דברים מהסוג הזה

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 04/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

עד שאכתוב מאוחר יותר היום על הפרק הראשון של "דקסטר", שלי אישית טרם הזדמן לצפות בו, מה דעתכם עליו? יש חדש תחת השמש?

עדכון: ספוילר "דקסטר" 6.01

אח, "דקסטר", לו רק היית סדרה טובה. כמה מצער שתמות מעניינות תמיד נופלות בך חלל, בלי שום הד ובלי שום השפעה.

גיחכתי כשדקסטר אמר על לגוורטה, "עוד אדם ממשיך הלאה", כי זה בדיוק מה שהסדרה לא עושה. היא דורכת במקום. כמו לחזור שוב ושוב אל סדרת מתח פשטנית של CBS שהכל בה נפתח ונסגר באותו פרק, "דקסטר" עושה זאת על פני עונה שלמה במקום פרק. תמיד אותה תבנית, תמיד ברור מה יקרה בסופו של דבר. מותה של ריטה הוא היוצא מן הכלל המעיד על הכלל, וככזה הוא גם הדבר היחיד בתקציר הפרקים הקודמים שיש לו משמעות למה שראינו בפרק פתיחת העונה.

כפי שכבר נכתב בתגובות למטה, מה שהולך להיות התמה העונתית, תיאולוגיה, מטופל באותן ידיים גסות כבדרך כלל. דקסטר מתחיל להתחבט בענייני דת בדיוק כאשר הרוצחים הסדרתיים העונתיים משתמשים בה לשם מעשיהם המחרידים (והלגמרי מגניבים). אבל ניחא, אני מצליח להחליק את זה כי הפרק היה כיפי בסופו של דבר. יותר הומור מאשר בדרך כלל, בעיקר לנוכח מסיבת המחזור (שלא הבנתי בדיוק מה הלך בה, היא נערכה בחלקים? ערב אחרי ערב?) וקלילות שהפיחה חיים וחן בפורמט.

דקסטר הצעיר ואבא

אני לא מצפה ליותר מדי מהסדרה, הרי היא שוברת מדי שנה את הרייטינג של עצמה כך שהנוסחה הזו כבר לא תוחלף כנראה (מה גם שעתידה של הסדרה לוט בערפל. טוב, לא באמת, זה מן הסתם ייפתר במהרה), אבל אני כן מחכה לכסיסת ציפורניים בדומה לעונות השנייה והרביעית. אני חושב שהפעם תידרש לשם כך הקרבה של דמות ראשית כלשהי, מה שלא קרה מאז דוקס. בכל זאת סף הריגוש שלנו מסתגל, ומן הסתם קווין הוא סרח עודף שאפשר לוותר עליו, במיוחד כשכעת הוא הולך להציע נישואין לדברה. מפתיע אותי שהוא שרד עד כה. כמו גם הארי.

הערת אגב: WTF תמונת דקסטר הצעיר בתג השם שלו במסיבת המחזור? כבר ראינו אותו המון פעמים כנער צעיר והוא רחוק מלהיראות כלביבה שבתמונה.

חוץ מזה, איזה פוסטר מגניב לעונה, לא נתקלתי בו עד עכשיו.

תגיות:
© עידו ישעיהו