מתכון משפחתי

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 28/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.08

עכשיו אני לא יכול להתגלח במשך חודש, אה?

הררמ… נראה שאני צריך להתנצל בפני קורט סאטר, לא? חשבתי על זה לרבע שנייה, אבל לא, אני עדיין חושב שהוא בן-זונה. אז מה אם ג'וס לא מת? אז מה אם המוות של פייני היה צפוי עוד מתחילת העונה? בן. זונה.

כבר מספר פרקים התחזית היא (לפחות בעיניי) שבובי ו\או פייני יהיו קורבנות לגחמותיו הנבזיות של קליי (למרות זריקת הכפפה שלו, בובי הצליח לחמוק מהכוונת של קליי תודות למלחמת הקרטלים). ג'וס היה בסך הכל תוספת משנית לרשימת הגוויות הפוטנציאלית וההתמקדות בו בשני הפרקים האחרונים היוותה סטייה מהמסלול העיקרי של מועדון האופנוענים המקומי של צ'ארמינג על הכביש המהיר למקסיקו הרצחנית. אז כן, לאורך שמונת הפרקים האחרונים היה ברור שהשנאה שהתפתחה בין קליי לבין פייני (עוד כשהאחרון הבין שקליי אחראי לרצח כלתו, שנאה שהובטח שלא תיעלם כשפייני ראה איך קליי מחסל את המועדון שייסד) תסיים רע עבור הזקן עם בלון החמצן, וזה היה שקוף לחלוטין כשמוקדם יותר הפרק השלים עם אופי בסצנת אב-בן שמעולם לא ראינו בין השניים, ולאחר מכן בשיחה ארוכה עם ג'קס. גם אחרי שפייני רוקן את קליי מנשקיו ידעתי שהמנוול לא יוותר.

קליי ברוב ערמומיותו\גאוותנותו הטיפשית מפיל את הרצח על לובו סונורה, מנצל את המלחמה הנוכחית בין משולש סאמקרו-מאיה-גאלינדו לבין הקרטל האחר, כמו במקרה האיום על חייה של טארה. הוא בטח יצליח לחמוק מעונש לזמן מה, אולם מתישהו מישהו יעשה את החשבון. ג'מה כבר יודעת שהוא שיקר לה בנוגע למקום הימצאו, כך שאליבי אין לו [1]. אם השיחה של ג'קס עם פייני לא גרמה לתפנית בקו המחשבה שלו, אולי המוות של פייני ואשמתו של קליי יעשו זאת. את תקוותי הגדולה ביותר אני שם על כתפיו של אופי, שסוף סוף צידד באביו הפרק, ואולי כשיגלה שקליי רצח אותו כבר לא יהיה מוכן להבליג כפי שעשה לאחר מותה של דונה. הפעם אפילו ג'קס לא יעצור אותו ואולי אף יסייע לו.

לקח לו זמן, אבל לבסוף צ'יבס פעל והתערב במעשיו של ג'וס. לא היה צל של ספק שצ'יבס יתמוך בו, אולם השאלה היא מה יקרה מכאן והלאה. האם ג'וס יתוודה בפניו על הכל? האם צ'יבס ילך עם זה למועדון? כאחד שהיה נשוי לאישה שחורה ובעצמו נוצל ע"י רשויות החוק בעונה השנייה, צ'יבס הוא האדם הראשון שמסוגל להבין את ג'וס ולתמוך בו, אולי אף לסייע. מקווה שלא אתבדה.

היציאה של טארה מהעיירה הייתה מתבקשת. מצד אחד, היא וג'אקס מאמינים שזה מה שירחיק אותה מהמלחמה והאיומים. מצד שני, עכשיו היא תהיה חשופה יותר לחיסול מידיו המטונפות של קליי. מצד שלישי, עכשיו השוטרים של רוזוולט יכולים להתפנות להפסקת צהריים נוספת ולאכול ממנותיו המשובחות של שף צ'ארלס מארסטיין.

