מתכון משפחתי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 28/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.08

עכשיו אני לא יכול להתגלח במשך חודש, אה?

הררמ… נראה שאני צריך להתנצל בפני קורט סאטר, לא? חשבתי על זה לרבע שנייה, אבל לא, אני עדיין חושב שהוא בן-זונה. אז מה אם ג'וס לא מת? אז מה אם המוות של פייני היה צפוי עוד מתחילת העונה? בן. זונה.

כבר מספר פרקים התחזית היא (לפחות בעיניי) שבובי ו\או פייני יהיו קורבנות לגחמותיו הנבזיות של קליי (למרות זריקת הכפפה שלו, בובי הצליח לחמוק מהכוונת של קליי תודות למלחמת הקרטלים). ג'וס היה בסך הכל תוספת משנית לרשימת הגוויות הפוטנציאלית וההתמקדות בו בשני הפרקים האחרונים היוותה סטייה מהמסלול העיקרי של מועדון האופנוענים המקומי של צ'ארמינג על הכביש המהיר למקסיקו הרצחנית. אז כן, לאורך שמונת הפרקים האחרונים היה ברור שהשנאה שהתפתחה בין קליי לבין פייני (עוד כשהאחרון הבין שקליי אחראי לרצח כלתו, שנאה שהובטח שלא תיעלם כשפייני ראה איך קליי מחסל את המועדון שייסד) תסיים רע עבור הזקן עם בלון החמצן, וזה היה שקוף לחלוטין כשמוקדם יותר הפרק השלים עם אופי בסצנת אב-בן שמעולם לא ראינו בין השניים, ולאחר מכן בשיחה ארוכה עם ג'קס. גם אחרי שפייני רוקן את קליי מנשקיו ידעתי שהמנוול לא יוותר.

קליי ברוב ערמומיותו\גאוותנותו הטיפשית מפיל את הרצח על לובו סונורה, מנצל את המלחמה הנוכחית בין משולש סאמקרו-מאיה-גאלינדו לבין הקרטל האחר, כמו במקרה האיום על חייה של טארה. הוא בטח יצליח לחמוק מעונש לזמן מה, אולם מתישהו מישהו יעשה את החשבון. ג'מה כבר יודעת שהוא שיקר לה בנוגע למקום הימצאו, כך שאליבי אין לו [1]. אם השיחה של ג'קס עם פייני לא גרמה לתפנית בקו המחשבה שלו, אולי המוות של פייני ואשמתו של קליי יעשו זאת. את תקוותי הגדולה ביותר אני שם על כתפיו של אופי, שסוף סוף צידד באביו הפרק, ואולי כשיגלה שקליי רצח אותו כבר לא יהיה מוכן להבליג כפי שעשה לאחר מותה של דונה. הפעם אפילו ג'קס לא יעצור אותו ואולי אף יסייע לו.

לקח לו זמן, אבל לבסוף צ'יבס פעל והתערב במעשיו של ג'וס. לא היה צל של ספק שצ'יבס יתמוך בו, אולם השאלה היא מה יקרה מכאן והלאה. האם ג'וס יתוודה בפניו על הכל? האם צ'יבס ילך עם זה למועדון? כאחד שהיה נשוי לאישה שחורה ובעצמו נוצל ע"י רשויות החוק בעונה השנייה, צ'יבס הוא האדם הראשון שמסוגל להבין את ג'וס ולתמוך בו, אולי אף לסייע. מקווה שלא אתבדה.

היציאה של טארה מהעיירה הייתה מתבקשת. מצד אחד, היא וג'אקס מאמינים שזה מה שירחיק אותה מהמלחמה והאיומים. מצד שני, עכשיו היא תהיה חשופה יותר לחיסול מידיו המטונפות של קליי. מצד שלישי, עכשיו השוטרים של רוזוולט יכולים להתפנות להפסקת צהריים נוספת ולאכול ממנותיו המשובחות של שף צ'ארלס מארסטיין.

אגב כך: עם מותו של פייני ושאר ההתרחשויות המרתקות כבכל פרק בעונה הרביעית, בקלות נשכחו סצנות מחרידות כמו הראשים הערופים ולאחר מכן הגופות שאליהן היו מחוברים בעבר [2], או האבסורדיות סביב הצ'ילי של צ'אק. אם אי פעם תיתקלו בטבח עם ידי פלסטיק ו\או מנה בשם "צ'ילי נוסח אריזונה", תברחו מהמקום.

[1] כשג'מה שוחחה עימו בטלפון ואז עזבה את המועדון עם טיג, נדמה לי או שעדיין היו שוטרים ברקע? לך תוכיח עכשיו שבאמת היית במשרד ההרוס\זירת הפשע מוקפת אנשי חוק.
[2] בפרק שעבר נאמר שארמנדו מנהיג סאמטאז נעלם והנה הוא נמצא, כמעט שלם אך לא בריא. מי היו שני האחרים?
[3] רק אני חששתי לרגע שלואיס עומד לבגוד בסאמקרו ובמאיה ושהוא היה בדרך לברוח לפני המתקפה לכאורה של סונורה על המחסן? חשד נוסף במניעיו עלה כשהרג את פדרו הבוגד לכאורה, לפני שהתקבלה תשובה כיצד סונורה ידעו שאורבים להם אם החפרפרת הייתה תחת השגחה מתמדת. משהו פה מסריח, וזה לא הסיר המהביל של ראש אדם מבושל ברוטב חריף. כאן מסתיימות בדיחות הצ'ילי\ראשים ערופים, מבטיח.

© עידו ישעיהו