היה היה…

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 11/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "דקסטר" 6.02

הידד, מוס דף הגיע. או שמא יאסין ביי, כפי שהוא מתקרא כיום. בצירוף מקרים מדהים, בדיוק כשדקסטר מתחבט בענייני דת והרוצחים הסדרתיים של העונה [1] פושעים בשם נקמת האל, דקס פוגש בדמות נוספת תחת אותה מטריה – פושע לשעבר שהפך לכומר. קשה לי לנתק את הרעיון הזה מבויד קראודר מ"צדק פרטי", השוואה עדכנית שלא ממש עושה חסד עם "דקסטר". הביקור הלילי של דקסטר אצל האח סם היה ממש מטופש. הוא מגלה שסם עצמו אכן גילה את האור, אבל באורח פלא נופל לידיו כפרי בשל רוצח אחר אידיוט במיוחד – דקסטר שולף את תעודת השוטר שלו, ומה הלה עושה בתגובה? מתוודה מיד בעקיפין על רצח של מישהו שגופתו לא נמצאה. ג'יזס (pun intended).

בינתיים הרוצחים הסדרתיים מתגלים כקריפיים ופסיכופתיים במיוחד. במיוחד במקרה של קולין הנקס, דומה שמשהו צילק אותו לכדי הדבר שהוא היום, אם כי יחסיו עם אחותו (מולי פרקר! ~לב~) דווקא נראים רגילים לחלוטין. בסוף יתברר שהם מהווים איזו תמונת מראה ליחסי דקסטר ודב, למרות שבמקרה של הרוצח האחות היא הגדולה יותר. השתמע שגם היא תיאלץ להיות אחת הקרבנות של הרוצחים, אני מקווה שלא.

אפרופו דב: מפקחת? באמת?

 

[1] למה מסוקה קורא להם "bad guys" ולא "guy"? פספסתי משהו והם אמורים לדעת שיש יותר מאחד או שזו עוד פאלטה אופיינית?

תגיות:
 • miss bojarsky

  פרק לא מלהיב במיוחד ואכן היה טיפשי ביותר לעיתים.
  אני לא חושבת שהאחות של קולין הנקס תהיה קורבן של הרוצחים. לדעתי הם מתכוננים לאיזו אפוקליפסה שבגללה הם רוצחים, כדי להינצל או משהו. כל השאר ימותו, כולל אחותו של הנקס, כתוצאה מהאפוקליפסה.

 • תתש

  יש מצב שאדוורד ג'יימס אולמוס הוא למעשה ה-הארי של קולין הנקס, או שזו סתם תאוריה מופרכת כמו זו שאיקס הוא זה שהרעיל את וויי..

  • איילון צפון

   זה לגמרי נראה כמו מה שזה- ניסיון ממש לא מעודן ליצור מראה של דקסטר ואביו.
   לא מבין אבל למה היית צריך להכניס שם ספוילר לסדרה אחרת.

   • ערכתי את הספוילר.

 • איילון צפון

  מוסף דף הופיע בקרדיטים פשוט כ"מוס". בלי דף. בלי יאסין ביי. מזכיר לי את כל פיאסקו פאף דדי ומיליון כינויי והשורה הנצחית מ"Off Centre"-
  "No. His name is puff daddy. you only get to choose your nickname once"

 • Saturn

  פרק סולידי, יותר כזה שבונה להמשך עם המינוי של דברה, וההקבלות של הרוצחיים הסדרתיים עם דקסטר. כמו תמיד היו גם רגעים קומים מוצלחים.
  אהבתי שדקסטר מזכיר את צ'ינו מעונה 2 בסיפור לילה שלו להאריסון.

  מה שכן, די טחנו את הדימויים של הרועה,עדר וזאבים בפרק הזה. אני מקווה שהפרקים הבאים לא יהיו כאלה כבדים מבחינת המטאפוריות הדתיות. הvoice over בסוף הפרק דווקא היה טוב.

  גם אני לא אהבתי את האירועים של הנרצח השבועי בעיקר בגלל שמשום מה נראה שהם מנסים לדחוף בכל פרק מקרה שכזה.זה באמת לא נחוץ ואני לא מבין בשביל מה. אנחנו כבר מכירים את דקסטר והוא לא בדיוק צריך פורקן בכל פרק.
  מה גם שזה 'בזבוז' לתת לדקסטר לרצוח אדם שכזה. כלומר, ראינו במהלך העונות את דקסטר מעקם את הקוד בכך שמרוצחים סדרתיים הוא החל לרצוח גם כאלה שנטלו קורבן אחד וגם כאלה שלא רצחו אבל באמת לא צריך שדקסטר יטרח כל פרק בשביל עוד פושטק. אפילו לא היה להם זמן להראות את החטיפה לכן זה עוד יותר נראה כמנסים לסמן וי על רציחה שבועית – מנהג שאני לא חושב שצריך לרצות בכוח כל שבוע.

© עידו ישעיהו