מריח כמו רוח נעורים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.06

איזה הדהוד מפורש לפרק הראשון בסדרה. אני רגיל לקבל כאלה רק בסופים המוחלטים של סדרות, לא בפרקים השישיים לעונה השלישית. אבל זה היה מכוון, וזה נראה כמו מעין תצוגת תכלית של ההבדלים בין אז לעכשיו. בסך הכל שנה עברה מאז, מסתבר. אליינה וג'רמי היו היתומים שאיבדו לא מכבר את הוריהם, ג'רמי התרועע עם ויקי במחששה וסיפק לה את הסמים, בלילה הייתה מסיבת קומזיץ, טיילר היה חרא, סטפן היה האח הטוב ודיימון הרע והם חזרו לגור ביחד בבית המשפחה. בטח יש עוד אבל זה לא מעניין או חשוב עד כדי כך שאצפה שוב בפרק הבכורה. שאלה קטנה: אם אליינה חגגה 18 בקיץ, כפי שראינו בפרק הראשון לעונה, היא לא אמורה להיות כבר אחרי התיכון? אולי היא נשארה כיתה.

מכל מקום, סוף סוף יש לימודים ורואים את הטינאייג'רים חוזרים ללימודים. מאט מנצל את אחת ההפסקות כדי לדבר עם ויקי במחששה לעיני כל מי שיכול לעבור ולשוב שם. לא מן הראוי לעשות את עצמך משוחח בטלפון כדי שלא יחשבו שאתה מטורף? סוף סוף אנחנו מבינים מהי הזווית של ויקי ומהי אותה אפלה שאנה דיברה עליה – היא רוצה להציל את העולם מפני מזימתו של קלאוס. במילים אחרות, זה נראה כמו תכנון מוצלח וקשיח כפלקל. זה מרגיז כי אפשר היה בקלות לשמור על אותו קו עלילה ופשוט להציג את זה טוב יותר, אבל כנראה שבאמת לא היה תכנון ראוי מראש ולכן רואים את התפרים. חבל עד מאוד, זה היה הסיפור שהכי עניין אותי עם תום העונה השנייה.

תכל'ס עוד יש אפשרות לתקן את זה, אולי אנה היא זו שמשקרת לג'רמי כל הזמן, אבל אני מניח שלא. האפלה שהיא ראתה היא ודאי אותה מכשפה מבפנוכו שסייעה לבעוט את ויקי החוצה. הייתי שואל גם מה הקטע שפתאום אנה מצליחה לגעת בג'רמי, אבל צר לי לומר שזה לא באמת מעניין אותי לאור הפאדיחות שנמנו לעיל. הורדתי כליל את הציפיות שלי מהסיפור הזה. אני עדיין אוהב את אנה ומקווה שבמקרה שלה היא דווקא תחזור אל החיים וגם תישאר. אם היא הצליחה לחזור מהקבר בלי חשדות מיותרים, אולי היא יכולה גם לחזור מהמתים בזהות חדשה. אפרופו חזרה מהמתים: מייסון? מה לכל הרוחות? קלטתם, 'רוחות'? אני מקווה שהפעם יהיה בזה יותר מאשר ניסיון זול להפתיע. קשה לומר שהתגעגעתי אליו, אבל אני סקרן לראות מה הסיפור.

בחזית של מייקל הייתה התקדמות איטית במיוחד, אבל ששכרה בצדה: טוויסט נוסף, הפעם בדמות קתרין המשמשת לו כאוכל. אני תוהה אם אכן יהרגו אותה, היא הפכה להיות דמות שמהותית להפתעות ש"יומני הערפד" כל כך אוהבת, עם הגיחות החוזרות ונשנות שלה והאופן שבו תמיד יש לה סדר יום משל עצמה. כמו כן, יהיה באסה לנינה דוברב להיתקע דווקא עם הדמות המשמימה. אפילו כשיכורה בפרק הזה היא הייתה איומה וקפוצת תחת.

תגיות:
 • miss bojarsky

  ספוילר: אני תוהה אם אנה עדיין ערפדה או שעכשיו היא "רוח", מה שזה לא יהיה. וסביר להניח שהיכולת שלה להרגיש וההופעה של מייסון קשורים איכשהו בזה שויקי עברה צד ולא איזנה את הדברים.
  חוץ מזה, שמו ברקע את הארקטיק מאנקיז, אז אני מרוצה.

 • Noa Roz

  אני הבנתי שמה שהחזיר את ויקי – הטקס של מאט – החזיר גם את אנה, כי שתיהן היו תקועות באותו מצב. קיטשי, אבל אני אוהבת את הדמות ואני שמחה שחזרה. וגם מעדיפה להדחיק ולסספנד את הבעיות כדי להמשיך לנסות להנות מהסדרה.
  אני לא ממש בטוחה אם אנשים אחרים יכולים לראות את ויקי או לא. זה יכול להיות מעניין אם לגר'מי תהיה חברה בלתי נראית.

 • Noa Roz

  ספוילר יומני הערפד: מייסון? הדוד-זאב של טיילר? איפה הוא היה? לגמרי פספסתי את זה.

  • הוא הופיע בסצינה שחתמה את הפרק. ונכון, בוז'רסקי, סביר להניח שגם הוא הגיע בגלל האופן שבו ויקי חזרה, אבל זה מוזר כי הבנתי שלא אמורים לראות אותם. ההמצאות המשונות האלא של החזרה מהמתים יכולות להיות בסדר גמור, אבל נראה שהן חסרות עקביות. ויקי לכאורה חזרה אבל בכל זאת יכולה לעשן ולהעביר את עצמה אל מושב הנהג ברכב הנשרף שאליינה נמצאת בו. מייסון יכול לזרוע מהומה בבית הסלבטורים אבל הוא יהיה בלתי נראה? בקיצור כולם הפכו לרוחות רפאים קלאסיות? אני תוהה אם גם ג'נה בחוזרים.

 • שיפצתי כאן את התגובות כי הן מספיילרות בפיד התגובות. שימו לב שארבע המילים הראשונות בתגובה לא תהיינה ספוילרים.

  • miss bojarsky

   אוי, נכון. סליחה… שכחתי מזה. אשים לב להבא.

 • Noa Roz

  אני אשים לב לספוילרים.
  בכל מקרה, יכול להיות שהטקס יביא לתחיית המתים. חזון העצמות היבשות! הולך להיות מאוד צפוף במיסטיק פולס בקרוב.

  וזה מעניין שבשתי עונות וקצת עברה למעשה רק שנה אחת. לא עושים את זה כמעט בטלוויזיה, בדר"כ עונה אחת שווה לשנת חיים אחת של הדמויות.

  • נכון, ואני אוהב את זה. כך דוחים את כל עניין ה'מה עושים עכשיו כשהם צריכים ללכת לקולג".

 • Tooly81

  לי ממש הפריע משהו לא הגיוני בעולם של הסידרה- איך לעזאזל רבקה נכנסה לבתים של כולם בלי שהוזמנה?
  הבית של האחים הועבר על שם אלנה בשביל למנוע מקרים כאלו וטיילור ערפד ולא יכול להזמין אותה לביתו.
  מעצבן.

© עידו ישעיהו