אקולוגיה תחרותית

פורסם ע"י ‏yaddo‏
בתאריך 07/10/2011 בקטגוריה ‏סיכומי פרקים

ספוילר "קומיוניטי" 3.03

http://media.avclub.com/images/articles/article/62/62688/NUP_145952_0200_JPG_627x325_crop_upscale_q85.jpg

הידד, פרק מצחיק! אבל ממש! איזה כיף להיזכר מדי פעם שיש ל"קומיוניטי" את היכולת להיות ממש טובה, ולא רק חכמה/מחוכמת/מתחכמת. אני לא חושב שהיה אף רגע בפרק ששפך אותי אל כיוון הרצפה, אבל נרשמו המון צחוקים רמים לאורכו, גם בעלילת החבורה וגם בעלילה המבריקה של צ'אנג.

איזה תענוג זה לראות שימוש נכון ואיכותי (והיסטרי) בדמותו של הפסיכי הזה, עמדתו החדשה פשוט משדרגת אותו פלאים. הפעם זכינו לקבל טייק מתבקש על דמות הבלש הפרטי בסרטי פילם נואר, כולל אפילו העלמה הפתיינית, אבל עם מחשבותיו המטורפות והמטרידות ממש של בן צ'אנג. הפנינים היו רבות מספור, כמעט כל מחשבה כזו הייתה שווה זהב, וקן ג'ונג העביר אותן נהדר בהבעה מתבקשת של פסיכופת מהורהר. האיחוד עם הדיקן ומחשבותיו הוא, שהיו תמימות בהרבה כמובן, היה קליימקס מעולה לכל הסיפור. מה שכן, חבל לי שהשותף של צ'אנג התפטר, הוא היווה משקל נגד מהותי לטירוף שלו ותגובותיו היבשות תרמו רבות למעמד. אני מקווה שנראה ממנו עוד.

גם הסיפור של החבורה היה מצוין. קצת שידור חוזר לעימותים שראינו מהם בעבר, כמו בפרק הבקבוק (מי גנב לאנני את העט) ופרק הפלאשבקים, אבל אלה שני אילנות גבוהים מאוד להיתלות בהם, כך שאני בעד. ההערה של פרופסור עומאר על הלגו בתחילת הפרק סיקרנה אותי. הסצינה העניקה לה בעליל משמעות כלשהי, שוב בהקשרים של בנייה ודיורמה. במובן מסוים הפרק עשה את מה שהפרופסור דיבר עליו, פירק והרכיב מחדש את יחסי החבורה באופן מורכב ועם פרטים קטנים. שונה בתכלית מהלגו שלפני כניסתו לכלא, כלומר הסיטקומים של פעם. אבל בסדר, הוא לא אומר שזה רע, הוא רק רוצה לדעת מה קרה.

היו שינויים מאותן פעמים קודמות, גם לנוכח העובדה שהחלוקה לזוגות והדירוג שלאחר מכן הם אלה שהציפו את המשקעים, וגם בגלל השימוש בגורם חיצוני אומלל שאי אפשר שלא לחוס עליו (ושלחם בעירק למרות שיש לו סכרת, מעניין). הגורם הזר הזה מזכיר פרק גדול נוסף מהעבר, מבוכים ודרקונים למתקדמים, והוא עושה זאת באופן שמקרין רעות מאוד על החבורה. טוד היה בדיוק ההפך מניל השמן: האחרון זכה לחיבת החבורה ואילו הנוכחי מגלם עבורם אב כל חטאת, כך נדמה. היחס שלהם כלפיו— באתי לכתוב 'גובל באכזריות' אבל הוא לא גובל, הוא פשוט אכזרי. אני לא בטוח מה דעתי לגבי הקוהרנטיות של העניין הזה, הם יוצאים ממש ממש רע מהסיפור באופן שלא מתאים להם, אבל מאחר שהפרק היה כל כך מצחיק בעיניי, זה לא מאוד מטריד אותי. אוקיי, הדמעה של טוד בסוף כן הטרידה, אבל אני פשוט מניח ומקווה שיגאלו את דמותו בהמשך.

תגיות:
© עידו ישעיהו