החשבון

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 16/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

יומני הערפד 3.05

נחמד, לא ציפיתי שכל העניינים האלה יקרו כל כך מהר. כלומר כן, הפרק הקודם הסתיים עם קלאוס שמחזיר את סטפן אל מיסטיק פולס, אבל חיש קל הוא כבר מוצא את אליינה ופתאום כולם נתונים בסכנה. התוצאה הייתה פרק דחוס ביותר, מעניין ומקדם מאוד את העלילה, אבל עם פיתרון מעט קל מדי. הרושם היה שחייו של טיילר עומדים מול חייה של אליינה, אבל הנסיגה הפתאומית – ופתאומית היא הייתה – אל הגילוי שהמכשפה המקורית ניסתה להתל בקלאוס נראה פחדני משהו. זה מבאס במיוחד לאור העובדה שהרעיון הזה מאוד מחוכם, שבעצם הדם של הכפילה הוא שנדרש כדי ליצור היבריד וזה מה שהמכשפה המקורית ניסתה למנוע. הייתי מעדיף שנקבל רמזים לכך מבעוד מועד או לראות תהליך הדרגתי של ההגעה למסקנה הזו, כדי להפוך את הגילוי לפחות דחוק. גם לא הבנתי איך פתאום אליינה הגיעה אל בית החולים במקום ליפול קרבן לסטפן, כאילו הסירו איזה נתח מהפרק ונתנו לנו להשלים בעצמנו. בדרך כלל אין לי בעיה עם השלמת פערים, להפך, אני מעדיף שיסמכו על האינטליגנציה שלי, אבל במקרה הזה זה היה מוזר והקנה תחושה של עריכה פגומה.

עוד משהו שתהיתי לגביו הוא העניין עם ויקי ומאט. גם כאן מדובר בסיפור מאוד יפה שהוצג באופן מאוד לא טוב. כל הקטע עם ג'רמי שרואה רוחות היה חזק ומעוגן בחזרתו מהמתים במסגרת כישוף רב עוצמה. זה לא שכל אחד שמת וחוזר מהמתים יכול לראות רוחות, אחרת ריק היה הסופרסטאר של התחום ומזמן מתאחד עם איזובל ו/או ג'נה (עכשיו אני קולט שגם לו יש שתי אקסיות מתות כמו לג'רמי). אבל מסתבר שכן, מאט יכול להשליך את עצמו אל קרקעית הבריכה, למות מוות קליני ולשוב לחיים כדי לראות שוב את ויקי, וכל זה אחרי שבוני דאגה להבהיר לנו היטב שאין לה כוח כשם שהיה לה עם ג'רמי. העובדה שגם מאט רואה עכשיו את ויקי, מחלישה על פניה את כל קו העלילה של ג'רמי. לפחות האיחוד של מאט עם ויקי היה מאוד מרגש, מצער אותי שזה לא נבנה טוב יותר.

להבדיל, הסיפור של מאט לבדו היה יפה ונבנה היטב לאורך זמן, עוד מהעונה הראשונה. החולשות של הדמות הפכו בעונה הזו לחוזק שלה, העובדה שהוא נותר בחוץ בעוד כולם מתעסקים בקדחתנויות של חייהם ואחד בשני, הוא עצמו בודד עוד ועוד ונדחק אל מה שנראה כמו דיכאון. כאשר הוא קפץ כך לבריכה האמנתי לזה, האמנתי שהבחור הזה מרגיש שאין לו מה להפסיד ולא איכפת לו לסכן את חייו או אפילו לאבד אותם. לכן אני גם שמח על כך שהוא התאחד עם ויקי, למרות שהבחירה החזקה והטובה יותר שהיוצרים יכלו לעשות היא לא לאפשר לו כזה. גם מהסיבות שמניתי בנוגע לחזרה מהמתים, גם כי עיקר כוחו של מאט היה טמון בעובדה שאין לו כוחות על טבעיים, וגם כי זה פאקינג פיתרון קל לדמות שלו, עוד אחד לאוסף בפרק הזה.

באשר לוויקי עצמה, אני תוהה מה הסיפור איתה. אנה אמרה שאין לבטוח בה, אבל בינתיים נראה ששתיהן הן עצמן ושהן מנסות לעזור. אמנם מאנה ראינו יותר, אבל גם ויקי הביאה את דבריה של המכשפה המקורית על כך שהיבריד לא יכול להשלים את הפיכתו כל זמן שהדופלגנגר עדיין בחיים. זה לא מאוד תורם כי זה לא שהחברים ילכו עכשיו להרוג את אליינה, למרבה הצער, אבל נראה שוויקי תרמה את מה שהיא יכולה, וזה גם נעשה באופן נייטרלי שלא ניסה לדחוף לכיוון מותה של אליינה או לכיוון המשך חייה כדי שתמשיך לתרום מדמה לצבא ההיברידים. כרגע אי אפשר לזהות איזו זווית מרושעת אצלה, בניגוד לאזהרתה של אנה.

תגיות:
© עידו ישעיהו