אגב כך: עם מותו של פייני ושאר ההתרחשויות המרתקות כבכל פרק בעונה הרביעית, בקלות נשכחו סצנות מחרידות כמו הראשים הערופים ולאחר מכן הגופות שאליהן היו מחוברים בעבר [2], או האבסורדיות סביב הצ'ילי של צ'אק. אם אי פעם תיתקלו בטבח עם ידי פלסטיק ו\או מנה בשם "צ'ילי נוסח אריזונה", תברחו מהמקום.

[1] כשג'מה שוחחה עימו בטלפון ואז עזבה את המועדון עם טיג, נדמה לי או שעדיין היו שוטרים ברקע? לך תוכיח עכשיו שבאמת היית במשרד ההרוס\זירת הפשע מוקפת אנשי חוק.
[2] בפרק שעבר נאמר שארמנדו מנהיג סאמטאז נעלם והנה הוא נמצא, כמעט שלם אך לא בריא. מי היו שני האחרים?
[3] רק אני חששתי לרגע שלואיס עומד לבגוד בסאמקרו ובמאיה ושהוא היה בדרך לברוח לפני המתקפה לכאורה של סונורה על המחסן? חשד נוסף במניעיו עלה כשהרג את פדרו הבוגד לכאורה, לפני שהתקבלה תשובה כיצד סונורה ידעו שאורבים להם אם החפרפרת הייתה תחת השגחה מתמדת. משהו פה מסריח, וזה לא הסיר המהביל של ראש אדם מבושל ברוטב חריף. כאן מסתיימות בדיחות הצ'ילי\ראשים ערופים, מבטיח.

 • Saturn

  ספוילר ילדי האנרכיה 4.08

  מרוצה שג'וס נשאר בחיים ושהסדרה לא לקחה את המוצא הקל לקו-עלילה שגם ככה מפוקפק ואני מקווה שיינתו לעניין הזה את הדין.
  לנוכח המוות של פייני והפללת LS בעניין, ההתנהגות המוזרה של ג'וס והידיעה של צ'יבס על נסיונו להתאבד, הייתי הולך על הכיוון שג'וס מואשם בהיות החפרפרת של הארגון הלטיני שכן רק חבר SOA יודע איפה פייני אוהב להתבודד. לפני שהם יהרגו ג'וס הבחור יישבר ויגיד להם את הסיבה האמיתית להתנהגות שלו.

  בגדול, נסיון ההפללה של קליי די קלוש. אני לא רואה איך חברי המועדון לא עושים 1+1 ומעדיפים את הגרסה ש-LS טרחו לגלות איפה פייני ולהרוג אותו בM.O. שלא תואם לשלהם. מה גם שהמוות של פייני משמעותו פחות קול אחד נגד החלפת קליי בראשות המועדון.

  • אני כבר לא חושב שקו העלילה של ג'וס מפוקפק, ולו כי הוא נבנה בצורה כה יפה ונוגעת ללב. לטעמי הם גם הצליחו להבהיר את הנושא בשיחה של ג'וס וצ'יבס על פיונה ועל כללי המועדון. אני מאוד אשמח אם אכן נראה את צ'יבס תומך בג'וס, אבל ודאי יהיה לו קשה להתגבר על העובדה שג'וס הרג את מיילס למרות שהיה חף מפשע.

   אופי המסכן, עכשיו קיפח גם את אביו. לאט לאט הוא הולך ומאבד את כל האנשים היקרים לו. אהבתי את השיחה ביניהם גם בלי קשר לעובדה שפייני נרצח, אבל כמובן שהיא מעניקה לחילופי הדברים שלהם משנה תוקף. אני מברך על כך שהם יישרו את ההדורים לפני מותו. אני מקווה שהוא וג'קס ירדו לשורש העניין, קליי משתולל כבר יותר מדי זמן.

