נברסקה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 15/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "דקסטר" 6.07

וואו, איפה להתחיל? אני אמנם שנאתי את העניין הזה מלכתחילה, אבל אני תוהה אם אחרי הפרק הזה יש עוד מישהו שחושב שהגעתו של רודי הייתה ברוכה. לפרקים הרגשתי כאילו אני צופה בסדרת אייטיז מיושנת, כאילו לא קרה דבר בטלוויזיה בשלושים השנים האחרונות. ככה, יד ביד לקחה אותנו הסדרה והסבירה לנו שלב שלב מה קורה, בדיוק כשם שרודי לא מש מצדו של דקסטר. אני רגיל שהסדרה אוהבת (מאוד. מאוד מאוד) להאכיל אותנו בכפית, אבל זה כבר היה מגוחך.

אם התנחמתי בכך שדקסטר יעבור עכשיו איזשהו תהליך עד סוף העונה, שתהיה איזושהי משיכת חבל על הווייתו בין הארי לרודי, גם העניין הזה נגמר בקול ענות חלושה – רודי הגיע רק לטיול קצר לנברסקה ונעלם. לאור האינטנסיביות המייגעת שלו לצד דקסטר אני לגמרי מברך על כך, שלא יהיו אי הבנות, אבל לזה ייקרא אנטי קליימקס.

גם מעבר לרודי הפרק היה רצוף שטויות, שיוצגו בראש ובראשונה על ידי פקיד המוטל המפוקפק. באורח פלא הצליח איכשהו דקסטר להגיע אל ערוגת המריחואנה של האיש בלב שדה עצום ממדים. אנחנו כבר יודעים שאורח פלא הוא מושג המפתח אצל דקס, לא בכדי הוא היחיד מהמשטרה שראה את טראוויס מחוץ לזירת רצח הבחורה עם כנפי המלאך, אבל הפעם זה באמת היה נלעג. ומילא אם זה היה משנה, כאילו יש חשיבות אם האשמתו של הטמבל – "אני יודע שראית את מה שגידלתי שם" – נכונה או לא, אבל כל ההבל הזה בשביל סיפור מטומטם עם עוד אידיוט "חף מפשע" שדקסטר יוכל להרוג בלי שאנו הצופים נחווה איזושהי מידה קטנה, זעירה, פצפונת, מיניאטורית, של אמביוולנטיות כלפי מותו. ולהתחיל בכלל לדבר על ההרג בעזרת הקלשון שניצב לידו בזמן שיריבו עומד מולו באקדח שלוף?

אני לא זוכר את הפעם האחרונה שבה עלבו באינטליגנציה שלי באופן כה גס ומעורר אנטגוניזם. לא זאת בלבד שהרוד טריפ המשותף הזה היה אווילי עד כאב, על הדרך הוא גם הטיל צל של מעפניות טהורה על הסיפור המצוין של משפחת טריניטי. במקרה גמור מתו הבת והאם בדיוק באותו אופן שבו רצח ארתור את קורבנותיו – האחת התאבדה באמבטיה והאחרת נרצחה בחמת זעם בהלמות חפץ קהה. בידיים של אנשים מוכשרים יותר זה יכול היה להפוך למעשיה משובחת על צחוק הגורל, אבל כאן היא אבדה בבליל זיוני השכל הבלתי פוסקים של רודי.

בסופו של דבר דקסטר יצא מהעניין הזה כשם שנכנס, נאמן לקוד ובלתי מאותגר. אל לנו להתפלא אם עיקר תכלית ביקורו של רודי הייתה כדי להמחיש לצופים שגם רוח רפאים יכולה למסור לדקסטר שקית "זבל" או לאכול צ'יזבורגר בתאוותנות.

תגיות:
 • רעות

  אתה צודק לחלוטין בפסקה האחרונה. הסצינה שבה רודי רוצח את נורמן-בייטס-למתחילים ואז הקלשון עובר ליד של דקסטר לגמרי נועדה להדגים לנו את חלוקת העבודה של ד"ר טרוויס ומיסטר גלר. זה קצת מתיש למען האמת. היה להם רעיון אחד טוב, אבל זה לא אומר שהם צריכים לטחון אותו עד עפר.
  דווקא אהבתי את האינטראקציה של דקסטר ורודי. זה היה משעשע. רודי משעשע. ואני מעדיפה אותו כמנטור על פני הארי. אשמח אם נראה אותו שוב בקרוב.

 • היה לי משעמם וזה עצוב שזאת תגובתי על פרק של דקסטר. אנטי קליימקס לחלוטין. כ"כ קיוויתי שימשכו את דקסטר בלבטים עד לסוף העונה, שיהיה קצת עניין עם ג'ונה [נורמן בייטס למתחילים! לול!]
  וכלום לא היה בפרק הזה, גרוע היה בפרק הזה.

