דצמבר 2011 בערוצי הסדרות של חם

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 28/11/2011 בקטגוריה ‏חדשות

וואלה, חודש עם כמה דברים חדשים בחם: העונה השלישית של פרינג' מגיעה סוף סוף, כפי שכבר דיווחתי לפני שבוע, בשידור יומי באזור חם. Blue Bloods מגיעה גם היא לאזור חם תחת השם "שוטרים בדם", "החוק של הארי" הסדרה המשפטית התורנית של דיוויד אי קלי מגיעה תחת השם "החוק של הארייט" אל ערוץ משפחה חמה (כלומר זמין גם לצופי כן), וגם עונה חמישית של "בונז" בשידור יומי, "נזקים" בעונה רביעית ו"מיסטר סאנשיין" קצרת הימים בשידור יומי בקומדי סנטרל חם. כמו כן מגיעה המיני סדרה התקופתית "יחפים", המגוללת את סיפורם של אבות ובנים, לאורך שלושה דורות בקיבוץ אחד.

לשון הקומוניקט:

יחפים                                                                                                               סדרה חדשה

סדרה דרמטית והיסטורית בת שישה פרקים, מאת היוצר והבמאי אורי סיוון, המגוללת את סיפורם של אבות ובנים, לאורך שלושה דורות בקיבוץ אחד.

בכיכובם של: אוהד קנולר, מוקי, עפר שכטר, מארינה מקסימיליאן בלומין, ורד פלדמן, קרן ברגר, שרה אדלר, יחזקאל לזרוב, ערן זרחוביץ', דניאלה וירצר, שי אביבי, אלון אבוטבול ועוד.

הסדרה החדשה, שכתב סיוון ("פלורנטין", "קלרה הקדושה", "בטיפול") יחד עם שירי ארצי ("תמיד אותו חלום", "בטיפול") ויעל הדיה ("בטיפול"), מתרחשת באחד הקיבוצים בארץ, ומספרת את סיפורו של הקיבוץ הזה בפרט ושל הקיבוץ בכלל דרך שלושה דורות- סבא, אבא ובן, שכל אחד מהם מייצג שלב במה שהוכתר לא פעם כאחד הניסויים האנושיים המרתקים ביותר שנעשו אי פעם.

הסיפור מתחיל בצבי (אוהד קנולר), שעלה לארץ בשנות השלושים יחד עם חבריו הטובים מההכשרה- אריה ואווה (שרה אדלר) כדי להצטרף לקיבוץ צעיר. צבי מגיע לקיבוץ מאירופה ב-1939 רגע לפני המלחמה, ומיד חוטף הלם סביבתי. המפגש עם בני הארץ- הקיבוצניקים היחפים והמחוספסים- מהמם אותו. קליטתם של השלושה, מפגשם עם האדמה ועם האנשים, וניסיונם הנואש להשתנות כדי להפוך לבני המקום- הוא סיפורם של דור המייסדים. אווה מגיעה לארץ יחד עם צבי ואריה. היא רגישה מאוד לאנשים ולסובב אותה, והיא מתעניינת בנפש האדם, פסיכולוגיה, מדע חדש שמתפתחת באירופה. עד מהרה היא תעזוב את הקיבוץ, ובהמשך תחזור לטפל בבני המקום כפסיכולוגית.

צבי נקרע בין אהבתו לאלכסנדרה (מארינה מקסימיליאן בלומין), אהובתו מ"שם" שמגיעה לקיבוץ, אולם מתקשה להיקלט בו, לבין ניר (ורד פלדמן), בת הארץ, הילדה הראשונה של דגניה, אישה שקרוצה כולה מחומרי המקום הזה. בן-זוגה של ניר הוא נפתלי (יחזקאל לזרוב). צבי וחבריו הגיעו לקיבוץ כשהם נעולים בנעלי העור האירופאיות שלהם, אולם מרגע שדרכו על אדמת הארץ, נדרש מהם להפוך ל"יחפים".

בנו של צבי- דרור (מוקי) הוא בן הקיבוץ, ילד שהקיבוץ הוא הוריו, שגדל בבית הילדים וישן בלינה משותפת לאורך כל חייו. יחסיו עם הוריו ועם חבריו לקבוצה, וסיפור האהבה החריג שהתפתח בינו לבין בת קבוצתו נטע (קרן ברגר), עומדים במרכז הסיפור שלהם ושל בני דורם. בני הדור שהפך בהדרגה מ"אנחנו" ל"אני". החיבור ביניהם, חיבור של בני הדור השני בקיבוץ, מייצר משפחה שנדרשת לבחון מחדש את מושגי ההורות והזוגיות שלה. דרור הוא נער רגיש שלא קיבל את מידת האהבה שהיה זקוק לה כילד, אבל לקראת סוף שנות השישים, אחרי האופוריה של ששת הימים ועם הגעת ראשוני המתנדבים (והמתנדבות) לקיבוץ, הוא מפצה את עצמו וזוכה בנטע, זאת שכולם רוצים.

אייל (עפר שכטר) הוא חברו הטוב של דרור, חי איתו ועם נטע באותו החדר הקטנטן. כמו הקיבוצניקים מהסיפורים, הוא חזק ויפה והרגשות שלו קהים. כשדרור מתאהב בג'יין, המתנדבת המקסימה, אייל מרגיש שדרור בגד בו, ובשיתופיות. ומכאן מתחילה שרשרת אירועים טראגית, שמכוונת את גורל הגיבורים למקומות הכי לא צפויים.

ילדיהם של דרור ונטע, ובייחוד הבכור שבהם- רונן, מייצגים את בני הדור השלישי, אלה שבזמנם בוטלה הלינה המשותפת, ושזכו להכיר מושגים חדשים של מרחב אישי ומשפחתיות. רונן הוא ההיפך הגמור מסבו צבי- תלוש, מנותק, אדם שכל מהותו היא הטלת ספק במושג הבית.

הסדרה "יחפים" מתקדמת בדילוגים של זמן, החל בשנות השלושים החולמות והנאבקות, דרך שנות השישים המתוקות, המלאות במתנדבים ובעשן של חופש, דרך שנות השמונים עם האינפלציה הבלתי אפשרית שלהן, ועם מלחמת לבנון הבלתי נגמרת, ועד לשנות האלפיים בהן הופרטו חיינו.

יוצר הסדרה: אורי סיוון ("פלורנטין", "קלרה הקדושה", "בטיפול")

מפיקים: אודי זמברג ומיכאל תפוח

תסריטאים: שירי ארצי ("תמיד אותו חלום", "בטיפול"), יעל הדיה ("בטיפול") ואורי סיוון

במאי: אורי סיוון

החל מה-12.12, ימי שני, בשעה 22:30, ב-HOT3 וב-HOT VOD

סטופ כדור הארץ                                                                                               סדרה חדשה

סדרה דוקו-קומית יומית חדשה, אשר תתחקה אחר מסעותיהם של ישראלים שונים ברחבי הגלובוס. הסדרה, המופקת על-ידי "קופרמן הפקות" והיוצרות סיגל שביט וענבר כהן-ארבל ("עונת החתונות"), תעקוב בהומור אחרי תופעת הישראלי המשוטט בעולם.

הסדרה תלווה את גיבוריה לנסיעות מסוגים שונים:

זמר מזרחי שלא מצליח לפרוץ בארץ, ומחליט בצעד כמעט נואש לנסוע לאפריקה כדי לצלם קליפ שלא נוכל לעמוד בפניו.

חבורת שופוהוליקים נוסעת לבזוז את שווקי חיקויי המותגים בבייג'׳ין. כל דוכן לממכר משהו הוא הזדמנות לקנייה כלשהי, וכל רכישה משולה לרגע המענג בו הסם מתפשט בדם, מגיע למוח וממלא את הגוף בתחושת סיפוק מתוקה. חוץ מזה הם חצופים, רעשניים ורכושניים, אחרי ביקורם במדינה- סין עומדת לאבד את תומתה.

שלוש גרושות נהנתניות שעזבו לאחרונה את כלוב הזהב בו חיו שנים רבות, מחליטות לפרוש כנף ולטוס דווקא להודו. אחרי שנים של השקעה בבעל ובילדים, הן מגלות את צימאונה של הנשמה, ויוצאות למסע העצמה עצמאי בהודו הרוחנית. מהסיטארה לסיטאר.

שלושה חברים טובים נוסעים לברלין לחגוג מסיבת רווקים. בדרך לחתונה הם עוברים בסצנת הסקס המשוחררת של ברלין, ממששים גבולות, ומגלים לא מעט דברים מפתיעים על עצמם ועל החברות ביניהם.

רווקה נואשת ונשואה מותשת יוצאות להתאוורר בשיט תענוגות על סיפונה של אוניית ענק. בדרך הן עוברות מסע התבגרות במהלכו הן פוגשות כמעט כל פנטזיה ילדותית אפשרית- מהחלום להיות נסיכה באגדה של "דיסני" ועד בואו של האביר האמריקאי על הסוס הלבן.

"סטופ כדור הארץ" הוא הפרויקט השני שסיגל שביט וענבר כהן-ארבל יוצרות עבור HOT, לאחר ההצלחה הגדולה של "עונת החתונות". מדובר בפרויקט רב-היקף שצולם ברחבי העולם, ומאופיין ביכולתן המוכרת של היוצרות לזקק תופעות חברתיות לכדי אמירה קומית מושחזת.

החל מה-26.12, ימים ראשון-חמישי (בשבוע הראשון בלבד תשודר הסדרה בימים שני-חמישי), בשעה 22:00, ב-HOT3 וב-HOT VOD

דמג'ז – עונה 4 – Damages                                                                           עונה חדשה

גלן קלוז שבה לנעליה של פטי יוז האלמותית, בעונה החדשה והרביעית של דרמת המתח המשובחת, זוכת פרס "גלובוס הזהב" וארבעה פרסי ה"אמי", שהעונה מצטרף אל שורותיה השחקן המוערך ג'ון גודמן.

המותחן המשפטי, שהיה לסדרה הראשונה בכבלים האמריקאיים לזכות בפרסי ה"אמי" בקטגוריית השחקנית הראשית, חוזר לאחר ציפייה ארוכה במסגרת גוף שידור חדש, חברת הלוויין "DirecTV", שרכשה את הסדרה מחברת "Sony" להפקת שתי עונות נוספות, וכבר החלו דיבורים על עונה שישית. על-פי יוצריה, דניאל זלמן והאחים גלן וטוד א. קסלר ("הסופרנוס"), המעבר מבטיח מתיחת גבולות אף יותר גדולה של הסדרה המהוללת והמסעירה.

"דמג'ז" כבר מזמן זכתה להכרה בזכות הסגנון הקודר שלה, הטוויסטים הלא צפויים בעלילה, הקפיצות הדרמטיות בזמן, ובעיקר צוות השחקנים האיכותי שלה. את הקאסט מובילה גלן קלוז, שהייתה מועמדת לחמישה פרסי אוסקר, בין השאר על משחקה ב"חיזור גורלי" ו"יחסים מסוכנים", כשלצדה רוז ביירן, שכיכבה השנה בשני שוברי הקופות "אקס מן: ההתחלה" ו"מסיבת רווקות". הסדרה ידועה כמי שמושכת אליה כוכבי קולנוע מובילים, ולאחר שבעונות הקודמות הצטרפו לשורותיה טד דנסון, וויליאם הארט ומרטין שורט, אל העונה הנוכחית מצטרפים זוכה פרס "גלובוס הזהב" ג'ון גודמן ("ביג לבובסקי"), דילן בייקר ("אושר", "ספיידרמן") וכריס מסינה ("ג'ולי וג'וליה").

מגזין "טיים" היוקרתי טענו בביקורתם שהעונה מביאה עמה "המון כישרונות והופעות חזקות", בעוד "וראייטי" כתבו- "חכמה, קרה, דורשת תשומת לב מיוחדת, ויותר מזה- גודמן, קלוז ובייקר הם מהשחקנים המשובחים, שמביני העניין היו שמחים לראות גם אם היו מקריאים את ספר הטלפונים". "טי.וי. גייד" סיכמו במשפט- "תסמכו עלינו, "דמג'ז" שווה את המאמץ וההמתנה".

העלילה עוקבת אחר שתי עורכות-דין מבריקות- פטי יוז (קלוז) הנערצת, המשתלחת וחסרת הרחמים, שעומדת בראש חברת עורכי-דין היושבת בניו-יורק, ובת חסותה האמביציוזית- אלן פרסונס (ביירן), שמנהלת יחסים סבוכים עם המנטורית שלה. כל עונה עוסקת בתיק שחיתות משמעותי שהשתיים מטפלות בו, רובם ככולם שאובים מהמציאות, כשהדינאמיקות המסתוריות, המניפולציות ומשחקי הכוח מנהלים את האווירה מחוץ לבתי-המשפט. העונה החדשה לוקחת סממנים מאופייה השנוי במחלוקת של חברת הקבלן הביטחונית הגדולה בארצות-הברית- "Blackwater" (כיום "Xe"), שעד היום עובדת בתקציבי ענק עבור ממשלת ארצות-הברית וה-"CIA" באפגניסטן.