 • Saturn

  הקו עלילה מפוקפק בגלל שחוק המועדון הזה אף פעם לא היה סוגייה. לא ראינו את זה אף פעם בא לידי ביטוי והעונה אנחנו אמורים לקבל את תגובותיו ומעשיו של ג'וס על מנת למנוע את הגילוי. השיחה עם צ'יבס לא הבהירה לי את החוק – אני עדיין לא מבין למה שבזמן הקמת המועדון הם יחליטו על אי קבלת שחורים אבל כן לקבל לטיניים. אין לי סיבה להאמין שאם המועדון יוסד עם מאפיינים גזעניים אז שהם יבחינו בין שתי הקבוצות האלה.

  לכן אני שמח שעדיין יש סיכוי שהעונה הזה תטפל head on בעניין הזה.

  • מצד אחד, מעולם לא ראינו אדם שחור מנסה להתקבל למועדון כך שלא חזינו בחוק בפעולה. מצד שני, למה לטיני (ג'וס) ואסיאתי (אחד החדשים) זה כן בסדר? ואם סאמקרו כ"כ גזענים ואו שונאי שחורים, למה לעבוד עם הניינרס של לארוי והשריף ההוא מהעונה הראשונה? אאל"ט, גם היריבות הארוכה והעמוקה עם דארבי והניאו-נאצים הייתה לא רק עסקיתטריטורית, אלא גם אידיאולוגית.

   אני עדיין לא קונה את עניין "האב השחור" כאיום אמיתי, גם לא אחרי ההבהרה על חוקי המועדון לפני שני פרקים. למרות זאת, כמו יאדו אני חושב שהעלילה של ג'וס התפתחה כ"כ יפה שכבר לא אכפת לי כיצד זה התחיל.

   • Saturn

    העלילה אכן התפתחה יפה אבל קצת חורה שהכל התחיל בגלל אלמנט עלילתי מפוקפק.

 • Geeker

  שלא כמו יאדו ותומר, אני לא חושב שהסחיטה של גו'ס מצד הרשויות (לאן נעלם התובע פוטר בפרק?) מוצגת בצורה הגיונית מול כל שיתופי הפעולה עם הגזעים השונים וחברי המועדון המגוונים (יחסית).
  אשמח להסבר פשוט לגבי איניסדנט הקרטלים ומה בדיוק הצליח להרוויח מזה קליי המשתולל. תודה 🙂

  • כאמור, גם אני לא קונה את זה (עוד מהרגע הראשון בו הרעיון הוצג בפני ג'וס ע"י רוזוולט), אבל כן שמח על העלילה שהתפתחה מכך. ראה תגובתי לסאטורן.

   אני חושב שקליי מפסיד הרבה מהמלחמה, בעיקר כשחייו וחיי חבריו ומשפחתו נמצאים בסיכון גבוה מתמיד. אבל המנוול הצליח לנצל גם את המצב הנוכחי ולגרום ל:

   א. הפלת האיום על חייה של טארה על לובו סונורה. אמנם אונסר הביא זאת לידיעת המועדון והרשויות כדי להתקיל את קליי, אולם חיסול עתידי שלה (ועכשיו משהיא מתרחקת ממטריית ההגנה של ג'קס ורוזוולט יהיה הרבה יותר קל להרגה) יראה כמו מהלך של סונורה. בטח כשעכשיו לואיס נמצא בסביבה עם צוות חיסול. לא משנה מי הקרטל שיהרוג אותה, זה עדיין יהיה חיסול של קרטל.

   ב. הריגתו של פייני. קליי בטח לא היה יושב בשקט מבלי להגיב לאיום של פייני, אבל המצב הנוכחי עם הקרטל עוזר לו להסיט את האשמה מעצמו, או לפחות כך נדמה לו (ג'מה יודעת על האיבה בין השניים והוא המציא אליבי שהיא יודעת שאין לו; חבל שקליי לא בדק לעומק מה שיטות החיסול המועדפות על לובו סונורה לפני שירה בפייני, וגם המסר בדם בטח היה מיותר).

© עידו ישעיהו