עשייה דוקומנטרית: התחייה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 19/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.08

אז מה, "לבבות המאפליה" טוב יותר מ"אפוקליפסה עכשיו"? לא שיש לי אהדה מיוחדת כלפי "אפוקליפסה", אבל לא ידעתי שזה משהו שאומרים. Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse הוא הסרט של אלינור קופולה שתיעד את התחרפנותו של בעלה במהלך צילומי "אפוקליפסה עכשיו" כבר מההתחלה ובאופן מאוד מוצהר הלך הפרק של "קומיוניטי" בעקבות הסיפור הזה, והצליח אגב כך לספק כמה רגעים טובים, בראשם המצחיק ביותר – הפעם הראשונה שבהן נחו עיניי על ג'ף המחופש לדיקן. עוד מעולה: פרסומת הניינטיז לגרינדייל (קפטן Awesome!) וכן החיבוק האמיתי של טרוי ובריטה בסופו של דבר. אבל למרבה הצער, רוב הפרק היה מוגזם מדי לטעמי. הוא אפילו הזכיר לי במהלכו את הפרק הגרוע ביותר בסדרה, "מיתוסים משיחיים ועמי קדם", שבו עאבד הפך למעין ישו. בשני המקרים האלגוריה הייתה בוטה ונטולת כל עדינות.

פרקים משוגעים מעין אלה הם בדיוק הדבר שאין לי כוח אליו כרגע ב"קומיוניטי", יש גבול לסבלנות שלי כלפי אקסצנטריות, ו"קומיוניטי" מצליחה לבחון אותה שוב ושוב רק כי אני נורא אוהב את הסדרה הזו. השפוי היחיד בפרק, עאבד כצופה מהצד, היווה את העוגן. אבל זבוב-מגניב-מכדי-להישאר-על-הקיר ככל שיהיה, עאבד לא מספיק בשביל שאזדהה איתו לנוכח הטירוף הגואה או שיצליח לעשות סדר בפרק. עבורי שגעת כזו יכולה לעבוד כשהיא מגובה בכמות ניכרת של רגליים על הקרקע. זו הסיבה שאחד הקטעים המצחיקים ביותר בפרק "תגבור בתיאוריית הכאוס" היה קו הזמן שבו טרוי יורד להביא את הפיצה, כי כל יתר קווי הזמן היו נורמליים, וזו הסיבה שבלגן כמו בפרק הזה הוא כמו לקבל תרכיז כשביקשתי מיץ (מה שעוד מזכיר לי את "מיתוסים משיחיים"). כל הדמויות מלבד זו שמאחורי המצלמה איבדו את זה טוטאלית. היחיד שנראה אותו דבר הוא צ'אנג, אבל זה בגלל שהוא עצמו מטורף בימים כתיקונם.

מה שאני כן מברך עליו במאקרו של הפרק הזה הוא תפקידו של ג'ים ראש. העונה הוא קודם ומופיע כחלק מהקאסט הקבוע, והוא שוב ושוב מוכיח למה הוא כל כך שווה את זה, ואולי בפרק הזה יותר מאי פעם.

תגיות:
 • הפרק הזה היה כמו האח הקטן והנורמלי של "מיתוסים משיחיים וכו'" ששנאתי. מפתיע אותי שבעוד שלא אהבת את הפרק, אני ממש חיבבתי אותו, לאור זה שאני לא ממש אהבתי אף פרק העונה, ושאני מתעבת את פרקי המחווה של קומיוניטי. אבל בעיני זה לא היה כזה פרק משוגע, ורק נתנו לדיקן להשתגע באמת, והוא תואר כשמשוגע ממש מתחילת הסדרה. כל היתר דווקא שמרו על נורמליות (טוב, חוץ מאנני וג'ף, אבל הטירוף שלהם היה בגבולות הנורמלי של דמויותיהם).

  אגב, הבדיחה הכי טובה בפרק, בעיני, היתה כשבריטה אומרת "אני לומדת פסיכולוגיה 101, ואפילו אני לא יודעת מה קורה פה".

 • naama2

  פרק חביב. לדעתי היה לו פוטנציאל ליותר מזה, וחבל שהתוצאה יצאה כזו דחוסה ומבולגנת. הדוקומנטרי הקודם (2×16) היה יותר מוצלח בעייני. אבל איזה כיף שג'ים ראש סוף סוף קיבל מספיק זמן מסך! הוא ענק. גם החיקוי של ג'ף היה משעשע 🙂

  (עכשיו הפסקה לעוד שבועיים. לא כיף להיות מעריצי קומיוניטי בזמן האחרון.)

 • נטלוב

  זה נכון שמעודן זה לא היה אבל אני ממש חיבבתי את הפרק. כלומר, נהניתי מאוד (בעוד שבמשיחייים די סבלתי).
  זה כנראה בגלל שהדין הוא הדמות האהובה עליי בסדרה, אז פרק שמוקדש לו זה כמו לאכול קשת בענן לארוחת בוקר מבחינתי.
  ו-וואו, מקהייל הפגיז בחיקוי, שיהיה בריא. 🙂

 • MooTzk

  פרק נפלא לדעתי. הטוב ביותר בעונה הזו, ואחד הטובים של הסדרה כבר הרבה מאוד זמן. היה אדיר לראות את הדין מתחרפן (ג'ים ראש אלוהי), וההצלה של עאבד בסוף הייתה יפה ומרגשת.

  עוד כמה היילייטס מהפרק:
  – ג'ף בתור הדין! give these two a spin-off!
  – הטריילר משנות התשעים, אדיר.
  – החיבוקים של טרוי ובריטה והחיבוק האמיתי בסוף.
  – "As a licensed psychology major, i'm declaring this production a violation of human rights!" ו-"Anarchist cat owner"
  – המחווה לאפוקליפסה עכשיו/לבבות המאפליה (גם לי לא היה מושג שאומרים את זה).

 • ההרצליינית

  הפרק היה לדעתי, בסדר גמור! רחוק מאוד מהפרק הגרוע שבו עאבד הפך למעין ישו. רק מה- לדעתי הפרק היה קצת ארוך ונמשך, יחסית לפרקים אחרים בסידרה הזאת.

 • Tally S

  לואיס גוזמן! ממש אהבתי אותך ב… IMDB.

© עידו ישעיהו