נברסקה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "דקסטר" 6.07

וואו, איפה להתחיל? אני אמנם שנאתי את העניין הזה מלכתחילה, אבל אני תוהה אם אחרי הפרק הזה יש עוד מישהו שחושב שהגעתו של רודי הייתה ברוכה. לפרקים הרגשתי כאילו אני צופה בסדרת אייטיז מיושנת, כאילו לא קרה דבר בטלוויזיה בשלושים השנים האחרונות. ככה, יד ביד לקחה אותנו הסדרה והסבירה לנו שלב שלב מה קורה, בדיוק כשם שרודי לא מש מצדו של דקסטר. אני רגיל שהסדרה אוהבת (מאוד. מאוד מאוד) להאכיל אותנו בכפית, אבל זה כבר היה מגוחך.

אם התנחמתי בכך שדקסטר יעבור עכשיו איזשהו תהליך עד סוף העונה, שתהיה איזושהי משיכת חבל על הווייתו בין הארי לרודי, גם העניין הזה נגמר בקול ענות חלושה – רודי הגיע רק לטיול קצר לנברסקה ונעלם. לאור האינטנסיביות המייגעת שלו לצד דקסטר אני לגמרי מברך על כך, שלא יהיו אי הבנות, אבל לזה ייקרא אנטי קליימקס.

גם מעבר לרודי הפרק היה רצוף שטויות, שיוצגו בראש ובראשונה על ידי פקיד המוטל המפוקפק. באורח פלא הצליח איכשהו דקסטר להגיע אל ערוגת המריחואנה של האיש בלב שדה עצום ממדים. אנחנו כבר יודעים שאורח פלא הוא מושג המפתח אצל דקס, לא בכדי הוא היחיד מהמשטרה שראה את טראוויס מחוץ לזירת רצח הבחורה עם כנפי המלאך, אבל הפעם זה באמת היה נלעג. ומילא אם זה היה משנה, כאילו יש חשיבות אם האשמתו של הטמבל – "אני יודע שראית את מה שגידלתי שם" – נכונה או לא, אבל כל ההבל הזה בשביל סיפור מטומטם עם עוד אידיוט "חף מפשע" שדקסטר יוכל להרוג בלי שאנו הצופים נחווה איזושהי מידה קטנה, זעירה, פצפונת, מיניאטורית, של אמביוולנטיות כלפי מותו. ולהתחיל בכלל לדבר על ההרג בעזרת הקלשון שניצב לידו בזמן שיריבו עומד מולו באקדח שלוף?

אני לא זוכר את הפעם האחרונה שבה עלבו באינטליגנציה שלי באופן כה גס ומעורר אנטגוניזם. לא זאת בלבד שהרוד טריפ המשותף הזה היה אווילי עד כאב, על הדרך הוא גם הטיל צל של מעפניות טהורה על הסיפור המצוין של משפחת טריניטי. במקרה גמור מתו הבת והאם בדיוק באותו אופן שבו רצח ארתור את קורבנותיו – האחת התאבדה באמבטיה והאחרת נרצחה בחמת זעם בהלמות חפץ קהה. בידיים של אנשים מוכשרים יותר זה יכול היה להפוך למעשיה משובחת על צחוק הגורל, אבל כאן היא אבדה בבליל זיוני השכל הבלתי פוסקים של רודי.

בסופו של דבר דקסטר יצא מהעניין הזה כשם שנכנס, נאמן לקוד ובלתי מאותגר. אל לנו להתפלא אם עיקר תכלית ביקורו של רודי הייתה כדי להמחיש לצופים שגם רוח רפאים יכולה למסור לדקסטר שקית "זבל" או לאכול צ'יזבורגר בתאוותנות.

תגיות:
© עידו ישעיהו