החשבון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

יומני הערפד 3.05

נחמד, לא ציפיתי שכל העניינים האלה יקרו כל כך מהר. כלומר כן, הפרק הקודם הסתיים עם קלאוס שמחזיר את סטפן אל מיסטיק פולס, אבל חיש קל הוא כבר מוצא את אליינה ופתאום כולם נתונים בסכנה. התוצאה הייתה פרק דחוס ביותר, מעניין ומקדם מאוד את העלילה, אבל עם פיתרון מעט קל מדי. הרושם היה שחייו של טיילר עומדים מול חייה של אליינה, אבל הנסיגה הפתאומית – ופתאומית היא הייתה – אל הגילוי שהמכשפה המקורית ניסתה להתל בקלאוס נראה פחדני משהו. זה מבאס במיוחד לאור העובדה שהרעיון הזה מאוד מחוכם, שבעצם הדם של הכפילה הוא שנדרש כדי ליצור היבריד וזה מה שהמכשפה המקורית ניסתה למנוע. הייתי מעדיף שנקבל רמזים לכך מבעוד מועד או לראות תהליך הדרגתי של ההגעה למסקנה הזו, כדי להפוך את הגילוי לפחות דחוק. גם לא הבנתי איך פתאום אליינה הגיעה אל בית החולים במקום ליפול קרבן לסטפן, כאילו הסירו איזה נתח מהפרק ונתנו לנו להשלים בעצמנו. בדרך כלל אין לי בעיה עם השלמת פערים, להפך, אני מעדיף שיסמכו על האינטליגנציה שלי, אבל במקרה הזה זה היה מוזר והקנה תחושה של עריכה פגומה.

עוד משהו שתהיתי לגביו הוא העניין עם ויקי ומאט. גם כאן מדובר בסיפור מאוד יפה שהוצג באופן מאוד לא טוב. כל הקטע עם ג'רמי שרואה רוחות היה חזק ומעוגן בחזרתו מהמתים במסגרת כישוף רב עוצמה. זה לא שכל אחד שמת וחוזר מהמתים יכול לראות רוחות, אחרת ריק היה הסופרסטאר של התחום ומזמן מתאחד עם איזובל ו/או ג'נה (עכשיו אני קולט שגם לו יש שתי אקסיות מתות כמו לג'רמי). אבל מסתבר שכן, מאט יכול להשליך את עצמו אל קרקעית הבריכה, למות מוות קליני ולשוב לחיים כדי לראות שוב את ויקי, וכל זה אחרי שבוני דאגה להבהיר לנו היטב שאין לה כוח כשם שהיה לה עם ג'רמי. העובדה שגם מאט רואה עכשיו את ויקי, מחלישה על פניה את כל קו העלילה של ג'רמי. לפחות האיחוד של מאט עם ויקי היה מאוד מרגש, מצער אותי שזה לא נבנה טוב יותר.

להבדיל, הסיפור של מאט לבדו היה יפה ונבנה היטב לאורך זמן, עוד מהעונה הראשונה. החולשות של הדמות הפכו בעונה הזו לחוזק שלה, העובדה שהוא נותר בחוץ בעוד כולם מתעסקים בקדחתנויות של חייהם ואחד בשני, הוא עצמו בודד עוד ועוד ונדחק אל מה שנראה כמו דיכאון. כאשר הוא קפץ כך לבריכה האמנתי לזה, האמנתי שהבחור הזה מרגיש שאין לו מה להפסיד ולא איכפת לו לסכן את חייו או אפילו לאבד אותם. לכן אני גם שמח על כך שהוא התאחד עם ויקי, למרות שהבחירה החזקה והטובה יותר שהיוצרים יכלו לעשות היא לא לאפשר לו כזה. גם מהסיבות שמניתי בנוגע לחזרה מהמתים, גם כי עיקר כוחו של מאט היה טמון בעובדה שאין לו כוחות על טבעיים, וגם כי זה פאקינג פיתרון קל לדמות שלו, עוד אחד לאוסף בפרק הזה.

