פרי לעורבים

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 20/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.07

פטיש, לו היה לי פטיש

קורט סאטר בן זונה.

איזו הטעיה למופת. אחרי שחשבתי שג'וס נחלץ ממוות בטוח (או לפחות שעד ששקריו ייחשפו בעתיד) בפרק הקודם והצליח להפיל את גניבת הסם על אדם אחר, סאטר באמצעות לינק פוטר דחף את ג'וס עוד ועוד אל עבר קצה המצוק ונתן לבחור המסכן להתמודד לבדו עם מעשיו הבוגדניים. לא רק שבאותו הרגע נראה שהתסבוכת שנכנס אליה לא השתלמה לו, ג'וס גם זכה סוף סוף לכבוד הראוי לו ע"י קליי, מה שאף סיפק לו הזדמנות ליטול את חייו כחבר סאמקרו במלוא הדרו. בדיעבד, נראה כי ג'וס תכנן את ההתאבדות עוד בדרך מתחנת המעצר אל המועדון, והמחווה המקסימה של קליי כהוקרה על תרומתו של ג'וס למועדון עוד סיפקה לו רגע מרגש אחרון. אולי גם טוב שהסיפור שלו הסתיים לפני שגילינו האם סאמקרו אכן גזענים.

בעוד חבריו של ג'וס ככל הנראה לעולם לא ידעו מה הסיבות האמיתיות שהביאו להתאבדותו, מי שיצטרך להתמודד עם זה באמת הוא השריף רוזוולט, שלפני כן זכה להוכחה חותכת איזה אדם מחורבן הוא האיש עימו הוא עושה יד אחת. רוזוולט הוא אולי האחרון שישתף פעולה עם סאמקרו, אבל כשמצד שני עומדת נבלה, אולי הטרפה לא נוראית כל כך?

המתקפה של הקרטל המתחרה באה משום מקום, אולם היא תורמת רבות למהלך של קליי בנוגע לטארה. התירוץ כי מכתב האיום הגיע מלובו סונורה עובד טוב עבורו (גם אם הוא עלה על אונסר והתעמת איתו, מה שאומר כנראה שהם כבר לא חברים) וההגעה של לואיס עם אנשי קרטל בהמשך כדי לסייע לסאמקרו תהווה סיבה להימצאותו של כוח החיסול שקליי הזמין בשביל טארה.[1] אונסר מצידו, נכשל בתכניתו הראשונה ומפעיל את קלף הג'וקר – מרגרט. מי יציל אותה אם לא עמיתתה החטטנית של טארה, שמתעבת את סאמקרו ומנסה כל הזמן לשכנע אותה למצוא חיים חדשים?

בחזיתות האחרות: בובי עושה את המהלך ההוגן היחיד שנשאר באמתחתו וקורא תיגר על מנהיגותו של קליי. אם ג'וס לא היה כל כך מרוכז בעצמו, אולי היו מספיקים לסיים את ההצבעה לפני מותו. עכשיו היא בטח תידחה בגלל ההלוויה (או שהחבר'ה יסתירו את מותו ויקברו אותו בחורשה?) לא ברור מה תכניתו של פייני והוא בטח לא מודע להתרחשויות עם הקרטלים, אז האפשרות היחידה היא שהוא מתכונן למאבק סופי עם קליי, רק שלא בטוח שפייני נמצא עכשיו במחשבותיו.[2] דמותו של אופי ממשיכה לסבול מקו עלילה מיותר ואולי הבריחה של לילה תפטור אותנו מהסיפור לעתיד הקרוב.

קשה להאמין, אבל זו כבר המחצית השנייה של העונה ונראה שהדרך הופכת פתלתלה וקשה יותר מתמיד. לא שהייתי מצפה אחרת מ-SOA.

[1] שניים מהחברים החדשים ביותר במועדון נשלחו כדי לשמור על ג'מה וטארה. עם ניסיון העבר של טארה עם פרוספקטים, במקומה הייתי נמנע מכך.

[2] שמעתי על ההשערות שפייני מתכנן להתאבד, אבל אז היה מספיק לו כדור אחד בקנה והביטחונות שיש לו לכאורה נגד קליי לא היו נחוצים כ"כ אם היה בוחר להסתלק מהעולם.

© עידו ישעיהו