שרוף ומטוהר

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 25/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.12

Tweet this, Munson!

אז… מת או חי? הפגיעה לא נראתה קטלנית במיוחד, אם רוצים להתעמק בטפל. העיקר הוא התפניות החדות לכל אורך הפרק, בראשן העימות הכה מצופה לאור האמת (בחלקה), בין אופי לבין קליי לבין ג'קס. לא ברור האם ג'קס מתקשה לעכל את הידיעה על הרצח הנאלח של פייני ולכן מגן על קליי, או שמניעיו שונים לגמרי. יהיה מעניין ועצוב לראות אם הפרק הבא ייפתח בירי תגובה באופי, כפי שג'קס הבטיח. בינתיים נסתפק בהשתהות והתדהמה שלו לפני ואחרי הירייה הכפולה של אופי.

כואב היה לראות את אוטו פונה אחת ולתמיד נגד המועדון ומפיל את בובי, ואת בובי צורח עליו בזעם בעודו נלקח למעצר. כל כך הרבה ציטוטים נהדרים היו הפרק, אך זה שאהבתי מכל היה של אוטו: "עכשיו תורך להתחיל רשימה, בובי." נכון שכולנו (או רובנו) חרדים לעתיד המועדון, ולכן קל להתעלם מהחברים שהקריבו את כל כולם עבור בסאמקרו, גם מאחורי הסורגים. התזכורת של אוטו, רשימת מלאי ארוכה של המחיר ששילם עבור חבריו הבוגדניים לכאורה. אוטו כבר השלים עם המאסר הממושך שקיבל על כל משימה שהופלה עליו, עם מאסר העולם ואף עם ההוצאה להורג. אפילו ההקרבה הפיזית לא שברה אותו, עד שאהבת חייו שילמה את מחיר המאבקים של סאמקרו.

סצנת בית הילדים לאימוץ הייתה תזכורת רעה לביקור הנשכח באירלנד, אולם היו בה גם שתי נקודות לזכות: כנופיית אופנוענים הולכת מכות עם בריונים קתוליים בבית תינוקות זו כנראה המקבילה של קורט סאטר ל"דינוזאורים סמוראים עם משקפי שמש"; והאבחנה של גאלן בנוגע לג'קס, "הפצצה המהלכת". היה כמעט משעשע לראות אותו אומר זאת לקליי, ואת האחרון מבטיח לו שהבחור המסוכן לא יתקרב לעסקה עם הקרטל. ההקבלה בין השניים חזרה שוב כשאופי איים על ג'קס באקדח וקרא לו "הילד של קליי". אאוץ'…

אני עדיין לא אוהב את החזרה של וונדי, אע"פ שהיא אמרה בדיוק את מה שכתבתי בתגובה לרשומה הקודמת. אם לחפש שוב בין השורות (או יותר נכון לקבל אותן כפי שהן), אז האמירה של וונדי שאסור להסתיר סודות מפני ילדים מתייחסת גם לסודות האפלים שג'מה שמרה מפניו כל חייו, הסתרה שנמשכת גם עם טארה. הייתי רוצה להגיד בביטחון שאם טארה רק תחשוף את המכתבים בפני ג'קס הוא יעזור לאופי לכוון את האקדח לנקודה קריטית יותר מאשר כתף ימין, אולם שום דבר בהתנהלות שלו כבר לא ברור. בדיוק כמו אצל ג'מה.

הפרק הבא יהיה חלק ראשון מתוך שני פרקי סיום העונה תחת השם "להיות" (To Be), ההודאה הכי בולטת של סאטר ושותפיו ליצירה כי SOA זו גרסה מודרנית לטרגדיה שייקספירית, עם מוזיקת אופנוענים מגניבה. בהמשך לשאלות שלי מהטור הקודם, אני כבר לא בטוח שהמועדון אכן יעמוד במקומו בשלהי פרק הסיום, ואם כן – זה יהיה מועדון שונה לחלוטין מכפי שאנו מכירים.

© עידו ישעיהו