שנתיים לאחר אירועי העונה הקודמת, אלן המשיכה בחייה, ועברה ממשרדה של פטי למשרד יציב. עם זאת, בתוך תוכה, היא מעוניינת באתגר גדול יותר. היא מגלה שאהבת נעוריה, חייל מעוטר בשם כריס סאנצ'ז (מסינה), לוקה בפוסט-טראומה מאז שעבד ב"היי סטאר", חברת קבלן צבאית פרטית שמועסקת על-ידי הממשלה האמריקאית לטפל במשימות מיוחדות באפגניסטן. כשהיא לא מקבלת תשובות מהחברה או מהממשלה, אלן מבקשת את עזרתה של פטי, שנמצאת בעיצומיה של תביעה ייצוגית נגד חברת תרופות, כשבמקביל היא מטפלת בנכדתה התינוקת החולה, ונאבקת בבנה המתנכר, שמנסה להשיג משמורת על התינוקת שלו.

אלן ופטי מתכננות להפיל את המנכ"ל רב העוצמה של "היי סטאר", האוורד אריקסון (גודמן), באשמת גרימת מוות ברשלנות בשטח מלחמה. אריקסון, שעשה את הונו בסיפוק כוחות ביטחון לממשלה, זוכה להקלות במשפטו בעזרת קשריו בדרגים החזקים ביותר בוושינגטון. מי שמסבך את העניינים עוד יותר הוא ג'רי בורמן (בייקר), אדם אפל וחסר מצפון שעובד בשביל התאגיד המושחת של אריקסון בסוגיות הקשורות במזרח התיכון, ומעורב באופן אישי בקונספירציה ששוכנת בלב לבו של התיק המשפטי. המסע למציאת מידע על משימה סודית של החברה, מביא את אלן ופטי אל מעמקיהם האפלים של הטרור, העינויים וההונאה, שעמם שום דבר הוא לא כפי שהוא נדמה.

לצדם של קלוז וביירן, מככבים כאמור ג'ון גודמן, דילן בייקר וכריס מסינה, וכן ג'אד הירש ("טקסי"), פישר סטיבנס ("מהדורה מוקדמת"), גריפין דאן ("שיגעון של לילה"), ג'ולי ווייט ("רובוטריקים"), בילי צ'ייס, דרק וובסטר וזכארי בות'.

החל מה-17.12, ימי שבת, בשעה 22:00, ב-HOT3

חצויה – הדבר האמיתי                                                                                      עונה חדשה

דרמת הנעורים המצליחה של HOT VOD Young, חוזרת בעונה חדשה!

ב"חצויה – הדבר האמיתי" נעקוב אחר המתרחש מאחורי הקלעים של צילומי "חצויה"- סיפורה של קבוצת שחקנים צעירים המככבים בסדרת ערפדים מצליחה, ומגלים שהחיים האמיתיים מפחידים ומסוכנים הרבה יותר מכל סדרת פנטזיה…

יון תומרקין, עמית פרקש, אבי קורניק, מאיה שואף, אגם רודברג, ידידיה ויטל, עידן אשכנזי, דני לשמן– כולם בתפקיד עצמם, וכוכבים חדשים שמתווספים: מאור שוויצר, שמואל וילוז'ני, שי אביבי, קובי פרג', מירב פלדמן, יעל גרובגלס, עופרי פרישקולניק ועדו ברטל.

"חצויה", דרמת הנעורים שיצרו אילן רוזנפלד ושירה אלון והופקה על ידי "דורי מדיה דרסט" לשידור ב-HOT VOD Young, חוזרת לעונה שלישית.

הסדרה, שזכתה להצלחה ופופולאריות רבה בקרב בני הנוער עם למעלה מ 17 מיליון הזמנות ב- HOT VOD Young (לשתי העונות הראשונות יחדיו), שודרה גם בערוץ הילדים, ואף זכתה להצלחה בינלאומית כשנמכרה בתוך מספר חודשים לכ-80 מדינות עד כה. גם היום, כשנה אחרי שהסתיימה העונה השנייה, עדיין זוכה הסדרה למאות אלפי הזמנות בחודש ב-HOT VOD Young.

ב"חצויה – הדבר האמיתי" נעקוב אחר מאחורי הקלעים של צילומי העונה השלישית של "חצויה", במתכונת "סדרה בתוך סדרה".  זהו סיפורה של קבוצת שחקנים צעירים שמככבת בסדרת ערפדים מצליחה, אשר מגלה שהמציאות עולה על כל דמיון, והחיים האמיתיים מפחידים ומסוכנים הרבה יותר מכל סדרת פנטזיה. השחקנים ייאלצו להפוך לדמויות אותם שיחקו על-מנת להישאר בחיים.

העונה החדשה נפתחת כאשר יון, שעזב על מנת לעשות תפקיד בסדרה באמריקה, מוחלף על-ידי שחקן חדש בשם רובי (מאור שוויצר). יון מתחיל להרגיש רדוף, ולקבל סימנים על-טבעיים שהחברים שלו בסט "חצויה" נמצאים בסכנה, ובעיקר עמית, בת-זוגתו לשעבר. הוא נאלץ לחזור לארץ על מנת להבין מה עובר עליו, והאם יש אמת בסימנים שהוא רואה, או שמא הוא רק מדמיין. במהרה מגלה יון שזה לא כל-כך פשוט. הוא יצטרך להילחם על שפיותו, על חבריו  ועל אמונותיו, רק כדי לגלות שרובי הוא לא סתם עוד בחור שמתחרה איתו על לבה של עמית, אלא רוח רפאים מיתולוגית ומסוכנת שמאיימת לקום לתחייה. יון והחברים יגלו שתמיד יש הזדמנות שנייה, אבל יש לה מחיר יקר.

יוצרים ותסריטאים ראשיים: אילן רוזנפלד ושירה אלון

במאי: עודד לוטן

שחקנים: יון תומרקין, עמית פרקש, מאור שוויצר, אבי קורניק, מאיה שואף, אגם רודברג, ידידיה ויטל, עידן אשכנזי, דני לשמן ובנוסף מצטרפים: שמואל וילוז'ני יגלם את מני, מפיק טלוויזיה שהכול עובר דרכו ותחתיו; קובי פרג' בתפקיד מושיק, סוכן השחקנים המלוקק; שי אביבי בתפקיד שאול, הומלס תמוה שמסרב לשתף פעולה עם הסביבה; מירב פלדמן כעלמה, הבחורה הממולחת והממזרית שלא מפחדת משום דבר, ויודעת לפלרטט ולהשיג את מה שהיא רוצה; עדו ברטל יגלם את אלכס, צייד הרוחות; ויעל גרובגלס תגלם את נוי, כתבת הבידור ואחותה של חוקרת המשטרה ירדן (עופרי פרישקולניק).

הפקה: HOT ו"דורי מדיה דרסט הפקות"

בחינם, החל מה-1.12, ימים ראשון-חמישי, ב-HOT VOD Young

קאמבק – עונה 2                                                                                               עונה חדשה

התוכנית היומית של HOT קומדי סנטרל חוזרת לעונה שנייה, בהנחייתו של פליט הריאליטי לי-כיף תמרי (אורי גוטליב).

"קאמבק" חוזרת לעונה שנייה, כשמנחה התוכנית, הרצל (גוטליב), נהרג בתאונה, ומחליפו בתוכנית הוא לי-כיף תמרי, פליט ריאליטי, שילוב של ג'קי מנחם ואלירז שדה, והוא גם מתנהג בהתאם.

יחד עם המנחה האורח, יפגוש לי-כיף תמרי שרשרת דמויות מופרעות של האנשים מאחורי הכותרות, שיגולמו על-ידי קאסט קבוע עם קומיקאים- דינה סנדרסון, גאלה קוגן, מעיין בלום, יניב ביטון, אביעד בנטוב, אסף פריאנטה, הצמד תירס סקסואל, והראפר לוקץ', לצד שחקנים אורחים שיגיעו להשתתף בחגיגה.

בנוסף, יהיו בתוכנית מגוון פינות קיצוניות, מערכונים פרובוקטיביים, נאמברים מוזיקאליים ואורח אמיתי אחד שיגיע לאולפן, ויאלץ להתמודד עם כל הטירוף שמסביבו.

עורך: יגאל שפירא ("הישראלים", "שבוע סוף", "היכל התרבות")

כותב ראשי: רמי פרג ("הרצועה", "עם סגולה", "גם אנחנו רוצים תוכנית תחקירים")

החל מה-12.12, ימים שני-חמישי, בשעה 21:15, ב-HOT קומדי סנטרל וב-HOT VOD

הגריל של צ'ארלי שין – Roast of Charlie Sheen                                           ספיישל

אחרי שלל אושיות, הצליחה רשת הכבלים "קומדי סנטרל" והפקת "הגריל" ("Comedy Central Roast") לשים את ידיהן על האישיות הכי שערורייתית ומדוברת של השנה- צ'ארלי שין.

6.4 מיליון צופים הפכו את "הגריל" של שין למצליח ביותר בתולדות הטקס, ולמשדר השני הכי נצפה אי פעם ב"קומדי סנטרל", שנתוני הרייטינג שלו עקפו אפילו את המספרים של הרשתות הגדולות. האירוע המצופה שודר רק לפני חודשיים בלוס אנג'לס, באותו הערב ופחות משעה לאחר הלוויית דמותו של שין בשמונה השנים האחרונות והחלפתו באשטון קוצ'ר בפרק בכורת העונה של "שני גברים וחצי".

כשמאחוריו דיוויד הסלהוף ודונלד טראמפ, יוצר "אבא אמריקאי" ו"איש משפחה" סת' מקפרלן חוזר בפעם השלישית "לצלות", הפעם את המטרה הכי עסיסית בעולם הבידור, עם שורה של ידוענים- מייק טייסון, כוכב "ג'קאס" סטיב-או, וויליאם שאטנר ואפילו הגיטריסט סלאש, כשבקהל לא אחרת מברוק מולר, גרושתו ואם תאומיו של שין, שבעקבות תקיפה אלימה שלה נעצר ועמד לדין השנה.

לקראת שידור הספיישל, כיכב שין בפרסומת שכולה מחווה ליצירת המופת "אפוקליפסה עכשיו", עם הופעת אורח של אביו וכוכב הסרט מרטין שין. התמונה הרשמית ששוחררה לכבוד התוכנית קורצת להפקת "שני גברים וחצי", כששין נראה בה נוהג ברכבת, בעוד דמותו בסדרה "נהרגת" מתאונת רכבת. שין נתן לנואמים אישור לקטול כל אספקט בחייו, עם מגבלה אחת בלבד- בלי בדיחות על אמא שלו. "סיפקתי חומר בערה לגריל הזה כבר תקופה", אמר שין בהודעה הרשמית להסכמתו "להיצלות". "זה הזמן לתת לזה לבעור. זה הולך להיות אפי".

טקסי "הגריל" החגיגיים, שנערכים מזה שמונה שנים ברשת "קומדי סנטרל", מציבים במרכזם דמויות מפורסמות, שחייהן האישיים שנויים במחלוקת ומתועדים בקביעות על-ידי הצהובונים. מנהל הגריל, לרוב גם הוא דמות מוכרת, מכונה "Roast Master" ומעלה לבמת האירוע- אל מול ה"נצלה" ("Roasted") וקהל חי- מבחר חברים, מכרים וקולגות, שמספרים האחד אחרי השני עלבונות חריגים, אמירות פרובוקטיביות, ואמיתות מרות לצד המצאות מגוחכות. המשתתפים ברוב המבקרים לוקחים את ההתבטאויות הקיצוניות בהומור עצמי ראוי לשבח.

שין (46) נולד למשפחת שחקנים נודעת, וכיכב בשנות השמונים והתשעים בשוברי הקופות "שמתי ברז למורה", "וול סטריט", "לרקוד עם טייסים" ו"פלאטון". הוא החליף את מייקל ג'יי פוקס במשך שתי עונות של "ספין סיטי", והוביל במשך שמונה עונות את "שני גברים וחצי", אז הפך לשחקן הכי מרוויח בטלוויזיה עם הכנסות של 1.8 מיליון דולר לפרק. מאז ומתמיד נחשב לילד הרע של הוליווד, צרך סמים, ושלושת נישואיו נגמרו בבגידות, איומים ומאבקי משמורת. שין עלה לכותרות השנה, כשהוציא את הסדרה בכיכובו לפגרה בעקבות ניסיון הגמילה השלישי שלו, התבטא בפומבי נגד יוצר "שני גברים וחצי" צ'אק לורי, ונאסר להתקרב לסט הצילומים. כל זאת על רקע התמוטטות מתוקשרת, שכללה שימוש בסמים ובאלכוהול, ותקיפה אלימה של אשתו דאז ברוק מולר. הדחתו מ"שני גברים וחצי", והחלפתו על-ידי קוצ'ר, היו אחד מהמאבקים המלוכלכים שידעה הוליווד, וגררו תביעה של שין נגד הפקת הסדרה, השקת סיבוב הופעות חובבני וידוע לשמצה, וכן חשבון טוויטר תמוה. בתקופת מעצר הבית שלו חי בשלישייה עם דוגמנית ושחקנית פורנו. בימים אלה שוקד שין על סדרה חדשה בכיכובו.

11.12, יום ראשון, בשעה 21:45, ב-HOT קומדי סנטרל

מיסטר סאנשיין – Mr. Sunshine                                                                     סדרה חדשה

הסדרה הקומית, בכיכובו של מתיו פרי, שגם חתום על יצירתה והפקתה, הייתה עם השקתה לבכורה החזקה ביותר לסדרה במחצית עונת השידורים בארבע השנים האחרונות.

