אקולוגיה תחרותית

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.03

http://media.avclub.com/images/articles/article/62/62688/NUP_145952_0200_JPG_627x325_crop_upscale_q85.jpg

הידד, פרק מצחיק! אבל ממש! איזה כיף להיזכר מדי פעם שיש ל"קומיוניטי" את היכולת להיות ממש טובה, ולא רק חכמה/מחוכמת/מתחכמת. אני לא חושב שהיה אף רגע בפרק ששפך אותי אל כיוון הרצפה, אבל נרשמו המון צחוקים רמים לאורכו, גם בעלילת החבורה וגם בעלילה המבריקה של צ'אנג.

איזה תענוג זה לראות שימוש נכון ואיכותי (והיסטרי) בדמותו של הפסיכי הזה, עמדתו החדשה פשוט משדרגת אותו פלאים. הפעם זכינו לקבל טייק מתבקש על דמות הבלש הפרטי בסרטי פילם נואר, כולל אפילו העלמה הפתיינית, אבל עם מחשבותיו המטורפות והמטרידות ממש של בן צ'אנג. הפנינים היו רבות מספור, כמעט כל מחשבה כזו הייתה שווה זהב, וקן ג'ונג העביר אותן נהדר בהבעה מתבקשת של פסיכופת מהורהר. האיחוד עם הדיקן ומחשבותיו הוא, שהיו תמימות בהרבה כמובן, היה קליימקס מעולה לכל הסיפור. מה שכן, חבל לי שהשותף של צ'אנג התפטר, הוא היווה משקל נגד מהותי לטירוף שלו ותגובותיו היבשות תרמו רבות למעמד. אני מקווה שנראה ממנו עוד.

גם הסיפור של החבורה היה מצוין. קצת שידור חוזר לעימותים שראינו מהם בעבר, כמו בפרק הבקבוק (מי גנב לאנני את העט) ופרק הפלאשבקים, אבל אלה שני אילנות גבוהים מאוד להיתלות בהם, כך שאני בעד. ההערה של פרופסור עומאר על הלגו בתחילת הפרק סיקרנה אותי. הסצינה העניקה לה בעליל משמעות כלשהי, שוב בהקשרים של בנייה ודיורמה. במובן מסוים הפרק עשה את מה שהפרופסור דיבר עליו, פירק והרכיב מחדש את יחסי החבורה באופן מורכב ועם פרטים קטנים. שונה בתכלית מהלגו שלפני כניסתו לכלא, כלומר הסיטקומים של פעם. אבל בסדר, הוא לא אומר שזה רע, הוא רק רוצה לדעת מה קרה.

היו שינויים מאותן פעמים קודמות, גם לנוכח העובדה שהחלוקה לזוגות והדירוג שלאחר מכן הם אלה שהציפו את המשקעים, וגם בגלל השימוש בגורם חיצוני אומלל שאי אפשר שלא לחוס עליו (ושלחם בעירק למרות שיש לו סכרת, מעניין). הגורם הזר הזה מזכיר פרק גדול נוסף מהעבר, מבוכים ודרקונים למתקדמים, והוא עושה זאת באופן שמקרין רעות מאוד על החבורה. טוד היה בדיוק ההפך מניל השמן: האחרון זכה לחיבת החבורה ואילו הנוכחי מגלם עבורם אב כל חטאת, כך נדמה. היחס שלהם כלפיו— באתי לכתוב 'גובל באכזריות' אבל הוא לא גובל, הוא פשוט אכזרי. אני לא בטוח מה דעתי לגבי הקוהרנטיות של העניין הזה, הם יוצאים ממש ממש רע מהסיפור באופן שלא מתאים להם, אבל מאחר שהפרק היה כל כך מצחיק בעיניי, זה לא מאוד מטריד אותי. אוקיי, הדמעה של טוד בסוף כן הטרידה, אבל אני פשוט מניח ומקווה שיגאלו את דמותו בהמשך.

תגיות:
 • תתש

  יאדו, יש מצב שמישהו אחר כותב בשבילך את הביקורות על קומיוניטי? למרות שהפרק האחרון היה טוב, קשה להאמין שאתה מרוצה מרצף 3 הפרקים הכי גרוע בתולדות הסדרה.

  אין לי יותר מדי להגיד על העלילה של צ'אנג כי אחרי חצי דקה פשוט העברתי כל קטע שלו. כבר בעונה הקודמת הדמות מיצתה את העצמה והעונה זה פשוט מכאיב לי פיזית לראות אותו.

 • MooTzk

  אני גם חשבתי שהיה פרק מוצלח. צ'אנג ומחשבות הפילם-נואר שלו היה מצחיק כמו שהוא לא היה כבר הרבה זמן, וגם העלילה הראשית הייתה מצחיקה למרות שהיא כן הרגישה כמו משהו שכבר ראינו פעם.

  מפריע לי שהחבורה הופכת עם הזמן ליותר ויותר חרא של אנשים, לא הייתה אף דמות מעוררת סימפטיה בפרק הזה (אנני הייתה בלתי נסבלת במיוחד). אני מקווה שיתנו להם קצת רגעי חסד בהמשך העונה, כי אני לא אוהב במיוחד קומדיות עם גיבורים גועליים (תרגיע, always sunny וכו').

 • Eet

  ואגב, אזכור שני ל"ברייקינג באד" בעונה הזאת.

 • איתן גשם

  דעתי שונה משלך, יאדו – אני ממש לא אהבתי את קטע הפילם נואר של צ'אנג ואפשר לומר בזהירות שאפילו די סבלתי ממנו. זה לא היה מצחיק, לא היה מעניין ומאסתי לגמרי בדמות שלו.

