קול אוב דיוטי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 18/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.11

בפעם האחרונה - לא הייתי בזיזי טופ!!

את שיא האקשן של העונה קיבלנו בפרק שאמור לסיים את ענייני הקרטל עבור סאמקרו, וכצפוי היו הרבה יריות פיצוצים וגופות. כמה חבל שדווקא כשקוזיק התאחד עם חבריו מזה זמן רב, הוא קיפח את חייו כשדרך על מוקש. קני ג'ונסון צריך לדרוש סעיף נגד חומרי נפץ בתפקידו הבא.

בעוד הפרק הזה מסתיים, לכאורה, העלילה הראשית ממשיכה להירקם לקראת סיום העונה. השחקנים הראשיים זזו עוד כמה משבצות, אלא שהפעם נוספו לקלחת של קליי, ג'מה ואונסר עוד שניים חדשים שעשויים ליטול את חייו של קליי; טיג, אחרי שהעלה בפני קליי את התמרמרותו בשל הריחוק ביניהם, פרש מתפקידו כיד-ימינו אחרי שחזה בפניה החבולות של ג'מה. לא רק שטיג אוהב את ג'מה (למרות רגע כמעט-מיני ביניהם בעבר, הם בעיקר חברים), הוא לא יכול לעמוד לצידו של קליי בעודו הופך למפלצת. בובי ניסה להסית את טיג מוקדם יותר העונה, והנה זה קרה לבסוף ללא תיווך.

אופי סוף סוף מצא את גופת אביו ואונסר, מתעלם מבקשתה של ג'מה (לא הבנתי מה הייתה מטרתה), חשף בפניו את כל האמת. קליי ניסח זאת היטב: "אין מסוכן יותר מאדם שיודע שהוא כבר מת". אפשר להוסיף לרשימה, במקום שני, "אדם שאיבד את משפחתו לסוציופת". אז עכשיו קליי על הכוונת של אופי, טיג עשוי להיות האצבע על ההדק וג'קס קרוב מאוד להגיע לתובנות משל עצמו. אסור לשכוח גם את אונסר, אע"פ שהמהלך שהאסטרטגי שביצע השבוע עשוי להוכיח שהוא מבוגד וחלש מדי מכדי לבצע את החיסול בעצמו ולכן דוחף אחרים (בצדק) לעשות את המעשה הבלתי נמנע.

חוץ מרצונה הלא ברור של ג'מה להסתיר מאופי את האמת, רגע אחרי שקבעה שאחד מהילדים יהרוג את קליי, היא ביצעה החלטה הזויה לאחד בין אייבל לוונדי. הייתי מוותר על חזרתה של וונדי, שמשמשת ככלי תסריטאי ותו לא, כדי להמשיך ולרסק את רוחה וגופה השבורים גם כך של טארה; וכדי לספק לג'מה חלון אחורי לשמירת משפחתה בסביבה. אוהבת את טארה, בטח… לא היה עדיף לו הייתה מצטרפת לג'קס ומשפחתו לאורגון וחיה שם בשלווה כסבתא אלמנה במשרה מלאה?

זכינו גם לחצי וידוי של ג'וס בפני צ'יבס, שאמר את מה שקיוויתי שיגיד: לא משנה מי הוא אביו הביולוגי של ג'וס ומה המוצא האתני שלו, ג'וס הוא מה שחשוב למועדון. רק חבל שג'וס לא סיפר על לינקולן, והפיל את האשמה על רוזוולט אחרי שהאחרון הציע סיוע בפרק שעבר והתנצל על מעשיו. הייתי מצפה ששיחת נפש בתא שירותים תוציא את כל האמת מג'וס.

אולי כדאי להתחיל בהימורים: מי מהדמויות שאינה קליי תמות בשלושת הפרקים האחרונים לעונה? אם קליי ימות, בידי מי זה יקרה? מי ינהיג את סאמקרו כשהכל יסתיים? בין המהמרים נכונה יוגרלו ארוחת צ'ילי פרטית בהכנתו של צ'אק, המעיל של קוזיק ובובת מין מהאוסף הפרטי של טיג.