 • מיכאל גינזבורג

  אחד הפרקים הגדולים ביותר בתולדות הסדרה!
  לא הפריע שדקס רצח את מגדל הסמים הרי זה לא נוגד את הקוד של הארי,
  המתייחס לסעיף 4 חלק 2 "לא להיתפס".
  רציתי שישאירו את בראיין לעוד כמה פרקים, לראות לאן הסדרה תלך עם זה וחבל.
  הסיום היה באמת מרגש! הארי תופס טרמפים!
  ואני מקווה שסופסוף נגמר הפקפוק של כולם באי קיומו של גלר. לא קיים!
  הסצינה עם הבית אמרה הכל – הוא יכול היה לפתוח בעצמו ולהיכנס לו היה אמיתי.
  לא להאמין שאנחנו הולכים לראות תנין עם שבעה ראשים של בני אדם… פסיכי.
  דקסטר לא הלך קדימה כלל וכלל, הוא חזר למצב הרגיל שלו. הוא לא התפתה אחרי
  דבריו של האח סאם בפרק הקודם וגם לא לדבריו של בראיין. זה אומר שהוא לא השתנה
  לא לכאן ולא לכאןו זה טיפה מאכזב מבחינת פיתוח דמותו.
  עידו, באמת שאני לא מבין אותך 🙂
  1. למריחואנה יש ריח.
  2. האינסטינקטים של דקסטר מאפשרים לו לתקוע קלשון גם מול אקח שלוף.
  3. האכלה בכפית? זה הוויס אובר הכי טוב מזה שנים, מה גם זה מגיע מהספרים כך הבנתי.
  4. מי אמר שהוא היחיד שראה את טראוויס בזירה? דקס הוא פשוט היחיד שיודע לזהות
  אפלה. הוא מריח את גלר, האפלה של טראוויס.
  5. בלי קשר לכלום, אוף טופיק אדיר, האם ראית 'קבור' עם ראיין ריינולדס? WTF אחד גדול.
  אשמח לדעתך, לא מצליח כמעט למצוא עליו דעות/ביקורות ברשת חוץ מהחפירות בIMDB …

  • לא ראיתי קבור, אבל קראתי עליו ביקורות אוהדות למדי בעברית, במיוחד של יוני בינרט ברייטינג בשעתו.

  • איילון צפון

   אני ראיתי את "קבור" ומאוד נהנתי. זה לא סרט יותר מדי טוב, ויש בו המון קטעים מפגרים, אבל אני ממש מעריך את העובדה שהם הצליחו ליצור סרט שלם בתוך קבר בלי שהוא ישעמם.
   אם כי, בגזרה הזו 127 שעות טוב ממנו פי כמה.

 • איילון צפון

  אני סבור כי "נגלה" שגלר לא קיים בפרק הבא או מקסימום בפרק שאחריו. יש לי הרגשה שהם לא ינסו להפתיע עם המידע הזה כטוויסט של סוף העונה, בין השאר כי היוצרים מודעים לכך שזו תיאוריה נפוצה באינטרנט שלא תפתיע חלק גדול מהקהל.

  באשר למסע עם רודי, הוא אמנם נעשה מגוחך לפעמים, אבל אהבתי את הרעיון שרודי מעמת את דקסטר עם הצד המאוד אפל שלו. היה שם קטע מאוד יפה בעיני, כשרודי שואל את דקסטר למה הוא מעיר את הקורבנות שלו לפני שהוא הורג אותם. דקסטר עונה לו שזה כדי לעמת אותם עם מה שהם עשו ורודי מגיב ב"בולשיט. אתה רוצה לראות את המבט שלהם". אחרי 5 שנים של חוט מחשבה אחד, היה נורא יפה לראות את דקסטר "מגלה" את הסיבה האמיתית לפעולותיו.

 • miss bojarsky

  כן, הפעם אני מסכימה איתך. לאור מה שעשו עם רודי בפרק הזה, ההגעה שלו הייתה לחלוטין מיותרת, מטופשת וחסרת משמעות. אני פחות ופחות מחבבת את העונה הזו.

  אני עדיין מקווה שבסוף ה"טוויסט" יהיה שגלר כן קיים. זה טפשי פחות מזה שהוא לא קיים.

 • מיכאל גינזבורג

  הסדרה חודשה לפחות לשתי עונות נוספות, איזה כיף!!!

 • Saturn

  הפרק התחיל טוב. רודי נתן תחושה אחרת וההשקפה שלו על דקסטר נותנת רובד אחר. גם לא מעט מחילופי הדברים ביניהם היו מעניינים. הבעיה היא שוב התחושה שהם ניסו לדחוס את כל האנגל של רודי לפרק אחד בלבד ולעבור על הכל בבת אחת מה שהוביל לרודי שמתערב ומדבר בכל רגע.

  כאילו נכפה עליהם לעשות הכל ב45 דקות או שלא יכלו להשיג את השחקן ליותר מפרק אחד. אני מאוד מקווה שרודי ימשיך להפציע בעונה הזו כי פוטנציאל קיים וגם מומש בלא מעט רגעים בפרק הזה. אולי אפשר שגם רודי וגם הארי ישמיעו כקול כ'השטן והמלאך' על כתפי דקסטר.

  אני ממשיך להאמן שרב הנסתר על הגלוי בכל הנוגע למתמחה של מאסוקה. משחק המחשב במפקדה היה נחמד.

  רגע הWTF של הפרק: דקסטר יורה באקדח לכל עבר דרך החלון בזמן נסיעה מהירה. מה לעזאזל? אני עדיין לא סגור אם זו הייתה הזייה.

  אני לא יודע מה הפרק אומר על התאורייה לגבי גלר. נראה שהוא המשיך בשלו בזמן שטראוויס לא היה בנמצא. הבת ערובה אמרה שהיא גם שמעה שני קולות מדברים אחד עם השני, למרות שאני מניח שאפשר לטעון שטראוויס משנה את קולו כאשר הוא 'מתעל' את גלר.
  הקטע של התמונה מאחורי המיקרוגל היה משונה ועל פניו אמור להיות ההוכחה החותכת לאי קיומו של גלר? למה שגלר יחזיר את התמונה וישים אותה במקום שכזה?

 • MooTzk

  אוי, איזה פרק מביך. מסכים פחות או יותר עם כל מה שכתבת, ההאכלה בכפית של הרעיונות וה-"מסרים" בסדרה הזאת יוצאת מכלל שליטה. לא יודע אם יצליחו להציל משהו מהעונה הזאת, אבל אני מקווה שבשתי העונות האחרונות (או כנראה אחרונות) דקסטר תחזור להיות קצת יותר טובה מזה.

© עידו ישעיהו