מריח כמו רוח נעורים

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 22/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "יומני הערפד" 3.06

איזה הדהוד מפורש לפרק הראשון בסדרה. אני רגיל לקבל כאלה רק בסופים המוחלטים של סדרות, לא בפרקים השישיים לעונה השלישית. אבל זה היה מכוון, וזה נראה כמו מעין תצוגת תכלית של ההבדלים בין אז לעכשיו. בסך הכל שנה עברה מאז, מסתבר. אליינה וג'רמי היו היתומים שאיבדו לא מכבר את הוריהם, ג'רמי התרועע עם ויקי במחששה וסיפק לה את הסמים, בלילה הייתה מסיבת קומזיץ, טיילר היה חרא, סטפן היה האח הטוב ודיימון הרע והם חזרו לגור ביחד בבית המשפחה. בטח יש עוד אבל זה לא מעניין או חשוב עד כדי כך שאצפה שוב בפרק הבכורה. שאלה קטנה: אם אליינה חגגה 18 בקיץ, כפי שראינו בפרק הראשון לעונה, היא לא אמורה להיות כבר אחרי התיכון? אולי היא נשארה כיתה.

מכל מקום, סוף סוף יש לימודים ורואים את הטינאייג'רים חוזרים ללימודים. מאט מנצל את אחת ההפסקות כדי לדבר עם ויקי במחששה לעיני כל מי שיכול לעבור ולשוב שם. לא מן הראוי לעשות את עצמך משוחח בטלפון כדי שלא יחשבו שאתה מטורף? סוף סוף אנחנו מבינים מהי הזווית של ויקי ומהי אותה אפלה שאנה דיברה עליה – היא רוצה להציל את העולם מפני מזימתו של קלאוס. במילים אחרות, זה נראה כמו תכנון מוצלח וקשיח כפלקל. זה מרגיז כי אפשר היה בקלות לשמור על אותו קו עלילה ופשוט להציג את זה טוב יותר, אבל כנראה שבאמת לא היה תכנון ראוי מראש ולכן רואים את התפרים. חבל עד מאוד, זה היה הסיפור שהכי עניין אותי עם תום העונה השנייה.

תכל'ס עוד יש אפשרות לתקן את זה, אולי אנה היא זו שמשקרת לג'רמי כל הזמן, אבל אני מניח שלא. האפלה שהיא ראתה היא ודאי אותה מכשפה מבפנוכו שסייעה לבעוט את ויקי החוצה. הייתי שואל גם מה הקטע שפתאום אנה מצליחה לגעת בג'רמי, אבל צר לי לומר שזה לא באמת מעניין אותי לאור הפאדיחות שנמנו לעיל. הורדתי כליל את הציפיות שלי מהסיפור הזה. אני עדיין אוהב את אנה ומקווה שבמקרה שלה היא דווקא תחזור אל החיים וגם תישאר. אם היא הצליחה לחזור מהקבר בלי חשדות מיותרים, אולי היא יכולה גם לחזור מהמתים בזהות חדשה. אפרופו חזרה מהמתים: מייסון? מה לכל הרוחות? קלטתם, 'רוחות'? אני מקווה שהפעם יהיה בזה יותר מאשר ניסיון זול להפתיע. קשה לומר שהתגעגעתי אליו, אבל אני סקרן לראות מה הסיפור.

בחזית של מייקל הייתה התקדמות איטית במיוחד, אבל ששכרה בצדה: טוויסט נוסף, הפעם בדמות קתרין המשמשת לו כאוכל. אני תוהה אם אכן יהרגו אותה, היא הפכה להיות דמות שמהותית להפתעות ש"יומני הערפד" כל כך אוהבת, עם הגיחות החוזרות ונשנות שלה והאופן שבו תמיד יש לה סדר יום משל עצמה. כמו כן, יהיה באסה לנינה דוברב להיתקע דווקא עם הדמות המשמימה. אפילו כשיכורה בפרק הזה היא הייתה איומה וקפוצת תחת.

תגיות:
© עידו ישעיהו