10.6 מיליון איש צפו השנה בבכורת הסיטקום של רשת "ABC" וחברת "Sony", שיצר פרי יחד עם אלכס בארנוו ומארק פירק ("חוקי המשחק"). הסדרה מסמנת את חזרתו של פרי למסך הקטן, ובייחוד לז'אנר הסיטקום הזכור לו מימי "חברים", אחת הסדרות המצליחות בהיסטוריה, בה גילם את דמותו המפורסמת- צ'נדלר בינג. לצדו מובילה את הסדרה אליסון ג'ני, כוכבת "הבית הלבן".

ה"ניו-יורק טיימס" ציינו את הפוטנציאל של הסדרה החדשה, בעוד ב"USA Today" נכתב ש"התזמון, התפניות והגישה המתוחכמת של פרי הם, בחוקי הסיטקום, איקונים. כשכל אלה עומדים מול ההיסטריה של ג'ני, "סאנשיין" בשיאה". ב"לוס-אנג'לס טיימס" נכתב שהיא "משוחקת למופת עד התפקידים הקטנים ביותר. יש משהו בגיל המעבר שיושב טוב על פרי".

פרי מגלם את בן דונובן, שעל פני השטח מאמין כי יש לו חיים נהדרים. יש לו עבודה כמנהל מרכז הספורט "סאנשיין" בסן-דייגו, ורומן לא מחייב עם אליס, מנהלת השיווק של משרדו. אך ביום-הולדתו ה-40 אליס עושה לו שיחת השכמה לא צפויה, שבעקבותיה עובר דונובן המרוכז בעצמו משבר אמצע החיים. למרות ואולי בגלל שנדמה לו שהכל מתרסק, הוא עושה ניסיונות מגומגמים לשנות ולשפר את חייו, אך מתקשה להתמודד עם האתגרים האישיים והמקצועיים העומדים בדרכו- מהדרישות המחמירות של הבוסית הכוחנית והלא יציבה שלו קריסטל (ג'ני), שמכריחה אותו לעבוד עם בנה חסר הניסיון שמתנכר לה; דרך סיום הקשר עם אליס והקשר החדש שלה עם גבר אחר וחיובי הרבה ממנו; ועד הבקשות הביזאריות והתקלות הבלתי מוסברות במקום עבודתו, שמאכלס אירועים כמו מופע דרדסים על הקרח, פוטבול בהלבשה תחתונה וקרקסים. במקום עבודה לא מתפקד, עם חבורה של אנשים אופטימיים שמוכרחים להרים מופע מדי ערב, מנסה דונובן למצוא את עצמו, ומתקשה לשמור על ראיית העולם הצינית שלו.

ניק ג'ונאס ("האחים ג'ונאס"), ג'ורג' גרסייה ("אבודים") וג'יימס טיילור מגיעים להופעות אורח. לצדם של פרי וג'ני מככבים בסדרה אנדראה אנדרס (ששיחקה בסדרה של שותפו של פרי ל"חברים", מאט לה-בלאנק, בסדרה "ג'ואי"), נייט טורנס, פורשיה דאבלדיי וג'יימס לשור.

החל מה-25.12, ימים ראשון-חמישי, בשעה 22:35, ב-HOT קומדי סנטרל וב-HOT VOD

שוטרים בדם – Blue Bloods                                                                           סדרה חדשה

טום סלק ודוני וולברג מככבים בדרמה המשטרתית של רשת "CBS", העוקבת אחר משפחת שוטרים רב-דורית, שהפכה להצלחה אדירה.

הסדרה מתהדרת בכמה מהיוצרים המנוסים בטלוויזיה האמריקאית- מבית היוצר של שניים מכותבי "הסופרנוס"- רובין גרין ומיטשל בורגס, ובהפקתם של אד צוקרמן ("ג'אג") ומפיק-העל הוותיק לאונרד גולדברג ("המלאכיות של צ'ארלי", "סטרסקי והאץ'").

הסדרה, שמצולמת בניו-יורק, בהובלתם של זוכה פרסי "גלובוס הזהב" וה"אמי" טום סלק ("מגנום, בלש פרטי") ודוני וולברג ("המסור"), הפכה לאחת מ-20 הסדרות הנצפות בארצות-הברית. 15 מיליון איש צפו בפרק הבכורה שלה, ו-12.6 מיליון איש צפו בעונתה הראשונה, שהוכתרה להצלחה המסחרית הגדולה של עונתה, נמכרה לכמות הגדולה ביותר של מדינות, ואף שלטה בטוויטר. בעקבות הפיכתה ללהיט, חודשה הסדרה לעונה שנייה, שעלתה לאחרונה בארצות-הברית.

ה"ניו יורק דיילי ניוז" כינו אותה "הדרמה המשטרתית החדשה הטובה ביותר", והוסיפו- "יש בה כמה מהדמויות והופעות המשחק הטובות ביותר על המסך". "וראייטי" כתבו בביקורתם- "מלוהקת היטב, מבוצעת בחדות וטובה מכל סדרות הפשע של "CBS"". "הוליווד ריפורטר" כתבו ש""שוטרים בדם" מצטיינת בגלל ההפקה המכובדת, המרקם האורבאני והופעות יוצאת מן הכלל של וולברג וסלק".

העלילה עוקבת אחר הרייגנים, משפחה שהמסירות לרשויות החוק עוברת אצלה בגנים. הפטריארך פרנק רייגן (סלק) הוא מפכ"ל משטרת ניו-יורק, שעומד בראש השבט המשפחתי, ומוביל את המשטרה ואת המשפחה באותם דיפלומטיות וקור רוח. פרנק, שהתאלמן לפני חמש שנים, איבד גם את בנו הבכור, שוטר גם הוא, שנהרג בעת מילוי תפקידו, כשחקר קבוצת שוטרים מושחתים. מקור של גאווה ודאגה של פרנק הוא בנו הבכור דני (וולברג), חוקר משטרתי ממולח, לוחם בעיראק לשעבר, שלעיתים קרובות משתמש בשיטות מפוקפקות בכדי לפתור תיקים; בתו של פרנק והכוח הנשי במשפחה, ארין, היא עוזרת התובע המחוזי. היא מגדלת את בתה המתבגרת, ומשמשת כמצפן החוקי של בני משפחתה, שמעלים פעמים רבות שאלות של מוסר בעבודתם; ג'יימי הוא הרייגן הצעיר ביותר ונער הזהב של המשפחה- בוגר האוניברסיטה למשפטים "הארוורד", שלמרות עתידו המבטיח כעורך-דין, לא מסוגל להתחמק מהמסורת המשפחתית, ומצטרף כטירון למשטרת ניו-יורק. חייו של ג'יימי עוברים תפנית חדה, כשהוא מתבקש להצטרף לחקירה משטרתית חשאית שאפילו אביו לא מודע אליה, אשר עלולה להשפיע על המורשת המשפחתית. את כל המטען המוסרי הזה ועוד מביאים פרנק וילדיו לארוחה המשפחתית הקבועה, ששונה מזו של כל משפחה אחרת.

לצדם של וולברג וסלק מככבים בסדרה ברידג'יט מוינאהן ("אני, רובוט"), וויל אסטס ("חלום אמריקאי"), לן קאריו ("דמג'ז"), ג'ניפר אספוסיטו ("התרסקות"), אמי קרלסון ("משמרת שלישית") וסמי גייל. אנדראה רות' ("הצילו") ובובי קנבל ("וויל וגרייס") מגיעים לתפקידי אורח.

החל מה-31.12, ימי שבת, בשעה 14:00, ב-HOT Zone

פרינג' – עונה 3 – Fringe                                                                                עונה חדשה

דרמת המדע הבדיוני עטורת השבחים של רשת "Fox" וחברת "WB", מבית היוצר של "אבודים" ג'יי ג'יי אברהמס, ממשיכה לזכות בפרסים ובשבחי המבקרים בעונתה החדשה והמסעירה, שעלילתה חצויה בין שני יקומים מקבילים. בין תפקידי האורח- כריסטופר לויד ואלון אבוטבול.

סדרת הקאלט, שיצר אברהמס יחד עם רוברטו אורקי ואלכס קורצמן ("זהות בדויה", "רובוטריקים"), זכתה בפרס "People's Choice" לסדרת המדע הבדיוני והפנטזיה הטובה ביותר, קטפה חמישה פרסי "סאטורן" מהאקדמיה למדע הבדיוני, זכתה בפרס המבקרים עבור משחקו של ג'ון נובל, והייתה מועמדת לפרס ה"אמי". בעקבות הצלחתה חודשה הסדרה לעונה רביעית, שהחלה לאחרונה בארצות-הברית. גם העונה המבקרים העריכו את "פרינג'" בצורה יוצאת דופן. ה"ניו יורק טיימס" כתבו ש"הסדרה מבדרת ומסחררת. אחת הסדרות הטובות ביותר בטלוויזיה". "וראייטי" ציינו בביקורתם- "הנרטיב המרשים, שמערבב ריאליזם של ה"אף.בי.איי", רדיקליות מדעית והופעות שמציבות רף חדש למשחק על המסך, הופך את "פרינג'" ל"תיקים באפלה" של העידן הנוכחי". "אנטרטיינמנט וויקלי" שיבחו- ""פרינג'" טובה, מהנה מתמיד, ועושה משהו נדיר- עם דמויות שקל להזדהות עמן ותסריט חדשני. היורשת האמיתית לכס מלכות הקאלט של "אבודים"".

העלילה, שמתרחשת בבוסטון, עוקבת אחר מחלקה מיוחדת ופנימית של ה"אף.בי.איי", יחידת "פרינג'", שחוקרת את מדעי השוליים הלא מקובלים. סוכנת ה"אף.בי.איי" אוליביה דאנהם (אנה טורב, "הפסיפיק") מוציאה ממוסד נפשי סגור את מדען ה"פרינג'" ד"ר וולטר בישופ (ג'ון נובל, טרילוגיית "שר הטבעות"), המדען המשוגע הקלאסי, ומגייסת את בנו המתנכר לו והעסקן המפוקפק פיטר (ג'ושוע ג'קסון, "דוסון קריק"), בכדי לעזור בחקירת סדרת תרחישים משונים ובלתי ניתנים להסבר.

העונה השלישית של הסדרה מביאה עמה אפשרויות אינסופיות, שחוקרות את העומקים של הסאגה המסתורית, אשר משאירה מיליוני מעריצים מסביב לעולם מהופנטים. בסיום העונה הקודמת, שורת האירועים שקרו במסעם של צוות ה"פרינג'" להשבת פיטר מהיקום המקביל, הובילו לכך שאוליביה (מי שנכללה לאחרונה ברשימת עשר הדמויות הטובות בטלוויזיה על-פי המגזין "רולינג סטון"), שהייתה מחופשת באותה העת לבת דמותה מהיקום המקביל, נותרה לבדה ביקום זה, בעוד המקבילה שלה שבה ליקום הראשי עם הצוות. בעונה החדשה, אוליביה נאבקת את דרכה הביתה, רגע לפני שהיא פוגשת ביקום המקביל באמה מרילין (איימי מאדיגן, "שדה החלומות"), בעוד וולטר ופיטר מנסים להמשיך בחייהם, כשללא ידיעתם שוכנת לצדם המקבילה של אוליביה.

לתפקידי אורח מגיעים העונה כריסטופר לויד ("בחזרה לעתיד"), ג'ורג' גרסייה ("אבודים"), בראד דוריף ("קן הקוקייה") וגם אלון אבוטבול הישראלי. לצדה של השלישייה המרכזית מככבים בסדרה לאנס רדיק ("הסמויה"), ג'סיקה ניקול, סת' גייבל ("ניפ/טאק") ובלייר בראון.

החל מה-6.12, ימים ראשון-חמישי, בשעה 17:30, ב-HOT Zone

ממפיס ביט – עונה 2 – Memphis Beat                                                          עונה אחרונה

דרמת הפשע של רשת הכבלים "TNT" וחברת "WB", ובכיכובו של ג'ייסון לי, חוזרת בעונתה האחרונה.

הסדרה נוצרה על-ידי ליז גרסייה ("פשע מן העבר") וג'ושוע הרטו, מבית ההפקות של ג'ורג' קלוני וגרנט הסלוב ("גברים שבוהים בעיזים"), ובכיכובו של לי ("דוגמה", "ונילה סקיי"). בעונתה הקודמת היא מוצבה ברשימת 20 סדרות הכבלים הנצפות ביותר בארצות-הברית, זכתה לממוצע צפייה של 4.7 מיליון איש, וקיבלה את שבחי המבקרים. 4 מיליון איש צפו הקיץ בפרק החותם את הסדרה, בעוד ה"ניו-יורק דיילי ניוז" החמיאו לה- "השנה "ממפיס ביט" ממשיכה למצב את עצמה כאחת מהדרמות המשטרתיות שובות הלב".

העלילה עוקבת אחר דווייט הנדריקס (לי), בלש משטרה מצליח אך חריג, בזכות הקשר האינטימי שלו עם העיר, תשוקה למוזיקת הבלוז, וקירבה עמוקה לאמו, שמעריץ ומחקה את המנטור שלו- יליד העיר אלביס פרסלי. הנדריקס, ג'נטלמן דרומי המכנה את עצמו "השומר של ממפיס", מכיר את העיר על כל פניה, והוא האדם המושלם לגונן עליה, כבודה, תושביה, ההיסטוריה וסצנת הבלוז שלה. למרות האינסטינקטים החדים שלו כבלש, המסירות הרבה שלו למולדתו מפצה על סגנון העבודה שלו- משוחרר, קליל, רגוע, ובעיקר לא הולך יד ביד עם הבוסית התובענית שלו טניה רוס (זוכת "גלובוס הזהב" אלפרה וודארד, "פחד ראשוני").

