פרי לעורבים

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 20/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.07

פטיש, לו היה לי פטיש

קורט סאטר בן זונה.

איזו הטעיה למופת. אחרי שחשבתי שג'וס נחלץ ממוות בטוח (או לפחות שעד ששקריו ייחשפו בעתיד) בפרק הקודם והצליח להפיל את גניבת הסם על אדם אחר, סאטר באמצעות לינק פוטר דחף את ג'וס עוד ועוד אל עבר קצה המצוק ונתן לבחור המסכן להתמודד לבדו עם מעשיו הבוגדניים. לא רק שבאותו הרגע נראה שהתסבוכת שנכנס אליה לא השתלמה לו, ג'וס גם זכה סוף סוף לכבוד הראוי לו ע"י קליי, מה שאף סיפק לו הזדמנות ליטול את חייו כחבר סאמקרו במלוא הדרו. בדיעבד, נראה כי ג'וס תכנן את ההתאבדות עוד בדרך מתחנת המעצר אל המועדון, והמחווה המקסימה של קליי כהוקרה על תרומתו של ג'וס למועדון עוד סיפקה לו רגע מרגש אחרון. אולי גם טוב שהסיפור שלו הסתיים לפני שגילינו האם סאמקרו אכן גזענים.

בעוד חבריו של ג'וס ככל הנראה לעולם לא ידעו מה הסיבות האמיתיות שהביאו להתאבדותו, מי שיצטרך להתמודד עם זה באמת הוא השריף רוזוולט, שלפני כן זכה להוכחה חותכת איזה אדם מחורבן הוא האיש עימו הוא עושה יד אחת. רוזוולט הוא אולי האחרון שישתף פעולה עם סאמקרו, אבל כשמצד שני עומדת נבלה, אולי הטרפה לא נוראית כל כך?

המתקפה של הקרטל המתחרה באה משום מקום, אולם היא תורמת רבות למהלך של קליי בנוגע לטארה. התירוץ כי מכתב האיום הגיע מלובו סונורה עובד טוב עבורו (גם אם הוא עלה על אונסר והתעמת איתו, מה שאומר כנראה שהם כבר לא חברים) וההגעה של לואיס עם אנשי קרטל בהמשך כדי לסייע לסאמקרו תהווה סיבה להימצאותו של כוח החיסול שקליי הזמין בשביל טארה.[1] אונסר מצידו, נכשל בתכניתו הראשונה ומפעיל את קלף הג'וקר – מרגרט. מי יציל אותה אם לא עמיתתה החטטנית של טארה, שמתעבת את סאמקרו ומנסה כל הזמן לשכנע אותה למצוא חיים חדשים?

בחזיתות האחרות: בובי עושה את המהלך ההוגן היחיד שנשאר באמתחתו וקורא תיגר על מנהיגותו של קליי. אם ג'וס לא היה כל כך מרוכז בעצמו, אולי היו מספיקים לסיים את ההצבעה לפני מותו. עכשיו היא בטח תידחה בגלל ההלוויה (או שהחבר'ה יסתירו את מותו ויקברו אותו בחורשה?) לא ברור מה תכניתו של פייני והוא בטח לא מודע להתרחשויות עם הקרטלים, אז האפשרות היחידה היא שהוא מתכונן למאבק סופי עם קליי, רק שלא בטוח שפייני נמצא עכשיו במחשבותיו.[2] דמותו של אופי ממשיכה לסבול מקו עלילה מיותר ואולי הבריחה של לילה תפטור אותנו מהסיפור לעתיד הקרוב.

קשה להאמין, אבל זו כבר המחצית השנייה של העונה ונראה שהדרך הופכת פתלתלה וקשה יותר מתמיד. לא שהייתי מצפה אחרת מ-SOA.

[1] שניים מהחברים החדשים ביותר במועדון נשלחו כדי לשמור על ג'מה וטארה. עם ניסיון העבר של טארה עם פרוספקטים, במקומה הייתי נמנע מכך.

[2] שמעתי על ההשערות שפייני מתכנן להתאבד, אבל אז היה מספיק לו כדור אחד בקנה והביטחונות שיש לו לכאורה נגד קליי לא היו נחוצים כ"כ אם היה בוחר להסתלק מהעולם.

