הפארק הקטן ביותר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.08

כן! שובם של לזלי ובן! לא תיארתי לעצמי שזה יקרה כל כך מהר, אבל תענוג לראות אותם מתאחדים שוב. הם כל כך מתאימים והחוק שמונע מהם להיות ביחד כל כך מטומטם (במציאות, אני מניח) עד שקשה לי להאמין שלא יוכלו להתגבר. בעיירה שהתמודדה עם נישואי שני פינגווינים זכרים ועם חבר מועצה בכיר שבגד באשתו עם שלושה משתתפים נוספים במערה בברזיל, או סחב בעבר את לזלי להרפתקאות המיניות שלו כאשר טפל עליה את הטענה שהיא המאהבת שלו, מה זה כבר אהבת אמת מתוקה כשל בן ולזלי?

הפרק כולו לא היה אחד הגדולים, אבל אהבתי את ההתרחשויות בו. היה נראה כאילו העימותים בין בן ללזלי ומאוחר יותר בין אן ללזלי (הממ, דומה) היו מעין השתתפות בביקורת של מי שהלין על התנהגותה השיגיונית בפרק שעבר ובזה שלפניו. לזלי של הפרקים האחרונים הזכירה מאוד את לזלי נופ של ההתחלה, של העונה הראשונה המיותרת, אבל מאחר שזו הגיעה אחרי היכרות עמוקה שלנו עם לזלי, אחרי שכבר התאהבנו בה, היא הרבה יותר מתקבלת על הדעת, והעובדה שחבריה נוזפים בה על התנהגותה רק מוסיפה לעיגולה.

גם רון שלוקח את אנדי תחת חסותו סיפק יופי של רגעים. מאז ומעולם היה ביניהם חיבור אמיץ חרף טיפשותו העמוקה של אנדי, והעובדה שרון פורש עליו כנפיים ומשלם לו את שכר הלימוד יאה ומתאימה. מצחיק גם שהקורס שכולם הסכימו עליו ואף נהנו ממנו הוא לימודי מגדר, ועוד עם השיטה המטופשת של אנדי שהובילה אליו.

בנוסף, החיבור בין טום לג'רי היה יפה. מובן שלא נחסך גם הפעם הבוז שלו כלפי האיש הכי ותיק במחלקה, אבל האופן שבו עימתו בין הגישות שלהם – האחד חובב פאסיביות והשני יזם עם קוצים בתחת ובמוח – היה כל כך במקום וכה הולם. שוב קיבלנו אישוש לעובדה שג'רי הוא בערך האיש הכי נורמטיבי במחלקה – עבור טום עצם הרעיון של לחזור אל אישה אוהבת ושלוש בנות יפהפיות הוא משוקץ מיסודו. כסיל.

© עידו ישעיהו