בעונה החדשה, נכנסת לחייו של הנדריקס החוקרת קלייר ריאן (ביו גארט, "טרון: המורשת"), שהופכת למושא אהבתו. במקביל, הוא מתמודד עם שחרור של אסיר מהכלא, שמעלה אצלו זיכרונות מאביו, שוטר שנהרג בעת מילוי תפקידו.

לצדם של לי ווודארד מככבים בסדרה די. ג'יי. קוואלס ("רוד טריפ"), סיליה ווסטון, סם הנינגס ("להציל את גרייס"), לאנרד ארל הווז ואברהם בנרובי ("ER"). איימי מאדיגן ("שדה החלומות") ולאנס הנריקסן ("הנוסע השמיני נגד הטורף") מגיעים להופעות אורח.

החל מה-28.12, ימים ראשון-חמישי, בשעה 16:00, ב-HOT Zone

בונז – עונה 5 – Bones                                                                                   עונה חדשה

דרמת הפשע המצליחה, מבית היוצר של הארט הנסון, ובכיכובם של דיוויד בוריאנז ואמילי דשאנל, מתפקדת כאחת מסדרות הלהיט של רשת "Fox", וסוחפת אחריה מיליוני מעריצים אוהדים ברחבי העולם.

העונה החמישית שברה את שיאי הצפייה של הסדרה האהובה, עם 10 מיליון צופים בממוצע. הצלחתה הבטיחה את חידושה לשתי עונות נוספות, עלייתה של סדרת-בת לפני שנה, ויציאתם של שני ספרים של הסדרה. זוהי העונה הראשונה שקאתי רייצ'ס, אנתרופולוגית משפטית, מחברת רבי-מכר ומפיקת "בונז", שעל חוויותיה מבוססות העלילות, כתבה את אחד מתסריטי הסדרה.

"בונז" עוקבת אחר תיקים פדראליים של ה"אף.בי.איי". כשהמתודות הרגילות של זיהוי גופה בלתי אפשריות, כוחות הביטחון יוצרות קשר עם האנתרופולוגית המשפטית המיומנת ד"ר טמפרנס "בונז" ברנן (דשאנל, "בוגימן"), מי שעומדת בראש צוות מיוחד במכון "ג'פרסון" שבוושינגטון, ולה יכולת מופלאה לזהות רמזים מממצאים שנשארו מאחור על גופת הקורבן. בעוד רוב האנשים לא מסוגלים להתמודד עם האינטליגנציה, רדיפת הצדק או התערבותה הטוטאלית בכל חקירה, הסוכן סילי בות' (בוריאנז, "אנג'ל") ממחלקת חקירות הרצח של ה"אף.בי.איי", הוא היוצא מן הכלל. איש צבא בעברו, בות' לא מאמין למדע או למדענים, אבל אפילו הוא לא יכול להתכחש לכך שהקומבינציה של החוכמה של אנשיו, והפיקחות המדעית של ברנן, הופכים את הברית של הצמד למנצחת.

לצד החקירות האינטנסיביות, הסדרה עוקבת אחר הדינאמיקה מלאת ההומור השחור והשנינויות, וחוסר ההסכמה של השניים על כל מה שנע בין מדע לאמונה. הקשר ביניהם ספק רומנטי, והחיבור ממשיך להלהיב את מעריצי הסדרה המסורים.

בסיום העונה הקודמת, פגיעה במוחו של בות' שלחה אותו לתרדמת, שבמהלכה חלם שהוא וברנן נשואים. עם הזיכרון ששב אליו לא בחלקו, נאבק בות' יותר מתמיד ברגשותיו לברנן. העונה החמישית מביאה עמה את הפרק ה-100 החגיגי, בבימויו של בוריאנז עצמו, שמשיב אליו את כוכב הסדרה לשעבר אריק מיליגן בדמותו של זאק אדי. במרכז הפרק- פלאשבק אל המשימה הראשונה של בות' וברנן, שלא נראתה עד כה, חושפת את תחילת הקשר יוצא הדופן שלהם, ואחרי הבחינה מחדש שלה מערכת היחסים תפנה לכיוון שלא הייתה בו עד עתה. עוד במהלך העונה- חתונה מרגשת, משפט מצופה וסיום עונה מרעיש, שהיה לנקודת מפנה גדולה בעלילה.

העונה מגיעה להופעת אורח מדוברת אחותה של כוכבת הסדרה אמילי דשאנל- זואי דשאנל ("500 ימים עם סאמר"), בשיתוף פעולה ראשון של האחיות על המסך, וכן סינדי לאופר, ריאן אוניל ("בארי לינדון"), סטיבן פריי, ג'ואל מור ("אווטאר") ורוברט אנגלונד (פרדי קרוגר מ"סיוט ברחוב אלם").

לצדם של דשאנל ובוריאנז (שהואשם השנה בפרשה מתוקשרת של הטרדה מינית של ניצבת על הסט), מככבים בסדרה מיקאלה קונלין ("סנגור במבחן"), טי. ג'יי טיין, תמרה טיילור ("יומנה של שחורה מטורפת") וג'ון פרנסיס דיילי ("פריקים וגיקים").

החל מה-31.12, ימים ראשון-חמישי, בשעה 21:15, ב-HOT Zone

 


החוק של הארייט – Harry's Law                                                                     סדרה חדשה

הדרמה הקומית המשפטית, בכיכובה של זוכת האוסקר קתי בייטס, ומבית היוצר של דיוויד א. קלי, הייתה לאחת מההצלחות הגדולות של השנה, זכתה בתואר הדרמה הנצפית ביותר של רשת "NBC" ואף גרפה פרס "אמי".

11.65 מיליון איש שצפו בממוצע בעונת הבכורה של הסדרה, מבית "WB", מיצבו אותה בראש הדרמות המצליחות ביותר של רשת "NBC". הסדרה הייתה מועמדת לשני פרסי "אמי", בראשם עבור שחקנית ראשית בסדרת דרמה, וזכתה בפרס השחקן האורח הטוב ביותר בסדרת דרמה עבור פול מקריין ("תהילה"). בעקבות ההצלחה, חודשה במאי האחרון "החוק של הארייט" לעונה שנייה, שעלתה לאחרונה בארצות-הברית, ורק לפני חודש הוארכה עונתה בפרקים נוספים.

קלי, זוכה 10 פרסי "אמי" על שורת הסדרות המשפטיות "אלי מקביל", "בוסטון ליגל" ו"הפרקליטים", טוען שהבטיח לעצמו לא לעשות עוד דרמה משפטית, אך הרגיש מחויבות לעסוק שוב בנושאים שבכותרות. למעשה, את דמותה של הארייט כתב בכלל כגבר (ומכאן השם "הארי", עליו שמרו לבסוף ככינוי של הארייט), ולבסוף הוצע התפקיד לבייטס ("מיזרי"), אשר חיפשה תפקיד טלוויזיוני תקופה ארוכה, והתאהבה בתפקיד. רבים מהמבקרים שיבחו את עצם העובדה שבייטס מובילה סדרה בפריים טיים, גם כאישה וגם כמי שעברה את גיל 60. "וראייטי" החמיאו לשחקנית המוערכת- "קתי בייטס היא הבנאדם המדויק להעביר את הדיאלוגים החריפים של דיוויד א. קלי, והוא מקיף אותה במספיק דמויות משונות בשביל להפוך את הסדרה לגרסה הקלילה של "בוסטון ליגל". קלי העניק לבייטס דמות שראויה לאישיותה הגדולה מהחיים". "לוס אנג'לס טיימס" כתבו בביקורתם- "קתי בייטס נפלאה, וקלי חוזר למקומו הטוב והפורה, כשהוא מערבב דמויות וסיטואציות קפריזיות עם מחשבות ביקורתיות ורלוונטיות".

העלילה עוקבת אחר הארייט קורן (בייטס), אישה עקשנית ולא מתנצלת שלא מאמינה בגורל, עד שהוא מתדפק על דלתה. קורן, עורכת-דין לענייני פטנטים, עבדה קשה מדי מבלי להגיע להגשמה אמיתית, עייפה מהצלחתה ומעבודתה הלא מלהיבה, ומשתוקקת לשינוי רציני. חייה משתנים כשהיא מפוטרת בפתאומיות מחברת עורכי-הדין היוקרתית שבה היא עובדת, לאחר שנתפסת מעשנת מריחואנה במשרדה, והיא נאלצת להיפרד ממשכורת גבוהה ולהתחיל לאתר התחלה חדשה.

היא מוצאת אותה כשמלקולם דיוויס, סטודנט טוב לב שמאיים להתאבד, קורס עליה, פשוטו כמשמעו, באמצע הרחוב, וטוען שהוא זקוק נואשות לעזרתה בבית-המשפט. במקביל, אדם ברנץ', הכוכב העולה בעולם עריכת-הדין, פוגע בה בטעות עם מכוניתו, ובעקבות הערצתו ארוכת הימים אליה הוא עוזב את משרדו, בכדי לבוא לעבוד איתה. כעת, קבוצת השותפים הכי לא סבירה מקימה משרד עריכת-דין קטן וייחודי, במקום הכי לא סביר- החלק האחורי של חנות נעליים, שיושבת במרכזה של שכונת פשע בסינסינטי. לצד הגנה על לקוחות שעומדים למשפט על פשעים חמורים, הם ייאלצו לאמץ את הבלתי צפוי בחיים.

אלפרד מולינה ("ספיידרמן 2"), קמרין מנהיים ("הפרקליטים") וג'ין סמארט ("סמנתה מי?") מגיעים להופעות אורח. לצדה של בייטס מככבים בסדרה נייט קורדרי ("סטודיו 60"), כריסטופר מקדונלד ("גילמור המאושר"), בריטני סנואו ("חלום אמריקאי") ואמל אמין.

החל מה-11.12, ימים ראשון-חמישי, בשעה 18:20, ב-HOT Family

  • דצמבר בערוצי הסרטים, לשון הקומוניקט:

    בכורות דצמבר ב-HOT GOLD.

    אקסית במצור – Bounty Hunter The בכורה
    קומדיית אקשן רומנטית בכיכובם של ג'ניפר אניסטון וג'רארד באטלר. מילו בויד הוא צייד ראשים מפולפל. כשהוא מקבל משימה ללכוד את גרושתו העיתונאית שהפרה את תנאי שחרורה בערבות, הוא יכול להרוויח פעמיים – גם את סכום הפרס של 5,000 דולר וגם נקמה מתוקה באקסית. רק שתוך כדי המרדף הוא מגלה שהיא קצת יותר מתוחכמת ממנו ומעבר לכך – שייתכן ושניהם בסופו של דבר נמצאים באותו הצד.
    עם: ג'ניפר אניסטון, ג'רארד באטלר, ג'יו פרז, ג'ייסון סודקיס.
    בימוי: אנדי טנאנט (ארה"ב, 2010).
    2.12, שישי בשעה 22:00, HOT Gold

    איזה מין שוויון –(Made In Dagenham) We Want Sex בכורה
    דרמה בריטית בכיכובם של בוב הוסקינס וסאלי הוקינס המבוססת על סיפור השביתה שהתרחשה בשנת 1968 במפעל הרכב של פורד בבריטניה. סיפורה של אישה אמיצה וחריפת מחשבה, שנלחמה עבור שוויון זכויות ותנאי העסקה שווים לנשים ולגברים במפעל. מה שמתחיל כויכוח עיקש על שוויון זכויות מוביל 850 נשים לצאת במחאה נגד אפלייה מינית.
    עם: בוב הוסקינס, סאלי הוקינס, מירנדה ריצ'רדסון, אנדראה רייסבורו.
    בימוי: נייג'ל קול (בריטניה, 2010).
    3.12, שבת בשעה 16:45, HOT Gold

    אתמול בלילה – Last Night בכורה
    דרמה רומנטית בכיכובם של קירה נייטלי, סאם וורת'ינגטון ("אווטאר") ואווה מנדז.
    הסרט מתאר לילה אחד בחיי זוג נשוי צעיר בו כל אחד מהם מתעמת מול תשוקותיו והפיתוי לבגוד בשני. לאחר ריב בין מייקל לג'ואנה, מייקל יוצא לנסיעת עסקים בעיר אחרת לצד עמיתה לעבודה אליה הוא נמשך (מנדז) בעוד ג'ואנה מחליטה להיפגש לארוחת ערב עם מכר מהעבר המנסה לפתות אותה בכל דרך אפשרית.
    עם: קירה נייטלי, סאם וורת'ינגטון, אווה מנדז, גריפין דאן.
    בימוי: מאסי טאג'דין (ארה"ב/צרפת, 2010).
    3.12, שבת בשעה 18:40, HOT Gold

    עונת המכשפה – Season of the Witch בכורה
    מותחן היסטורי בכיכובם של ניקולס קייג' ורון פרלמן המתרחש במאה ה-14. שני עריקים מהצבא הצלבני מואסים בהריגת נשים וילדים חפים מפשע בשם האל ועורקים לאירופה מוכת המגיפה. הם נתפסים ומקבלים הזדמנות לחנינה בתמורה ליציאה למשימה חשובה: ליווי צעירה מוזרה המואשמת בכישוף למנזר מבודד בו היא אמורה לקבל טיפול מיוחד בנסיון להציל את היבשת מהמגיפה האיומה.
    עם: ניקולס קייג', רון פרלמן, קלייר פוי.
    בימוי: דומיניק סנה (ארה"ב, 2011).
    3.12, שבת בשעה 22:00, HOT Gold

