עולם הרוחות

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 31/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.07

מת על המתים, כמה נחמד שהם באו לבקר. היה כיף במיוחד לראות את לקסי, שמתה בטרם עת, רצח נוסף של דיימון שעבר בקלות יתרה. כתמיד, ההתרחשויות היוו אמתלה מצוינת לטפל ביחסי הדמויות, ואהבתי את זה מאוד. מייסון הגיע כדי לעזור לטיילר ולא כדי לבקש נקמה, סבתה של בוני שבה כדי לעזור לנכדתה, ובין לבין ערפדי המערה באים להשיב לראשי העיירה כגמולם. אבל גם בקרב החיים (בערך) היו רגעים יפים, כמו ההתנצלות המקרטעת של דיימון כלפי אלאריק. איזה קושקושונים.

אבל מה, התחושה שלי מהפרק הייתה שהכל חפוז מדי, כמו דברים רבים בעונה הזו, שכבר הלנתי עליהם בעבר. אני חושב שכל הסיפור הזה היה בכיף יכול להתפרש על פני שני פרקים במקום אחד, להעמיק ולבסס מעט את הסיפור ולרענן את הקשר של המתים אל החיים. בשום שלב לא ניתן לנו הסבר על כוחותיהן של הרוחות. מייסון יכול להתעמר בדיימון כאוות נפשו? להיראות ולא להיראות? לקסי יכולה פתאום לגרום לסטפן לחוש תסמיני גמילה של חמש שנים? מה לעזאזל?

המעט שראינו פשוט היה לא ממצה ולא עשוי מספיק טוב. וכדוגמת נגד מסוימת ניתן להידרש אל אנה; בסופו של דבר היה יפה והגיוני לגלות שמה שמנחה אותה בהסתרת הענק לא קשור בכלל לג'רמי, אלא ניסיון לפגוש שוב באמה (אם כי גם זה יכול היה להיבנות טוב יותר). אחד הרגעים המרגשים של הפרק, אם לא המרגש ביותר, היה הפגישה ביניהן.

אני תוהה באיזו מתכונת תישאר אנה בסדרה, אם בכלל. הרי ג'רמי עדיין יכול לראות אותה, גם אם לא לגעת, וכרגע היא בעיקר מהווה טריז בינו ובין בוני, שטות סבונית. הפרק הקודם, שהבהיר יפה כי עברה רק שנה מאז תחילת הסדרה, עושה קצת סדר בראש מבחינת לוחות הזמנים. הסיפור של ג'רמי ואנה התפרש על פני חודשים ספורים (אמצע העונה הראשונה עד סופה). עם כל הטרגדיה שבמותה – טרגדיה שג'רמי לצערו מורגל לה – זה ביזארי לחלוטין ולא מוסבר מדוע ההשפעה שלה עליו כזו גדולה עד שהוא חושב עליה כשהוא מנשק את בוני. אני מקווה שייפטרו מקו העלילה הזה בהקדם.

עם כל זה – למה ג'נה לא הבליחה בין כל המתים? וגם את איזבל ציפיתי לראות.

תגיות:
© עידו ישעיהו