הפארק הקטן ביותר

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.08

כן! שובם של לזלי ובן! לא תיארתי לעצמי שזה יקרה כל כך מהר, אבל תענוג לראות אותם מתאחדים שוב. הם כל כך מתאימים והחוק שמונע מהם להיות ביחד כל כך מטומטם (במציאות, אני מניח) עד שקשה לי להאמין שלא יוכלו להתגבר. בעיירה שהתמודדה עם נישואי שני פינגווינים זכרים ועם חבר מועצה בכיר שבגד באשתו עם שלושה משתתפים נוספים במערה בברזיל, או סחב בעבר את לזלי להרפתקאות המיניות שלו כאשר טפל עליה את הטענה שהיא המאהבת שלו, מה זה כבר אהבת אמת מתוקה כשל בן ולזלי?

הפרק כולו לא היה אחד הגדולים, אבל אהבתי את ההתרחשויות בו. היה נראה כאילו העימותים בין בן ללזלי ומאוחר יותר בין אן ללזלי (הממ, דומה) היו מעין השתתפות בביקורת של מי שהלין על התנהגותה השיגיונית בפרק שעבר ובזה שלפניו. לזלי של הפרקים האחרונים הזכירה מאוד את לזלי נופ של ההתחלה, של העונה הראשונה המיותרת, אבל מאחר שזו הגיעה אחרי היכרות עמוקה שלנו עם לזלי, אחרי שכבר התאהבנו בה, היא הרבה יותר מתקבלת על הדעת, והעובדה שחבריה נוזפים בה על התנהגותה רק מוסיפה לעיגולה.

גם רון שלוקח את אנדי תחת חסותו סיפק יופי של רגעים. מאז ומעולם היה ביניהם חיבור אמיץ חרף טיפשותו העמוקה של אנדי, והעובדה שרון פורש עליו כנפיים ומשלם לו את שכר הלימוד יאה ומתאימה. מצחיק גם שהקורס שכולם הסכימו עליו ואף נהנו ממנו הוא לימודי מגדר, ועוד עם השיטה המטופשת של אנדי שהובילה אליו.

בנוסף, החיבור בין טום לג'רי היה יפה. מובן שלא נחסך גם הפעם הבוז שלו כלפי האיש הכי ותיק במחלקה, אבל האופן שבו עימתו בין הגישות שלהם – האחד חובב פאסיביות והשני יזם עם קוצים בתחת ובמוח – היה כל כך במקום וכה הולם. שוב קיבלנו אישוש לעובדה שג'רי הוא בערך האיש הכי נורמטיבי במחלקה – עבור טום עצם הרעיון של לחזור אל אישה אוהבת ושלוש בנות יפהפיות הוא משוקץ מיסודו. כסיל.

 • אהבתי איך לאורך שלושת הפרקים האחרונים לזלי הופכת יותר ויותר בלתי נסבלת עבור בן, מערימה עוד ועוד קשיים עבורו בשביל שלא יצליח לעבוד כמו שצריך, דוחקת אותו לפינה כך שהוא ירצה לנתק איתה כל קשר (וממש בכח מנסה לגרום לו להפסיק לאהוב אותה, כי היא לא מצליחה להפסיק לאהוב אותו), ובסוף בן מבין שהוא אוהב גם את לזלי הבלתי-נסבלת (ששולחת לאן מאות סמסים ומנסה לחבל בכל התוכניות שלה).

  בעצם אם חושבים על זה, אז מתחילת העונה זה בעצם היה לזלי נגד עצמה, כי בן לא יכל להגיד לה screw it, כי הרי לזלי נפרדה ממנו, כדי לממש את החלום שלה, וכל הכאב שהיא חשה כל העונה (וגם בן, מן הסתם) היתה אשמתה. היא כל כך אוהבת חוקים וכללים, ראינו את זה לאורך הסדרה, וגם חשוב לה באמת מה הציבור חושב (לכן היא אוהבת Public forums כל כך), שהיא קנתה את זה שזו שערורייה נוראית.
  ולמרות שהכל היה טריק טלוויזיוני זול, כי למה שהם יפרדו בגלל שטות כזו, ואיזו מין שערוריה עלובה מערכת היחסים שלהם היא בכלל (לעומת העובדה שלזלי היא בכלל מאיגלטון, טפו), זה עדיין עבד עלי, ואני שמחה שמתקדמים הלאה. בן כל כך מוזר, ולזלי כל כך משוגעת, שכשהם ביחד זה יותר נהדר מכשהעולם מפריד ביניהם (בשונה מג'ים ופאם, האבטיפוס של בן ולזלי, שברגע שהתאחדו הסדרה היתה צריכה למצוא מוקד חדש, פשוט כי האהבה שלהם פשוטה מכדי להיות מעניינת. וזו לא ביקורת על המשרד).

  ומלבד זאת, הסידרה מושלמת.

 • homer

  Dream Team!

  מסכים עם כל מה שאמרתם. אני חייב לציין שלושה רגעים שאהבתי במיוחד: הרגע שבו אנדי מחבק את רון ורון מבקש ממנו שיפסיק או שלא יממן אותו; לסלי מדברת בכנות עם בן ועושה את זה במעין פגיעות מקסימה; והשלישי הוא הלוגו של הסופרנוס, שפשוט היה מושלם.

 • איילון צפון

  היי, עד שכתבת את זה ממש עכשיו לא שמתי לב לזה בכלל! טום וג'רי 🙂

  • בשביל זה אני פה.

   (ואני לא שמתי לב לזה עד לתגובה שלך)

 • MooTzk

  לא יודע, אני חושב שהפרק היה די מפוספס. כל העלילות היו טובות על הנייר, אבל בפועל למרות שהן סיפקו את הסחורה ברמת הסיפור, פשוט לא צחקתי הרבה בפרק. בדרך כלל מספיק רק לשים את רון/אפריל/אנדי באותו חדר ואני אצחק, אבל בפרק איכשהו זה לא עבד. למרות זאת, היה כיף לראות את טום וג'רי (מספר האינטראקציות האדירות בסדרה הזאת הוא בלתי מוגבל) ואת לזלי ובן סוף סוף ביחד. ובכלל, הסדרה במקום כל כך טוב עכשיו שגם פרק יחסית בינוני כמו זה עדיין כיף לראות 🙂

 • נטלוב

  רק אני אשכרה בכיתי בסצינה שבן ולזלי דיברו ואז חזרו זה לזה?
  פאדיחה. אני כנראה מזדקנת.

  ובשתי העונות האחרונות מפרק לפרק אני יותר ויותר מתה על אנדי. החיבוק הצמוד מדי שלו את רון והסירוב שלו להרפות היה בלתי אפשרי במתיקותו. לחיי קורס Women Lazers!

© עידו ישעיהו