באשר לוויקי עצמה, אני תוהה מה הסיפור איתה. אנה אמרה שאין לבטוח בה, אבל בינתיים נראה ששתיהן הן עצמן ושהן מנסות לעזור. אמנם מאנה ראינו יותר, אבל גם ויקי הביאה את דבריה של המכשפה המקורית על כך שהיבריד לא יכול להשלים את הפיכתו כל זמן שהדופלגנגר עדיין בחיים. זה לא מאוד תורם כי זה לא שהחברים ילכו עכשיו להרוג את אליינה, למרבה הצער, אבל נראה שוויקי תרמה את מה שהיא יכולה, וזה גם נעשה באופן נייטרלי שלא ניסה לדחוף לכיוון מותה של אליינה או לכיוון המשך חייה כדי שתמשיך לתרום מדמה לצבא ההיברידים. כרגע אי אפשר לזהות איזו זווית מרושעת אצלה, בניגוד לאזהרתה של אנה.

תגיות:
 • Noa Roz

  כל העסק של מאט מטביע את עצמו היה לגמרי מחופף. עם קלאוס ואחותו בסביבה, אולי בוני לא הייתה מצליחה להגיע? אולי היא סתם הייתה מגיעה מאוחר מדי? CPR זה לא קסם.
  ואם לא הייתה מבינה איך לשחרר את מאט מהמשקולת (איך זה שתמיד בסרטים ובסדרות לאף אחד אין בעיה לפתוח עיניים בתוך המים? אני אף פעם לא הצלחתי). ואפילו בלי המשקולת – בוני היא רבע עוף. היא אמורה להצליח לגרור אותו החוצה מהבריכה כדי לבצע בו את ה- CPR? מכשפה או לא, זה בעצמו לא נראה קל במיוחד.

  וכן, היה מעפן הקטע שעכשיו גם מאט יכול לראות אנשים מתים. תכלס, גם בוני מתה וחזרה לחיים, או משהו דומה, למה היא לא יכולה לראות את ויקי? או, בעצם, כל ערפד שם. יש להם שם טונות של אנשים מתים-חיים!
  ובאמת לא ברור למה אנה התכוונה כשאמרה לא לסמוך על ויקי. חיכיתי וחיכיתי שיתברר שויקי היא איזה רוע ראשון סטייל באפי, אבל לא.

  וזה שסטפן הצליח להתנגד לכפייה של קלאוס – אחד מהערפדים הפאקינג מקוריים – היה לא אמין במיוחד. נו באמת עם כל ה"אהבה מנצחת" וזה.

  לפחות טיילר וקרוליין קיבלו סוף טוב בפרק. אפילו שזה הרגיש סכריני מדי, זה מגיע להם.

 • miss bojarsky

  היה לי ברור שלא יקרה כלום לאליינה או טיילר, אז לא הייתי מופתעת שמצאו לזה פיתרון. אבל אני מסכימה שהגיעו אליו בזריזות יתר וחבל שכך. אני מסכימה גם שהסיפור של מאט רואה רוחות מעפן.
  אבל בגדול נהניתי מהפרק, ואני מחכה במיוחד לראות את הדינמיקה בין סטפן, דיימון ואליינה, עכשיו כשסטפן נטול רגשות.

  בהזדמנות זו – ספויילר למעגל הסודי 1.05:

  מה שהיה במיוחד מעפן, זה אחרי שבוני עושה CPR למאט ביומני, אף אחד לא השכיל לעשות את זה בשביל ניק. טיפשי למדי.

  • תתש

   טיפשות היא הדלק של טוויסטים עלובים. לפחות ביומני יצא לנו להכיר את ויקי והמוות שלה שירת את העלילה.

   • miss bojarsky

    אכן

 • Ohad_avi

  הקטע עם מאט שרואה רוחות הוא ממש דבילי ולא בנוי טוב בכלל אבל אני חושב שהם עשו את זה כדי ליצור בהמשך סיפור של אנה וג'רמי נגד ויקי ומאט.

  • אולי, רעיון מעניין.

 • תתש

  איזה כיף שקת'רין חזרה לתפקיד יותר גדול. הסצנות של קת'רין עם סטפן ודיימון פשוט הרבה יותר טובות מסצנות שלהם עם אלנה. אפילו עם ג'רמי קת'רין טובה יותר מאלנה. זה גם ברור כשמש את מי נינה דוברב מעדיפה לשחק, היא פשוט נראת כבויה מתי שהיא משחקת את אלנה.

© עידו ישעיהו