קומיקס + טלוויזיה – מעקב אוקטובר 2011

בתחילת חודש יולי פרסמתי רשומה שעסקה בפרויקטים טלוויזיוניים עתידיים מבוססי קומיקס. מאז השתנו לא מעט דברים, נוספו עיבודים חדשים (רובם עדיין בשלבי טרום-הפקה מוקדמים) ובזמנו אף נשכחו ממני סדרה אחת או שתיים. לכן נראה שהגיע הזמן לעדכן.

תחילה, מה חדש עם הפרויקטים שהזכרתי בפוסט הקודם:

AKA Jessica Jones: נשיא ABC פול לי צוטט כמי שאמר שיתכן והסדרה תהיה מוכנה עבור עונת הפיילוטים הבאה. אושר שלוק קייג' וקרול דנברס (מיס מארוול) יופיעו בסדרה בקביעות, האחרונה לאו דווקא כגיבורת על אבל כמו במקור תכהן על תקן חברתה הטובה ביותר של ג'סיקה.

Incredible Hulk: כמו העלמה ג'ונס, גם הדביל המגודל ימתין לעונת הפיילוטים הבאה. המפיק גיירמו דל טורו אישר שהסדרה לא תהיה קשורה בשום אופן לסרט 'האוונג'רס' של ג'וס ווידון (שם האלק יגולם ע"י מארק רופאלו) וליקום סרטי מארוול בכלל.

Powers: ההפקה פרסמה תמונה ראשונה של ג'ייסון פטריק בתפקיד הבלש המומחה לפשעי כוחות על כריסטיאן ווקר. אני עדיין משוכנע כמו רבים אחרים שקייל צ'אנדלר ראוי לתפקיד יותר ממנו. מבחינת החדשות המעט רעות, המפיק הראשי צ'יק איגלי אמר שהסדרה – אם בכלל – תעלה לשידור רק בקיץ 2012.

המתים המהלכים: אז מה היה לנו בקיץ האחרון? המפיק הראשי פרנק דראבונט התפטר\פוטר מהסדרה ימים ספורים אחרי שהציג אותה בהתלהבות בקומיקון, ע"פ השמועות כתוצאה ממאבקיו מול AMC על רקע קיצוצים שנכפו על כלל סדרות הרשת. את דראבונט החליף גלן מזארה, יוצא 'המגן' ו'הות'ורן'. AMC אף החליטה לפצל את העונה לשתיים, כשחציה השני יעלה בפברואר. אם המרצ'נדייז ואכילת המוחות לא מספיקה לכם, AMC תפיק תכנית אולפן בת חצי שעה שתשודר לאחר כל פרק ותעסוק אך ורק בזומבים הלא כל כך חביבים והשורדים הכלל לא חביבים. פרק הבכורה הכפול של העונה השנייה יוקרן ב-16 באוקטובר.

Cloak and Dagger: ראש חטיבת הטלוויזיה של מארוול ג'ף לואב אישר במהלך הקומיקון שהסדרה אכן נמצאת בהפקה של ABC Family. לא ידוע האם מקור הכוחות של טנדי בואן וטיי ג'ונסון יהיה סמים כמו במקור, אולם נכון לעכשיו נמסר כי השניים יהיו בני נוער חסרי בית בניו-אורלינס שאחרי הוריקן קתרינה.

Locke & Key: נסתם הגולל על הסדרה לאחר שיוצריה לא הצליחו להשיג רוכשים חדשים גם לאחר הקרנת פרק הפיילוט בקומיקון, וכל מה שנותר ממנה הוא טריילר חביב והפרק עצמו שמסתובב באתרי ההורדות.

 

=============

 

100 Bullets

אדם מסתורי המזוהה רק כסוכן גרייבס מציע לאנשים שונים הזדמנות נדירה: מזוודה ובה נשק וקליעים בלתי ניתנים לאיתור והאפשרות לנקום באלו שהרסו את חייהם. על אף המקרים החד-פעמיים שלבטח ימלאו כל פרק שבועי, קיימת גם עלילה גדולה יותר ומסתורית שמלווה את הסדרה לכל אורכה, כמו שאוהבים בסדרות מזן 'סוכן מחוק'. יוצרים: בריאן אזארלו (כתיבה) ואדוארדו ריסו (ציור).

סטטוס: דיוויד ס. גוייר (טרילוגיית 'בלייד', תסריטאי שותף בסרטי באטמן של כריסטופר נולאן; מצד שני, הוא גם אחד מיוצרי 'פלאש פורוורד') יפיק ויכתוב עבור רשת שואוטיים. סדרת הקומיקס עצמה הסתיימה ב-2009 לאחר ריצה של כעשור.

 

Mockingbird

בובי מורס החלה את דרכה כמדענית\סוכנת בשירות SHIELD שבהמשך הפכה לגיבורת על בפני עצמה. ההישגים הכי גדולים שלה הם הקמת קבוצה אחת מיני רבות של האוונג'רס, יחסים רומנטיים\נישואים להוקאיי, מוות טראגי לכאורה וחזרה מ"המתים" אך לאחרונה. ההיסטוריה הסבוכה של מוקינגבירד, שאפילו אני לא הייתי מודע לה עד לאחרונה, מתומצתת כאן. יוצרים: לן ווין (כתיבה) וניל אדאמס (ציור)*.

סטטוס: בקומיקון הוכרז ש-ABC Family מפתחת סדרה שתתבסס על הדמות, שם היא תהיה תלמידת קולג' מחוננת ובעלת יכולות מיוחדות שמגויסת לסוכנות ריגול. לא הייתי מצפה להופעת אורח של ג'רמי רנר.

