטה למנות אותו כמנהל התגלתה כשגויה והדמות שלו מעצבנת אותי בכל פרק ופרק. זה לא עובד – לא מבחינת מקצועית של למנות אותו כמנהל ולא מבחינת הדמות שמתקשה להצחיק ומגיעה לידי מיאוס משום שהכל סובב סביב היכולות הווקליות שלה. מספיק עם זה. שר במסיבת גן, שר בתחילת הפרק הזה – רק שר ושר. שטיק אחד שמשתמשים בו שוב ושוב. מציק. ולא משנה כמה חוכמות רוברט יפיק בסוף פרק כי להצדיק את קידומו.

  דווייט ענק, ארין אדירה, סטאנלי עם הקאטץ' פרייז וכך כל שאר הדמויות. אבל אנדי פשוט מושך את הרמה מטה.

  ושיעשו כבר פרק מחזמר. לא הייתה סדרה שזועקת לפרק שכזה כמו 'המשרד'.

 • תתש

  כבר תפסו את הסקרנטון סטרנגלר או שיש עוד סיכוי שנגלה שזה גייב?

  • ocean

   זכור לי פרק שבו טובי נקרא להעיד לכאורה במשפט של החונק.

   • לשמש כמושבע, לא להעיד.

    אבל עדיין יש סיכוי שטובי הרס את הכל וזה בעצם גייב, כן.

    • זה משהו שלא כתבתי בפוסט – בגלל שהסירו את גייב מתמונת הקאסט החדשה עלתה סברה שהוא לא ממשיך בסדרה, אבל התבדינו ואני ממש שמח על כך. הוא לגמרי מעולה.

     • ocean

      היתה לנו שיחה על ימי שני ("אני שונא את יום שני").

      ואיך יפטרו ממנו? גייב לאנדי זה כמו טובי למייקל. חבל שעדיין לא זכינו לראות את התאקלים המתבקשים במלוא הדרם

      • לא בדיוק, כי גייב תקף את אנדי בשירותים בתחילת העונה, ואילו טובי מעולם רק היה שם, עם הפרצוף שלו.

       מכל הסדרות שאי פעם ראיתי, המשרד היא הכי סדרה על כלום (אבל באמת כלום. ג'נה פישר מספרת שכשנבחנה לדמותה של פאם אמרו לה לא לפחד לשעמם במשחק שלה), והרבה מהדברים שקורים שם לאחרונה הם יותר מדי "משהו" (ויריבות גייב-אנדי היא משהו כזה).

    • Gl

     היה משפט עם טובי כמושבע והחונק הורשע.

     בפרק של טקס הדנדי הארון טובי מנצל את עליתו לבמה כדי להגיד שמתחילות להיות לו חששות שהוא הרשיע אדם חף מפשע. מייקל הוריד אותו מהבמה והוא לא הספיק לסיים את המשפט.

     כלומר, אפשר להגיד שהנושא הזה לא סגור לגמריי.

 • מיכאל גינזבורג

  לא יודע איך אתם אוהבים את גייב, הוא דמות כזו זחוחה ומשעממת.
  טובי אולי אדיש להחריד אבל דמות הרבה יותר טובה.

  כמה שאני אוהב את ג'יימס ספיידר/רוברט קליפורניה, מקרין כריזמה קריפית ומוזרה.

© עידו ישעיהו