 • ההימור שלי הוא שסאמקרו תתפרק בסוף העונה. קצת מופרך אמנם, אבל זה יהיה כדי להתאחד שוב בעונה הבאה. משום מה יש לי תחושה שדווקא בובי הוא שימות. כרגע דרכו אל הכלא סלולה, כביכול, אבל אוטו כבר הפגין בעבר את הנאמנות הגמורה שלו למועדון ואת הבוז הרב שהוא רוחש כלפי הרשויות.

  הקירות סוגרים על קליי מכל כיוון, אין לו שום סיכוי לשרוד אלא אם כן ירד למחתרת, או אולי ייכנס לכלא, וגם שם תמיד אפשר לשכור מישהו שיעשה את העבודה. אפרופו הכלא, מיהו אותו לני ינוביץ'? נתקלנו בו בעבר? הוא המאהב של אוטו בפנים?

 • Saturn

  כן, פרק די טוב שסיפק אקשן ומתיחות שמגיעה לעוד שיא. לא הבמתי למה חיסול התא של לובו סונרה יסיים את הסכסוך – מעגל האלימות לא יימשך? אולי ה RPG מטעם האיריים הספיק להם.

  לא חשבתי על זה שחזרתה של וונדי תסייע לג'מה להשאיר את טארה וג'קס בצ'ארמינג. למה שהזוג לא ייקח את הילדים איתו? עם זאת, כן מסתמן שבואה של וונדי מכשיר את האדמה לחלק גדול יותר לדמות בעונה הבאה.

  טבעת החנק סביב קליי והמועדון מתהדקת גם תודות לעסקה של לינקולן עם אוטו שעומד להפיל את כולם יחד איתו. ייתכן שהביקור הבא של בובי ייסכל את העסקה.

  התשובה של צ'יבס לווידוי של ג'וס פחות או יותר כרתה את הענף שעליו העלילה הזו ישבה. זה היה שווה-ערך ל: "lol, למי 'כפת?". זה מההתחלה לא החזיק מים ואני תוהה אם לא יכלו להתחיל את הקו הזה בדרך אחרת שלא תותיר ספקות, למשל ג'וס נתפס בעבירה כלשהי ונאלץ לשתף פעולה עם המשטרה כדי לא להכנס כלא או משהו בסגנון.

  המעניין הוא שעושה רושם שג'וס דובק בעסקה עם לינקולן. יכול להיות שאחרי חלקי גופתו של קוזיק עפו עליו הוא החליט שהמועדון הזה מתפרק לחתיכות ושסוף כל חבריו למות אז עדיף להציל כמה שאפשר ממנו.

  עדיין לא ברור לי האנטי בנוגע ל'מעלות צ'ארמינג'. אז יהיו יחידות דיור לאנשים אמידים ובעלי עסקים. כל ההתנגדות של המועדון נראית כמשהו אנוכי. יותר ממה שהם רוצים לעשות טוב לעיר, הם עושים טוב לעצמם כי קל יותר יהיה להמשיך לשלוט בצ'ארמינג בלי כל הכסף והעסקים החדשים שיגיעו לעיירה.

  • וונדי כבר איימה בפניה לערכאות משפטיות אם יהיה צורך בכך, וכשאני חושב על זה, יש לה תביעה צודקת: היא אמו הביולוגית של אייבל, במשך שנתיים הוכיחה יציבות אחרי שנגמלה מסמים, יש לה מקצוע והכנסה קבועה בעוד ג'קס הוא אסיר לשעבר וחבר במועדון עם עבר קרימנלי וקשרים עם גורמים מפוקפקים. תודות לשת"פ עם ג'מה היא לא תעשה זאת, אבל כך ג'מה מחזיקה את ג'קס בסביבה.

   אני לא מבין למה בובי מיהר לחזור אל אוטו ולמסור לו מידע שגוי. היה עדיף להמתין עד שהשעסקה עם ג'ורג'י תיפול, והיא נועדה ליפול, ולאחר מותו בפועל היה מיידע בכך את אוטו. למרות שיש בחדר ציתות ובובי היה מפליל את עצמו, אבל בכל מקרה לינקולן עומד להפיל את בובי וחבריו, אז מה זה משנה?

   לא חשבתי על זה, אולם אכן נראה שהמוות של קוזיק הוא ששכנע את ג'וס סופית להמשיך בתכנית של פוטר.