    חיים כמו שמכירים – Life As We Know It בכורה
    דרמה קומית בכיכובם של קתרין הייגל וג'וש דוהמל. הולי היא רווקה המנהלת בית קפה מצליח, אותו היא מקווה להפוך יום אחד למסעדה. אריק, רווק אף הוא, עובד כטכנאי בערוץ ספורט וחולם להפוך לבמאי מצליח. השניים יצאו פעם אחת לדייט שהוגדר ככישלון צורם. יום אחד הם מוזמנים להיות הסנדקים של בתם של זוג חברים משותף, אבל כשטרגדיה מכה בזוג החברים והופכת את הילדה ליתומה – הולי ואריק הופכים לפתע לבעלי האפותרופוסות על התינוקת ונאלצים להתגבר על האיבה ביניהם בכדי לגדל יחד את הפעוטה החדשה בחייהם.
    עם: קתרין הייגל, ג'וש דוהמל, ג'וש לוקאס, כריסטינה הנדריקס.
    בימוי: גרג ברלאנטי (ארה"ב, 2010).
    9.12, שישי בשעה 22:00, HOT Gold וגם ב-HOT Movies HD

    הגבר הנוסף – The Extra Man בכורה
    קומדיה בכיכובם של קווין קליין, קייטי הולמס ופול דאנו. קליין מגלם את הנרי האריסון, המשמש מעין ג'יגולו עבור אלמנות מבוגרות מהאפר איסט סייד של ניו יורק. לואיס הוא בחור צעיר המחליט לעבור לגור בניו יורק, נענה למודעה המחפשת שותף לדירה ומוצא עצמו מתגורר בבית אחד עם הנרי האקסצנטרי. הנרי מלמד אותו דבר או שניים על החיים ועל המקצוע, ואף משכנע אותו להתלוות אליו ליציאותיו, בעוד לואיס מפתח קשר ידידות עם מארי הצעירה והנאה.
    עם: קווין קליין, פול דאנו, קייטי הולמס, ג'ון סי. ריילי.
    בימוי: שרי ספרינגר ברמן, רוברט פולצ'יני (ארה"ב, 2010).
    10.12, שבת בשעה 15:10, HOT Gold

    שמחתודהעודבבקשה – Happythankyoumoreplease בכורה
    דרמה קומית המאגדת כמה סיפורים אישיים ורומנטיים הקורים בו זמנית בניו יורק. ג'וש רדנור ("איך פגשתי את אמא") כתב, מביים ומשחק בתפקיד הראשי בתור סאם – סופר צעיר הנמצא בדרכו לפגוש את המו"ל שלו, כשהוא נתקל בילד שחום עור שנמלט מאמו המאמצת. ניסיונותיו של סאם להחזיר את הילד לשלטונות כושלים, מה גם שהילד עצמו אינו מעוניין לחזור למעגל האיבה של הורים מאמצים ומוסדות. בלית ברירה סאם מגדל את הילד בעצמו בינתיים, בעודו מחפש אהבה בעיר הגדולה.
    עם: ג'וש רדנור, מאלין אקרמן, קייט מארה, טוני הייל, זואי קזאן.
    בימוי: ג'וש רדנור (ארה"ב, 2010).
    10.12, שבת בשעה 18:45, HOT Gold

    ברוכה הבאה לריילי – Welcome to the Rileys בכורה
    דרמה בכיכובם של ג'יימס גנדולפיני ("הסופרנוס"), קריסטן סטיוארט (סדרת סרטי "דמדומים") ומליסה לאו המצויינת (זוכת האוסקר על תפקידה בסרט "המתארגף"). בני הזוג דאג ולואיס ריילי איבדו את בתם בתאונת דרכים מצערת. מאותו יום חייהם איבדו משמעות, הפכו אפורים והזוגיות שלהם הפכה לדיכאון שאיים למוטט אותם. יום אחד דאג מגיח לניו אורלינס לנסיעת עסקים של כמה ימים ופוגש במועדון מקומי את אליסון, נערה צעירה מבית הרוס העובדת שם כחשפנית. דאג פורש עליה את חסותו וחייהם של שניהם משתנים מקצה לקצה.
    עם: ג'יימס גנדולפיני, מליסה לאו, קריסטן סטיוארט, אליוט גריי.
    בימוי: ג'ייק סקוט (ארה"ב/בריטניה, 2010).
    10.12, שבת בשעה 22:00, HOT Gold וגם ב-HOT Movies HD

    הצרעה הירוקה – The Green Hornet בכורה
    קומדיית אקשן בכיכובם של ס'ת רוגן, ג'יי צ'ו וכריסטופר וולץ ("ממזרים חסרי כבוד"). בריט ריד הוא בנו של איל המדיה הכי מוכר ומכובד בלוס אנג'לס ונהנה מחיים חסרי כיוון שמתמקדים בעיקר במסיבות. כשאביו מת באורח מסתורי ומותיר לבריט את אימפריית התקשורת שלו – בריט מחליט שהגיע הזמן לעשות משהו חיובי אחד בחייו. הוא חובר לאחד העובדים היצירתיים של אביו, קיידו – ויחד השניים מחליטים לעשות משהו בעל משמעות – להילחם בפשע. בכדי לעשות זאת הם מרכיבים מכונית מיוחדת משלהם, מלאת גאדג'טים, בשם "הצרעה הירוקה" ומפתחים נשק ייחודי שיסייע להם להילחם בברון הפשע המרכזי של העיר.
    עם: סת' רוגן, ג'יי צ'ו, כריסטופר וולץ, קמרון דיאז.
    בימוי: מישל גונדרי (ארה"ב, 2010).
    16.12, שישי בשעה 22:00, HOT Gold וגם ב-HOT Movies HD

    משחקי שעשוע – Funny Games בכורה
    מותחן מצמרר בכיכובם של טים רות', נעמי ווטס ומייקל פיט המהווה גרסה דוברת אנגלית של הבמאי מייקל האנקה לסרטו האוסטרי המקורי מ-1997. אן וגו'רג' יוצאים לחופשה עם בנם הקטן ג'ורג'י בבית נופש כפרי, בו הם מתכננים בעיקר לנוח, לשוט בסירה ולשחק גולף. שני צעירים פסיכוטיים משבשים את תוכניותיהם כאשר הם פולשים לבית הנופש שלהם, מתעללים בהם ומכריחים אותם לשחק במשחקים הזויים פרי מוחם המעוות.
    עם: טים רות', נעמי ווטס, מייקל פיט, בריידי קורבט.
    בימוי: מייקל האנקה (ארה"ב, 2007).
    16.12, שישי בשעה 24:00, HOT Gold

    התייר – The Tourist בכורה
    דרמת אקשן רומנטית בכיכובם של ג'וני דפ ואנג'לינה ג'ולי – שניים מהפרצופים היותר סקסיים שיש להוליווד להציע – באדפטציה אמריקאית לסרט הפעולה הצרפתי "אנתוני זימר". פרנק טופלו הוא תייר אמריקאי הנוסע לבקר בוונציה בכדי לרפא את ליבו השבור. ברכבת הוא יושב ליד אליס היפיפיה (ג'ולי) המתגלה כהרבה יותר ממה שנראה לעין וגורמת לאופי הטיול שלו ולחייו באופן כללי להשתנות מקצה לקצה.
    עם: ג'וני דפ, אנג'לינה ג'ולי, פול בת'אני, טימות'י דלטון.
    בימוי: פלוריאן הנגל ואן דונרסמרק (ארה"ב/צרפת, 2010).
    23.12, שישי בשעה 22:00, HOT Gold וגם ב-HOT Movies HD

    חלומה של קסנדרה – Cassandra's Dreamבכורה
    דרמת פשע בכיכובם של יואן מק'גרגור וקולין פארל ובבימויו של וודי אלן. איאן וטרי הם שני אחים לונדוניים שרגילים לקבל תמיכה כלכלית מדודם האהוב הווארד. הסתבכות כלכלית שלהם וחובות אליהם נקלעו גורמים להם לבקש ממנו הלוואה גדולה – אך להווארד בתמורה יש בקשה משלו, קצת חריגה מהרגיל.
    עם: יואן מק'גרגור, קולין פארל, היילי אטוול, טום ווילקינסון.
    בימוי: וודי אלן (ארה"ב/בריטניה, 2007).
    24.12, שבת בשעה 22:00, HOT Gold

    חנוכה של אנימציה ב-HOT FUN

    8 לילות מטורפים – Adam Sandler's 8 Crazy Nights
    קומדיית אנימציה פרועה במיוחד (ולאו דווקא לילדים) בכיכובו של אדם סנדלר המדובב את רוב הדמויות, כאשר הדמות הראשית נראית כמו גרסה מצויירת שלו. דייבי סטון, חיית מסיבות בן 33, מסתבך עם החוק אחרי שהתנהלותו הפרועה חצתה הפעם גבול אחד יותר מדי. ברוח החג, דייבי מקבל הזדמנות אחרונה מהשופט – להתנדב בעבודות שירות במחנה קיץ כשופט כדורסל, למשך 8 ימים. כמובן שהפה הגדול וחסר המעצורים של דייבי מסבך אותו עם כל מה שזז, בקומדיה גסה ופרועה שיוצאת משליטה.
    קולות: אדם סנדלר, רוב שניידר, קווין נילון, ג'ון לוביץ, טיירה בנקס.
    בימוי: סת' קירסלי (ארה"ב, 2002).
    20.12, שלישי בשעה 22:00, HOT Fun

    ארתור 3: מלחמת שני העולמות – Arthur 3: The War of Two Worlds בכורה
    החלק השלישי בטרילוגיה המצליחה "ארתור והמינימונים" בבימויו של לוק בסון. ארתור והחברים שבים להרפתקה חדשה וקסומה, כשהפעם מלתזר לוכד את ארתור בארץ המינימונים וחוזר לעולמם של בני האדם. כשהוא מתנשא לגובה של למעלה מ-2 מטרים, מלתזר מארגן צבא של יתושי ענק ביער הסמוך ומתחיל בתוכניתו להשתלט על העולם. נדמה שארתור הוא היחיד שיכול לעצור אותו מלהשלים את מזימתו.
    קולות: פרדי היימור, מיה פארו, רוברט סטנטון.
    בימוי: לוק בסון (צרפת, 2010).
    22.12, חמישי בשעה 22:00, HOT Fun וגם ב-HOT Movies HD

    אלפא ואומגה – Alpha and Omega בכורה
    קומדיית אנימציה לכל המשפחה בדיבובם של היידן פנטייר, כריסטינה ריצ'י וג'סטין לונג המתארת את סיפור מסעם של שני זאבים חזרה הביתה. האמפרי הוא זאב אומגה מתחתית הסולם החברתי, המסתובב בשטח בבטלנות וחולם לחבור אל קייט – זאבת אלפא מהאליטה. מנהיגי להקת אלפא בוחרים עבור קייט בן זוג אותו היא ממש לא מחבבת, אבל כשבני האדם נכנסים לתמונה, קייט והאמפרי נחטפים ע"י אנשי השמורות ומועברים לאיידהו – כשכל מטרתם היא לנסות ולשוב הביתה בשלום.
    קולות: היידן פנטייר, כריסטינה ריצ'י, ג'סטין לונג, דניס הופר, דני גלובר.
    בימוי: אנתוני בל, בן גלוק (ארה"ב, 2010).
    23.12, שישי בשעה 22:00, HOT Fun וגם ב-HOT Movies HD

    דרושות אמהות במאדים – Mars Needs Moms! בכורה
    קומדיית אנימציה בדיבובם של סת' גרין וג'ואן קיוזאק (בין השאר) אודות ילד הלומד להעריך את אימו לאחר שחייזרים חוטפים אותה למאדים… מיילו בן ה-12 הוא צעיר מרדן, המתחיל בדיוק את החופש הגדול. אימו נותנות לו מטלות לעשות במהלך החופשה אך הוא מעדיף במקום זאת לצבוע את פניה של אחותו בסגול – מה שמוביל במהרה לעונש של קרקוע. מאוחר יותר באותו הלילה מגיעים חייזרים ממאדים וחוטפים את אימו – מה שמוביל את מיילו לצאת בעקבותיהם בכדי להצילה.
    קולות: סת' גרין, ג'ואן קיוזאק, דן פוגלר, מינדי סטרלינג.
    בימוי: סיימון וולס (ארה"ב, 2011).
    24.12, שבת בשעה 22:00, HOT Fun וגם ב-HOT Movies HD

    סביב העולם ב-50 שנה – Around the World in 50 Years בכורה
    אנימציית הרפתקאות אודות צב ים חביב בשם סאמי, המבלה את חייו במסע סביב העולם, לאורך 50 שנה, יחד עם חברו הטוב ריי וחברים אחרים נוספים אותם הם פוגשים בדרך. השניים מחליטים "לראות עולם" ולגלות את המקומות בהם אף פעם לא היו. כל יום הוא הרפתקה חדשה ואתגר חדש – המלווה בשלל גילויים מרתקים.
    קולות: מלאני גריפית', איזבל פורמן, יורי לאוונטל, ג'מה ארטרטון, אד ביגלי ג'וניור.
    בימוי: בן סטאסן (בלגיה, 2010).
    26.12, שני בשעה 22:00, HOT Fun

