עם אקס

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 13/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.06

אל תקרא לי שחור

מזמן לא הייתי מתוח כל כך לאורך פרק של SOA. כבר בהתחלה ג'וס הצליח להוציא את עצמו מרשימת החשודים בהעלמת לבנת הסם, בטח כשחבריו סירבו להאמין שחבר מועדון ותיק יעשה זאת. לצערם של שני הפוטנציאלים (נדמה לי, או שהשמן היה הבחירה הראשונה של מסוקה כמתמחה ב'דקסטר'?) הם הופכים לחשודים העיקריים ועוברים מסכת איומים ומשחק רולטה, לפני שג'וס מוצא דרך להציל את חייהם ובו בזמן להחזיר את הסמים. כשמיילס נתקל בו, הייתי בטוח שהסיפור של ג'וס נגמר, אבל קרב מדמם ושלושה כדורים לעין מאוחר יותר, ועל מיילס המנוח נופלת האשמה. למרות שהוא לא עשה הרבה במעט הופעותיו, דווקא די חיבבתי את מיילס. לפחות במחיר הקרבתו קיבלנו את ג'וס חי וצולע, גם אם לזמן שאול.

על הדרך גם זכינו לתשובה בעניין הגזע, כשבשיחה עם צ'יבס מסתבר שהמועדון עדיין פועל ע"פ החוקים שנקבעו לפני 30-40 שנה, אחד מהם אי-קבלת שחורי עור לשורותיו. דמוקרטיה בשיאה. בנוסף לכך, נראה שצ'יבס חושד שמשהו לא כשורה עם ג'וס, משהו ששמתי לב אליו עוד בפרק האחרון כשג'וס התחמק מספר פעמים בגלל שיחות טלפון מסתוריות. אני ממש לא בטוח שהטרמפ שהוא נותן לג'וס בסוף הפרק יסתיים במדרגות ביתו.

חזרתה של איימה מערערת את ביטחונה של טארה, הנישואים הקצרצרים של אופי ולילה ככל הנראה הסתיימו ובזכות עצה של ג'מה, ג'קס סוגר את הסיפור עם "הכ** המעופש". לפחות כך נראה. כמו כן, מפני שטיג לא קיבל שום הזדמנות לחשוף את צדדיו המכוערים העונה, קיבלנו את אחת מבנותיו (היי, יש לו ילדות! מסתבר שהפצת זרעו לאורך השנים השתלמה), מרגו עם אקס, נוכלת שזוכה במבוקשה רק מפני שבמוחו המעוות טיג מבין שזה מה שהוא אמור לעשות כאב.

אונסר, לשמחתי, נוטש את המעקב אחרי טארה ומחליט לפנות נגד קליי, ע"י פנייה לשריף רוזוולט וזיוף איומים על חייה כדי לעודד את החוק להגן עליה. קליי הולך צעד אחד רחוק מדי ומבקש עזרה מהקרטל בחיסולה של כלתו. בעוד וויין מנסה לכפר על מעשיו בעבר, קליי נכנע לשחיתות ולאלימות יותר ויותר, מקריב גם את בני ביתו. לא שזה אמור להפתיע מישהו.

הערות:
– מה הייתה פשר האמירה של ג'מה, "בגלל זה אימהות צריכות להטביע את בנותיהן עוד בינקותן" (ציטוט ותרגום חופשיים)? אפילו בובי נחרד.
– אני מקווה שמרגו עם אקס תופיע שוב, ולו רק כדי לחדש את אהבתו החד-צדדית של צ'אקי כלפיה. רק חבל שטיג ישבור את ידי הפלסטיק שלו.
– הרגע בו ג'וס ירה בפרצופו של מיילס, בשוט מאחורי הנרצח ועם השפרצות דם סביב ראשו, היה כ"כ נהדר. אם לא סצנת המוות של ההוא בסדרה ההיא שסיימה עונה השבוע, זו בטח הייתה סצנת המוות האהובה עליי ביותר השבוע.

 • ספוילר ילדי האנרכיה 4.06

  סצינת הירייה הייתה מהממת ועשויה היטב. אכן ניכר שצ'יבס מתקשה לקבל את המסקנה שמיילס הוא הגנב וחושד כעת בג'וס. זה נראה כאילו החרב שהנתופפה מעליו קצת נחה, בזמן שבמקביל אחרת מאיימת יותר ויותר על טארה. אני לא לגמרי מבין למה אנסר לא בא אל טארה ומספר לה על זה במקום לשריף. במקרה כזה קרוב לוודאי שטארה תספר לג'קס בלית ברירה, ג'קס יפנה אל קליי בזעם כזה או אחר וטארה תרד מהכוונת. אמנם אנסר יותר חשוף כך, אבל בינינו, מה כבר יש לו להפסיד? כרגע זה נראה שאו שטארה תמות או שקליי ימות. ההתרחשות הראשונה סבירה יותר, אבל קשה לי להאמין שיהרגו אותה ולו כדי לא למחזר את עלילת דונה.

  ההערה הזו של ג'מה הייתה באמת מחרידה (אבל מצחיקה, גם בזכות ההלם של בובי).

 • Saturn

  אני חושב שזה היה הפרק הכי פחות טוב בעונה, בעיקר בשל הדגש על דרמות משפחתיות של אופיליילה ו-טיגמארגו.

