המלצת היום – שלישי

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/11/2011 בקטגוריה ‏כללי

היא ונוס כשחורה

ונוס השחורה, קרב יריות, לוח השנה של פירלי, גריק, נשלטים על ידי מכונות, מכת המחץ, חוק וסדר מדור מיוחד, המירוץ למיליון, המקור, עספור, תמרות עשן, טרה נובה, סוכן מחוק.

בכבלים,
בחם 3 ב-20:30, גריק.
עונה רביעית ואחרונה.

בערוץ 8 ב-23:15, לוח השנה של פירלי.
תפאורה טבעית יפהפיה, דוגמניות אגדיות, שחקניות בינלאומיות, הצלמים החשובים ביותר ו-20 אלף עותקים בלבד – כל אלה עומדים מאחורי עשייתו של לוח השנה היוקרתי ביותר בעולם, "הקאל". אם לא שמעתם עליו עד היום, זה לגמרי לא במקרה. לוח השנה של פירלי, שיצא לראשונה ב-1964, לוכד את רוח הזמן ומכיל כמה מהפרצופים המוכרים ביותר על הפלנטה – נעמי קמפבל, היידי קלום, סינדי קרופורד, קייט מוס, אווה הרציגובה, ג'יזל בונדשן. ומאחורי הקלעים – ריצ'רד אוודון, טרי ריצ'רדסון, אנני לייבוביץ ורבים אחרים. הסרט הזה הוא הזדמנות נדירה להציץ אל הפקתו של "הקאל", לוח השנה הכי מסתורי ונוצץ שיש.

בלוויין,
בכן תעו ב-22:00, קרב יריות.
בארה"ב ישנם 250 מיליון כלי-נשק בבעלות פרטית. כ-30 אלף איש נהרגים שם בידי כלי נשק אלה מדי שנה, וכ-65 אלף נוספים נפצעים. הוויכוח הציבורי על הדרך להקטנת אלימות כלי-הנשק סוער מזה שנים, כאשר צד אחד תומך בהחמרת הפיקוח על הבעלות הפרטית על נשקים, והצד השני, בהובלת ה-NRA (National Rifle Association), שנחשב ללובי החזק ביותר בארה"ב, טוען בתוקף כי כל פיקוח שכזה הוא בבחינת הפרת חירויות שהובטחו במגילת הזכויות. ברברה קופל, זוכת שני אוסקרים®, מביאה מבט חדש על ההשפעה של כלי-הנשק הפרטיים באמריקה, באמצעות סיפורים חזקים של אנשים שיש להם מעורבות אישית בעניין: שתדלן נשק ששוחה בפוליטיקה; רופא חדר-מיון שהפך לחוקר נשק; קורבנות ירי (ביניהם קורבן הטבח בוירגי'ניה טק ב-2007), וצעירים שמנסים למצוא היגיון בתפקיד שממלא הנשק בחייהם.

סרטים:
בלוויין,
Snail בכן 3 ב-22:00, פסטביל הקולנוע של כן: ונוס שחורה, בכורה. סיפורה המרתק והבלתי ייאמן של סארטי בארטמן, שעזבה את אפריקה בתחילת המאה ה-19 על מנת למצוא עושר והצלחה, אך במקום זאת הוצגה לראווה וללעג על במות קרקס למול קהל משתהה, תחת השם "ה-ונוס מהוטנטוט". תושבי צרפת ואנגליה נהרו בהמוניהם לראות את ה"יצור" המוזר – אישה שחורה, בעלת ישבן נדיב ומראה אקזוטי שהילך עליהם אימים. מדענים שבחנו בקפדנות את מבנה הגולגולת שלה ואת איברי מינה המוצנעים אף קבעו שהיא החוליה החסרה שבין האדם לקוף. הבמאי עבדלאטיף קשיש, שעסק בסרטיו הקודמים (למשל "הגרגר והדג") בשאלות של גזע ומוצא דרך חיי המהגרים בצרפת בת ימינו, מתמקד באישה שמאחורי מופעי הפריק-שואו ומתאר את תולדות חייה יוצאי הדופן וכיצד הובלה באמתלת שווא מביתה לאירופה, "ערש התרבות".

ולא לשכוח:
בואו לאכול איתי בערוץ 1 ב-19:30.
המירוץ למיליון 2 בערוץ 2 ב-21:00.
המקור בערוץ 10 ב-21:00.
אורים ותומים שוב בכן דרמה ב-21:15.
טרה נובה בכן פעולה ב-21:15.
נשלטים על ידי מכונות בערוץ 8 ב-21:35. פרק 3 ואחרון: הקוף שבמכונה והמכונה שבקוף. יש מי שחושב שמשום שהחלומות הפוליטיים שלנו נכשלו, המין האנושי פנה למחשבים בתקווה שהם יצליחו להשליט עלינו סדר. אלא שאחד המדענים המפורסמים בעולם, ביל המילטון, טען שההתנהגות האנושית טמונה בקודים שקבורים עמוק בתוכנו. הסרט מתחיל בשנת 2000, בביקורו של המילטון בקונגו, שנסע לשם כדי להוכיח את התיאוריה שלו אך מצא את עצמו בעיצומה של "מלחמת העולם הראשונה של אפריקה", וללא כוונה נאלץ להתמודד עם שאלות קשות בהרבה.
עספור 2 בחם 3 ב-22:00.
בלו נטלי שוב בכן דרמה ב-22:00.
מכת המחץ בכן פעולה ב-22:00.
הינשופים עם יאיר ניצני בערוץ 8 ב-22:30.
תמרות עשן 2 בחם 3 ב-22:30.
חוק וסדר מדור מיוחד 11 בערוץ 1 ב-22:45.
סוכן מחוק 4 בכן פעולה ב-22:45.

יש לכם המלצות משל עצמכם? אז תמליצו.

© עידו ישעיהו