לבנה

פורסם ע"י ‏Tomer Soiker‏
בתאריך 06/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "ילדי האנרכיה" 4.05

אם בשבוע שעבר שיערתי שהגילוי של אוטו על מערכת היחסים של בובי עם רעייתו המנוחה תוסיף למכות שימוטטו את המועדון, סאמקרו פתרו (חלקית) את הבעיה ובוצעה סגירת מעגל, אע"פ שהיא לא תושלם לחלוטין עד שג'ורג'י יסיים את ייעודו החדש במלחמה נגד ראש העיר ויחוסל. אני גם לא בטוח שאוטו לגמרי האמין לבובי, בטח כשאנחנו יודעים שהאחרון שיקר כשאמר שג'ורג'י כבר חוסל. לפחות היה נחמד לראות את קורט סאטר וקייטי סגל חולקים סצנה מאיימת, אך יחד עם זאת חמודה (נו, בגלל החזקת הידיים…)

מה שלא ברור לי הוא מה הייתה מטרתו של לינקולן בכל הסיפור. כפי שכתבתי בעבר, נראה שהוא מנסה לזעזע את המועדון בעוד חקירתו הסודית מתקדמת, אבל זה לא מסביר מה קיווה להשיג בפנייתו אל אוטו. רצח של חבר מועדון? חיסול של הרוצח האמיתי ובכך התקלת סאמקרו והדבקת אישום נוסף? אם המוזרות של לינק החלה כמשהו משעשע ובנתה דמות מעניינת, עם הזמן הוא מתחיל להוכיח את עצמו כשמוק גדול. השימוש במידע על אביו של ג'וס נגדו ולאחר מכן העלאת זיכרונות כואבים אצל אוטו היו רק ההתחלה, מסתבר. לא רק שהוא דוחף את ג'וס לכדי סיכון חייו, הוא משקר לרוזוולט ומשתמש גם בו, עוד שחקן חסר חשיבות על לוח המשחק של לינק.

אז המינוף המוזר נגד ג'וס עובר שלב ובמקום לקחת סיכון שחבריו יגלו שהוא בעל גנים שחורים, מה שלא מבטיח שיאונה לו רע, ג'וס גונב לבנת סמים עבור רוזוולט. ברור שראפי מהמאיה ילשין עליו. קשה לראות את ג'וס שורד את הפרק הבא והגיע הזמן להתחיל למלא את מכסת הגופות העונתית, למרות שהכל יכול לקרות. לא שללינק אכפת כהוא זה, הוא בהפסקת אוכל (ובתקווה שיקבל קלקול קיבה מהשוקו).

פייני הולך עד הסוף ומאיים על קליי, מבלי שיהיה ברור אילו בדיוק ביטחונות יש לו במידה וקליי אכן יבחר להרגו. דווקא קליי וג'מה משקרים זה לזו, מנסים למצוא את המכתבים בנפרד אך משתמשים באונסר לשם כך. היה ברור לנו שקליי הרג את ג'ון, וגם לא מפתיע שג'מה הייתה מודעת לכך, אולם מסתבר שהיא לא יודעת מה הסיבות האמיתיות לכך. מי שכן מגלה זאת הוא אונסר, שבוחר להסתיר מג'מה את האמת אך גם מתעמת עם קליי, ששיקר גם לו בעוד הוא דאג לחפות על המועדון. גם לא ממש היה מפתיע לקבל אישור מקליי שלאונסר יש רגשות יותר מחבריים כלפי ג'מה (הדרך שבה דיבר עליה כנערה עוד בעונה הראשונה רמזה לכך, לדעתי).

נראה לכאורה כי החשש לחייו של בובי נעלם זמנית, פייני דאג לעצמו וג'וס עלה לראש הרשימה. ג'מה ככל הנראה תרד מהמרדף אחר טארה והמכתבים, אבל ללא מעורבותה לא בטוח שיהיה מי שיעצור את קליי וכוונותיו הרצחניות.

© עידו ישעיהו