עשייה דוקומנטרית: התחייה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.08

אז מה, "לבבות המאפליה" טוב יותר מ"אפוקליפסה עכשיו"? לא שיש לי אהדה מיוחדת כלפי "אפוקליפסה", אבל לא ידעתי שזה משהו שאומרים. Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse הוא הסרט של אלינור קופולה שתיעד את התחרפנותו של בעלה במהלך צילומי "אפוקליפסה עכשיו" כבר מההתחלה ובאופן מאוד מוצהר הלך הפרק של "קומיוניטי" בעקבות הסיפור הזה, והצליח אגב כך לספק כמה רגעים טובים, בראשם המצחיק ביותר – הפעם הראשונה שבהן נחו עיניי על ג'ף המחופש לדיקן. עוד מעולה: פרסומת הניינטיז לגרינדייל (קפטן Awesome!) וכן החיבוק האמיתי של טרוי ובריטה בסופו של דבר. אבל למרבה הצער, רוב הפרק היה מוגזם מדי לטעמי. הוא אפילו הזכיר לי במהלכו את הפרק הגרוע ביותר בסדרה, "מיתוסים משיחיים ועמי קדם", שבו עאבד הפך למעין ישו. בשני המקרים האלגוריה הייתה בוטה ונטולת כל עדינות.

פרקים משוגעים מעין אלה הם בדיוק הדבר שאין לי כוח אליו כרגע ב"קומיוניטי", יש גבול לסבלנות שלי כלפי אקסצנטריות, ו"קומיוניטי" מצליחה לבחון אותה שוב ושוב רק כי אני נורא אוהב את הסדרה הזו. השפוי היחיד בפרק, עאבד כצופה מהצד, היווה את העוגן. אבל זבוב-מגניב-מכדי-להישאר-על-הקיר ככל שיהיה, עאבד לא מספיק בשביל שאזדהה איתו לנוכח הטירוף הגואה או שיצליח לעשות סדר בפרק. עבורי שגעת כזו יכולה לעבוד כשהיא מגובה בכמות ניכרת של רגליים על הקרקע. זו הסיבה שאחד הקטעים המצחיקים ביותר בפרק "תגבור בתיאוריית הכאוס" היה קו הזמן שבו טרוי יורד להביא את הפיצה, כי כל יתר קווי הזמן היו נורמליים, וזו הסיבה שבלגן כמו בפרק הזה הוא כמו לקבל תרכיז כשביקשתי מיץ (מה שעוד מזכיר לי את "מיתוסים משיחיים"). כל הדמויות מלבד זו שמאחורי המצלמה איבדו את זה טוטאלית. היחיד שנראה אותו דבר הוא צ'אנג, אבל זה בגלל שהוא עצמו מטורף בימים כתיקונם.

מה שאני כן מברך עליו במאקרו של הפרק הזה הוא תפקידו של ג'ים ראש. העונה הוא קודם ומופיע כחלק מהקאסט הקבוע, והוא שוב ושוב מוכיח למה הוא כל כך שווה את זה, ואולי בפרק הזה יותר מאי פעם.

תגיות:
© עידו ישעיהו