    האגדה על דספראו – The Tail of Despereaux בכורה
    אנימציית הרפתקאות בדיבובם של דסטין הופמן, מת'יו ברודריק, אמה סטון ואחרים. עלילותיהם של שלושה אנטי גיבורים – עכבר לא יוצלח המעדיף לקרוא ספרים מאשר לאכול אותם, עכברוש מדוכא המתכנן לעזוב את אפילת המבוך – ונערה/משרתת גמלונית עם אוזני כרובית. גורלותיהם שלובים בזה של הנסיכה החיה בטירה בהרפתקה יוצאת דופן.
    קולות: דסטין הופמן, מת'יו ברודריק, אמה סטון, טרייסי אולמן, קווין קליין, סטנלי טוצ'י.
    בימוי: סם פל, רוברט סטיבנהן (ארה"ב/בריטניה, 2008).
    28.12, רביעי בשעה 22:00, HOT Fun

    בכורות נוספות בערוצי הסרטים

    רבי אברהם במערב הפרוע – The Frisco Kid בכורה
    מערבון קומי בכיכובם של ג'ין ווילדר והריסון פורד. אברהם בלינסקי הוא רב פולני חדש ונרגש, הנשלח לארה"ב בכדי להנהיג שם את הקהילה היהודית בסן פרנסיסקו. בניו יורק הוא עולה על סוס וחושב שמדובר במסע קצר עד ליעדו הסופי. אף אחד לא טורח לעדכן אותו שעליו לחצות למעשה יבשת שלמה…בדרך הוא פוגש שודד דרכים מצ'ואיסט אבל טוב לב המסייע לו להתגבר על תלאות המדבר, פושעים מחוספסים ואינדיאנים משתוללים.
    עם: ג'ין וויילדר, הריסון פורד, רמון ביירי.
    בימוי: רוברט אלדריך (ארה"ב, 1979).
    2.12, שישי בשעה 16:50, HOT Prime

    הפכים – Flipped בכורה
    דרמה בכיכובן של מדלין קארול ורבקה דה מורניי, ובבימויו של רוב ריינר. ברייס וג'ולי הם שני הפכים גמורים שנפגשו לראשונה כשברייס רק עבר לשכונה בכיתה ב'. ג'ולי בטוחה שקיימת ביניהם אהבה אמיתית, אך ברייס המובך לא מסוגל להשיב לה חיבה. לאחר 6 שנים, בכיתה ח', כשג'ולי מפסיקה להתעניין בו – ברייס חש לפתע דברים שלא חש בעבר – ולפתע ג'ולי נראית בעיניו כמקסימה ומושכת מתמיד.
    עם: מדלין קארול, רבקה דה מורניי, קיילאן מק'אליף, אנתוני אדוארדס.
    בימוי: רוב ריינר (ארה"ב, 2010).
    3.12, שבת בשעה 10:50, HOT Drama וגם ב-HOT Movies HD

    גולשת בנשמה – Soul Surfer בכורה
    דרמה ביוגרפית בכיכובם של דניס קווייד, הלן האנט ואנה-סופיה רוב. סיפורה האמיתי של גולשת הגלים המקצוענית בת'אני המילטון, שבהיותה בת 13 הותקפה על ידי כריש בעת גלישה ואיבדה את ידה. למרות התאונה הטראגית, בתמיכת הוריה המסורים ועם המון אמונה, חזרה בת'אני להתחרות והראתה שאפשר להפוך לאלופת גלישה – גם עם יד אחת.
    עם: דניס קווייד, הלן האנט, אנה-סופיה רוב, קארי אנדרווד.
    בימוי: שון מקנמרה (ארה"ב, 2011).
    3.12, שבת בשעה 12:25, HOT Drama

    בכוח הקאנטרי – Country Strong בכורה
    דרמה מוזיקלית בכיכובם של גווינת' פאלטרו, גארת הדלונד וזמר הקאנטרי טים מק'גרו המתרחשת על רקע עולם מוזיקת הקאנטרי. פאלטרו היא קלי קאנטור, כוכבת קאנטרי אלכוהוליסטית המשתחררת מוקדם (מדי) ממוסד גמילה ויוצאת מיד לסיבוב הופעות בטקסס. החזרה לשגרה המייגעת משפיעה עליה לרעה, במיוחד נוכח העובדה שהזמר המחמם אותה – כוכב צעיר וחתיך, מתרכז יותר במתחרה הצעירה והאנרגטית שלה מאשר בה.
    עם: גווינת' פאלטרו, גארת הדלונד, טים מק'גרו, לייטון מיסטר ("אחת שיודעת").
    בימוי: שאנה פסט (ארה"ב, 2010).
    3.12, שבת בשעה 16:15, HOT Drama וגם ב-HOT Movies HD

    שתיינים אירים לבנים – White Irish Drinkers בכורה
    דרמה המתחוללת בשכונה אירית בברוקלין של 1975. בריאן הוא תלמיד עם שאיפות להיות אמן, החי בתוך קהילה ענייה. מרבית חבריו רק רוצים לסיים את הבגרויות בכדי להשיג עבודה במוסך, אבל בריאן חולם ללמוד בקולג'. אביו הוא אלכוהוליסט אלים המתעמר באחיו הבכור דני, שכבר הפך לעבריין קטן ועשוי להוות השפעה רעה על אחיו הצעיר. כשלהקת הרולינג סטונס מגיעה להופיע בפאב המקומי המוזנח, לבריאן ואחיו יש תוכניות שיעזרו לשניהם להגשים את שאיפותיהם.
    עם: ניק ת'ורסטון, ג'פרי וויגדור, סטפן לאנג.
    בימוי: ג'ון גריי (ארה"ב, 2010).
    3.12, שבת בשעה 18:30, HOT Action

    לא דופקים חשבון – Humpday בכורה
    קומדיית אינדי זוכת חבר השופטים בפסטיבל סאנדנס, אודות בונדינג גברי וגבולות, שמתברר שתמיד אפשר לחצות. בן ואנדרו הם חברים טובים עוד מימי הקולג' העליזים. היום הם בני 40 פלוס, שמנמנים, אחד מהם נשוי ומנסה להביא ילד באמצעות טיפולי פוריות והשני חזר מטיול ארוך בהודו, קמבודיה ומקסיקו. בצעד יוצא דופן, השניים מחליטים להירשם לתחרות סרטי פורנו – ולנסות להפיק סרט פורנו גברי – בהשתתפותם.
    עם: מארק דופלאס, ג'ושוע לאונרד, אליסיה דלמור.
    בימוי: לין שלטון (ארה"ב, 2009).
    3.12, שבת בשעה 22:00, HOT Prime

    רשימת הלקוחות – The Client List בכורה
    דרמה בכיכובה של ג'ניפר לאב יואיט (שתיזכר לעד כשרה המתוקה מ"שולחן לחמישה" המיתולוגית). מלכת יופי לשעבר נאלצת לעבוד במכון מסאז'ים, לאחר שבעלה עובר פציעה המונעת ממנו לעבוד והם נקלעים לחובות כספיים כבדים. עד מהרה היא מגלה כי הלקוחות מעוניינים בקצת יותר מאשר עיסוי סטנדרטי.
    עם: ג'ניפר לאב יואיט, טדי סירס, סיביל שפרד, סוניה בנט.
    בימוי: אריק לאנוביל (ארה"ב, 2010).
    10.12, שבת בשעה 12:55, HOT Drama

    קילשוט – Killshot בכורה
    מותחן בסגנון פילם נואר בכיכובם של דיאן ליין, מיקי רורק ותומאס ג'יין, על פי רומן של סופר ספרי המתח אלמור ליאונרד (שאף כתב את "ג'קי בראון"). בני הזוג וויין וכרמן קרלסון היו עדים לרצח אותו לא היו אמורים לראות ורוצח שכיר מחוספס כבר נמצא בעקבותיהם כדי לדאוג להשתיק אותם. בני הזוג נכנסים לתוכנית להגנת עדים של ה-FBI תחת זהויות חדשות – אך אלו המעוניינים למצוא אותם – עדיין בעקבותיהם.
    עם: דיאן ליין, מיקי רורק, תומאס ג'יין, ג'וזף גורדון לויט, רוסאריו דוסון.
    בימוי: ג'ון מאדן (ארה"ב, 2008).
    10.12, שבת בשעה 22:00, HOT Action

    לילות L.A – American Crude בכורה
    קומדיה פרועה בכיכובם של מייקל קלארק דאנקן, רוב שניידר, רון ליבינגסטון וג'ניפר אספוזיטו. שני קווי עלילה מצטלבים בעיר החטאים של החוף המערבי בארה"ב – הלוא היא לוס אנג'לס. ביל עומד להינשא, אבל חברו הטוב ביותר ג'וני מקנא בו ומחליט לערוך לו מסיבת רווקים שתהיה כה קיצונית שתגרום לביטול חתונתו. בצד השני של העיר, קארלס נמלטת מכנופיית עבריינים הסוחרים בנשים – כשהנקמה שלה תוגש כשהיא קרה וקטלנית.
    עם: מייקל קלארק דאנקן, רוב שניידר, רון ליבינגסטון, ג'ניפר אספוזיטו.
    בימוי: קרייג שפר (ארה"ב, 2008).
    10.12, שבת בשעה 22:00, HOT Fun

    תפילות שלא נענו – Unanswered Prayers בכורה
    דרמה. לאחר שקריירת הפוטבול שלו מסתיימת, חוזר בן בק לעיירה הקטנה שלו בווירג'יניה בכדי להצטרף לעסק הבנייה המשפחתי. האידיליה המשפחתית נפגמת כשלפתע שבה לתמונה אהובתו מהתיכון, אווה אנדרסון, שמגיעה לביקור משיקגו אחרי נישואים כושלים, בכדי לקבור את אימה. אווה מנסה לשכנע את בן לשחזר את ימי אהבתם מפעם, למרות שהוא כבר נשוי עם ילד – מה שמסבך את העניינים לחלוטין.
    עם: אריק קלוס, ריקארדו סוסה, סמנתה מאתיס.
    בימוי: סטיבן שאקטר (ארה"ב, 2010).
    17.12, שבת בשעה 15:05, HOT Drama

    משחקי התנקשות – (Weapon) Assassination Games בכורה
    אקשן סוחף בכיכובו של ז'אן קלוד ואן דאם, המגלם מתנקש החובר למתנקש יריב – שניהם הטובים בעולם בתחומם – בכדי לאחד כוחות כנגד קרטל סמים חזק במיוחד הנהנה מהגנה של סוכני אינטרפול מושחתים. הפלת הקרטל, תקנה לשניהם פרס גדול במיוחד.
    עם: ז'אן קלוד ואן דאם, סקוט אדקינס, קווין צ'אפמן.
    בימוי: ארני ברבראש (ארה"ב, 2011).
    24.12, שבת בשעה 22:00, HOT Action וגם ב-HOT Movies HD

  • דצמבר בערוץ 8, לשון הקומוניקט:

    בכורות דצמבר 2011

    שעה ראשון-חמישי
    18:20 סטודיו למשחק
    19:05 מדע/טבע
    20:00 הינשופים ש.ח.
    20:45 המיליונר הסודי
    21:35 שעת השיא
    22:30 הינשופים
    23:15 סרט לילה
    00:10 1,000 דרכים למות

    ינשופים מתחלפים – עם טל פרידמן
    בכורה ישראלית!
    ינשופים מתחלפים – עם טל פרידמן
    THE OWLS – WITH TAL FRIDMAN
    ימי שלישי החל ב-6/12 בשעה 22:30
    במסגרת רצועת ינשופים מתחלפים, יגיש במהלך דצמבר טל פרידמן רצועת תכניות מיוחדת על גיבורי גיטרה ואגדות מוזיקליות.

    פרק 1: אריק קלפטון
    שלישי 6/12 בשעה 22:30
    טל פרידמן יוצא למסע בעקבות אריק קלפטון ויברר כיצד לקחו הבריטים את הבלוז השחור של מיסיסיפי ומכרו אותו חזרה לאמריקאים. יצטרפו אליו אפרים שמיר, תמר אייזנמן, שרון מולדאבי ולייזר לויד.

    פרק 2: לד זפלין
    שלישי 13/12 בשעה 22:30
    טל פרידמן מתחקה אחר לד זפלין ולידת הרוק הכבד. יסייעו לו מאור כהן, אורן לוטנברג, ארז נץ, שרון מולדאבי ואור ברנע.

    פרק 3: פרנק זאפה
    שלישי 20/12 בשעה 22:30
    טל פרידמן מברר מה הסוד של פרנק זאפה וכיצד שילב בין ג'אז, מוזיקה קלאסית ורוק. אבי בללי, שרון מולדאבי, ארז קריאל ואורן אדר-בורלא ינסו למצוא את התשובה.

    פרק 4: מטאליקה
    שלישי 27/12 בשעה 22:30
    טל פרידמן מברר כיצד הפכה מטאליקה ללהקת המטאל המצליחה בעולם. מתן כהן, יוסי סאסי, שרון מולדאבי, גיא באר ואור ברנע יסייעו לו.

    ספיישל קומוניזם
    ערוץ 8 מציין 20 שנה להתפרקות ברית המועצות עם התפטרותו של מנהיגה האחרון, מיכאיל גורבצ'וב.

