סוף השבוע

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר Homeland 1.07

הופה, הנה גילינו את האמת על ברודי.

אם יש משהו שמדהים אותי שוב ושוב ב-Homeland זהו משחקו של דמיאן לואיס. אחד הטמטומים הגדולים בגרסה הישראלית (ספוילר לכל העונה הראשונה שלה, אבל לא למשהו שטרם נראה עד הפרק הנוכחי של Homeland) היה ליהוקו של אסי כהן מלכתחילה כאחד מהשבויים שנהרג בשבי, ומופיע בסדרה רק כרוח רפאים. עכשיו בואו נחשוב – אסי כהן האליל מככב בסדרה, אבל דמותו בעצם מתה בשבי והוא מתפקד על המסך כחיזיון עוועים של אחותו. או שמא… רגע, האם ראינו את הגופה שלו? ורגע, יש להם את פאקינג אסי כהן והם מלהקים אותו לתפקיד רוח?

אני, שהסתפקתי בפרק הראשון של "חטופים", ידעתי ממנו לבדו שדמותו של אסי כהן בחיים ושזה משהו שיתגלה כ'טוויסט' בהמשך. לא צפיתי ביתר העונה, אבל הבנתי שכך אכן היה, ועם הידע הזה גם באתי אל Homeland. אלא מאי? דמיאן לואיס פשוט השכיח את זה ממני. האופן שבו גילם את ניק ברודי כאדם שבור אבל גם אולי כטרוריסט או חובבם בפוטנציה היה כל כך מרהיב, עד שאיפשר לי לא לעשות את הקישור הנדרש מהגרסה הישראלית ולשלוח את דבר היותו חף מפשע אל ירכתי מוחי. זה דבר עצום.

ואכן, כמו בגרסה הישראלית, המת בעצם לא מת והוא הוא החייל האמריקני שנאמנותו הוסרה. זה ידרוש מהפרקים הבאים להסביר כמה דברים, כמו מי באמת סיפק לאפזל חמיד את התער, מי הזהיר את איילין וראקים ואמר להם לעזוב את הבית, ואם זה היה טום ווקר איך הוא יודע את כל הפרטים האלה. אבל בינתיים דמיאן לואיס, כאשר מוסר החשד מברודי, מצליח לקמט את לבותינו עם ההכרה בעומק העוול שנעשה לו, הגם שמאחורי גבו, והוא נותר אבוד ובודד בביתו בלי המשענת היחידה שהייתה לו לאחרונה. האופן שבו חשף את עצמו בפני קארי מהעבר השני של השולחן היה מפגן מהמם של משחק, לואיס צריך להגיש את הפרק הזה לאמי.

אני מבין את הטענות על החיבור בין ברודי ובין קארי, גם אני לא ששתי למראהו, אבל בפרק הזה הצליחו ליצור לו סימוכין יפים בדמות הטראומות של שניהם, ובעזרת ההודאה של ברודי על העובדה שהוא כבר לא יכול להיות עם אשתו, וגם חברו הטוב בעיניו כבר לא חברו. סביר להניח שדעתי בנוגע ליחסיהם לא הייתה מונחת כך אילולא הקריסה המהירה שלהם. פליטת הפה של קארי על התה האהוב עליו וההבנה של ברודי של מה שעשתה עד כה קירבו את הסוף ובודדו את ברודי יותר, דחקו אותו עוד. יחד עם משחק החתול והעכבר, שבעצם לא היה קיים כלל כי ברודי לא גילם אף אחד מהם, מגיע אל קצו גם החיבור הרגשי בין קארי לברודי עוד לפני שהחל, וכל זה קורה במחי פרק אחד שטורף את הקלפים.

תגיות:
 • רעות

  אני כל כך אוהבת את דמיאן לואיס. הוא משכנע אותי בכל תפקיד שהוא עושה.
  לא ראיתי אפילו דקה מהגרסה הישראלית, ואני שמחה על כך, כי 1.07 היה הדבר הכי מותח ומגניב שראיתי לאחרונה. הייתי מתבאסת לדעת את הטוויסט מראש.
  אני מתעצלת לבדוק, כמה פרקים נותרו עד סוף העונה?

  • חמישה.

  • miss bojarsky

   גם אני לא ראיתי ולו פריים מהגרסה הישראלית וזה משמח אותי ביותר. אין כמו טוויסט טוב.

 • miss bojarsky

  אני חותמת ושוב חותמת על כל מילה שלך לגבי דמייאן לואיס, איזה איש ואיזה שחקן.

  אז רק אני אהבתי את החיבור בין ברודי וקארי? הכימיה ביניהם מרהיבה בעיני והלב שלי נשבר שזה נגמר ככה.

