ידיים

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 11/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.10

למה אין סרט שלישי להלבוי?? למה??!1!!?

אני חייב להודות שלמרות כל הטוב שהיה בפרק הקודם, במהלך הצפייה בו הרגשתי תשוש למדי ועשיתי זאת ללא ההתלהבות והנכונות שמתלוות לצפייה בפרקי SOA כבדרך-כלל (לפחות בעונה הנוכחית). זה לא שהפרק היה רע, רחוק מכך, סתם תחושה שכזאת. אולי מעין התנוונות כתוצאה מהמכות המשתקות שהסדרה ממשיכה לתת ולתת לצופיה בכל פרק העונה. השבוע התחושה הזו נעלמה, וטוב שכך, למרות שהמכות המדוברות הפכו לממשיות מאוד.

הפרק העשירי התאפיין באלימות נגד נשים, כזו שלא ראינו זמן רב ב-SOA (אלא אם סופרים את איימה, ואני לא). טארה ככל הנראה איבדה את יכולותיה כמנתחת (אולי ד"ר נואלס צריכה ללמוד דבר או שניים מד"ר סטריינג') ונראה שהיא תקועה בצ'ארמינג עם בעל לעתיד שלא מוכן להודות שרגליו נטועות בסאמקרו. עם כל התסכול והטראומה, נוספה גם השפעת התרופות והתקף הזעם של טארה היה מוצדק לחלוטין. מגי סיף בד"כ מאוד מאופקת וגם כשהיא מביעה רגשות כלשהם, היא לא מרשימה במיוחד. ההתפרצות של טארה על ג'קס הייתה תצוגת המשחק הטובה ביותר של סיף שראיתי, וזה כולל את משחקה ב'מד מן' (טוב, היא הייתה די אנמית כמו במרבית שלוש העונות הקודמות של SOA).

ג'מה הבינה מאוחר מדי שוויין צדק. העימות בינה לבין קליי היה חייב לקרות כשלב נוסף בדרכו למות, גם אם היה מעט צדק בדבריו על הפיתוי שג'מה הציבה לו בזמנו ותכננה את רציחתו של ג'ון. שני עשורים לאחר מכן קליי אולי הרבה פחות מטומטם, כדבריו, אבל כנראה לא מספיק כדי לחשוד שעכשיו ג'מה תעשה לו בדיוק את מה שעשתה לבעלה הראשון. אם ג'ון היה אדם טוב וניסה לקחת את המועדון לכיוונים פחות אלימים, קליי הוא ההפך הגמור. אני לא מצליח לחשוב על סיבה אחת שבגינה הוא צריך להישאר בחיים.

אצל ג'וס העניינים נותרו כשהיו, אולם נראה שהלחץ מתחיל להתפוגג עם המיאוס של רוזוולט בלינקולן [1] ומעשיו הנאלחים. ההצעה שלו לסייע למועדון אם יזדקקו לכך בתגובה לפציעה של טארה, היה צפוי שתגיע מתישהו. כמו הייל בזמנו, גם רוזוולט מתחיל להבין שניסיונותיו לעצור את סאמקרו מיותרים, כשרוע גדול יותר מאיים על העיירה והמחוז. חוץ מקליי, כמובן, אבל אף אחד עדיין לא יודע זאת.

קליי הצליח לעצור את אופי מלבקר את אביו ולגלות את גופתו (בטח כדי לחסוך כאב לב\ראש למועדון כשטארה עומדת למות), מה שאומר שאונסר יכול לחזור ולהפליל את קליי. זה בטח לא יזיק בחימום הגזרה והוספת חסר סאמקרו נוסף לרשימת המחסלים הפוטנציאליים של קליי, כפי שג'מה מתכננת. אם כבר אופי, היה עצוב לראות אותו מתאכזב מהוידוי של ג'קס, שמוכן לוותר על הכל שנים מעטות אחרי ששכנע אותו אחרת. כמו שטארה אמרה לג'קס שהוא לא יכול להתקיים ללא המועדון, אופי אמר שהמועדון לא יכול להתקיים בלי ג'קס. התקווה היחידה בשיחה ביניהם הייתה הבעת רגשותיו הכנים של ג'קס כלפי אופי והמלצתו לשקם את חיי נישואיו ומשפחתו, כפי שהוא עצמו מתכנן לעשות.

צריך לזכור שלא רק אופי עומד למצוא את גופת אביו (אני מעריך שבעקבות השיחה עם ג'קס וחידוש היחסים בינו לבין פייני רגע לפני שנרצח, הוא יעשה זאת כבר בפרק הבא), גם רומיאו ואנשי הקרטל מתכוונים לנסות שוב לחסל את טארה, הפעם בחינם ואחרי שהכסף הוחזר לקליי מאחר והשירות שהזמין לא סופק במלואו. טוב לדעת שעדיין קיימים ארגונים הוגנים בעולם.

[1] כמעט ואימצתי את דמותו מחדש כשהראה חיבה לקרטונז (היי, הוא מכיר בע"פ את לוח השידורים של הערוץ בו צפה ג'וס) ונזכרתי בשוקו ששתה מוקדם יותר העונה. אבל לא, אני כבר לא קונה את המניירות של לינק.
[2] חדשות טובות: העונה תתארך בפרק נוסף, 14 במספר. במקום פרק סיום בן 90 דקות, הופקו שני פרקים בני שעה. הפרק הבא דווקא יהיה ארוך מהרגיל.

© עידו ישעיהו