* בפועל השניים יצרו סיפור בכיכובה שמעולם לא פורסם. ההופעה הראשונה שלה נכתבה ע"י ג'רי קונוויי וצוירה ע"י בארי ווינדזור-סמית' וביל אוורט.

 

Chew

טוני צ'ו הוא שוטר שבזכות היותו סיבופאת (Cibopath, אדם בעל היכולת לנגוס בכל דבר – למעט סלק – ולדעת את ההיסטוריה של הננגס) מגויס ל-FDA, הארגון הפדראלי החזק בארה"ב במציאות בה שפעת העופות החריפה ולכן בשר עוף הפך למוצר לא חוקי ומבוקש יותר מכל סם. צ'ו הוא לא הסיבופאת היחיד בסביבה, ובהמשך אף מתגלים בעלי יכולות מגוונות אחרות הקשורות למזון (כמו אדם שמסוגל לשלוט באחרים באמצעות מזון). ד"א, אם זה לא היה מובן אז כן, טוני צ'ו משתמש ביכולותיו גם בחקירות רצח ולצערו נאלץ לנהוג כקניבל. יוצרים: ג'ון ליימן (כתיבה) ורוב גילורי (ציור).

סטטוס: שואוטיים רכשה את הזכויות לתסריט (נכתב ע"י טרי יוז ברטון ורון מילבאואר) כקומדיה, סטיבן הופקינס ('קליפורניקיישן', Shameless) יפיק ויביים. עדיין לא ידוע על ליהוק כלשהו, אולם בשנה שעברה יוצרי הקומיקס העלו את שמו של קן לונג ('אבודים') כמי שראוי לגלם את טוני צ'ו. מקווה שיקשיבו להם.

 

Spectre

ישות נקמנית מתאחדת עם שוטר שנרצח, ג'ים קוריגן, והוא בוחר להשתמש בכוחותיו החדשים כדי לשלוח אנשים רעים אל העולם הבא. לאורך השנים הספקטר החליף "מארחים", למשל האל ג'ורדן (גרין לנטרן בשבילכם, אע"פ שאני לא מאמין שהסרה תפזול אל העולם הענקי והנרחב של שוטרי החלל). כיום פועל כספקטר בלש המשטרה לשעבר קריספוס אלן*, שהגיע לתפקיד בזכות – אם אפשר לנסח זאת כך – קוריגן. יוצרים: ג'רי סיגל (כתיבה) וברנארד ביילי (ציור).

סטטוס: ברנדון קמפ ('ג'ון דו') וביל גרבר ('גראן טורינו') מפתחים את סדרה עבור פוקס.

* אני חייב לנצל את ההזדמנות הזו כדי להמליץ על Gotham Central בכיכובו של אלן טרום-ספקטר, סדרת משטרה הסובבת את אנשי יחידת הפשעים המיוחדים בעירו של איש העטלף. כמובן שהם נאלצים להתמודד עם פשעיהם של אויביו של באטמן ויש לו נוכחות (מאוד מועטה) בסיפור, אך בשורה התחתונה זו סדרת משטרה מצוינת שבקלות הייתה יכולה למצוא מקום ב-HBO.

 

Deadman

אמן הטרפז בוסטון ברנד נרצח ע"י ארגון פשע במהלך הופעה בקרקס. כשרוחו לובשת לעד את בגדי ומסכת ההופעה האחרונה שלו, ברנד קיבל תפקיד חדש מהאלה הבודהיסטית ראמה קושנה: סיוע לבני אדם באמצעות השתלטות על גופם. בעוד הוא מסייע לנזקקים, דדמן חובר לגיבורי על (לרוב מזן אלו שנמשכים לצבע השחור, הוריהם נרצחו כשהיו ילדים ועוטים דמות עטלף), מנסה למצוא את רוצחיו ומעביר את זמנו הפנוי בחברת נזירי העיר הטיבטית נאנדה פארבאט. יוצרים: ארנולד דרייק (כתיבה) וקרמיין אינפנטינו (ציור).

סטטוס: אריק קריפקה, יוצר 'על טבעי', מפתח את הסדרה עבור CW, כפי הנראה כתחליף ל'סמולוויל'. אני מדמיין את הסדרה כמאש-אפ חלקי בין 'זינוק לאתמול' לבין 'מגע של מלאכים', בלי הקיטש של האחרונה ובתקווה עם הברק של הראשונה.

 

The Damned

מאבקי משפחות פשע על רקע תקופת היובש, כשמתחת לפני השטח מתרחשת המלחמה האמיתית בין משפחות שדים ששולטות בסחר בנשמות ובחיי נצח. יוצרים: קאלן באן (כתיבה) ובריאן הרט.

סטטוס: מייקל הייטר (מתסריטאי 'אקס-מן') מעבד את הקומיקס לטלוויזיה עבור שואוטיים, בטח בחיפוש אחר 'הסופרנוס' החדשה ובהשפעת 'אימפריית הפשע', בתוספת רוטב בטעם אימה\פנטזיה.

 

The Sixth Gun

יצירה נוספת של קאלן באן ובריאן הרט, הפעם אחת הסדרות הלוהטות של השנה האחרונה, כולל פרסים נחשבים באמתחת. האקדוחן דרייק סינקלייר מסתבך בעולם של כשפים ואלמנטים על טבעיים כשהוא מגן על צעירה עם נשק קסום ומאוד מבוקש, במערב ארה"ב שלאחר מלחמת האזרחים. יוצרים: באן (כתיבה) והרט (ציור).

סטטוס: נרכש להפקה ע"י רשת SyFy כמיני-סדרה בת שישה פרקים.

© עידו ישעיהו