 • Saturn

  הדבר הכי גרוע בעונה הזו זה הידיעה שהסדרה חודשה לעונה חמישית. האירועים משתלשלים באופן כזה שאפשר היה לסיים את הסדרה כמו שצריך כבר בעונה הנוכחית. אני חושש מה זה אומר לגבי העונה הבאה.

  האם יש סיכוי שג'וס לא מת? בלוגו הסיום ניתן היה לשמוע את ענף העץ נשבר ואת ג'וס חובט בקרקע. הייתכן שהוא לא 'הספיק' להרג לפני שהענף נכנע למשקלו?

  לא יודע לגבי ההחלטה של ההתאבדות. רצו להראות את ג'וס במצב שבו הוא בין הפטיש לסדן ושהוא לא רוצה לקחת צעד נוסף לכאן או לכאן. אני לא בטוח שלא הייתי מעדיף שהוא היה נתפס עם הסם ונאלץ להסביר את עצמו. גם לא אהבתי שבפרק הזה פתאום רואים אותו עם דגימה מהסם כאשר ראינו בפרק הקודם שזה יכול להיות מסוכן ולא קל.

  • אני בהחלט מקווה שהעונה הבאה תהיה האחרונה, רק בשביל סיום ראוי. אפילו חצי עונה תרצה אותי.

   אי אפשר לדעת. צפיתי בסצנה שוב ובאמת נשמע כאילו הענף נשבר, אבל אפשר גם להעריך שג'וס מת רגע לפני כן (2-3 שניות לפני רעש השבר והחבטה לכאורה, פוסקות נאקות הכאב שלו).

   לא הבנתי את המשפט האחרון. כל עוד אף אחד לא חושד בו, לפחות למיטב ידיעתו, איך ג'וס לוקח סיכון בהחזקת שקיק סם? זה לא משתווה ללבנת קוקאין שבקושי מוסתרת מתחת למעיל.

   • שם הפרק 'פרי העורבים' הוא ציטוט מ-Strange Fruit של בילי הולידיי, השיר המצמרר שמתאר את גופתו התלויה של אדם שחור אחרי שבוצע בו לינץ'. הוא מקבל משמעות מרעידה נוספת כאשר אנחנו יודעים שהכוונה כאן היא לג'וס, שהגיע לאן שהגיע בגלל גזענות. לא בוצע בו לינץ' פיזי ואף אחד לא תלה אותו, אבל מנטלית הוא ללא ספק הוכה שוב ושוב עד שנאלץ להידחק לכדי הדבר הנורא והעצוב הזה.

    גם אני שמעתי את הענף נשבר, אבל אני לא בטוח שזה לא סתם ניסיון זול להשאיר אותנו במתח. ג'וס המסכן. תכל'ס מבחינה עלילתית יש יותר כיוונים ללכת אליהם אם ג'וס נשאר בחיים, אז אולי אכן זה מה שיקרה. ההימור שלי הוא שאכן צ'יבס וטיג ימצאו אותו בחיים אבל במצב קשה, אולי אפילו חסר הכרה.

    סאטורן, ראינו את ג'וס לוקח את הדגימה כבר לפני שני פרקים, כשהלבנה הייתה בידיו.

    • אה, ובאשר לעונות – סאטר אמר לא מזמן שהוא מתכנן על שבע סך הכל, ולאור ההצלחה הגדולה של הסדרה, אין סיבה שהם לא יוכלו להגיע לשם. אני מקווה שבאמת יש לו מה לספר בלי לחזור על עצמו.

    • לא ידעתי את מקור שם הפרק, אבל בחיפושיי אחר השיר שבוצע במונטאז' הסיום (ע"י קייטי סגאל), מתברר שזהו קאבר לשירה של הולידיי.
     http://www.youtube.com/watch?v=Fitmip-BtCU

 • CatRobot

  ג'וס האומלל. ילד האנרכיה האהוב עליי. לא מגיע לו ללכת בצורה כזאת.

  בינתיים אני נורא נהנה מהעונה הזאת. הרבה יותר מהקודמת המקושקשת. אבל לא נראה לי שזה יחזיק שבע עונות.

© עידו ישעיהו