   ענית לעצמך: סאמקרו מעוניינים לשמור על הסטאטוס-קוו הקיים. ככל שהעיירה תתפתח ותצמח, יגדל המגף שיבעט את המועדון אל מחוץ לצ'ארמינג.

 • רעות

  ספוילר לסאנס 4.11

  אוי, המוות של קוז'יק בעקבות חומר נפץ היה כל כך חסר טעם ולא שנון בכלל כמו שקורט בטח חשב שזה יהיה. כעסתי כעס אמיתי. הסצינה ההיא שהוא כיוון אליה שברה לי את הלב, מבחינתי עדיין מוקדם להריץ בדיחות על חשבונה.

  יש לי בעיה עם העונה הזו. אני אומנם נהנית מהדרמה, אבל העונה קצת נטולת הקשר לעונות הקודמות וליחסים בין הדמויות. הדמויות פתאום זרות לי וזה קצת גורם לי לאבד אמפתיה לגורלם. אני אוהבת את סאנס הרבה יותר כשהדרמה שלה נמצאת בפרטים הקטנים, בשתיקות ובסצינות פסיכיות של חוסר וודאות בעולם שפוי ווודאי.

  אתם מכירים את המהלך הזה בטאקי, כשיש לכם את 'הקלף המשוגע' ואתם אוספים הרבה מאוד קלפים כדי שהשחקן השני יתקע איתם אחרי שתחליפו ערימות? ככה זה מרגיש. קורט מעמיס ומעמיס כי הוא יכול. כי אם הסיפור שלו ייצא משליטה, זה יהיה הרבה יותר מגניב.

  אז לא. סאנס הפכה להיות משחק וידיאו מחורבן.

  אלף חזיתות, מיליון עימותים, כל דמות מסוכסכת עם עצמה ועם עוד שלוש דמויות נוספות (חוץ מצ'אקי, הוא בסדר עם כולם). זה מתיש, אבל זה יכול להיות מעניין, אם קורט יצליח לטפס החוצה מכל הבורות שהוא חופר שם מבלי לחפף בכתיבה. סליחה על כל דימויי המשחקים, אבל זה לגמרי מזכיר לי קובייה הונגרית, ואני מקווה שקורט יעבוד קשה בכדי לבנות את הסיפור מחדש, ולא רק יסיר את המדבקות וידביק אותן מחדש במקומות הנכונים…

  יהיה טוב אם כל אחת מהחזיתות תזכה להתייחסות שלה היא ראויה, מבלי שנקבל כל מיני פתרונות קסם של סגירת עונה. אוטו לא ייזכר פתאום עד כמה הוא בעצם אוהב את החברים שלו, ג'וס לא יתעורר בפרק האחרון של העונה עם גישה חיובית לחיים וימצא את אלוהים. ג'מה לא תסלח לקליי ברגע של חולשה. והיד של טרה לא תחלים באופן פתאומי, רק כדי שעזיבת צ'ארמינג תעלה שוב לסדר היום. אם יוצרי הסדרה עבדו כל כך קשה לנתק אותה מכל מה שאנחנו מכירים ואוהבים, אסור להם להתייחס לאירועים האחרונים כאל אי שפיות זמנית. עליהם לבנות מחדש את היחסים בין הדמויות ולהשריש את חוסר היציבות של המועדון כמצב קיים שילווה אותו גם בעונה הבאה. ואסור להם להרוג את קליי. כדמות, האיש בלתי נסבל, אבל אני לא יכולה לדמיין את הסדרה הזו בלעדיו.

 • Rudin2

  ליידע כללי האיש שמשחק את לני ינוביץ' הוא "סוני ברגר" שבזמנו מהחברה שהקים את ההלס אנג'לס והוא שחק כשחקן אורח בסדרה.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Sonny_Barger

 • Geeker

  פרק מצוין.
  אני הרהרתי ביני לבין עצמי אם ג'מה אשת המזימות הולכת להשתמש בוונדי להחזיר לקליי… (או שלא?) ובכל מקרה, היא לא מתכוונת לתת לו לצאת מזה בקלות.
  למה בדיוק התכוונה ליילה כשאמרה לאופ ש"שום דבר לא יעבוד עד שהיא לא תמות"?

  • עד שדונה לא תעלם לחלוטין מלבו.

© עידו ישעיהו