חטאי הזנחה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 27/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "דקסטר" 6.08

גם ככה התחלתי את העונה הזו בחוסר חשק מוחלט. לא שהעונה החמישית הייתה כל כך גרועה, אבל היא בהחלט נשאה בה את הרגע הכי מגוחך בתולדות סדרה שעמוסה בכאלה, הסצינה שבה דברה עומדת מול דקסטר ולומן כשרק ניילון מפריד ביניהם, ומחליטה כנגד כל היגיון או אופיה של הדמות לוותר להם ולסוב על עקבותיה. אבל בכל זאת צפיתי בעונה השישית, כידוע, מה שכנראה לא הייתי עושה אילולא הבלוג, ולמרות שהיא הצליחה להציג בראשיתה כמה תמות מעניינות, עד מהרה היא שבה והתדרדרה אל אותה פחת מוכרת, במה שהגיע לשיא בפרק האסוני הקודם.

אי לכך התקשיתי להביא את עצמו לצפות בפרק העוקב. ממש הייתי על סף ויתור מוחלט, אבל העובדה שאנחנו כבר מגיעים אל הישורת האחרונה של העונה היא זו ששכנעה אותי לבסוף לצפות, תוך החלטה שאני פורש בסופה. גם בזה אני לא לגמרי בטוח, אני נוטה לחזור אל הסדרה הזו כמו מהמר עם קופסת הקלפים ונעליים מבריקות, והפעם עוד מדובר (ככל הנראה) בשתי עונות אחרונות, אבל אני חושב שאסתפק בספוילרים.

הפרק הזה לא באמת יכול היה לאכזב אותי כי א) הציפיות שלי גם ככה לא קיימות, ו-ב) אחרי הפרק הקודם אפשר רק לעלות. ואכן כך היה, פרק סביר בהרבה. כמה דברים צפויים להפליא התרחשו, כמו מותה של אחות טראוויס, כמה הלעטות בכפית, כמו הקריינות של דקסטר על העובדה שהטביע את ניק, והתקדמות בחזית של דקסטר-טראוויס, והפעם בניסיון להדביק את חבריו למשטרה. ג'י, אני תוהה מי ינצח בתחרות הזו. במקביל דברה אוכלת לדקסטר ולנו את הראש בלי הפסקה, וממשיכה להגיע לכדי דמעות בכל שיחה שנייה שלה עם כל אדם שנקרה בדרכה.

בצר לי אני מפתח התעניינות בענייני לאגוורטה, שכנראה מחפה על הבוס שלה, שהשאיר זונה למות ועזב את המקום. לפחות במקרה הזה אני לא יודע מה יקרה.

תגיות:
 • miss bojarsky

  מבחינתי עלילת ה"גלר כן או לא קיים" הגיעה לשיאים חדשים של טמטום. אם הוא אכן לא קיים, אז טראוויס הכה את עצמו, הלך להרוג את אחותו ואז כבל את עצמו. נו, באמת.

  תראה איתנו גם את עונות שבע ושמונה, אני נהנית מהקיטורים שלך 🙂

  • assafTV

   אני לא
   דמייני אותי כותב על אבודים או אליאס או כל זוועה אחרת של JJ.
   הבה נודה, כל פוסט היה פשוט קופי-פייסט של "אני שונא את JJ. אני רוצה שהוא ימות". ככה נראים הפוסטים של יאדו על דקסטר.
   יאדו, תפרוש. תפרוש עכשיו. מילא אם היו יוצאים מזה פוסטים שנונים אבל לא. רק קיטורים של זקנים בבית אבות (ולא מהסוג של החבובות). הסדרה גורמת לך לכזה סבל שאתה אפילו לא מצליח להפוך את זה לפוסט לגלוג-אירוני-ציני. די, תפסיק. תפרוש. זה לטובתך ולטובת כולנו.

   • אל דאגה, אלא אם כן יקרה משהו קיצוני ביתרת הפרקים בעונה הזו (כמו למשל שדברה תגלה עליו) – אני בחוץ.