    בכורה!
    מיכאיל גורבצ'וב
    MIKHAIL GORBATCHEV
    שני, 26/12 בשעה 21:35 ושידור נוסף בחמישי, 29/12 בשעה 21:35
    מי היה באמת מנהיגה האחרון של ברית המועצות, מיכאיל גורבצ'וב, ואיך הפך משליט אכזר למנודה בארצו שלו?
    מיכאיל גורבצ'וב הוא תוצר טיפוסי של המערכת הקומוניסטית. הוא היה ראש הקרמלין מ-1985 עד 1991, הנהיג משטר לקוי והפך למנודה בארצו שלו מאז התמוטטות בריה"מ. אז מי הוא היה באמת? לכבוד יום ההולדת 80 שלו, נשיאה האחרון של ברית המועצות מסכים לדבר לראשונה על התקופות החשובות בתקופת שלטונו וחושף פרטים מסעירים על נעוריו וחייו במסדרונות הכוח.

    בכורה בערוץ 8!
    פטיש ודגדוג
    HAMMER & TICKLE
    שני ושלישי, 26-27/12 בשעה 21:40
    קומוניזם הוא לא נושא להתבדחויות? בימי המשטר הקומוניסטי בברית המועצות, היו מי שחשבו אחרת.
    מה היה קורה אילו היו מציגים את הקומוניזם לערב הסעודית? כלום בהתחלה, אבל בהמשך החול היה אוזל. למה, למרות כל החסרונות, נייר הטואלט במזרח גרמניה הוא תמיד בעל שתי שכבות? כי הם צריכים תמיד לשלוח העתק של כל דבר למוסקבה. במהלך תקופת המשטר הקומוניסטי בברית המועצות, פשוטי העם הגו מאות בדיחות שעסקו בחברה שבה הם חיו. הסרט הזה מציע מבט משעשע אל ארכיון הפולקלור ההוא, עם בדיחות ומערכונים שטרם נראו לצד אנימציות מיוחדות, ומספר על הקומוניזם בדרך חדשה לגמרי, דרך עיניהם של מספרי הבדיחות.
    *הסרט ישודר בשני חלקים

    בנוסף ישודר הסרט:
    איך הביטלס ניצחו את הקומוניזם
    HOW THE BEATLES ROCKED THE KREMLIN
    רביעי, 28/12 בשעה 21:30
    בלב המשטר הקומוניסטי בברית המועצות, דור של צעירים מצאו בשירים של הביטלס את המפתח לחופש.
    באמצע שנות ה-60 הגיעה הביטלמניה גם לברית המועצות, אז עוד מאחורי מסך הברזל. עדים שונים מספרים על חוויותיהם עם הביטלס מאותם ימים ועל השפעת הביטלס שתרמה רבות להפלת המשטר הקומוניסטי ופירוק ברית המועצות.

    ניצוצות בין כוכבים – עונה חדשה
    בכורה!
    ניצוצות בין כוכבים 5
    ICONOCLASTS 5
    א-ה החל ב-4/12 בשעה 21:35
    הסדרה המצליחה מבית סאנדנס חוזרת בעונה חדשה.
    הסדרה מפגישה את המוחות היצירתיים ביותר בדורנו, מלאה במפגשי צמרת אינטימיים ומרגשים של הכוכבים הגדולים, עם השמות הגדולים של המדע, האקולוגיה, האוכל, המוזיקה והספורט.

    פרק 1: ג'יין גודול ושרליז ת'רון
    ראשון, 4/12 בשעה 21:35
    חוקרת היונקים עטורת הפרסים ג'יין גודל פוגשת את השחקנית זוכת האוסקר שרליז ת'רון בשמורת השימפנזים בקונגו, טצ'ימפונגה, שם גודול עוזרת להגן ולטפח שימפנזים יתומים. ת'רון מספרת כיצד אובדן אביה בגיל צעיר השפיע על חייה וגודול נזכרת בנסיעה הראשונה שלה לג'ונגלים של אפריקה, כשהייתה בתחילת שנות העשרים לחייה.

    פרק 2: לני קרביץ ולי דניאל
    שני, 5/12 בשעה 21:35
    הזמר והיוצר זוכה הגראמי לני קרביץ מזמין את חברו הטוב, המפיק והבמאי לי דניאל, לביתו שבאי המבודד פראדיס שבבהאמה. השניים מדברים על שיתופי הפעולה שלהם בסרט "פרשס", על מרטין לותר קינג ג'וניור והמלחמה על זכויות האזרח, שעבורה קרביץ פועל במרץ.

    פרק 3: יו ג'קמן וז'אן-ז'ורז' וונגריכטן
    שלישי, 6/12 בשעה 21:35
    השחקן זוכה פרס הטוני יו ג'קמן, פוגש את אחד השפים המוערכים בעולם, ז'אן-ז'ורז' וונגריכטן, שהוא ממש במקרה גם שכן וחבר טוב שלו. השניים משוחחים על התהליך היצירתי שלהם, החשיבות של משפחה ולקיחת סיכונים ובמקביל, מבשלים ארוחה חגיגית למסעדה החדשה של וונגריכטן.

    פרק 4: קייט בלאנשט וטים פלנרי
    רביעי, 7/12 בשעה 21:35
    השחקנית זוכת האוסקר קייט בלאנשט עושה למדען האקולוגי טים פלנרי סיבוב היכרות בתיאטרון של סידני ומספרת לו על עבודתה כמנהלת אמנותית ותוכניותיה להפוך את התיאטרון לידידותי לסביבה. אחר כך פלנרי לוקח אותה לגן החיות של סידני, שם הם פוגשים דרקון קומודו, שכמעט נכחד מן העולם ומספר לה על הדרך שבה יחזיר את הדרקון אל הטבע.

    פרק 5: רון האוורד וסטיב נאש
    חמישי, 8/12 בשעה 21:35
    הבמאי זוכה האוסקר רון האוורד מזמין את הכדורסלן הקנדי סטיב נאש לשיקגו, שם מצטלם סרטו החדש, "הדילמה". הם מדברים על אהבתם המשותפת לקולנוע וספורט. האוורד מראה לנאש חלקים מהסרט ונאש מזמין אותו למשחק אחד על אחד במגרש מקומי.

    פרק 6: דיוויד בליין וצ'אק קלוז
    ראשון, 11/12 בשעה 21:35
    אמן האפקטים החזותיים צ'אק קלוז ואמן האשליות האגדי דיוויד בליין חולקים את סודות המקצוע ומגלים כיצד הם מצליחים להפעיל מניפולציות על המציאות ולמתוח את גבולות הדמיון. שניהם מונעים מהצורך לאתגר את הקהל שלהם ולייצר קסם.

    סדרה בת 6 פרקים, 50 דקות כ"א בשידור יומי

    שעת השיא

    במסגרת ספיישל אדם ומכונה ישודר הסרט:
    בכורה!
    המחשב החכם בעולם
    SMARTEST MACHINE ON EARTH
    חמישי, 1/12 בשעה 21:35
    מחשב-על חמוש במיטב האנציקלופדיות מכל העולם מתחרה בבני אדם בשעשועון הידע הכללי "ג'פרדי". מי ינצח?
    מי אמר שאינטליגנציה אנושית היא כל כך מיוחדת? תכירו את ווטסון, מחשב מיוחד שפותח במעבדות IBM אשר עומד להשתתף בספיישל של שעשועון הידע הכללי "ג'פרדי", נגד המתחרים הטובים ביותר של כל הזמנים. ווטסון פותח על ידי מיטב המוחות של IBM, שניסו באמצעותו להתחקות אחר תהליך המחשבה האנושי והוא נועד לקחת את האינטליגנציה המלאכותית אל המקסימום האפשרי, כשבתוכו מוזנים מיליוני מסמכים עשירים במידע מוויקיפדיה, הניו יורק טיימס ואנציקלופדיות שונות. הוא מאובזר בקול אנושי ועומד לענות על אחת השאלות הקריטיות של זמננו: האם המחשב יכול לגבור על האדם?

    בכורה!
    מדגסקר
    MADAGASCAR
    שני-רביעי, החל ב-12/12 בשעה 21:35
    ברוכים הבאים לאי קסום, מלא במקומות מוזרים וחיות ביזאריות. האי הרביעי בגודלו בעולם, מלא ביערות גשם ומדבר. ברוכים הבאים למדגסקר, המקום שאין שני לו בעולם.
    הסדרה תנסה לפענח את אחת השאלות הגדולות שעולות בקשר למדגסקר – כיצד מתקיים בו גיוון גדול כל כך של צמחייה ובעלי חיים? איך ייתכן שמתקיימים באי תנאים קיצוניים כל כך של יערות גשומים ומנגד – קצות הרים שעצים מעטים צומחים עליהם? וגם תחשוף את מאות הזנים של בעלי החיים המתגוררים באי.

    סדרה בת 3 פרקים, 50 דקות כ"א בשידור יומי
    BBC 2011

    בכורה!
    עד שהאבק יפריד בינינו
    UNTIL DUST DO US PART
    חמישי, 15/12 בשעה 21:35
    מה באמת יש מאחורי האבק? מעט מאוד אבק והרבה מאוד סיפורי אהבה מרגשים.
    כאשר זוג רב על מי יעשה מה בעבודות הבית, על מה הוא באמת רב? לפעמים קל יותר לדבר על שטיפה וניקוי אבק מאשר על הרגשות האמיתיים והמריבה על עבודות הבית היא בעצם שפת אהבה קשה לפענוח. הסרט מספר את סיפורם של זוגות ושיחות "עבודות הבית" שלהם ועל הדרך מסדר את החיים הלא מסודרים שלהם.

    בכורה!
    סודות הסיינטולוגיה
    PANORAMA: SECRETS OF SCIENTOLOGY
    ראשון, 18/12 בשעה 21:35
    שלוש שנים אחרי הביקור האחרון שלו, כתב ה-BBC ג'ון סוויני חוזר לחקור את כנסיית הסיינטולוגיה השנויה במחלוקת.
    כשכתב ה-BBC ג'ון סוויני חקר לפני שלוש שנים את כנסיית הסיינטולוגיה, החביבה כל כך על צמרת הכוכבים ההוליוודיים כמו טום קרוז וג'ון טרבולטה, הוא סבל ממעקבים, איומים ונידוי מצד אנשי הכנסייה. תחת חשש משטיפת מוח, הוא איבד את עשתונותיו מול המצלמות ומאוחר יותר, תיעוד של הרגע הזה מצא את דרכו באורח מסתורי ליו-טיוב. עכשיו סוויני חוזר לחקור את הכנסייה והפעם, אחד מראשיה החליט להתייצב לצדו, לספק לו מידע פנימי ולחשוף כמה מהסודות האפלים ביותר של הסיינטולוגיה. סוויני מגלה פרטים מצמררים, שראשי הכנסייה מכחישים בתוקף, על דת הכוכבים הזו. "סודות הסיינטולוגיה" מגלה מה התרחש מאחורי הקלעים שלוש שנים קודם לכן ומה באמת קורה שם עכשיו.

    בכורה!
    להתראות מובארכ
    GOODBYE MUBARAK
    שני, 19/12 בשעה 21:15
    חודשים ושבועות לפני המהפכה במצרים, שהפילה את שלטון מובארכ בתחילת 2011, הקרקע המצרית כבר בעבעה מתחת לפני השטח.
    הסרט מביא את סיפורו לידתו של העידן החדש במצרים.
    ב-25 לינואר 2011, תושבי מצרים החליטו למרוד. העולם כולו נותר המום: בתוך 18 ימים בלבד, המרד הביא לנפילת שלטונו של מובארכ. הסרטלוקח אותנו אל החודשים שקדמו למהפכה המצרית: הבחירות של 2010, שהתסיסו את הרחוב המצרי, המחנה הדמוקרטי החילוני, שקרא לשינוי בשלטון במשך תקופה ארוכה, הצעירים שגדלו תחת שלטונו של מובארכ והחליטו שהם ראויים לחופש, רוח המרד שנשבה מכיוון טוניסיה וסיפקה להם השראה. בשבועות הספורים שלפני פריצת המהפכה, כוכבי הסרט כמו זוכה פרס הנובל מוחמד אל-בארדי, האסיר הפוליטי איימן נור, האחווה המוסלמית ורבים אחרים, כבר חזו שעידן חדש עומד להיוולד במצרים.

    בכורה!
    היום שבו השתנו חיי
    STUART – DAY MY LIFE CHANGED
    שלישי, 20/12 בשעה 21:30
    מה עושה בחור צעיר, שבגיל 24 מוצא את עצמו משותק מהראש מטה בעקבות תאונה משונה?
    בגיל 24, לסטיוארט מנגאן היה הכל – הוא בדיוק סיים את התואר שלו, קיבל עבודה נהדרת וניהל מערכת יחסים ארוכה. ואז, באפריל 2008, בזמן משחק רוגבי, היתקלות עם שחקן אחר גרמה לו לשבר בצוואר. הפציעות שלו הותירו אותו משותק מהראש ומטה, מסוגל אך ורק לנשום באמצעות מכונה וזקוק לטיפול צמוד 24 שעות ביממה. אבל למרות הטרגדיה האיומה, סטיוארט היה נחוש בדעתו להמשיך בחייו ואחרי שמונה חודשים בבית החולים, הוא חזר הביתה. הסרט האינטימי והמרגש הזה עוקב אחרי סטיוארט בדרכו חזרה הביתה ואל חייו החדשים, השונים בתכלית מכל מה שהכיר עד היום.
    BBC 2009

    בכורה!
    לטוס בזול
    FLYING CHEAP
    רביעי, 21/12 בשעה 21:35
    מי באמת מטיס את המטוס שלכם? אם מדובר בטייס של חברת תעופה חיצונית, ייתכן מאוד שלא תגיעו בשלום אל היעד שלכם.
    בפברואר האחרון, טיסה 3407 של חברת קונטיננטל התרסקה מחוץ לבאפלו, ניו יורק, באסון בו נהרגו 49 הנוסעים שהיו על המטוס והרוג נוסף על הקרקע. רק מאוחר יותר הסתבר שהטיסה לא הייתה שייכת לקונטיננטל, אלא לחברה חיצונית בשם "קולגן אייר". וכך התגלתה תמונה שלמה ומדאיגה אודות חברות התעופה, שמשייכות חלק ניכר מהקווים שלהן לחברות חיצוניות שמעבידות את הטייסים שלהן בניגוד לחוקי התעופה, לפעמים במשמרות בנות 16 שעות ובשכר מינימום. החברות החיצוניות עוזרות להוזיל את מחירי הטיסות, אבל באיזה מחיר? וכמה זמן יעבור עד שיגיע האסון הבא?

