סיפורת אימה בשבעה צעדים מפחידים!

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 29/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.05

http://i41.tinypic.com/2mzgwi8.jpg

שני פרקים עם שבעה נראטיבים שונים שבוע אחר שבוע? כנראה היינו ילדים טובים במיוחד השנה. חדשות טובות לקראת כריסמס. אבל לא באמת. דווקא בגלל שהם מגיעים שבוע אחרי שבוע (מה שלא אמור היה לקרות במקור, כזכור, כי הפרק הרביעי אמור היה להיות שלישי), ישנה תחושה של מיחזור יותר מאשר כל דבר אחר. יתרה מזאת, פרק קווי הזמן היה טוב בהרבה מפרק ההאלווין, והסמיכות הרבה ביניהם רק מחדדת את העובדה הזאת.

אולי לא הוגן לשפוט כך את הפרק, אבל גם קשה לא לעשות זאת. דרך פשוטה להימנע מכך הייתה לוותר הפעם על האלמנט ש"קומיוניטי" כל כך אוהבת: סאבטקסט. השימוש התכוף בהיי-קונספט מוכר והחלתו על הדמויות כדי לומר עליהן משהו – ולא סתם משהו, אלא כמעט את אותם דברים – גורמים ל"סיפורת אימה בשבעה צעדים מפחידים" להחוויר לעומת "תגבור בתיאוריית הכאוס" ולהיראות שטחי למדי. זה חבל במיוחד לאור העובדה שמדובר בפרק חביב ומשעשע עם כמה בדיחות מוצלחות במיוחד. סיפורי הצ'יזבטים היו יכולים להיות רעיון מעולה לו נשענו על תירוץ שאינו לימודי הפסיכולוגיה של בריטה, אלא על משהו מטופש יותר, פרוע בהרבה ומשולח רסן. זה בכל זאת האלווין. חבל שבריטתו את זה כך (זה לא ממש עובד בעברית).

תגיות:
 • Yaara

  אני מסכימה שהפורמט הזהה שני פרקים ברצף לא עזר לפרק. אני מצאתי אותו לא מצחיק בכלל, והקטעים הספורים שכן היו מצחיקים היו בזכות השחקנים ולמרות הכתיבה.
  Bummer

 • עידו

  מסכים מאוד עם חולשתו של הפרק לעומת זה הקודם, וכמובן שהפרק גם מחוויר לעומת קודמו החגיגי משנה שעברה, אז הזומבים ושירי אבבה היו מוצלחים וכבירים כאחד.

  אם כבר, פרק החג של "המשרד" היה יותר מעניין. התחיל מצחיק, המשיך רע, ואז נהיה מעניין לקראת הסוף.

  • באופן כללי פרקי ליל כל הקדושים היו לא יותר מחביבים השנה, לטעמי, לפחות ממה שראיתי: מחלקת גנים ונוף, המשרד, סופים שמחים וקומיוניטי.

   • איילון צפון

    המשרד לדעתי היה מעולה. סופים שמחים היה חמוד בלבד, אבל הם זוכים בתחפושת הכי מגניבה של השנה (על זו של פני ומקס כמובן).

    • למרות שנהניתי מהמשרד, ואני נהנית מהעונה הזו מאוד, אני אשמח מאוד אם יחזירו את רוברט קליפורניה לאחוזה ממנה הגיע (הוא בטח גר באחוזה, לא?), ושיעזוב אותנו בשקט. הוא כל כך לא מתאים למשרד.

     • איילון צפון

      אני דווקא מאוד אוהב את הנוכחות שלו שם. הוא מוציא מהרבה דמויות צדדים שלא ראינו בדרך כלל, והפחד שהוא משרה על כולם מספק המון בדיחות מעולות. וספציפית בפרק הזה הוא ממש זרח.

      • זה עניין של טעם, אז אני אשנה נושא: איזה אדיר היה דווייט בתור קריגן!

       • MooTzk

        לגמרי אדיר, התגעגעתי לצד הגיקי של דווייט.
        בקשר לקליפורניה – הוא מצחיק, ולדעתי ג'יימס ספיידר עושה עבודה טובה, אבל הוא עדיין לא משתלב במרקם הכללי של המשרד. עוד מוקדם בעונה, אבל אני מקווה שנעבור מהר את שלב ה-"מפחיד את כולם" שלו וייראו קצת דברים שונים ממנו.

     • Yaara

      כן, הפרק הוא היה די קריפי, עם הסיפור שלו. זה הרגיש קצת מאולץ.

   • Yaara

    מבין כל הפרקים שראיתי הכי אהבתי את פרק החג של סבורגטורי. הוא לא היה הכי מצחיק, אבל בהחלט היה הכי feel good מבין כולם.

    • אה, כן, גם את זה ראיתי. גם הוא בעיניי היה לא יותר מחביב.

 • MooTzk

  פרק חביב כזה, לא מבריק במיוחד אבל בסופו של דבר מהנה. באמת יכול להיות שהקרבה לפרק הקודם פגעה בו (ובלי קשר היה ניתן להוציא יותר בדיחות מהפורמט).
  בכל מקרה, מאז כל האש שבריטה חטפה בעונה הראשונה היא עברה דרך ארוכה ובעיניי היא by far הדמות הנשית הכי מצחיקה בסדרה (בניגוד לאנני שרק הידרדרה מהעונה הראשונה לטעמי). בפרק הזה גיליאן ג'ייקובס הייתה פשוט מצוינת.

 • איילון צפון

  מסתבר שהפרק הזה סגר בדיחה באורך שלוש עונות, בה מישהו בסדרה אומר "ביטלג'וס". הפעם הראשונה הייתה ב1.16 Communication Studies, השניה ב2.08 Cooperative Calligraphy ובפרק הזה כשאני אומרת ביטלג'וס (פעם שלישית!) הוא מופיע מאחוריה ברקע…
  הנה וידאו: http://www.youtube.com/watch?v=19FMU3M7Jtk

© עידו ישעיהו