פאוני ריינג'רז

ספוילר "מחלקת גנים ונוף" 4.04

http://images.broadwayworld.com/upload7/288043/tn-500_pic4.jpg

I treated myself עם הפרק החדש של "מחלקת גנים ונוף", ואיזה treat זה היה. נראה שהסדרה הזו לא יכולה לטעות. הדבר החכם ביותר שסדרה עם קאסט כה ענף ומוכשר יכולה לעשות הוא ליצור כמה שיותר שילובים ביניהם. את צימודי טום ובן כבר היללתי בפעם הקודמת, והפעם הוסיפו לחגיגה גם את דונה. הצירוף הזה הניב כמה רגעים מופלאים, בראשם האימה שאחזה בבן בספא, במיוחד בכל הנוגע לדיקור הסיני, גם למראה דונה אבל במיוחד כשהעבודה נעשתה עליו.

סיפור הריינג'רים היה מצוין אף הוא. הסדרה הזו אוהבת לקחת את דמויותיה אל הטבע ואל בקתות, ראינו אותם כבר במסע ציד ובמחנה, ראינו את רון פורש אל הבקתה שלו כשתמי 1 הגיעה (מסתבר, אגב, שהחתונה שלהם התארכה מאוד עקב סירובו העקרוני לחזור אחר דברי הכומר) ועכשיו גם ראינו את סוף-שבוע המחנאות שלהם. הוא הוציא את המיטב מרון ובמיוחד מלזלי, שפרחה עם התגים, התחרותיות, ניסוך ההשראה, ולבסוף גם עם תיקון העוול. ההשבעה שהבנים דיקלמו חרף השאגות הנשיות והלוחמות המפוארות הייתה מצחיקה במיוחד. אן, אנדי ואפריל נכחו אף הם ברקע, ובכל זאת כל אחד מהם הצליח לקבל רגע זוהר משלו. מהם הכי הצחיקה אותי דווקא זו שפחות בלטה – אן, שאחרי הטריק עם הדג הצהירה, "פאתטי? אולי, אבל התחושה לא רעה כשיש חבורה של ילדים קטנים שלגמרי בעניין שלי. זה לא יצא טוב".

כריס שוב תפקד על תקן חוליה חלשה, אבל זה רק בגלל שהסיפורים האחרים היו כל כך טובים. השילוב שלו עם ג'רי היה משעשע וחמוד, הגם שלא יוצא דופן. הוא יותר לימד על ג'רי מאשר על כריס, שלתחושתי בעונה הזו מעט נתקע על המאפיינים האופטימיים שלו בלי יותר מדי תזוזה, בניגוד לעונה שעברה. אבל זה בסדר, כי אי אפשר להדגיש את כולם באותו זמן, ואני מתאר לעצמי שהמשך העונה יציב גם לכריס אי אילו קונפליקטים מעניינים ומצחיקים יותר. מה שכן, הוא היה אחראי על אחת השורות המצחיקות בפרק, כאשר חלק עם ג'רי את תחושתו שארוחת הצהריים הייתה מדהימה ושהוא כבר העביר את הסלט שלו.

מעבר לנפיצות הקומית האדירה שהסדרה הזו מממשת פעם אחר פעם, הנשמה הגדולה שלה מניבה מאותם צירופי דמויות רגעים יפים שמנפחים את החזה מרוב עונג. הדאגה של דונה וטום כלפי בן, ההזדהות עמו והאופן שבו ניסו לעודד אותו במסגרת עולם המושגים שלו הוא – זה היה כל כך מקסים. Why so serious? אני שמח שהציבו את המלנכוליה של בן על השולחן, מאוד הגיוני שעכשיו בלעדי לזלי הוא מתקשה להבין למה הוא עדיין בפאוני, ומאוד הגיוני שחיבורים אנושיים משמעותיים אחרים הם אלה שישאירו אותו.

בהתאם, החמלה שלזלי חשה כלפי רון אחרי שהמועדון שלו קרס כליל, הביאה למחווה נהדרת עם המודעה שפרסמה בעיתון, שכללה את אחד המשפטים הגאוניים בפרק: "Do you march to the beat of your own drummer? Did you make the drum yourself?". המודעה דיללה היטב את אלה שרוצים לפנק את עצמם ובררה רק את הסוונסונים הקטנים, לפעילות שכדבריו של רון לא יהיה בה כיף בכלל. סביר להניח שהמשפט הזה רחוק מאוד מהאמת.

© עידו ישעיהו