    בכורה!
    וורן באפט, לא מה שחשבת…
    WARREN BUFFET: THE WORLD'S GREATES MONEY MAKER
    חמישי, 22/12 בשעה 21:35
    סיפורו הלא ייאמן של המיליארדר וורן באפט, האיש שיכול להפוך הכל לזהב.
    איל ההון האמריקאי וורן באפט הוא הממציא הגדול ביותר בכל הזמנים. ההחלטות שלו לגבי קניית מניות וחברות הביסו את הבורסה שנה אחר שנה והפכו אותו לאיש העשיר ביותר בעולם, שהונו מוערך בכ-37 מיליארד דולר. אך באפט עצמו עדיין מקפיד על חיים צנועים בביתו שבאומהה, נברסקה, עיר הולדתו שבמרכז מערב אמריקה ומנהל את עסקיו, המגלגלים 150 מיליארד דולר, באמצעות צוות של 20 עובדים בלבד. זהו סיפורו המדהים של האיש שכל אלף דולר שניתנו לו להשקעה בסוף שנות החמישים, שווים היום עשרה מיליון דולר. רבים ניסו לשחזר את הצלחתו אך נכשלו, ונדמה שרק הוא יודע איך ליישם את האסטרטגיה העסקית, שהיא פשוטה להפליא מכפי שנדמה. בסרט הזה היא נחשפת לראשונה.

    סרט לילה

    בכורה!
    קרנבל
    CARNIVAL
    רביעי, 7/12 בשעה 23:15
    הקולנוען זוכה הגראמי דון לטס חושף את הסיפור המדהים מאחורי מסיבת הרחוב הגדולה באירופה – הקרנבל בנוטינג היל, לונדון.
    בתגובה לאלימות המשתוללת ברחובות לונדון ב-1959, נולד קרנבל נוטינג היל – מאות תושבי העיר התאספו יחד לחגיגה של מוזיקה, ריקודים והרמוניה. 50 שנה מאוחר יותר, החגיגה המולטי-תרבותית הזו מושכת למעלה ממיליון אנשים מדי שנה. בסרט הזה לוכד יוצר הסרט את מה שקורה שם – זקנים וצעירים, שחורים ולבנים, על רקע מוזיקה נהדרת, קטעי ארכיון נדירים וראיונות בלעדיים עם אייקונים מוזיקליים כמו פול סיימון, סר טרוור מקדונלד, נורמן ג'יי ורבים אחרים.

    בכורה!
    ג'ק המרטש: הרוצח נחשף
    JACK THE RIPPER: KILLER REVEALED
    שלישי, 13/12 בשעה 23:15
    מומחה לחקירות מקרי הרצח של ג'ק המרטש משתמש בטכניקות החדשניות ביותר לחקירת ראיות, וטוען שהצליח לאתר את זהותו האמיתית של ג'ק המרטש. האם פשע בן 130 שנה סוף כל סוף פוענח?
    בסתיו 1888, ג'ק המרטש יצא למסע רצח אכזרי שהצית אימה ברחובות לונדון. הוא רצח וביתר את גופותיהן של חמש נשים לפחות, אך עד היום לא אותרה זהותו האמיתית של אחד הרוצחים הסדרתיים המפורסמים ביותר בהיסטוריה. נכון להיום, חוקרי המשטרה כבר יכולים להיעזר בטכניקות היי-טק – מבדיקות די.אן.איי ועד טביעות אצבעות, כדי לפענח פשעים. אם ג'ק המרטש היה חי היום, הוא היה מזוהה כמעט מיד. עכשיו, ההיסטוריון הנודע והמומחה למעללי ג'ק המרטש, מיי ת'רו, מציג תיאוריה חדשה על אודות זהותו של ג'ק – תוצאה של מחקר בן שנתיים ושימוש בשיטות החקירה המתקדמות של ימינו. האם התעלומה סוף כל סוף נפתרה?

    בכורה!
    חואקין פניקס עדיין כאן
    I'M STILL HERE
    רביעי-חמישי, 28-29/12 בשעה 23:15
    פסטיבל הסרטים, ונציה 2010; פסטיבל הסרטים, טורונטו 2010
    מה עובר על השחקן, מועמד לפרס האוסקר, חואקין פיניקס ("גלדיאטור", "הולך בדרכי")?
    סרטו הראשון כבמאי של השחקן המועמד לאוסקר קייסי אפלק ("ההתנקשות בג'סי ג'יימס", "אושן 11"), הוא פורטרט של שנה רועשת בחייו הסוערים של השחקן חואקין פיניקס. ע"י גישה יוצאת דופן לחייו של פיניקס, הסרט עוקב אחריו כשהוא מודיע על פרישתו מקריירת המשחק המוצלחת שלו בשנת 2008 ומחליט להמציא את עצמו מחדש כיוצר היפ הופ. לעיתים מצחיק, לעיתים מזעזע אבל תמיד מרתק, הסרט הוא סיפורו של אומן על פרשת דרכים.
    *הסרט ישודר בשני חלקים

    טבע

    בכורה!
    ענקי המצולות
    OCEAN GIANTS
    ראשון-שלישי, החל ב-6/12 בשעה 19:05
    לווייתנים ודולפינים נותרו עד היום כמקור לסקרנות אדירה עבורנו, אבל עד כמה אנחנו מכירים אותם באמת?
    הסדרה תתמקד בגודלם של הלווייתנים, היצורים הגדולים ביותר על פני כדור הארץ, ותנסה להבין מדוע הם כה עצומים. בהמשך תסקור את האופן שבו לווייתנים ודולפינים משתמשים בקול כדי לצוד וגם – עד כמה חכמים הדולפינים המכונים "בני האדם" של הים.

    סדרה בת 3 פרקים, 50 דקות כ"א בשידור יומי
    BBC 2011

    מדע

    בכורה!
    המולקולה שיצרה את העולם
    UNIVERSUM: O2: THE MOLECULE THAT MADE THE WORLD
    רביעי, 14/12 בשעה 19:05
    כיצד תרמה מולקולת החמצן להיווצרות התופעות הגדולות והחשובות בטבע ובמין האנושי? מסע בן 3 מיליארד שנה שמתחיל ונגמר בשתי מולקולות שחברו יחד ושינו את הכל.
    חמצן – ברגעים אלה ממש אנחנו נושמים אותו, ממש כשם שאבות אבותינו נשמו אותו לפני מיליוני שנה. למעשה, סביר להניח שאנחנו נושמים ממש את אותן מולקולות חמצן שהם עצמם נשמו. אבל מה אנחנו באמת יודעים על המולקולה הזו ועל תרומתה לחיים כפי שאנו מכירים אותם היום? הסרט הזה, שמשתמש בטכנולוגיית אנימציה מהמתקדמות בעולם, עוזר לחשוף את סיפורה של מולקולת החמצן, מהתקופה הפרה היסטורית שבה רק בקטריות היו קיימות באוויר, דרך יצירת החמצן משתי מולקולות לפני 3 מיליארד שנה ועד היווצרות הטבע, בעלי החיים ובני האדם וכיצד בלעדי החמצן, ייתכן מאוד שכלל לא היינו קיימים היום.

    בכורה!
    הר סנט הלנס – חיים מאפס
    UNIVERSUM: MOUNT ST HELENS – LIFE FROM ZERO
    חמישי, 22/12 בשעה 19:05
    האם הטבע חזק מספיק כדי לייצר חיים חדשים תחת שכבה הרסנית של לבה? עם ציוד הצילום המתקדם בעולם הסרט הזה מנסה למצוא את התשובה.
    כשהר הגעש סנט הלנס התפרץ ב-1980, במה שנחשב לאחד מאסונות הטבע הגדולים של המאה הקודמת, הוא השמיד כל מה שהיה בסביבתו והותיר את האזור משותק מחיים, שומם יותר ממאדים. בניסיון להבין מה בדיוק קרה שם, הביולוג זוכה הפרסים צ'רלי קריספולי בילה את 29 השנים האחרונות בתקווה למצוא תשובות. הסרט הזה עושה שימוש בציוד הצילום המתקדם ביותר בעולם, מציע חשיפה ראשונית לעולם החדש שנוצר תחת הלבה של הר סנט הלנס ולאופן שבו הטבע מצליח לברוא את עצמו מחדש, ללא מגע יד אדם וחושף את סיפורו של מדען, שהקדיש את חייו כדי לחזות בפלא מקרוב.

    בכורה!
    הקוד הגנטי
    THE GENE CODE
    ראשון-שני, החל ב-11/12 בשעה 19:05
    ד"ר אדם רוטרפורד לוקח את הצופה למסע מטלטל להבנת משמעות אחת התגליות המדעיות החשובות בהיסטוריה: פענוח הגנום האנושי, פריצת הדרך שהתרחשה לפני עשור ושינתה את המדע והרפואה לנצח.
    בפרק הראשון ד"ר רוטרפורד חושף שכל אדם נושא בתוכו את סיפור החיים על פני כדור הארץ – הכל כתוב בדי.אן.איי שלנו, שמצביע על הקשר הישיר שבינינו לבין החיים הראשונים בהיסטוריה ומלמד אותנו כיצד לפני מיליוני שנים, המין האנושי היה בסכנת הכחדה. בפרק השני נגלה כיצד הדי.אן.איי שלנו הופך אותנו לשונים זה מזה? מדוע כל אדם על פני האדמה הוא מיוחד בדרכו? כיצד הוא משפיע על האישיות שלנו והתכונות שאנחנו מפתחים? וכיצד הפרויקט המדעי הגדול ביותר בכל הזמנים עזר לקהילת המדע להבין כמה מורכבים אנחנו באמת.
    סדרה בת שני פרקים, 50 דקות כ"א בשידור יומי

  • Mortana

    אבל למה בשידור יומי למה??????
    (שיחת השכמה נשמע מה-זה מאונגלז)

    • miss bojarsky

      אני רואה את ה"למה???????" שלך ומעלה ב"שתחנקו".

      • רעות

        כל כך מכעיס. מה פתאום זו סדרה של הוט זון עכשיו, ומי נמצא בבית כל יום ב-17:30 כדי לראות פרינג'? אפילו לפרה של וולטר יש התחייבויות קודמות בשעה הזו. בוז'רסקי, הוט הצליחו להפריד בינינו. אז אכן, שייחנקו.

        • אני חושב שיש שידור גם ב-23:30, אם זה משנה.

          • גל

            אני חושב שאין שידור חוזר ושהשידור ב17:30 הוא של שני פרקים.
            כלומר 10 פרקים בשבוע והעונה תיגמר בשבועיים.

            • אכן שני פרקים, פשוט טמטום. אבל יש שידור חוזר – למחרת ב-23:30.

  • איילון צפון

    וואו. ממש ניסו בכוח להסתיר את הכשלון של מר סאנשיין.
    ה"בכורה החזקה ביותר לסדרה במחצית עונת השידורים בארבע השנים האחרונות."

    טוב שלא כתבו "הסדרההחורפית הנצפית ביותר בקרב נשות חקלאי סלק באיזור אריזונה ששודרה בשנה מעוברת".

    • miss bojarsky

      LOL

  • miss bojarsky

    לא יכלו פשוט לתרגם את Blue Bloods לדם כחול? שוטרים בדם נשמע כמו סרט משנות ה-80.

    • assafTV

      דם כחול נותן אסוסיאציה למשפחת המלוכה או סבוניה על עשירים. שוטרים בדם הוא דוקא שם לא רע. השיבוץ לעומת זאת… לגמרי ממחיש את תיאוריית ה"שולפים שם של סדרה מכובע ומשבצים איפה שפנוי בלוח" שלי

      • גם במקור "דם כחול" נותן אסוציאציה למשפחת מלוכה, זו מן הסתם הכוונה. "שוטרים בדם" נשמע כמו איזו סדרת אייטיז מעפנה (מה שתכל'ס לא רחוק מאיכות הסדרה על פי פרקיה הראשונים).

        • assafTV

          במקור ישנה משמעות כפולה של "כחול" כרפרנס לשוטרים/משטרה. אם בתרגום נאלצים לאבד מכפל המשמעות אז לפחות תנו שם שמתאר נכון את הסדרה וקרוב לכוונה המקורית – מה שלדעתי הם עשו. וזה שהשם אייטיזי וגם הסדרה אייטיזית, נו, סימן שזה תרגום מוצלח.

          • אבל זו לא משמעות שאובדת בתרגום, ברור שה'כחול' חל על המשטרה. אפרופו האייטיז, כבר בעשור ההוא תורגמה "היל סטריט בלוז" ל"בלוז לכחולי המדים".

            • miss bojarsky

              בדיוק, גם על התגובה הקודמת שלך.

© עידו ישעיהו