מחקרים בתנועה מודרנית

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 12/11/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.07

כן, פרק מצחיק! איך זה שבאמת לא מימשו עד כה את הפוטנציאל ההומו-אירוטי המעולה שבין הדיקן פלטון – סליחה, קרייג – לבין מושא תשוקתו משכבר, ג'ף? לא במיטה כמובן, ג'ף לא בקטע, אבל סתם אחד על אחד כפי שהיה הפעם? כנראה שההמתנה המבעבעת הזו הביאה לכך שהתגמול היה טוב עשרות מונים, כי המפגש ביניהם, בעיקר מפאת העובדה שנוצר מתוך סחטנות, סיפק רגעים מעולים שמבחינתי יכולים להיכנס מיד לפנתיאון. בראשם כמובן הקריוקי עם הגילוי שבסופו, כולל זעקותיו של קרייג על כך שג'ף מאפשר לטרוריסטים לנצח, אבל גם להקת המריאצ'י, הרגע הראשון של הסחיטה בזמן שקרייג יונק מהקש ארוכות ומביט בג'ף, ובכלל ההתנהלות שלו מההתחלה.

ג'ים ראש פשוט נהדר, אבל אין בכך כדי לגרוע ממלכותו של ג'ואל מקהייל בפרק הזה. המשחק שלו התבסס בעיקר על התגובות ובאופן הזה הצליח להיות ממש ממש מצחיק. כמו כן, ההיעזרות שלו במוכרת שבחנות כדי לזייף את מיקומו בבית החולים הייתה מבריקה ומצוינת. ההיתקלות שלו לאחר מכן בקרייג הייתה, אם אינני טועה, הפעם הראשונה שבה אנחנו נחשפים אליו מחוץ לגרינדייל, והשימוש בדמותו היה מאוד מדויק. כן ירבו.

גם הסיפורים האחרים היו טובים וסיפקו חיבורים נאים שלצדם בדיחות מצוינות – בריטה עם שירלי מתאחדות נגד ישו גזען, עאבד וטרוי עם אנני מסייעים לה להרגיש ברוכה בדירתה החדשה. טרוי כתמיד היה אדיר, בספקטרום שבין חיוכו הרחב כשהוא שואל מה זה ארון מצעים, ועד לבכיו כשהוא מתריס בפני אנני שהעובדה שהם מעולים לא אומרת שהם לא בוגרים. המעבר החוזר ונשנה של בריטה ושירלי בין חיוך לאיבה במעין תמונת ראי – האחת מחייכת כשהשנייה מבואסת ואז להפך ואז שוב וכו' – הפיק קומדיה קטנה אך מחוכמת ומאוד משעשעת.

הסיפור של פירס שלבדו מצליח להרוס את הדירה של אנני, הקנה אף הוא רגעים קומיים טהורים, ועבורי הגדול מכולם היה הכבל החשמלי שנשרף בתוך הקיר מהשקע ועד למנורה המתפוצצת. נוכחותו שם בגפו תוך שהוא זורע הרס סלפסטיקי-צ'פליני, מזכירה לי קצת את הקטע המופתי ב"פרייז'ר", שבו לאורך מערכה שלמה ללא מילים, שורה של טעויות ושיפוט אומלל מביאה לכך שניילס עושה שמות בסלון של אחיו. אמנם ב"פרייז'ר" זה היה הרבה יותר טוב, בעיקר כי אין מה להשוות בין משחקו הקומי הכביר של דיוויד הייד פירס לבינוניות של צ'בי צ'ייס, אבל עדיין אילן טוב להיתלות בו.

http://www.youtube.com/watch?v=eTdD_dVyteA

תגיות:
 • Eyalhorowitz

  ברגע שאמרת שצ'בי צ'ייס בינוני, איבדת אותי.
  אני חושב שהוא עושה בסדרה עבודה גאונית, ועצם העובדה שהוא גזען וטיפש ובכל זאת מצליח לעורר סימפתיה לדמות שלו, אומרת הכל.
  בפרק השישי של העונה שאני לא יודע אם היה פה דיון עליו, זה ממש בלט.
  פירס הוא דמות זקנה וגזענית ולמרות זאת גם נורא ילדותית ושואפת לאהבה של האחר, אני לא יכול לחשוב על שחקן שיכול לשחק את הניגוד הזה בצורה יותר משכנעת.
  בנוגע לפרק, הוא היה בינוני בשביל קומיוניטי מה שאומר שהוא עדיין יותר מצחיק מלפחות רוב הדברים האחרים שרצים עכשיו. אותי הצחיקו בעיקר השטויות שעבאד וטרוי עשו עם חומרי האריזה של אנני.

  • אני חושב שהוא ממש לא שחקן טוב, וגם כקומיקאי הוא מיושן, כדרכם של בדרנים מבוגרים, ולא מצחיק אותי. סימפתיה היא הדבר האחרון שהדמות שלו מצליחה לעורר בי.

  • ocean

   מבחינתי זה אומר יותר על הכתיבה ופחות על השחקן. גם אני לא מתחברת לצ'ייס, אבל הוא שולי מדי בשבילי מכדי שזה יפריע לי.

 • ocean

  איזה קטע מבריק של דיויד הייד פירס!

 • Eyalhorowitz

  אני חושב שהוא הכי מצחיק דווקא בכל החבורה, ודווקא טרוי פחות מדבר אליי עם המשחק המוגזם שלו (אני יודע שבעניין הזה אני בעמדת מיעוט).

  דבר נוסף, אולי למישהו פה תהיה תשובה, לאן נעלם הפרופסור הבריטי שנהג תמיד לשתות? ראיתי פרקים ישנים והוא הופיע שם, תמיד בצורה מצחיקה. ממש חבל שהוא נעלם, מישהו יודע מה הסיבה?

  • כן, ג'ון אוליבר, באמת חבל שאין אותו לאחרונה. הוא כתב קבוע של ג'ון סטיוארט, כך שמלכתחילה הוא לא יכול להקדיש יותר מדי זמן לדברים אחרים מעבר לגיחות פה ושם. עם זאת, העונה הוא בכלל לא הופיע וזה לגמרי לא תקין.

   לפחות הוא עושה דברים טובים ב"דיילי שואו":
   http://www.thedailyshow.com/watch/tue-october-18-2011/the-99-

 • Yaara

  פרק מצחיק! נראה לי הראשון מהעונה הזו שבאמת הצחיק אותי. מאוד אהבתי את ג'ף הפעם, ואני לא זוכרת מי אמרה את זה בביקורות קודמות, אבל כרגע גם אני מוצאת את בריטה כדמות הנשית הכי מוצלחת בסדרה.

© עידו ישעיהו