  הייתי מעדיף שלא היו הורגים אף אחד בשל הסם החסר ושג'וס היה מחזיר אותו ומקסימום היו מעיפים את הפרוספקטס. חבל על מיילס. הפרוספקטס חייבים לדרוש להיות patched-in במיידי אחרי מה שהם עברו בפרק.

  אני עדיין לא קונה את חוק אי-צירוף שחורים למועדון. אם החוק נקבע בתקופה חשוכה לפני עשרות שנים אז לא ברור לי למה החוק אוסר רק על שחורים ולא גם על לטיניים. אני לא מניח שהיה אכפת להם מדקויות שכאלה בזמנים ההם.

  לא קצת מוגזם שקליי מתכנן את מה שהוא מתכנן כל כך מוקדם?

  לרגע חשבתי שיהרגו את איימה, וטוב שלא עשו זאת. עושים לדמות עול. הסיבה היחידה שאנחנו לכאורה אמורים לא לקבל אותה היא משום שהיא לא במעגל הדמויות של המועדון. אני לא רואה אותם מכים קלות את אופי על חלקו בפרשה.

  • הסיבה היחידה שאנחנו לא מקבלים את איימה היא שהיא שלפה אקדח על ג'מה, טארה ואחרים בזמן שפאקינג תינוק היה בזרועות אחד הנוכחים בחדר.

   הזכרת לי באמת שאחד מהקטעים האהובים עלי היה האגרוף שפייני הכניס לאופי. הסצינה כולה הייתה מצוינת וחזקה.

   • Saturn

    טוב, ליילה באה להכניס לה מכות אז היא שלפה את האקדח. לא באמת היה סיכון שהיא תשתמש בו, היא רק רצתה ללכת משם בשלום. איימה לא מחשפת להרע להם.

 • Geeker

  הערות להערות: ג'מה אמרה את שאמרה בקריצה לעובדה שיש לה בן. לא הייתי מייחס לזה יותר מדי חשיבות.
  מרגו עם אקס, לא ברור לי מה היא קשורה פתאום. הופיעה והלכה. אלא אם היא תופיע שוב בשלב מאוחר יותר של העונה כדי לעדכן אותנו למה היא הייתה צריכה את ה-12K שביקשה מטיג. בכלל, אני לא רואה כרגע איך זה מתקשר לעלילה של הילדים ועל פניו מעט מיותר.
  אין מצב שיהרגו את טארה, או לפחות ככה אני מקווה. זה יהיה מוות מיותר, חזרה על מה שקרה לדונה. בטוח שההתרחשויות ישנו את סטטוס ה-Dead Woman Walking שלה…
  והאגרוף שהגיע מצד פייני לאופי, ניתן בצדק.

  • זה פשוט הגיע משום מקום. ידוע שהיו לה רק שני בנים, אז מה זו השנאה הפתאומית לבנות? כאילו ג'קס לא מביא לה מספיק צרות עם ניסיונות הפיכת המועדון שלו…

   כן, הסיפור של טיג היה מיותר והראה שבסה"כ נועד למלא חורים. אולי זה נועד להרחיק את טיג מהאיזור של קליי כשהוא מבצע הזמנת חיסול של אולד ליידי נוספת, להראות שקליי לא צריך אותו בשביל זה (וטוב שכך, אחרי מה שעבר עליו בעקבות מות דונה). אולי כדי שיהיה הסבר לשם הפרק (רק אני ציפיתי לראות גרזן משחק תפקיד מרכזי בפרק? אוי, סליחה, רדווד…)

   • מרגו עם X עדיף על פני האחיות דואני ופואני. אבל כשם פרק זה מטופש, כי גם המשמעות האחרת, הסיומת של "סקס עם האקס" בהתאם להתרחשויות בפרק, נראית חסרת חשיבות ושולית ביחס לעניין החבילה החסרה.

 • בספירה חוזרת, נראה שמיילס חטף יותר משלושה כדורים לפנים…

  אני חושב שזה היה פרק מצוין למרות אופילילה וטיגמארגו. העלילה עם איימה ניצלה במקצת בזכות התגובה של פייני (ציפיתי שהוא יגיד לאופי שהוא חשב שהוא יותר טוב מאבא שלו) והטיפול של ג'קס באיימה.

  שכחתי לציין שלמרות ההסבר שניתן לנושא הגזע, אני עדיין לא קונה את זה לחלוטין. גם לא ברור לי איך פייני וג'ון, הצדקן שהוא, לקחו בחלק ביצירת חוק שכזה.

  אופי לא יזכה לגינוי כמו איימה, אבל פירוק נישואיו והאכזבה בליווי הכאה מאביו הם העונש שלו.

  אם היא הייתה מגיעה למצב המתאים, אין לי ספק שאיימה הייתה משתמשת באקדח. זו הייתה רק השורה האחרונה בחלק שלקחה בפירוק או ניסיון פירוק שתי מערכות זוגיות של חברי מועדון (כן, הם לא תמימים ולא פחות אשמים, אבל היא ידעה בבירור שהיא בסה"כ משמשת כצעצוע מין ו"זונה" זה תואר מדויק שהדביק לה ג'קס). איימה ידעה מה טארה מרגישה כלפיה והיא חיפשה את העימות הבא, והיא נהנתה לזרוק את האמת בפניה של לילה. מילא להיות בתפקיד המאהבת או הסטוץ, אבל מיד אח"כ להטיח את הרפש בפני הנבגדות? איימה באמת מאמינה שאחרי זה ג'קס או אופי עדיין יתעניינו בה?

© עידו ישעיהו