 • איפי

  אני חושדת בדמות מסויימת שהגניבה לאפזל חמיד את הסכין. האמת, אפשר גם ממש לראות את זה כשקרי חופרת שוב ושוב על הוידאו של הביקור של ברודי.
  וכן – הגרסה האמריקאית פשוט מצויינת.
  אני מחכה לרגע שלקרי יגמרו הכדורים. אם היא אינטנסיבית כל כך איתם, מה יקרה בלעדיהם?

  • אני חושבת שאנחנו אמורים לדעת מי הדמות הזו, לא? (כלומר, רמזו לנו בצורה מאוד גסה מי זה, אבל אני לא התעמקתי בוידאו הזה, אז אולי אני טועה).

 • הבעיה של הסידרה (או לא בעיה, תלוי איך מסתכלים על זה), היא דמיאן לואיס. הוא כזה שחקן מבריק (הפעם הראשונה שנתקלתי בו היתה בסרט "קיין", כזה סרט משונה ומבולבל, אבל באותה מידה מושלם בזכותו), שלא שמים לב לפגמים הרבים. למעשה, רוב השחקנים מוכשרים מאוד, ולכן קשה לשים לב לרשלנות המקוממת בתסריט. כן, ההופעות הצליחו להצדיק את האיחוד בין קארי וברודי, אבל אני עדיין לא חושבת שזה נכון (עלילתית), וחברות אמיצה ללא מין היתה יכולה להיות הרבה יותר חזקה עבור דמויותיהם. אבל אי אפשר ליצור חברות כזו בין גבר ואישה בטלוויזיה, וזה מעציב אותי. במיוחד בגלל שהגבר בד"כ חייב להיות כזה וגבריותו מקבלת הצדקות נוספות, ואילו האישה היא רק במקרה אישה, כי בהמשך היא תצטרך לספק את שירותיה (ואילולא זאת, אולי היו בוחרים גבר לתפקיד).
  זה לא מקורי, זה מעייף וזה מעצבן אותי.

  הלאה.

  בכל מקרה, דמיאן לואיס, איזו הופעה. היתה איזו סצינה, שהוא וקארי ישבו על מדרגות הביקתה, והוא הביט בה באהבה, וכל מי שראה פעם טלוויזיה או סרט או משהו ציפה שהוא יסיט את מבטו אחרי X שניות, אבל הוא השתהה עוד שלוש, וזה היה מושלם, פשוט ככה. ממנו אני מבסוטה לאללה. גם בגזרת איניגו מונטויה והמחבלת הבלונדינית העלילה היתה כל כך צפויה, שזה ששניהם הפגינו משחק מרשים לא הרשים אותי אלא הכעיס. אפשר הרי לייצר טלוויזיה עדינה (כמו subtle), שצריך לעבוד קצת בשביל לקבל את ה-payoff ולא רק להמשיך לצפות עוד דקה. טלוויזיה מהסוג שמקדמת את העלילה לאט לאט ובמקביל בדהירה, ובלי להשתהות רק לשם הגילוי המפתיע של סוף הפרק, ללא הצדקה עלילתית או מציאותית.

  בכל זאת, אני נהנית מהסידרה (כשאני לא מגלגלת עיניים, משהו שלצערי אני עושה הרבה לאחרונה), אני רק הייתי רוצה, במיוחד מסדרת כבלים שלא אמורה להיות נוסחתית, שיכבדו את האינטליגנציה שלי טיפה יותר.

 • מיכאל גינזבורג

  בינתיים, אחרי הפרק הזה, אני חושב שהסדרה הזו היא בילד אפ אחד גדול שלא ממש מספק
  מתח כמו שרבים שיבחו. דמיאן לואיס וקלייר דיינס שחקנים מעולים, אין ספק.
  עידו, למי היו טענות? למי לא היה ברור שהיא מתחילה איתו ויוצאת איתו רק כי פג הצו שלה
  לתצפת ולעקוב אחריו ולכן פנתה לתכנית רבת סיכון ואומץ?
  טום ווקר לא חי. לא מאמין בזה. וגם, למה לעזאזל אחרי שקרי מעודכנת בפלא' שטום כביכול חי
  היא רצה לעבר ברודי ואומרת סליחה? חשבת לשאול אותו למה הוא משקר על טום?
  ואיך בדיוק טום חזר לארה'ב? לא יודע, יש הרבה חורים בתסריט.
  תער הגילוח כנראה הוגנב ע"י סול. כולנו ראינו את הפוליגרף. מעניין מה עומד מאחורי זה.

© עידו ישעיהו