סוף השבוע

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר Homeland 1.07

הופה, הנה גילינו את האמת על ברודי.

אם יש משהו שמדהים אותי שוב ושוב ב-Homeland זהו משחקו של דמיאן לואיס. אחד הטמטומים הגדולים בגרסה הישראלית (ספוילר לכל העונה הראשונה שלה, אבל לא למשהו שטרם נראה עד הפרק הנוכחי של Homeland) היה ליהוקו של אסי כהן מלכתחילה כאחד מהשבויים שנהרג בשבי, ומופיע בסדרה רק כרוח רפאים. עכשיו בואו נחשוב – אסי כהן האליל מככב בסדרה, אבל דמותו בעצם מתה בשבי והוא מתפקד על המסך כחיזיון עוועים של אחותו. או שמא… רגע, האם ראינו את הגופה שלו? ורגע, יש להם את פאקינג אסי כהן והם מלהקים אותו לתפקיד רוח?

אני, שהסתפקתי בפרק הראשון של "חטופים", ידעתי ממנו לבדו שדמותו של אסי כהן בחיים ושזה משהו שיתגלה כ'טוויסט' בהמשך. לא צפיתי ביתר העונה, אבל הבנתי שכך אכן היה, ועם הידע הזה גם באתי אל Homeland. אלא מאי? דמיאן לואיס פשוט השכיח את זה ממני. האופן שבו גילם את ניק ברודי כאדם שבור אבל גם אולי כטרוריסט או חובבם בפוטנציה היה כל כך מרהיב, עד שאיפשר לי לא לעשות את הקישור הנדרש מהגרסה הישראלית ולשלוח את דבר היותו חף מפשע אל ירכתי מוחי. זה דבר עצום.

ואכן, כמו בגרסה הישראלית, המת בעצם לא מת והוא הוא החייל האמריקני שנאמנותו הוסרה. זה ידרוש מהפרקים הבאים להסביר כמה דברים, כמו מי באמת סיפק לאפזל חמיד את התער, מי הזהיר את איילין וראקים ואמר להם לעזוב את הבית, ואם זה היה טום ווקר איך הוא יודע את כל הפרטים האלה. אבל בינתיים דמיאן לואיס, כאשר מוסר החשד מברודי, מצליח לקמט את לבותינו עם ההכרה בעומק העוול שנעשה לו, הגם שמאחורי גבו, והוא נותר אבוד ובודד בביתו בלי המשענת היחידה שהייתה לו לאחרונה. האופן שבו חשף את עצמו בפני קארי מהעבר השני של השולחן היה מפגן מהמם של משחק, לואיס צריך להגיש את הפרק הזה לאמי.

אני מבין את הטענות על החיבור בין ברודי ובין קארי, גם אני לא ששתי למראהו, אבל בפרק הזה הצליחו ליצור לו סימוכין יפים בדמות הטראומות של שניהם, ובעזרת ההודאה של ברודי על העובדה שהוא כבר לא יכול להיות עם אשתו, וגם חברו הטוב בעיניו כבר לא חברו. סביר להניח שדעתי בנוגע ליחסיהם לא הייתה מונחת כך אילולא הקריסה המהירה שלהם. פליטת הפה של קארי על התה האהוב עליו וההבנה של ברודי של מה שעשתה עד כה קירבו את הסוף ובודדו את ברודי יותר, דחקו אותו עוד. יחד עם משחק החתול והעכבר, שבעצם לא היה קיים כלל כי ברודי לא גילם אף אחד מהם, מגיע אל קצו גם החיבור הרגשי בין קארי לברודי עוד לפני שהחל, וכל זה קורה במחי פרק אחד שטורף את הקלפים.

תגיות:
© עידו ישעיהו