 • איילון צפון

  הפרק הזה בעיקר הרגיש לי כאילו הם כבר לא מתאמצים. עלילת גלר הלא קיים כבר לא מנסה אפילו להסוות את עצמה. בדומה להארי הוא פשוט מופיע בכל מקום מאמצע שום מקום כך שאי אפשר לטעות בזה שהוא מדומין. ואז דקסטר שוב "מפספס" אותו וחושב שהוא ברח מהחלון? נו, באמת. ואם הם יחליטו בסוף שגלר כן קיים זה יהיה אפילו יותר מטומטם.
  גם אנחל עיצבן בפרק הזה. באמת? הוא מאיים עכשיו על איזה ילד שיוצא עם אחותו? מראה לו את האקדח שלו. זה נראה לא מאוד מתאים, וגם לא מאיים במיוחד. הוא באמת חושב שאנחל יעשה לו משהו?
  על קווין כבר בכלל אין מה לדבר. לא מבין למה השאירו אותו בעונה הזו בכלל, הוא לא עושה כלום חוץ מלהשתכר כל פרק.

  • אם כבר גלרטראוויס מקריב זונות למען מה שזה לא יהיה, קווין צריך להיות הקורבן האולטימטיבי של "רוצח יום הדין". שתי ציפורים במכה אחת.

   אני יודע שזה יותר מדי לצפות מהסדרה, בטח בשלב הזה, אבל דברה סוף סוף מראה התקדמות בכך שהיא משוחחת עם פסיכולוגית, מה שבעולם טוב יותר עשוי היה להוביל להבנתה שמשהו מאוד דפוק במערכת היחסים של עם דקסטר ושיש משהו הרבה יותר דפוק באחיה המאומץ.

 • Saturn

  פרק די טוב. לא מבין את הבעיה עם עלילת גלר. במידה ויתגלה שגלר לא קיים אז הם באמת מתחו את זה יותר מדי והגילוי היה צריך להיות מוקדם יותר כי הם עשו את זה ברור. אבל, אחרי הפרק הזה, אם הוא אכן לא קיים אז זה יהיה מאכזב וגם לא כל כך הגיוני.

  איך טראוויס מכה את עצמו וכובל עצמו בלי שום אמצעי נראה לעין שיוכל להשתחרר אחר כך? איך יש דיווחים של תושבים שראו את גלר בסביבה?
  כן, זה שהוא מפציע משום מקום ליד טראוויס זה יותר מדי שקוף לכך שהוא לא קיים, אבל אני מקווה שהם עושים את זה שקוף ואחר כך לעשות הפוך-על-הפוך ולחשוף שהוא חי וקיים.

  יחסי דברה-דקס זה תמיד מהנקודות החזקות של הסדרה ולכן אני שמח על הדגש הזה בפרקים האחרונים. מסתמן שיתקעו טריז מסויים בינהם ומעניין לראות את המתיחות ביחסים שלהם.

  אם דברים מיותרים, אז הקו-עלילה הזה של לאוגרטה מחפה על פשעיו(?) של מישהו הגיע משום מקום. נראה אם יש לעניין פואנטה.

  ראיין מקבל עוד זמן מסך. אני די בטוח שהוא הולך לשחק תפקיד גדול יותר ממה שנראה לעין. אותו הדבר חשבנו על האומנת בעונה שעברה והתבדנו. מקווה שהפעם הם בונים לקראת משהו.

  בסוף יתברר שאנחנו ממעיטים בערכם של הכותבים ושהעונה שמה דגש על יחסי אחים ואחיות. דקסטר-בריאן, דקסטר-דב, טראוויס ואחותו, ג'יימי ובטיסטה ואולי גם שני המתמחים.

  • miss bojarsky

   איתך בתקוותך שהם הולכים פה הפוך על הפוך. לא ברורה לי הפואנטה של זה, אבל זה עדיף על האלטרנטיבה.

 • תומר

  אני חושב שמה שכ"כ מסריח בעונה הזאת, שיש כאן יותר מדי סצינות של הבאד-גאיז שאנחנו פשוט לא אמורים לראות. אם לא היו מראים לנו קטעים שדקסטר לא נמצא בהם, זה היה חוסך לנו את כל השאלה המיותרת אם גלר חי או מת. כמובן שגם בעונות הקודמות היו קטעים כאלה, אבל הרבה הרבה פחות.
  חוץ מזה, הם שברו לנו את המסורת שקיים אחר-משמעותי בכל עונה (ליילה, מיגל, טריניטי, לומן) שמופיעה בכמעט-כל הפרקים של העונה, קשורה ישירות למוטיב המרכזי של העונה ונעלמת בפרק האחרון.