  אני כן מסכים לגבי העלילה הראשית של החבורה – היה די מוצלח, למרות שקצת מחזר דברים שכבר ראינו בעבר, אם כי בדרך שונה שעומדת בפני עצמה. לי אין בעיה עם זה שהחבורה לא יוצאת סימפטית – לכולם שם (אולי מלבד טרוי) יש צדדים מאד לא סימפטיים באופי שלהם, וזה טוב שמזכירים לנו את זה מדי פעם.

 • אני בצד הפחות מרוצה גם כן, העלילה של צ'אנג שיעממה אותי ומיצתה את עצמה די מהר, במיוחד בדיחת הוויס אובר. בכללי, למרות שנתנו לצ'אנג תפקיד העונה ולמרות שבפרק הקודם הוא ממש הצחיק אותיף די מיציתי את הדמות.
  החבורה, לא מפריע לי שמראים רק את הצד השלילי שלהם וההתעללות האכזית בטוד אבל זה באמת הרגיש כמו משהו שחוזר על עצמו, משהו שכבר ראינו בפרק הבקבוק [הוא אכן הראשון שקפץ לראש, בזמן צפייה בפרק]
  אהבתי את האנלוגיה שלך בין לגו לסיטקומים למה שהמורה החדש אמר, מעניין..אבל לצחוק? הפרק לא צחקתי.

 • רעות

  גם אני לא צחקתי הרבה בפרק. אני אוהבת את צ'אנג הרבה יותר מופרע מזה והסיפור שלו מיצה את עצמו כבר כשהפרק התחיל. בעונה הקודמת הרסו לי את צ'אנג ברגע שהוא התחיל להתנהג כמו דובון אכפת לי בגמילה, אז טוב שמזכירים לנו שהוא לא העיפרון הכי שפוי בקלמר, אבל הייתי שמחה אם גם הצדדים היותר אפלים בפיצול האישיות שלו יבואו לידי ביטוי בעונה הזו.
  אני לא זוכרת איך קוראים לו, אבל אני פשוט אוהבת את נער הפאפ-פאפ, שכן גם הוא – כמו מטאפורת הלגו של הפרופסור – מייצג את הסטיקומים של פעם. אותה בדיחה נטחנת שגוררת אחריה צחוקים אוטומטיים. הפרופסור אומר שהתיאוריה שלו היא שהם צוחקים עליו, ובכך מבטא אולי את משאלת הלב של הרמון לגבי קהל היעד של הסדרה.

  • אני לא צוחק על או ממגניטוד. דמות איומה שראוי שתיעלם כבר.

   מפתיע אותי לראות כמה לא מחבבים את צ'אנג. כלומר, ברור שהוא דמות חלשה יחסית, אבל בעיניי הפרק הזה, וגם שני קודמיו לעונה, הצליחו סוף סוף ליישר איתו קו. אם גם את זה לא אוהבים, מצבו בכי רע מבחינת צופים רבים (בהנחה הסבירה שאתם מייצגים צופים רבים).

   • רעות

    אני אוהבת את צ'אנג, אבל נראה שהכותבים לא יודעים מה לעשות איתו, אז הם מריצים את הדמות שלו בזיגזג לכל מיני כיוונים, והוא לא מקבל זהות אמיתית משל עצמו. גם לפיצול אישיות צריך שיהיה גבולות, ובלי קווים אדומים הפוטנציאל האדיר שלו לא ממוצה.
    הרעל של החבורה נמצא בתוכה ובכל שני פרקים הוא נשפך החוצה, עד שכולם נרגעים, ג'ף נואם נאום ניצחון והחבורה חוזרת להיות סופר-גרופ. בגלל שזה קצת מתחיל לנדנד, אפשר לעשות שימוש אדיר בצ'אנג בתור מי שיבנה ויביא את הקונפליקטים מבחוץ. הוא מספיק חכם ומספיק מופרע בשביל להוות ארכינבל ראוי לאנשים שלא הסכימו לקבל אותו לחבורה שלהם. חבל שזורקים אותו כל הזמן דווקא למשבצת של הדמות הפתטית. בשביל זה יש לנו את פירס והוא עושה עבודה מצויינת בלגרום לנו לרחם עליו ולהיגעל ממנו בו זמנית.

 • ההרצליינית

  שכחת לציין את הקטע שבו טוד הטיח בפניהם, שהם אמורים להיות חברים ולאהוב זה את זה (בזמן שהם מדרגים אחד השני ומתכסחים על תוצאות הדירוג), ובמקום זה, הם רבים ופוגעים אחד בשני ובכל דבר שהם נוגעים בו (הרג הצב שלא בכוונה). "אהבה מוזרה ורעילה", איך שטוד כינה זאת. הקטע הזה היה חזק, מרגש ופשוט הטיח בפני החבורה את האמת. הוא גם הראה שטוד- בניגוד למה שהם חושבים עליו- הוא אדם נורמלי (למרות הפריזורה וצורת הדיבור המוזרים שלו). ולמרות הכל, הם בחרו להתייחס אליו בסיומו של הפרק, כהוא שהרס להם את הפרוייקט וכהוא שכמעט גמר על יחסי החברות ביניהם.

 • Tally S

  שלושת הפרקים הראשונים של העונה היו בעיניי איומים, על הגבול הסבל, אפילו. אני ממשיכה רק כי הובטח לי שזה משתפר. מילא לראות פרק לא משהו פעם בשבוע, אבל סבל על בסיס יומי? לא להגזים.

© עידו ישעיהו