קול אוב דיוטי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 18/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.11

בפעם האחרונה - לא הייתי בזיזי טופ!!

את שיא האקשן של העונה קיבלנו בפרק שאמור לסיים את ענייני הקרטל עבור סאמקרו, וכצפוי היו הרבה יריות פיצוצים וגופות. כמה חבל שדווקא כשקוזיק התאחד עם חבריו מזה זמן רב, הוא קיפח את חייו כשדרך על מוקש. קני ג'ונסון צריך לדרוש סעיף נגד חומרי נפץ בתפקידו הבא.

בעוד הפרק הזה מסתיים, לכאורה, העלילה הראשית ממשיכה להירקם לקראת סיום העונה. השחקנים הראשיים זזו עוד כמה משבצות, אלא שהפעם נוספו לקלחת של קליי, ג'מה ואונסר עוד שניים חדשים שעשויים ליטול את חייו של קליי; טיג, אחרי שהעלה בפני קליי את התמרמרותו בשל הריחוק ביניהם, פרש מתפקידו כיד-ימינו אחרי שחזה בפניה החבולות של ג'מה. לא רק שטיג אוהב את ג'מה (למרות רגע כמעט-מיני ביניהם בעבר, הם בעיקר חברים), הוא לא יכול לעמוד לצידו של קליי בעודו הופך למפלצת. בובי ניסה להסית את טיג מוקדם יותר העונה, והנה זה קרה לבסוף ללא תיווך.

אופי סוף סוף מצא את גופת אביו ואונסר, מתעלם מבקשתה של ג'מה (לא הבנתי מה הייתה מטרתה), חשף בפניו את כל האמת. קליי ניסח זאת היטב: "אין מסוכן יותר מאדם שיודע שהוא כבר מת". אפשר להוסיף לרשימה, במקום שני, "אדם שאיבד את משפחתו לסוציופת". אז עכשיו קליי על הכוונת של אופי, טיג עשוי להיות האצבע על ההדק וג'קס קרוב מאוד להגיע לתובנות משל עצמו. אסור לשכוח גם את אונסר, אע"פ שהמהלך שהאסטרטגי שביצע השבוע עשוי להוכיח שהוא מבוגד וחלש מדי מכדי לבצע את החיסול בעצמו ולכן דוחף אחרים (בצדק) לעשות את המעשה הבלתי נמנע.

חוץ מרצונה הלא ברור של ג'מה להסתיר מאופי את האמת, רגע אחרי שקבעה שאחד מהילדים יהרוג את קליי, היא ביצעה החלטה הזויה לאחד בין אייבל לוונדי. הייתי מוותר על חזרתה של וונדי, שמשמשת ככלי תסריטאי ותו לא, כדי להמשיך ולרסק את רוחה וגופה השבורים גם כך של טארה; וכדי לספק לג'מה חלון אחורי לשמירת משפחתה בסביבה. אוהבת את טארה, בטח… לא היה עדיף לו הייתה מצטרפת לג'קס ומשפחתו לאורגון וחיה שם בשלווה כסבתא אלמנה במשרה מלאה?

זכינו גם לחצי וידוי של ג'וס בפני צ'יבס, שאמר את מה שקיוויתי שיגיד: לא משנה מי הוא אביו הביולוגי של ג'וס ומה המוצא האתני שלו, ג'וס הוא מה שחשוב למועדון. רק חבל שג'וס לא סיפר על לינקולן, והפיל את האשמה על רוזוולט אחרי שהאחרון הציע סיוע בפרק שעבר והתנצל על מעשיו. הייתי מצפה ששיחת נפש בתא שירותים תוציא את כל האמת מג'וס.

אולי כדאי להתחיל בהימורים: מי מהדמויות שאינה קליי תמות בשלושת הפרקים האחרונים לעונה? אם קליי ימות, בידי מי זה יקרה? מי ינהיג את סאמקרו כשהכל יסתיים? בין המהמרים נכונה יוגרלו ארוחת צ'ילי פרטית בהכנתו של צ'אק, המעיל של קוזיק ובובת מין מהאוסף הפרטי של טיג.

© עידו ישעיהו