עם אקס

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 13/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.06

אל תקרא לי שחור

מזמן לא הייתי מתוח כל כך לאורך פרק של SOA. כבר בהתחלה ג'וס הצליח להוציא את עצמו מרשימת החשודים בהעלמת לבנת הסם, בטח כשחבריו סירבו להאמין שחבר מועדון ותיק יעשה זאת. לצערם של שני הפוטנציאלים (נדמה לי, או שהשמן היה הבחירה הראשונה של מסוקה כמתמחה ב'דקסטר'?) הם הופכים לחשודים העיקריים ועוברים מסכת איומים ומשחק רולטה, לפני שג'וס מוצא דרך להציל את חייהם ובו בזמן להחזיר את הסמים. כשמיילס נתקל בו, הייתי בטוח שהסיפור של ג'וס נגמר, אבל קרב מדמם ושלושה כדורים לעין מאוחר יותר, ועל מיילס המנוח נופלת האשמה. למרות שהוא לא עשה הרבה במעט הופעותיו, דווקא די חיבבתי את מיילס. לפחות במחיר הקרבתו קיבלנו את ג'וס חי וצולע, גם אם לזמן שאול.

על הדרך גם זכינו לתשובה בעניין הגזע, כשבשיחה עם צ'יבס מסתבר שהמועדון עדיין פועל ע"פ החוקים שנקבעו לפני 30-40 שנה, אחד מהם אי-קבלת שחורי עור לשורותיו. דמוקרטיה בשיאה. בנוסף לכך, נראה שצ'יבס חושד שמשהו לא כשורה עם ג'וס, משהו ששמתי לב אליו עוד בפרק האחרון כשג'וס התחמק מספר פעמים בגלל שיחות טלפון מסתוריות. אני ממש לא בטוח שהטרמפ שהוא נותן לג'וס בסוף הפרק יסתיים במדרגות ביתו.

חזרתה של איימה מערערת את ביטחונה של טארה, הנישואים הקצרצרים של אופי ולילה ככל הנראה הסתיימו ובזכות עצה של ג'מה, ג'קס סוגר את הסיפור עם "הכ** המעופש". לפחות כך נראה. כמו כן, מפני שטיג לא קיבל שום הזדמנות לחשוף את צדדיו המכוערים העונה, קיבלנו את אחת מבנותיו (היי, יש לו ילדות! מסתבר שהפצת זרעו לאורך השנים השתלמה), מרגו עם אקס, נוכלת שזוכה במבוקשה רק מפני שבמוחו המעוות טיג מבין שזה מה שהוא אמור לעשות כאב.

אונסר, לשמחתי, נוטש את המעקב אחרי טארה ומחליט לפנות נגד קליי, ע"י פנייה לשריף רוזוולט וזיוף איומים על חייה כדי לעודד את החוק להגן עליה. קליי הולך צעד אחד רחוק מדי ומבקש עזרה מהקרטל בחיסולה של כלתו. בעוד וויין מנסה לכפר על מעשיו בעבר, קליי נכנע לשחיתות ולאלימות יותר ויותר, מקריב גם את בני ביתו. לא שזה אמור להפתיע מישהו.

הערות:
– מה הייתה פשר האמירה של ג'מה, "בגלל זה אימהות צריכות להטביע את בנותיהן עוד בינקותן" (ציטוט ותרגום חופשיים)? אפילו בובי נחרד.
– אני מקווה שמרגו עם אקס תופיע שוב, ולו רק כדי לחדש את אהבתו החד-צדדית של צ'אקי כלפיה. רק חבל שטיג ישבור את ידי הפלסטיק שלו.
– הרגע בו ג'וס ירה בפרצופו של מיילס, בשוט מאחורי הנרצח ועם השפרצות דם סביב ראשו, היה כ"כ נהדר. אם לא סצנת המוות של ההוא בסדרה ההיא שסיימה עונה השבוע, זו בטח הייתה סצנת המוות האהובה עליי ביותר השבוע.

© עידו ישעיהו