  ודבר מסריח נוסף, כל עניין הרוחות. באיזה שהוא שלב בסדרה הכותבים שכחו שזה לא החוש השישי ודקסטר לא באמת אמור לראות רוחות ולשחק איתן דמקה. המטרה של הארי אמורה להיות לייצג את את הקול המוסרי שהארי העביר לדקסטר. למרות זאת, יותר מדי פעמים הארי נמצא שם סתם בשביל שדקסטר יוכל להגיד בקול את מה שהוא חושב, כי הם רוצים לוודא שנבין מה דקסטר מרגיש/חושב באותו רגע, אז הוא צריך להגיד את זה בקול.
  זה עוד יותר מגוחך בהתחשב שגם ככה יש בסדרה voice-overים, אז יכלו לקצץ בשיחות של דקסטר עם הרוח של אבא שלו ולהעביר חלקים לוויס-אוברים.
  זה הגיע לרמות יותר מגוחכות בפרק הקודם עם הרוח של רודי שרוצה ללכת לשתות, ועוד יותר מגוחך אם למעשה כל העונה אנחנו רואים דמות שקיימת רק בראש של דמות משנית בסדרה. האמת שזה כנראה טוויסט שלא היה באף סרט או סדרה עד עכשיו. לא סתם שהדמות לא קיימת, אלא היחיד שראה אותה הוא דמות משנית. והצופים.
  דבר אחרון, לדעתי הם נותנים הרבה יותר מדי מקום לדמות שלא קיימת בגלל שהדמות שלא קיימת היא שחקן יותר טוב מהדמות שקיימת. לרוע המזל, הם לא יכולים לפתח את שתי הדמויות כי הם עסוקים מדי בלא לגלות לנו אם הן שתי דמויות או אחת.

  שיש, אני מקווה שאני לא אראה את שאר הפרקים.
  הפסקתי בפרק 3, ואת 7 ו8 ראיתי כי הם היו במקרה בטלוויזיה.

  תומר.

 • מיכאל גינזבורג

  כתבתי על הפרק בתחילת השבוע שעבר בפורום דקסטר בתפוז –

  אוקיי, אם נתעלם מהבעיות שאפפו את הפרק הנוכחי, כמו סצינות סתמיות לחלוטין
  של קווין ומסוקה משתובבים במועדון או אחותו של בטיסטה יושבת עימו ועם עוזרו
  של דקסטר במסעדה – אז היה לנו פרק די טוב, ואיך בא לי כבר שדקסטר יפלוט הכל החוצה
  ויפסר לאחותו, הרי היא תבין ותבוא לקראתו. מה, הוא חושב שהיא תוציא אזיקים?
  זה פאקינג אח שלה!

  הזדמנות אחרונה לספקנים, עוד הוכחה בנוגע לאי קיומו של גלר? כלומר, הוא היה קיים.
  הוא מת כבר כ3 שנים ומופיע בתור השטן על כתפו של טראוויס. גלר מופיע סתם כך,
  משומקום, בגן בו אחותו של טראוויס מלמדת, גלר נעלם במפתיע מדקסטר בכנסייה הנטושה –
  והרשו לי לשאול, אם גלר קיים מדוע הוא לא התחבא מדקסטר, בהיותו מכיר את הכנסייה
  ככף ידו, ואז פשוט חובט בו עם חפץ כלשהו? גלר פשוט ברח לו ונתן לדקסטר לדעת על המקום הזה?
  אז בבקשה, היוצרים היתלו במי שהצליחו להתל ויפה על הניסיון התסריטאי הנחמד הזה.

  הסצינה של דברה עם הפסיכולגית הייתה ממש מצחיקה – "את חושבת שדקסטר יהרוג אותך?"
  האם יש בכך רמז מצד היוצרים שההתנגשות בין דקס לדב עוד תגיע? האופי של דברה מוכיח
  עד כמה היא דואגת ואכפתית ויהיה מעניין מה יקרה ברגע שהיא תגלה. והיא תגלה.

  לגורטה, אוי לגוורטה. די כבר להרגיז. ומה את מסתירה, אה? מושחתת שכמותך…
  אולי המהלך הזה עוד יביא אותה על השולחן של דקס. וזה מביא אותי לשאול, איפה חדר
  ההריגה של דקס? הוא לא הרג מישהו כבר הרבה זמן, בד"כ הוא מרגיש את הנסוע האפל
  מעיק עליו כאשר עובר פרק זמן שכזה. ואני לא מדבר על הריגה אקראית בקלשון, אלא
  על הטקס. החדר. יריעות הניילון. המבט בעיניים. הוידוי של הרוצח מול עיניו של דקסטר.

© עידו ישעיהו